Apples & Carrots & Cinnamon: The Season Is On, Not A Moment Too Soon

Rugsėjis 20, 2019 m Daržovės, Pusryčiai, Vaisiai,
Komentarai (3)

 

 

Mokslo metai prasidėjo. Iki šiol dar kažkaip nesijautė, nes mano vienas likęs mokinys rytais jau pats į mokyklą susiruošia, pats išeina, pats pareina, ir vakarais mūsų gyvenimas neitin pasikeitė. Parėjusi namo aš jį kasdien randu prie kokio nors ekrano, lygiai kaip vasarą. Bet vakar buvo mokyklos atvirų durų diena, kur man buvo privalu sudalyvauti, tai po to iškart pasijautė, kad mokslo metai jau kaip reikiant įsibėgėjo, vasarėlė jau tikrų tikriausiai pasibaigė ir prasidėjo įprastinis darbinis maratonas.

Atvirų durų diena – ne juokai. Renginys truko tris su puse valandos, su įžanginėmis kalbomis aktų salėje, po to visi keliavom iš klasės į klasę, kur vyko susipažinimai su mokytojais, pranešimai apie nusimatančią programą ir panašiai. Minia žmonių: vaikų, mamų ir tėčių, baisi spūstis, nesibaigiantis srautas, besikemšantis siaurais mokyklos koridoriais, abiem kryptim. Aš sekiojau paskui Julių, nuo jo neatsitraukdama nei per žingsnį ir nepaleisdama jo iš savo akiračio, nes be jo aš būčiau iškart pasimetus toje minioje. Tiek ją ir tematė, kaip sakoma.

Tai va, aš broviausi tais sausakimšais koridoriaus, prisiklijavusi prie Juliaus, ir netyčia užšokau ant vienos pažįstamos mamytės, kuri ramiai sau laviravo, be savo vaiko ir netgi be jokio koridorių žemėlapio, ir kuo puikiausiai žinojo, kur jai reikia eiti, ir kokiu metu kuriame kabinete jai reikia būti. Ne tik kad visą mokyklos planą atmintinai žino, bet dar ir savo vaiko pamokų tvarkaraštį jau spėjo išmokti.

Aš, žinokite, kai tai išgirdau, netekau žado ir pasijaučiau visiškai atšokusi nuo savo vaiko mokyklinio gyvenimo.  Aš ne tik kad nesiorientuoju mokyklos pastate, nežinau, kur ir kada mano septintokas turi kokias pamokas, bet aš neskaitau pranešimų jų mokyklos mobiliame App’e, neseku, kokius jis turi namų darbus ir kada jie turi būti pabaigti, priduoti, kokie pažymiai. Nu, vienu žodžiu... . Juliaus pažymius matau du kartus per metus, kai man paštu atsiunčimas išrašas. Pažymiai visada blizga, aš jį pagiriu, ir tuo pasibaigia. Aš jam nuperku kelnes ir batus, kai reikia. Na dar sportbačius ir sportinę aprangą. Aš viską išskalbiu ir t.t. Porą kartų per metus nunešu jo smuiką tokiam meistrui, kad jis jį sustyguotų ir pan. Rytais sukomplektuoju pietų krepšelį, vakarais jį iškomplektuoju. Kelis kartus į metus nueinu į jo mokyklinį koncertą ar kokį rečitalį. Mokytojų vardų neprisimenu, ir pažįstu kai kuriuos tik iš matymo. Tai va tiek.

Ar tai jau baisiai nenormalu? Ar Jūs apie savo vaikų mokyklinį gyvenimą daugiau žinot? Aktyviau dalyvaujat?

Po atvirų durų dienos važiuojant namo, aš su Julius turėjau rimtą pokalbį mašinoje: aš jam paaiškinau, kad jeigu jam kas nors nesiseka, ar šiaip kokių problemų atsiras mokykloje ar už mokyklos ribų, jis man turi iškart pasakyt, o netempt visko į naktį, kad mes kartu bendromis jėgomis bandytumėm tas problemas spręsti. Belieka tikėtis, kad jis pasipasakos.

Parėjusi namo, aš prišinkavau obuolių, pritarkavau morkų ir iškepiau tokių rudeninių keksiukų, rytdienos pusryčiams ir pavakariams, pomokykliniam pakramsnojimui, kaip kompensaciją už visišką atitrūkimą nuo savo vaiko akademinių reikalų.

