Lietuvos maisto tinklaraštininkų žurnalas ir smidrų salotos

Kovas 09, 2012 m Daržovės, Užkandžiai,
Komentarai (0)

 

 

 

oC, Nr. 3, Pavasaris 2012

 

Jau tikriausiai visi turėjote progą pavartyti lietuviškai rašančių maisto blogerių internetinio žurnalo “oC” pavasarinį numerį. Jeigu dar nevartėte, patariu būtinai pavartyti. 

Labai džiaugiuosi ir, kas be ko, didžiuojuosi galimybe sudalyvauti šiame pukiame žurnale. Didžiausias AČIŪ Astai iš Villa Alps, kad priėmė, ir maža to – sudėjo visus mano atsiųstus receptus. Tiek tikrai nesitikėjau, todėl buvau labai maloniai nustebinta. 

Dar du didelius AČIŪ siunčiu Indrei iš GP Magijos ir Kristinai iš Virtuvės Fėjų, už paraginimus ir pasiūlymus dalyvauti. Taip, nesigailiu jūsų abiejų paklausiusi. Patirtis buvo kokių reta. 

Taip pat AČIŪ visoms šaunioms blogerėms ir vienam šauniam blogeriui už nepaprastai malonią kompaniją. Leidžiant šitą numerį buvo tiek nuoširdaus, geranoriško, šilto bendravimo, kad kartais apimdavo jausmas, jog jus visus seniai pažįstu. Nors nepažistu nei vieno. O norėčiau. Labai pavydžiu tiems, kurie gali susibėgti kokį šeštadienį pas ką nors namuose ir suorganizuoti linksmą baliuką. Gal kada ateis diena, kai ir aš galėsiu su bent kai kuriais iš jūsų pasimatyti. Tos dienos laukiu nuo tada, kai prijungiau savo elektroninį paštą prie smagaus lietuvių tinklaraštininkų būrelio. 

Ir dar būtiniausiai noriu padėkoti savo sutuoktiniui Shawn Milano už šimtabales nuotraukas:

Thank you, Shawn! All your photos were beautiful and in my eyes they were true perfection! I loved having you involved in something that I enjoy doing so much. I also appreciate all that time you've spent freezing in the "cold room", struggling with not-so-good tripod while wearing a winter coat and taking ton and ton of photos. For me it was a great experience. It was way more than just a publication in an online food magazine. 

Labai svarbu pasakyti, kad visos mano pristatytos ir žurnale papublikuotos nuotraukos yra fotografuotos Shawn, mūsų šaltoje įstiklintoje verandoje, nes tai vienintelė vieta namuose, į kurią prasiskverbia bent keli kūdi Itakos saulės spindulėliai. Žiema Itakoje, kaip žinia, yra visada apsiniaukusi, visada tamsi ir be jokių prošvaisčių, kaip už kokio poliarinio rato. Todėl pavasariniam numeriui skirtos nuotraukos buvo kuriamos patalpoje su daug langų, bet be jokio šildymo, t.y. minusinėje temperatūroje. Pavasarinę nuotraukų nuotaiką aš kūriau dirbtinais triukais, o Shawn – savo fotografo talentu. Rezultatą vertinkite jūs.

O dabar trumpai apie penkis žurnale atspindėtus Vaikų ir Vanilės receptus: 

  1. Bananiniai keksiukai su šokoladu (šeimos dienai) – tai patys mėgstamiausi Milano/Marcinkevičių šeimos keksiukai, kepami maždaug kas antrą savaitę pusryčiams. Kapitalinis receptas. Mano nuomone jame nieko nereikia nei keisti, nei tobulinti, bet jeigu nutarsite patobulinti, nepatingėkite man parašyti, nes mūsų šeimai šie keksiukai labai daug reiškia.  
  2. Orkaitėje kepti kiaušiniai en cocotte (Velykoms) – universalūs, greiti, paprasti, gražiai atrodantys ir be ypatingo vargo sukuriami kiaušiniai, kuriuos aš ypač mėgstu kepti, kai pusryčiams turime svečių. Tada galima primaišyti en cocotte kiaušinių su pačiais įvairiausiais įdarais ir per 10 – 15 minučių juos visus iš karto patiekti į stalą, karštus, garuojančius, neperkepusius ir neatšalusius.  
  3. Benedikto kiaušiniai (Velykoms) – mano patys mėgstamiausi kiaušiniai. Receptas tradicinis, be jokių mandrybių, bet mano pačios ir mano šeimos numylėtas ir dažnai gaminamas, visada taip pat, be jokių naujovių ar išradinėjimų, jau daug daug metų. Gyvenimas keičiasi, bet Benedikto kiaušiniai mūsų šeimoje išlieka tokie patys, būtent tokie, kaip aprašyta recepte. 
  4. Quiche Loraine (Velykoms) – tai penkių žvaigždučių tobuliausias quiche receptas. Jo paieškoti mane įkvėpė mano feisbukinis draugas Vytauras Sasnauskas iš Klyvlendo,OH, kur jis turi labai skaniai ir gražiai atrodantį restoraną Americano Bistro. Apie tokį Quiche Vytauras kažkada parašė savo bloge, bet recepto neįdėjo. Todėl buvo proga panaršyti po Thomas Keller knygas, o taip pat po keletą kulinarinių tinklaraščių ir sukompiliuoti kiaušinienę, kuriai lygių mano gyvenime kol kas nėra. 
  5. Kokteilis “Mimoza” (Velykoms) – man velykiniai pusryčiai be mimozos tai tas pats kas velykiniai pusryčiai be margučių. Aš ir mimosa turim labai tvirtą emocinį ryšį, todėl ėmiau ir įsukau ją į velykinį oC repertuarą. Labai džiaugiuosi, kad mano mylimasis koktelis pateko į žurnalą. 

