Macaron Stories

Rugpjūtis 25, 2017 m Desertai,
Komentarai (3)

 

 

Prisimenate tą seną įrašą, publikuotą pernai rugpjūtį? Apie mano nevykėliškus macarons? Komentavusios skaitytojos tada kritikavo mano receptą, plius, žinoma, mano nemokšiškumą. O aš visą kaltę tada verčiau klimatui ir oro drėgmei. Per tuos praėjusius metus aš macarons sausainiukus kepiau gal kokį 10 ar 20 kartų, o gal net daugiau. Visada naudojau vieną ir tą patį bazinį receptą: visko po šimtą gramų (cukraus pudros, migdolų miltų ir curkaus), plius 3 kiaušinių baltymai. Kartais dalį migdolų miltų pakeisdavau lazdyno riešutų miltais, arba įberdavau smulkiai sumaltų pistacijų, arba oreo sausainių. Visa kita – taip kaip parašyta:

  • virtuviniu kombainu kelis kartus gerai permalami migdolų miltai ir cukraus pudra;
  • mikseriu plakami baltymai kol pradeda putoti ir pasiekiama maždaug vonios putų stadija;
  • nenustojant plakti, pamažu beriamas cukrus ir toliau plakama kol baltymai tampa panašūs į skutimuisi skirtas putas, o apvertus dubenį jie visiškai nejuda, nei krust;
  • tada nustojama plakti, suberiamas visas migdolų-cukraus pudros mišinys, ir gana energingai viskas maišoma silikonine mentele, kol masė tampa vientisa;
  • masė sukrečiama į konditerinį maišelį su plačiu apvaliu antgaliu;
  • and sviestiniu popieriumi ištiestos skardos iš tešlos išspaudžiami 3-4 cm skersmens skritulėliai;
  • paliekama apdžiūti kambario temperatūroje, mažiausiai 1 val; galima ir 2, arba dar ilgiau.
  • apdžiūvę morengai pašaunami į orkaitę, įkaitintą iki 140oC, kepama maždaug 17 minučių, kol morengai iškyla, o paviršius tampa visiškai sausas;
  • iškepę morengai traukiami iš orkaitės, paliekami ant skardos, kol pilnai atvės;
  • atvėsę morengai suklijuojami kremu, sudedami į sandariai užsidarantį indą. Laikomi šaldytuve arba šaldiklyje.

Tai va, viskas ne tik kad atrodo paprasta, bet, žinokite, ir yra paprasta. Macarons yra bene paprasčiausi ir lengviausiai pagaminami sausainiai. Nebent, kaip jau anksčiau esu minėjusi, juos nuspręsite kepti labai karštą vasaros dieną, kai oro drėgmė bus virš 80%. Tokiomis dienomis su macarons geriausiai neprasidėti, arba, jeigu nėra kitos išeities, tai macarons džiovinimui išsirinkit pačią sausiausią kertę, įjunkite ventiliatorių, jį nukreipkite tiesiai į skardą su džiūstančiais macarons, ir palikte visa tai suktis kokioms dviems valandoms. Ne trumpiau. Po tokio ilgalaikio džiovinimo įmanoma iškepti visai padorius macarons, net ir labai drėgną pavakarę.

Taigi, kaip minėjau, jeigu macarons kepimas Jums kada nors pasibaigs visišku fiasco: niekas nekils, sausainių dugnas lips prie popieriaus, paviršius trūkinės, o skritulėlių forma bus visa išsiklaipiusi ir be griežtų ribų, tai kaltas ne receptas, ir jokiu būdu ne Jūsų nemokšiškumas. Kalta karšta ir drėgna vasaros diena. Junkite kondicionierių, arba macarons kepimą atidėkite kitam kartui.

Visiems linkiu šaunaus savaitgalio.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Macarons su kremu iš pakelio

Recepto šaltinis: Broma Bakery

 

Morengai:

3 kiaušinių baltymai

100 g cukraus

100 g migdolų miltų

100 g cukraus pudros

Spalvotų cukrinių pabarstukų

Dvi plačias kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi.

