And the Winner Is ...

Gruodis 19, 2017 m Desertai,
Komentarai (6)

 

 

Tai va, pagaliau skelbiu sausainių recepto konkurso rezultatus. Labai atsiprašau kad šitaip susivėlinau. Mat prieš šventes, kaip žinia, visi prisikrauna visokios numatytos ir nenumatytos veiklos, visokių šventimų, kepimų, svečių ir vakarėlių, be to man ir Juliui praėjusį savaitgalį dar teko atlaikyti 4-ių dienų ledo ritulio turnyrą, taip kad sumasumarum sausainių kepimas, fotkinimas ir receptų rašymas man vis nusikeldavo į antrą planą. Bet finale viską užbaigiau: sausainius iškepiau, degustacinė komisija juos man išragavo, ir finale buvo išrinktas receptas nugalėtojas.

Prieš paskelbdama nugalėtoją noriu kuo nuoširdžiausiai padėkoti visoms šaunioms damoms, kurios sudalyvavo konkurse, siuntė man savo receptus, gyvenimiškas istorijas, nuotraukas, o taip pat šiltus palinkėjimus ir visokieriopą pozityvą. Didelis dėkui visoms dalyvėms:

Jūratei,

Kristinai,

kitai Kristinai,

Dovilei,

Skaistei,

Gerdai,

Linai,

Birutei

ir Ingai.

Konkursui buvo pristatyta viso labo 11 receptų. Vienas už kitą puikesnis. Aš iš pradžių buvau pasišovusi iškepti visus, bet dėl aukščiau paminėtų priežasčių ir dėl nesvietiško prieššventinio užimtumo išgalėjau iškepti tik spetynis; jie buvo pristatyti degustavimui, o likę keturi receptai dar laukia savo eilės. Prižadu, kad būtinai iškepsiu tuos keturis likusius; jie keliaus į antrąjį konkurso turą, ir geriausių bei gardžiausių sausainiukų autorei irgi bus suveiktas vertingas prizas.

Taip kad prašau per daug neįsižeiskite, kad šį kartą Jūsų sausainiukai nepaviešinti. Tai visiškai nereiškia, kad jie prasti ar neįdomūs; visi receptai buvo itin puikūs, aš tiesiog fiziškai nebeišgalėjau.

Na o šį kartą receptų konkurso nugalėtoju buvo išrinkti Jūratės Naujalytės super-šokoladiniai, super lengvučiai, trapūs, pasakiškai skanūs sausainiukai. Antra vieta garantuotai atiteko migdolinių plokštelių sausainiukams, kuiruos, beje, taip pat atsiuntė Jūratė; ir treti pagal šaunumą buvo varškiniai štolenai su džiovintomis slyvomis bei romu, kurių receptą, kaip nebūtų keista, taip pat atsiuntė ta pati Jūratė. Trumpai tariant, nugalėtoja šį kartą aiški.

Sveikinimai Jūratei!!! Ačiū už tris jėginius receptus!!!

Dar kartą dėkui visoms ponioms ir panėlėms už sudalyvavimą.

Visiems linkiu linksmų švenčių!

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šokoladiniai sausainiai su įdaru

Recepto autorė: Gerda Pilipaitytė

110 g sviesto

200 g cukraus

1 kiaušinis

1 šaukštelis vanilinės esencijos

260-300 g miltų

Žiupsnelis druskos

1 šaukštelis kepimo milteliai

100 g kakavos

50 g šokolado (50 g)

 

Įdarui:

Nutella

Žemės riešutų sviestas

Dulce de leche

Orkaitę įkaitinti iki 180oC.

Sviestą ir cukrų išsukti iki purumo. Įmaišyti kiaušinį ir vanilę. Atskirai sumaišyti likusius sausus ingredientus. Po truputį suberti į sviesto, cukraus ir kiaušinių masę. Įmaišyti smulkiai sukapotą šokoladą.

Plačią kepimo skardą ištiesti sviestiniu popieriumi. Tešlą padalinti į dvi lygias dalis, iš kiekvienos dalies suformuoti volelį, supjaustyti 3-4 mm storio diskeliais, iš viso maždaug 30-40 diskelių. Pusę diskelių išdėlioti ant skardos, šiek tiek suploti, dėti po ½ šaukštelio norimo įdaro, užvožti antru diskeliu, užspausti kraštus. Tarp sausainių palikti poros centimetrų tarpus. Skardą su sausainiais pašauti į įkaitintą oprkaitę. Kepti maždaug 8-10 minučių, kol sausainių paviršius lengvai apdžius. Neperkepti. Iškeptus sausainius traukti iš orkaitės, palikti ant skardos kol pilnai atvės. Laikyti kambario temperatūroje sandariai uždarytame inde.