Ruduo prasidėjo, norite to ar nenorite.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

Morkų keksiukai su obuoliais

Recepto šaltinis: Broma Bakery

 

Keksiukai:

¾ stiklinės* rudo cukraus

2 kiaušiniai

½ stiklinės sviesto, ištirpinto

¾ stiklinės pasukų arba kefyro

2 šaukšteliai vanilės esencijos

1 stiklinė obuolių, nuluptų, susmulkintų

2/3 stiklinės tarkuotų morkų

1/3 stiklinės kokosų drožlių

2 stiklinės miltų

1 šaukštas kepimo miltelių

½ šaukštelio druskos

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 220oC. Į keksiukų formą įtiesti popierines keksiukų formeles.

Didokame dubenyje išplakti rudąjį cukrų, kiaušinius,sviestą, pasukas ir vanilę. Sudėti obuolius, morkas,kokosų drožles ir gerai išmaišyti.

Kitame dubenyje sumaišyti miltus, kepimo miltelius ir druską. Miltų mišinį suberti į dubenį su morkų-obuolių mišiniu, atsargiai išmaišyti kol nebeliks sausų miltų ruožų. Nepermaišyti.

 

Trupiniai:

4 šaukštai miltų

3 šaukštai rudo cukraus

¼ šaukštelio cinamono

žiupsnelis druskos

1 šaukštas sviesto, kambario temperatūros

Mažame dubenėlyje sumaišyti miltus, cukrų, cinamoną ir druską. Sudėti sviestą ir pertrinti pirštais kol susiformuos trupiniai.

Keksiukų tešlą sukrėsti į paruoštas formeles, ant viršaus užbarstyti trupinių. Pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti 5 min 220oC temperatūroje, orkaitės temperatūrą sumažinti iki 175oC ir kepti dar 15-20 minučių, kol keksiukų viršus lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės, palikti, kad šiek tiek atvėstų. Tiekti šiltus arba kambario temperatūros.

 

Carrot Apple Muffins

Recipe source: Broma Bakery

 

Muffins:

¾ cup brown sugar

2 eggs

½ cup butter, melted

¾ cup buttermilk

2 teaspoons vanilla extract

1 cup apples, peeled and chopped

2/3 cup shredded carrots

1/3 cup shredded coconut

2 cups flour

1 tablespoon baking powder

½ teaspoon salt

Preheat oven to 425°F. Line muffin pan with paper cups.

In a large bowl, whisk together brown sugar, eggs, melted butter, buttermilk, and vanilla extract. Stir in the apples, carrots, and coconut until combined.

In a separate bowl, mix together the flour, baking powder, and salt. Fold dry ingredients into the wet, mixing only until combined. Set aside.

 

Streusel:

4 tablespoons flour

3 tablespoons brown sugar

¼ teaspoon cinnamon

pinch of salt

1 tablespoon butter, at room temperature

Combine flour, sugar, cinnamon and salt in a bowl and mix well.  Add butter and rub it into flour-sugar mixture until evenly distributed.

Scoop muffin batter into prepared pan, sprinkle with  streusel.

Bake for 5 min at 425°F, then reduce oven temperature to 350°F and bake for an additional 15 – 20 min until tops are golden brown. Remove from oven, let cool for 10 minutes, serve right away, o store at room temperature.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
IngaMRugsėjis 23 2019, 03:59 AM Aušra, oj receptas kaip laiku! Gavom dovanų "Antaninių" obuolių ir morkų darže užderėjo, o dar kokosai (mergička mano kaip tik pasinešė į kokosų skonį:). Aš turiu prisipažinti, kad esu klasės tėvų komitete-atstovauju klasės tėvus:) (čia Lietuvoj tokie dar yra:) ir klasės tėvų komiteto nariai turi dalyvauti gimnazijos tėvų parlamente. Taigi aš nešu į tą parlamentą visokias problemas su kuriom susiduria pvz mūsų klasės mokiniai ir tėvai. Parnešu iš parlamento naujienas ir mokyklos sprendimus į klasę, parlamente renkasi visų klasių tėvų atstovai ir priiminėjam vienokius ar kitokius sprendimus.Taigi tame mokykliniame gyvenime tenka dalyvauti nori ar nenori. Dar kai vaikai buvo darželyje-išrinko į tėvų komitetą, pradinėje mokykloje-vėl burtų keliu patekau, o dabar jau gimnazijoj-karma tokia matyt.:)))Tai tęsiasi jau 10 metų:) p.s.savo vaikų pamokų tvarkaraščio tai tikrai neprisimenu ir namų darbų ginkdie netikrinu,tik šiaip pasikalbam apie mokyklos gyvenimą ir kažkokius reikalus, naujienas aptariam:)
AusraRugsėjis 23 2019, 10:09 AM Inga, dekui uz pasidalinima, ir uz silta komentara! Jusu dalyvavimai komitetuose ir parlamentuose man skamba kaip kazkas is fantastikos srities! zaviuosi, ir tiek;