Į aukštą stiklinę įtiesti konditerinį maišelį su plačiu apvaliu antgaliu.

Virtuviniame kombaine permalti cukraus pudrą ir migdolų miltus kol gerai susimaišys.

Elektriniu plakikliu su šluotelės antgaliu plakti kiaušinių baltymus ir druską, kol gerai išputos. Nenustojant plakti pamažu berti cukrų ir plakti toliau, kol baltymai taps standūs ir blizgantys, maždaug 3 minutes.

Į išplaktus baltymus suberti migdolų miltų mišinį ir atsargiai išmaišyti, kol masė taps vientisa. Masę sukrėsti į paruoštą konditerinį maišelį. Tešlą išspausti ant paruoštų skardų į 3-4 cm skersmens skritulėlius. Ant viršaus užbarstyti pabarstukų. Palikti kambario temperatūroje 1-2 valandas, kol sausainiai apdžius.

Orkaitę įkaitinti iki 140oC. Į įkaitintą orkaitę pašauti skardas su sausainiais. Kepti maždaug 15-17 minučių, kol sausainių viršus taps visiškai sausas. Traukti iš orkaitės. Sausainius palikti ant skardų, kol pilnai atvės.

 

Kremas:

115 g sviesto, kambario temperatūros

2 stiklinės* cukraus pudros

½ stiklinės biskvito tešlos**

1 tablespoon cream cheese

*1 stiklinė = 236 ml

**tešlą paruošti iš sauso biskvito mišinio pagal instrukcijas ant pakuotės

Elektriniu plakikliu išsukti visus ingredientus kol kremas taps vientisas ir purus. Kremą sukrėsti į konditerinį maišelį su žvaigždutės antgaliu. Dėti į šaldytuvą, kad sustingtų. Sustingusį kremą išspausti ant vieno sausainio lygiosios pusės, užvožti antru sausainiu, lengvai paspausti, kad suliptų. Sausainius laikyti sandariai uždarytame inde šaldytuve arba šaldiklyje.

 

 

 

Cake Mix Macarons

Recipe source: Broma Bakery

 

Macarons:

3 egg whites

100 g sugar

100 g almond flour

100 g powdered sugar

Rainbow sprinkles, for topping                                   

Line two baking sheets with parchment. Set aside.

Place piping bag with wide round tip in a tall glass.

Process powdered sugar and almond flour in a food processor.

In a bowl of stand mixer with whisk attachment, whisk egg whites and salt on medium speed until frothy. Increase mixer speed to high and gradually add sugar; continue whisking until stiff peaks form, about 3 minutes.

Add all powdered sugar and almond mixture into meringue. Fold it gently with spatula until uniform, about 30-50 turns.

Transfer batter into prepared pastry bag. Pipe batter onto prepared baking sheets into 1.5 inch diameter circles. Tap the pan on the counter to get rid of air bubbles and peaks from piping. Sprinkle with sprinkles. Let cookies dry for 1-2 hours.

Preheat oven to 280°F. Place macarons into preheated oven and bake for 15-17 minutes, until tops are completely dry. Remove from oven. Let cool on the pan.

 

Frosting:

