Soft Serve

Birželis 20, 2016 m Desertai, Ledai,
Komentarai (2)

 

 

Beveik po kiekvienu įrašu su ledų receptu skaitytojos manęs vis užklausdavo, kaip tuos ar kitus ledus būtų galima pasigaminti be ledų mašinėlės. Aš paprastai į tuos klausimus atsakydavau trumpai ir aiškiai: nusipirkit ledų mašinėlę. Aš savąją nusipirkau prieš kokius šešis o gal septynis metus, ir dar nei karto nesigailėjau. Todėl ir visiems kitiems rekomenduodavau, nes tiesiog nesugebėdavau sugalvoti priežasties, kodėl ledus mėgstantys ir juos gaminti norintys žmonės galėtų nepirkti ledų gaminimo mašinėlės.

Ledų maišinėlę aš visiems rekomenduodavau dėl šių žemiau išvardintų priežasčių:

1)      Ledų mašinėlės yra nebrangios. Nebent pirktumėtę kokį nors super-automatizuotą gigantą, kuris pats šaldo ir visa kitą. Jeigu ledus gaminsit tik sau ir savo šeimai/draugams, tokių gigantų tikrai nereikia. Paprastutės mašinėlės, kurių kibirėlį reikia bent parą (o geriausiai 2-3 paras) palaikyti šaldiklyje, kainuoja tikrai nedaug. Maždaug tiek pat, kiek ne itin mandras duonos skrudintuvas, ir kelis kartus pigiau negu koks nors mikseris arba plaktuvas arba dar koks nors elektrinis virtuvinis prietaisas. Manoji Cuisinart mašinėlė kainavo $40; aš ją naudoju labai dažnai, jau daug metų, be jokių gedimų ar nusiskundimų.

2)      Ledų mašinėlės yra visai menkų gabaritų, jos virtuvėje užima nedaug vietos, gali būti įkištos kur nors giliai į spintelę, kad nesimaišytų po rankomis. Kai reikės, išsitrauksite, o pasinaudoję vėl įkišite į spintelės gilumą ir pamiršite, kad ją turite.

3)      Turint ledų mašinėlę galima pasigaminti begalinę įvairovę pačių nuostabiausių ledų; tokius, kokių niekur nenusipirksite, arba kokius ragavote mandroje ledainėje, arba kuriuos užmatėte kur nors internetuose ir baisiai užsimanėte išbandyti. Į naminius ledus galima dėti mėgstamus ingredientus ir priedus ir nedėti nemėgstamų, galima modifikuoti, derinti, žaisti iki negalėjimo, ir tiems žaidimams su ledais niekada nesimatys nei galo nei krašto.

4)      Su mašinėle pagaminti ledai bus tobulos tekstūros, visai kaip kavinėje arba ledainėje (nebent kažką netaip padarėte gamindami ledų masę). Ledai bus purūs, minkšti, kreminiai, vientisi – visa tai, ko reikia geriems ledams, ir visa tai pavyks be jokio papildomo triūso, be maišymo kas 30 minučių, kaišiojimo į šaldiklį, be gramdymo, plakimo, sukimo; trumpai tariant,turint ledų mašinėlę galima pasigaminti liuks ledus be jokio vargo.

Ledus galima pasigaminti ir be ledų mašinėlės. Aš esu gaminusi ledus šaldant ir maišant kas 30 minučių. Visas procesas užtrunką pusę dienos. Galimas daiktas, kad nuo viso to sukimo Jums kaip reikiant įsiskaus ranką, bet jeigu nekreipsit dėmesio į skausmą ir kantriai šaldysit ir suksit, finale gausis visai neblogi ledai. Na o jeigu patingėsit (arba užmiršit) ir nemaišysit, Jūsų ledai kaipmat sukietės į akmenį, ir tada vietoje ledų turėsit plytą.

Ledus galima pasigaminti su galingu mikseriu ir gerai įšalusiu dubeniu. Naudojant šį metodą patartina dirbti kieme, kai už lango spengia -25oC speigas, arba, blogiausiu atveju, kokiame nors pramoninio dydžio šaldytuve, nustatytame ant minusinės temperatūros. Vasaros sezonu šis metodas dažniausiai neveikia, nes paprastoje virtuvėje bus tikrai per šilta, ir iš tokio ledų gaminimo gausis ne ledai, o saldi sriubytė. Kadangi ledus paprastai norisi valgyti (ir gaminti) būtent vasarą, o ne speiguotą žiemą, tai šitą ledų gaminimo metodą galite laisviausiau nurašyti į nepraktinių patarimų sąrašą.

Patys geriausi mano kada nors pagaminti ledai be mašinėlės gavosi naudojant skystą azotą. Jie buvo be galo purūs, vientisi ir kreminiai; tekstūra buvo be priekaištų. Jeigu galite nesunkiai gauti skysto N2, tai Jums beliks įsigyti suskystinų dujų transportavimui tinkamą tarą ir KitchenAid mikserį. Bet net ir šiuo atveju, manau, būtų daug paprasčiau imti ir nusipirkti mašinėlę.