Visiems linkiu gero savaitgalio ir malonaus oC skaitymo!

Aušra

 

 

 

 

 

Smidrų salotos su kepta šonine ir kiaušiniais “marškinėliuose”

1 porcijai:

5 – 6 smidrų stiebeliai

Kelios plonos juostelės rūkytos šoninės

1 – 2 kiaušiniai

Saujelė šviežių špinatų arba salotų lapų, arba kitokių žalumynų

Pora šaukštų skrudintų riešutų (migdolų, lazdyno arba kedro)

½ šaukštelio grūdėtų Dijon grastyčių

1 šaukštas šerio

1 šaukštas švelnaus acto

1 šaukštas alyvuogių aliejaus

1 šaukštas aliejaus (sojų, rapsų ar kokio kitokio bekvapio)

Druskos

Šviežiai maltų juodųjų pipirų

 

Nupjauti sumedėjusią apatinę smidrų stiebelių dalį. Kietas odeles nuskusti bulvių skustuvu. Didelėje keptuvėje užvirinti nedidelį kiekį vandens, tik tiek, kad vos vos apsemtų smidrų stiebelius. Vandenį stipriai pasūdyti. Sumesti smidrus. Keptuvę uždengti. Virti maždaug 1 – 2 minutes, kol smidrai šiek tiek suminkštės, bet išliks traškūs ir taps ryškiai žalios spalvos. Keptuvę nukelti nuo ugnies, smidrus išgriebti į kiaurasamtį ir iškart perpilti dideliu kiekiu labai šalto vandens. Smidrus palikti kiaurasamtyje, kad nulašėtų.

Keptuvėje apskrudinti šoninę. Nusausinti ant popierinio rankšluostėlio. Supjaustyti  į postambius gabalėlius.

Nedideliame dubenėlyje suplakti garstyčias, šerį, actą ir aliejų, Paskaninti druska ir maltais pipirais. 

Kiaušinius atsargiai praskelti ir, nesuardant trynio, po vieną dėti  į nedidelį puodelį arba karščiui atsparų indelį.

Į didelę gilią keptuvę įpilti vandens, maždaug iki pusės. Pasūdyti. Įpilti šaukštą švelnaus acto. Pakaitinti ant stiprios ugnies, kol vanduo beveik užvirs: visas keptuvės dugnas pasidengs mažais, į viršų sparčiai kylančiais burbuliukais, bet neužvirs ir nepradės kunkuliuoti. Sumažinti ugnį iki minimumo. Dideliu šauštu energingai maišyti vandenį į vieną pusę, kad karštame vandenyje susidarytų sukūrys.  Į besisukantį vandenį atsargiai supilti puodelyje esantį kiaušinį. Po lygiai 4 minučių kiaušinį išgriebti iš vandens ir dėti ant popierinio rankšluostėlio, kad nulašėtų vanduo.

Paruošti salotas: ant lėkštės paskleisti žalumynus, ant jų dėti apvirtus smidrų stiebelius, ant viršaus – vieną arba du virtus kiaušinius “marškinėliuose. Viską paskaninti šerio vinigretu, apibarstyti skrudintos šoninės gabalėliais, riešutais, trupučiu druskos ir šviežiai maltais pipirais.

 

 

Asparagus salad with bacon, poached eggs and sherry vinaigrette

1 serving:

5 – 6 asparagus spears

A few thinly sliced smoked bacon strips

1 – 2 eggs

1 small handful of fresh salad greens (baby spinach, lettuce, arugula, or whatever)

Couple tablespoons toasted nuts (sliced almonds or chopped hazelnuts, or pine nuts)

½ teaspoon whole grain Dijon mustard

1 tablespoon sherry

1 tablespoon mild vinegar

1 tablespoon olive oil

1 tablespoon vegetable oil (canola, soy or any other oil with neutral flavor)

Salt

Freshly ground black pepper

 

Trim the tough bottoms off asparagus. Peel off tough skins with the vegetable peeler. In a large pan add  a little bit of water, just enough to barely cover the asparagus. Bring water to boil. Add salt. Add asparagus. Cover the pan. Cook for approximately 1 – 2 minutes until asparagus turns bright green but is still crisp. Remove the pan from heat. Drain asparagus into the colander and immediately pour a generous amount of ice cold water over the asparagus, to instantly stop the cooking process. Leave asparagus in colander to drain.

In a frying pan sauté bacon until it becomes crisp. Drain on paper towel. Roughly chop into bite size pieces.

 In a small bowl whisk together mustard, sherry, vinegar and oil. Season with salt and pepper.

Fill large deep pan halfway with water. Add salt and a tablespoon of mild vinegar. Carefully crack egg, not breaking the yolk, one at a time, into a small ramekin or a cup. On high heat bring water to almost boil, until the entire bottom of the pan becomes covered with tiny air bubbles that are rapidly rising to the top, but the water still has not come to a full boil. Turn the heat to minimum. With a large spoon stir water in a circular motion to create something like a tornado. Carefully pour the egg out of the ramekin into the moving water. Wait for exactly 4 minutes. Remove the cooked egg with a spoon and place it onto paper towels to drain.

Assemble the salad: on the salad plate scatter salad greens. Top them with cooked asparagus. Place the poached egg on top of asparagus. Drizzle with vinaigrette. Sprinkle with bacon pieces, nuts, some salt and freshly ground black pepper.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:


my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)