½ cup butter, at room temperature

2 cups powdered sugar

½ cup boxed cake batter

1 tablespoon cream cheese

1-2 tablespoons milk

In a stand mixer with paddle attachment beat all ingredients until light and airy. Scoop mixture into a piping bag fitted with a star tip. Refrigerate until ready to pipe. Pipe chilled frosting onto flat side of one macaron, top with another macaron, press ligtly to adhere. Sore in an airtight container in refrigerator until ready to serve, or freeze for longer storage.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
AstaSpalis 31 2017, 03:07 AM Aušra, stebuklas ne blogas :) Pirma - kad įtikino mane, jog macarons nėra taip jau baisiai aukštas pilotažas. O antra - pavyko iš pirmo karto!!! Netobuli, bet sijonėlis išėjo. Džiūgauju kaip mažas vaikas, o vyras krizena, kad dabar jų tų brangių iš parduotuvės tikrai man nebepirks. Juk ,pasirodo, viską pati galiu. Ačiū už įkvėpimą!
AusraSpalis 31 2017, 11:13 AM Asta, na kaip man smagu girdeti, kad pavyko! ne blogas stebuklas, o skaitytojai superiniai!!! Aciu Jums, kad isbandet recepta, uz visas ovacijas, pagyrimus, ir uz visa pozityva! be galo ir be krasto malonu!

Atsakyti į komentarą

RitaRugpjūtis 29 2017, 04:23 AM Keista,bet gyvena zmogus (t.y. as) pasaulyje kuris neragavo namuose keptu macarons'u! Keptu kepyklose jau nebeperku, nes tikrai neskanus, o pati tikrai nesusidorociau. Bet dziaugiuosi uz kitu sekme ir geriuosi nuotraukomis!
AusraRugpjūtis 29 2017, 07:52 AM Rita, aciu uz komplimentus! susidorotumet tiikrai; prizadu!!

Atsakyti į komentarą

Rugpjūtis 27 2017, 01:29 PM Prisimenu ne tik pernai rugpjūčio įrašą, bet ir gerokai senesnį: kaip su drauge Jūrate kepėte macarons'us pirmąjį kartą, kaip sukišę nosis prie orkaitės stiklo stebėjote, ar iškils "kojelė". Tada nemanei, kad "viskas paprasta". :-) Na bet iškepus kokį 100-ą kartų turbūt viskas tampa paprasta. :-) O aš vis dar neprisiruošiau pabandyti. Kelis kartus kaip ir norėjau, bet lyg tyčia būdavo lietingas oras, tai ir atidėdavau. Bet kai eilinį kartą pamatau juos pas tave, vis užsinoriu pabandyti.
AusraRugpjūtis 28 2017, 08:17 AM Anonime, viskas cia paprasta; siulau surizikuoti!

JūratėRugpjūtis 29 2017, 03:52 AM Pamiršau komentuodama pasirašyti. :-) Šiandien Vilniuje šviečia saulė, būtų kaip ir tinkamas oras. Tik kiek svarbu, kad atskirti nuo trynio baltymai būtų palaikyti šaldytuve kelias dienas, nes dabar tokių kaip tik neturiu?

AusraRugpjūtis 29 2017, 07:49 AM Jurate, visai nesvarbu; bandziau is nepalaikytu saldytuvee, ir viskas kuo puikiausiai iseidavo;

AgneRugpjūtis 30 2017, 05:46 AM Laba. Nerandu galimybes kitaip tad klausiu del medaus torto pertepimo. Realiai gavosi labai skysta masė. Ar tikrai taip? Ir ar butina pries konstruojant atsaldyti. Nes pratekėjo viskas kai pirmą kartą gaminau.duper tobulas todel vel noriu ji daryt.padekite mieloji😂

AusraRugpjūtis 30 2017, 09:10 AM ??..?

AgneRugpjūtis 30 2017, 10:17 AM ? Reiškia kad padėti negalite😊? Gaminau torta pagal jusu blogo recepta. Tiesiog klausimas yra toks ar pertepimas gali buti skystokas ir verta ji atsaldyti ar tiesiog kazkas cia mistifikuota? Beje komplimentai jums uz si bloga. Jus puiki.

AusraRugpjūtis 30 2017, 11:58 AM Agne, labai noriu padeti; tortu siame bloge, kaip zinia, yra ne vienas ir ne du; butu paprasciausia, jeigu pakomentuotumete po konkreciu receptu; tada man butu aiskiau, kas prie ko; dekui uz pagyrima - baisiai malonu!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)