 

 

Minkšti meduoliukai

Recepto autorė: Inga M.

1 kiaušinio trynys

1 stiklinė* rudojo cukraus

1 stiklinė grietinės

½ šaukštelio valgomosios sodos

½ šaukštelio acto

¼ šaukštelio druskos

½ šaukštelio vanilės esencijos

1½ šaukštelio malto imbiero

1½ šaukštelio malto cinamono

¼ šaukštelio tarkuoto muskato

2¼ stiklinės miltų

*1 stiklinė = 236 ml

Išplakti kiaušinio trynį ir cukrų, įmaišyti grietinę.

Atskirame indelyje sumaišyti sodą ir actą. Kai išputos, supilti į kiaušinio-grietinės mišinį.

Suberti druską ir prieskonius, atsargiai išmaišyti. Dalimis suberti miltus, atsargiai išmaišant po kiekvieno pridėjimo. Iš tešlos formuoti apvalius meduoliukus, juos dėti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos.

Kepti 180oC orkaitėje kol gražiai pagels, maždaug 18-20 minučių. Iškeptus sausainius traukti iš orkaitės, palikti ant skardos kad šiek tiek atvėstų.

 

Glajus:

2 kiaušinių baltymai

2 stiklinės cukraus pudors

1 šaukštelis vanilės esencijos arba citrinų sulčių

Baltymus išplakti iki purumo. Pamažu suberti sukraus pudrą, supilti vanilę ir plakti kol glajus taps vientisas ir standus.

Šiltus meduoliukus merkti į glajų, dėti ant skardos, kad apdžiūtų. Laikyti kambario temperatūroje sandariai uždarytame inde.

 

 

Midoliniai sausainiai

Recepto autorė: Jūratė Naujalytė

1 kiaušinio baltymas

35 g cukraus pudros

80 g migdolų plokštelių

2 šaukšteliai miltų

1 ½ šaukštelio sviesto, ištirpinto

2 lašai migdolų esencijos

Kiaušinio baltymą išplakti šakute kol išputos. Suberti cukraus pudrą ir gerai išmaišyti, kol cukrus pilnai ištirps. Suberti miltus, supilti tirpintą sviestą ir migdolų esenciją. Viską išmaišyti, palikti 30 minučių kambario temperatūroje, kol šiek tiek sutirštės. Iš tešlos šaukšteliu formuoti apvalius sausainius, juos dėti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos, tarp sausainių paliekant poros centimetrų tarpus.

Kepti 180oC orkaitėje, kol sausainių krašteliai lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės. Sausainius palikti ant skardos, kol pilnai atvės. Laikyti kambario temperatūroje sandariai uždarytame inde.

 

 

Labai šokoladiniai sausainiai 

Recepto autorė: Jūratė Naujalytė

75 g miltų

1 šaukštelis kepimo miltelių

Žiupsnelis druskos

4 kiaušiniai

330 g cukraus

1 šaukštelis tirpios kavos

1 šaukštelis vanilės ekstrakto

300 g tamsaus šokolado

115 g sviesto

200 g šokolado, susmulkinto

Dubenėlyje sumaišyti miltus, sodą ir druską. Kitame dubenėlyje išplakti kiaušinius, cukrų, tirpią kavą ir vanilę. Karščiui atspariame inde ištirpinti sviestą ir 300 g šokolado, supilti kiaušinių mišinį ir gerai išplakti. Suberti miltų mišinį, šokolado gabalėlius ir gerai išmaišyti, kol neliks sausų miltų ruožų. Tešlą atšaldyti mažiausiai 2 valandas arba pernakt.

Iš atšalusios tešlos fornuoti apvalius sausainius, dėti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos, tarp sausainių paliekant 5-6 cm tarpus. Kepti 170oC orkaitėje maždau 8-10 minučių, kol sausainių paviršius lengvai apdžius. Neperkepti. Traukti iš orkaitės. Sausainius palikti ant skardos kol pilnai atvės. Laikyti kambario temperatūroje sandariai uždarytame inde.