Na bet jeigu Jūs tvirtai pasiryžote NEPIRKTI ledų gaminimo mašinėlės, galite drąsiai naudoti šiuos tris mano aukščiau suminėtus ir mano pačios ne kartą išbandytus metodus, ir Jums tikriausiai pavyks pagaminti gana gerus ledus.

Arba galite pasigamini soft-serve. Tai švelnūs, riebūs, tiršti, labai skanūs ir baisiai geri ledai. Be mašinėlės. Šių ledų receptą aš nusižiūrėjau gana seniai, viename mano mylimiausių kulinarinių blogų: Lady & Pups. Mandy, recepto autorė, šiuos ledus apšlaksto alyvuogių aliejumi ir balzaminiu actu. Aš užbarsčiau cukrinių pabarstukų. Įmerkiau į tirpintą šokoladą. Užmečiau riešutų. Užkroviau raudoną vyšnią, sundae stiliumi. Sukrėčiau į konditerinį maišelį ir išpausdžiau raitytais kūgeliais į ledams skirtus vafliukus. Jūs galite apšlakstyti, apibarstyti ir padekoruoti kaip tik Jums patinka. Nes ledai, kokie jie bebūtų, su mašinėle ar be, yra toks pusiau žaidimas. Taip kad, have fun, kaip sakoma.

Beje, šis receptas svečio teisėmės yra publikuojamas internetinio kulinarinio žurnalo Debesys vasariniame numeryje. Būtinai pavartykite.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maskarponės sūrio ledai be mašinėlės

Recepto šaltinis: Lady and Pups

 

1 ½ stiklinės (340 g) pieno

½ stiklinės (153 g) saldinto kondensuoto pieno

¼ stiklinės (56 g) cukraus

2 ½ šaukštelio želatino

Žiupsnelis druskos

1 ½ stiklinės (275 g) maskarponės sūrio

Mažame dubenėlyje sumaišykite želatiną ir ½ stiklinės pieno. Palikite 5 min kol želatinas išbrinks.

Vidutinio dydžio puode išmaišykite likusį pieną, kondensuotą pieną ir cukrų. Kaitinkite ant vidutinio stiprumo ugnies kol mišinys užkais ir pradės kilti garai, bet neužvirs. Sudėkite išbrinkusį želatiną ir plakite kol visas želatinas pilnai ištirps. Nukelkite nuo ugnies. Sudėkite maskarponės sūrį ir gerai išplakite kol masė taps vientisa. Mišinį supilkite į žemą indą ir dėkite į šaldiklį 4-6 valandoms, kol sukietės. Traukite iš šaldiklio, sušalusią masę supjaustykite smulkiais kubeliais ir vėl dėkite į šaldiklį 6 valandoms arba pernakt. Sušalusius ledų masės kubelius dalimis dėkite į virtuvinį kombainą ir sukite, kol ledai taps vientisi. Paruoštą ledų masę sukrėskite į konditerinį maišelį su žvaigždutės antgaliu, išspauskite į ledams skirtus dubenėlius arba vafliukus. Tiekite tuojau pat.

 

 

No-Churn Mascarpone Ice Cream

Recipe source: Lady and Pups

 

1 ½ cup (340 g) milk

½ cup (153 g) sweetened condensed milk

¼ cup (56 g) sugar

2 ½ teaspoons powdered gelatin

Pinch salt

1 ½ cup (275 g) mascarpone cheese

In a small bowl mix gelatin and ½ cup milk. Set aside for 5 minutes until gelatin softens.

In a medium saucepan whisk remaining milk, condensed milk and sugar. Heat until hot and steamy but not boiling. Add softened gelatin and whisk until all gelatin is fully dissolved. Remove from heat. Add mascarpone and whisk until fully incorporated. Pour mixture into shallow pan and freeze for 4~6 hours until hardened. Score the mixture into small cubes with a knife, then freeze again for another 6 hours to overnight, or until needed. Add about 1/3 of cubes into food processor and process until smooth. Transfer mixture into piping bag with star tip, pipe into ice cream cups or cones. Server right away.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
Jūratė N.Gegužė 4 2020, 05:49 PM Labai geras receptas, ačiū. Bandžiau ir be kombaino, nepermaišius, porcijomis kaip ledai ant pagaliuko. Irgi gerai, be vandens kristalų. Kaip visada - AČIŪ UŽ DAR VIENĄ SKANUMYNĄ
AusraGegužė 4 2020, 09:06 PM :-) :-)

Atsakyti į komentarą

AudreBirželis 28 2016, 07:12 AM Labai puiki idėja... aš kadaise eksperimentuodavau su pieniška žele (plakdavau sustingdytą iki putėsių :D), bet niekada nebandžiau jos užšaldyti... Reiks pabandyti.
AusraBirželis 28 2016, 10:06 AM Audre, man tai irgi buvo pirmas kartas; bet tikrai ne paskutinis;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)