IngaMRugsėjis 23 2019, 01:22 PM Aušra,kaip tik kepu keksiukus ir vos nepalikau sviesto nesudėjus į tešlą-laiku pamačiau ant stalo.Jaučiu,kad praleidot recepte tešlos;),o kokosus tešloj išvis praleidau,nes recepto eigoj neliko jų:(Bet gal ir be jų bus gerai.;)

AusraRugsėjis 23 2019, 01:29 PM Inga, aciu Jums uz pastabuma! PATAISIAU! nuo zioplumo vaistu nera - labai atsiprasau uz tokias zioplas klaidas;

IngaMRugsėjis 24 2019, 02:04 AM Aušra, keksiukai labai geri gavosi, nors ir be kokosų:)Tokie sezoniniai, ne per daug saldūs viduje. Tie trupinukai ant viršaus labai skaniai traškantys:) Iškepiau iš vakaro, vaikai neišlaukė pusryčiams-ragavo dar šiltus:) Ačiū, kad pasidalinot;)

AusraRugsėjis 24 2019, 10:10 AM Inga, Jusu keksiukai labai dailus! dekui uz nuotrauka FB'e; smagu girdeti, kad patiko; man jie irgi patiko - geras receptas, issisaugojimui :-) ; ir dar karteli atsiprasau uz apsizioplinima del sviesto ir kokosu;

Atsakyti į komentarą

AistėRugsėjis 22 2019, 10:41 AM Lietuvoje dabar truputį sudėtinga nieko nežinoti, nes daugelis mokyklų naudoja elektroninius dienynus ir į tėvų paštą ar telefoną reguliariai žinutėmis sukrenta info apie vaiko pažymius, pagyrimus, pastabas ir pan. Dabartinėje mokykloje galiu net matyti, ką mano vaikas pietums valgykloje valgė, nes mokama elektronine kortele ir visos operacijos apskaitomos. Bet namų darbų netikrinu, tvarkaraščio neatsimenu :) Vietoj to vakarais stengiuosi pasikalbėti, kaip sekėsi, kas patiko, ką sužinojo, ką su draugais nuveikė ir t.t. Man atrodo, kad vaikams irgi reikia savo erdvės, nebūna visko kontroliuoti. O ir atsakomybės pačiam savimi pasirūpinti kažkokiu būdu reikia išmokti. Bet tikrai suprantu tą jausmą tėvų susirinkimuose :) Beveik visada parsinešu kažkokią kaltę, kad gal aš per paprastai į viską žiūriu. Pasigraužiu šiek tiek, o tada viskas grįžta į įprastas vėžias. Na o dabar eisiu keksiukų kepti :)
AusraRugsėjis 23 2019, 10:11 AM Aiste, man tu zinuciu irgi prikrenta, begales; as jas dazniausiai istrinu per daug nesigilindama; nes na tiesiog per daug man tos informacijos, ir nemanau, kad reikia; dekui uz pasidalinima!

Atsakyti į komentarą

DianaRugsėjis 21 2019, 09:52 AM Miela,Aušra, Labai nuoširdus Jūsų įrašas. Ir keksiukai gražiai atrodo:)Man atrodo, kad rugsėjis visiems tėvams truputėlį streso įvaro. O norisi būti gerais tėvais, sekti ir žinoti vaikų gyvenimus, kuom jie gyvena, kokiom nuotaikom ir pan. Nors ir jaučiasi iš laiško Jūsų kaltės jausmas, kad gal nespėjate ar nedarote to, ką daro Jūsų nupasakota mama, bet kiek skaitau Jūsų įrašus, Jūsų dalyvavimas vaikų gyvenime kaip tik yra labai aktyvus:nuolatinis užkandžių ruošimas ir dėjimas į mokyklą, treniruotės vaikų ir pan. O kažko nespėti, tai mes visi kažko nespėjame. Tiesiog vietoj to, darome kažką kita ir pan. Tiesiog tas kaltės jausmas gimsta iš noro būt tobulam. Nes mums iš šono visuomet atrodo, kad kitur žolė žalesnė. Ačiū už Jūsų įrašus, juos įdomu skaityti ne vien dėl receptų, nes kitaip būtų sausi receptai :) Diana
AusraRugsėjis 23 2019, 10:14 AM Aciu Diana, kad paskaitot; ir uz visus siltus zodzius didelis dekui; o del sazines grauzimo: tai cia jau mano firmine busena; tiesiog gal net ne sazines grauzatis, o pastovus jausmas, kad kazka negerai darau; tik ne visada aisku, ka negerai darau; matyt nieko cia nepakeisiu - toks jau mano charakteris;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (10)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (30)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (56)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (11)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (36)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (69)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (198)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (27)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (24)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (158)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (97)
uogienė (19)
uogos (115)
Užgavėnės (15)
vaisiai (133)
Valentino diena (19)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (31)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)