 

 

Varškės štolenai su džiovintomis slyvomis

Recepto autorė: Jūratė Naujalytė

1 stiklinė džiovintų slyvų, susmulkintų

100 g romo

115 g sviesto, kambario temperatūros

100 g cukraus

1 šaukštelis vanilės esencijos

1 kiaušinis

1 kiaušinio trynys

250 g kreminės varškės

340 g miltų

1 šaukštelis kepimo miltelių

Slyvas užpilti romu ir palaikyti maždaug 30 minučių, kol dalis romo susigers. Sviestą išsukti su cukrumi, sudėti kiaušinį, kiaušinio trynį, supilti vanilę, romą nuo slyvų, sudėti varškę ir gerai išmaišyti. Tiesiai į dubenį su kiaušinių mišiniu persijoti miltus ir kepimo miltelius, suberti slyvas, viską gerai išmaišyti. Iš tešlos suformuoti apvalius sausainius, juos dėti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos. Kepti 190oC orkaitėje maždaug 10-12 minučių, kol lengvai pagels. Traukti iš orkaitės, palikti kambario temperatūroje, kol pilnai atvės. Sausainius apvolioti cukraus pudroje. Laikyti kambario temperatūroje sandariai uždarytame inde.

 

 

Trapūs apelsininiai sausainiai

Recepto autoriai: Dovilė ir Mantas Bajaliai

250 g miltų

125 g įšalusio sviesto

2 šaukštai cukraus pudros

1 kiaušinio trynys

1 apelsinas

1 kiaušinis, aptepimui

1 šaukštas pieno

Persijoti miltus ir cukraus pudrą, dėti į šaldiklį kad gerai atšaltų, maždaug 20-25 minutes.

Į atšalusį miltų mišinį sutarkuoti įšalusį sviestą, kaskart pamaišant, kad visi sviesto gabalėliai pasidengtų miltais. pjaustome kubeliais.

Apelsiną nušveisti su valgomąja soda, nusausinti, nutarkuoti žievelę, išspausti sultis, sumaišyti ir dėti į šaldiklį 20-25 minutėms.

Į šaltas apelsino sultis dėti kiaušinio trynį,išplakti šakute. Kiaušinių mišinį supilti į miltų mišinį, sumaišyti, iš tešlos suformuoti diską, įsukti į plėvelę ir dėti pusvalandžiui į šaldiklį.

Atšalusią tešlą iškočioti ant pamiltuoto paviršiaus, išpjauti norimų formų sauainius, juos dėti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos, tarp sausainių paliekant poros centimetrų tarpus. Sausainių paviršių apepti kiaušinio-pieno plakiniu, užbarstyti norimais pabarstukais arba perliniu cukrumi. Kepti 190oC orkaitėje maždaug 10-12 miunčių, kol krašteliai lengvai pagels. Traukti iš orkaitės. Sausainius palikti ant skardos, kol pilnai atvės. Laikyti kambario temperatūroje sandariai uždarytame inde.

 

 

Sausainiai suvožtiniai

Recepto autorės: Birutė ir Lina

250 g sviesto, kambario temperatūros

125 g cukraus pudros

60 ml aliejaus

500 g miltų

1 šaukštelis kepimo miltelių

Dulce de leche arba virto kondensuoto pieno

Tirpinto šokolado

Sviestą išsukti su cukraus pudra. Įmaišyti aliejų. Per kelis kartus įmaišyti miltus, sumaišytus su kepimo milteliais. Šiek tiek paminkyti tešlą rankomis. Jei tešla atrodo per sausa, įpilti dar šiek tiek aliejaus ir vėl paminkyti. Tešlą iškočioti tarp dviejų kepimo popieriaus lakštų ir išpjauti norimos formos sausainius.

Sausainius dėti ant kepimo popieriumi išklotos skardas ir kepti 180º C orkaitėje kol lengvai pagels. Traukti iš orkaitės. Ataušinti.

Ataušusius sausainius po du suklijuoti virtu kondensuotu pienu.

Vieną suvožtinių pusę pamerkti į tirpintą šokoladą, dėti ant kepimo pipieriumi ištiestos skardos. Padėti šaltai, kad šokoladas sukietėtų. Laikyti šaltai arba kambario temperatūroje, sandariai uždarytame inde.

 

 

 

 

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
RutaGruodis 27 2017, 08:35 AM Sveiki, noriu pasiteirauti dėl labai šokoladiniû sausainiû. Dariau tešlà šeštadienį ir kadangi tešlà reikėjo palaikyti šaldytuve, taip gavos, kad neberadau laiko, kada kepti sausainius. Tad klausimas, ar dar galima naudoti tà tešlà ir jei taip, ji labai kieta.. net nežinau kaip jà minkyti, ar gal galima kepti kaip pyragà..? Tik tuomet kiek laiko?:) ačiū už atsakymà (-us).
AusraGruodis 27 2017, 03:05 PM Ruta, as siulau bandyti kepti; kabliukit tesla ledu kauseliu arba tvirtu saukstu, formuokit apvalius sausainius, dekit ant skardos, tarp kaubureliu palikit didelius tarpus; negarantuoju, kad sausainiai iseis; jeigu neiseis - zinosit kitam kartui; sekmes!

Atsakyti į komentarą

Jūratė N.Gruodis 23 2017, 01:19 AM Dėkoju už tokį aukštą įvertinimą, labai malonu ir džiugu, kad mūsų mėgstami sausainiai tampa mėgstamais ir kitų. Gražių jums švenčių, miela Aušra!
AusraGruodis 23 2017, 01:31 AM Oi, Jurate, tai nera uz ka! kuklutis mano prizas jau keliauja Isapnijos link; Jums taip pat linksmu svenciu, ir aciu uz sausainius!!!

Atsakyti į komentarą

JūratėGruodis 22 2017, 03:29 AM Man labai patinka tavo rengiami sausainių konkursai, nors pati juose ir nedalyvauju. Iš karto galima gauti krūvą naujų receptų ir jų apžvalgą. Iš pernykščių iki šiol mūsų namuose (o ir visur, kur buvau jų nusinešusi) labai teigiamai vertinami šokoladiniai su perliniu cukrumi (jį keičiu skaldytais riešutais) ir kokosiniai sausainiai.Manau, kad ir iš šiųmetinių kažką tikrai išbandysiu. Ar dalyvausi šiemet sausainių mainuose? Tavo kepami visada būdavo labai gražūs ir įdomūs.
AusraGruodis 22 2017, 01:02 PM Aciu, Jurate, uz pakomentavima; sitas konkursas man irgi baisiai prie sirdies; tikejausi siek tiek aktyvesnio skaitytoju sudalyvavimo, bet, nepaisant to, vistiek buvo smagu; visi atsiusti receptai tikrai neeiliniai; taip kad, manau, buvo verta; kitais metais tikriausiai irgi kazka panasaus paskelbsiu; o del sausainiu mainu - jie nebevyksta; deja....;

Atsakyti į komentarą

IngaMGruodis 21 2017, 07:02 AM Super, sveikinu nugalėtoją-tikrai verta medalio už net tris puikius receptus. O aš džiaugiuosi sudalyvavusi:)Ir ačiū už puikias sausainių idėjas!
AusraGruodis 21 2017, 01:09 PM Inga, Jums taip pat aciu uz sudalyvavima; Jusu meduoliukai buvo tiesiog be priekaistu! be to, kuo ilgiau jie stovejo, tuo geresni daresi; receptas neabejotinai yra THE KEEPER!! dar karteli aciu, ir linksmu Jums svenciu!

Atsakyti į komentarą

DovilėGruodis 19 2017, 02:38 PM Ačiū už puikiu sausainių idėjas ir konkursą ;)
AusraGruodis 21 2017, 01:07 PM Dovile, Jums taip pat didziulis ACIU uz sudalyvavima; apelsininiai angeliukai buvo jega!! linksmu svenciu Jums ir Mantui!

Atsakyti į komentarą

BiruteGruodis 19 2017, 02:33 PM Labai Ačiū uz isbandyta sausainuku recepta.Sveikinu Jūrate,ir dekoju uz puikius receptukus,butinai visus 3 isbandysiu.Prikepiau braskiniu biscotti,jie jau isdalinti😌kepsiu juos rytoj vel,savo seimynai,jie mums labai labai skanus.Dabar kepsiu Fruitake,2 pyragus iskart,vaisiu misinys isvirtas,laukiu kol atves.Neradau sokoladinio Lietuvoj,tai nupirkau juoduju serbentu stauto,manau vistiek bus skanu.Dekoju Ausryt😌kad dalinates nuostabiais receptais😌
AusraGruodis 21 2017, 01:06 PM Birute, Jums didelis aciu uz sudalyvavima, o dar didesnis aciu uz tai, kad skaitot, kad nenusibostu, kad kepat biscotti ir visokius pyragus is mano blogo, ir kad vis nepatingit bruksteleti keleta siltu zodziu! Linksmu Jums Svenciu! ir linkejimai Linutei!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)