Mint Julep & First Prize Pies

Birželis 08, 2015 m Desertai,
Komentarai (1)

 

 

Atėjo laikas man sodinti savo daržą. Bet prieš sodinant reikėjo nurauti visą plantaciją mėtų, kurios nuo pernai metų dar keturgubai išplito, išsikerojo ir apklojo beveik visą daržui paskirtą žemės plotelį. Net neįsivaizdavau, kad mėtos yra šitokia veši piktžolė. Prieš kelis metus nieko neįtardama pasodinau kelis miniatiūrinius mėtų augaliukus pačiame daržo kampe. Kasmet jie man vis labiau ir labiau plito; iš pradžių kvapniąsias savo mėtas dalinau draugams ir pažįstamiems, nes jas išmesti į komposto krūva man buvo tiesiog gaila. Bet šį pavasarį mėtų plantacijoje jau buvo prieita riba, kai man teko viską negailestingai rauti ir mesti, nes dangų remiančių mėtų privešėjo tiek, kad niekam kitam neliko nei mažiausio lopinėlio tuščios vietos.

Iš kalno mėtų priviriau sirupo; iš to sirupo dabar maišau gaivinančius gėrimus, kokteilius, pilu ant varškės pusryčiams, ir bandau prisigalvoti dar visokiausių panaudojimų, kad sirupas nenueitų niekais. Lyg tyčia iš bibliotekos parsinešiau naują knygą apie pyragus: Allison Kave “First Prize Pies”. Knygos autorė visai neseniai Brukline atsidarė savo nuosavą kepyklą Butter & Scotch (kurią, beje, man dabar labai parūpo aplankyti), ir ten kepa visokiausius savos kūrybos pyragus su įdarais, tradiciniu American Pie stiliumi.

Knyga labai graži. Savo laiku ji įvairiausiuose kanaluose buvo baisiai išgirta, pasirodė net kažkurioje serial Bones serijoje, ir daug kur buvo minima, visada tik iš teigiamos pusės. Aš knygos iki šiol dar buvau nevarčiusi. Parsinešusi iš bibliotekos perverčiau kelis receptus, ir visi iki vieno pasirodė itin įdomūs, ir, neslėpsiu, gana keisti. Šitas mėtinis pyragas irgi buvo vienas iš tų keistesnių. Nes įdaras prieš pilant ant pyrago pado būna skystas kaip koks vandenėlis; nes daugmaž vandenėlis ten ir yra; na ne visai vandenėlis – labai saldus mėtų sirupas; ir dar trys išplakti kiaušiniai. Supylusi tą vandenėlį į formą ir įkišusi visa tai į orkaitę nutariau štai ką: jeigu šitas pyragas pavyks, nusipirksiu knygą.

Mint Julep pyragas pavyko – ne tas žodis! Gavosi beveik toks pat gražus, kaip ant knygos viršelio, ir skonis buvo labai labai geras. Knygoje parašyta, kad pyragas nerekomenduotinas vaikams (nes dedamas gana nemenkas kieks viskio). Bet aš viskio šiek tiek pamažinau, ir mano vaikai tą pyragą lapnojo be jokio vargo. Jokio alkoholio nesijautė, nes mano nuomone jis per 25 minutes karštoje orkaitėje spėjo visas išgaruoti. Jūs, žinoma, darykite kaip Jums atrodo teisinga – jeigu nutarsite jo vaikams neduoti, Jūsų valia. Bet pyragą iškepti tikrai verta.

Knygos dar kol kas nenusipirkau, bet tikriausiai nusipirksiu, nes dabar, praėjus keliems metams po išleidimo, ji pardavinėjama už pusę kainos; manau, kad jeigu ją turėsiu, tikrai dažnai atsiversiu. Bet prieš pirkdama dar noriu pavartyti kitą ne mažiau išgirta pyragų knyga: Emily Elsen “Four & Twenty Blackbirds Pie Book”. Ją planuoju parsinešti šią savaitę.

Iki malonaus.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pyragas su mėtiniu įdaru ir maskarponės kremu

Recepto šaltinis: Allison Kave | First Prize Pies

Padas:

350 g miltų

1 šaukštas cukraus

½ šaukštelio druskos

225 g šalto sviesto, supjaustyto kubeliais

100 – 120 ml ledinio vandens

1 šaukštas pieno + 1 šaukštas cukraus, pabarstymui

Virtuviniame kombaine sumaišyti miltus, cukrų ir druską. Suberti sviestą ir sukti kol masė taps panaši į rupius trupinius. Po vieną šaukštą pilti vandenį ir vis trumpai pasukti, kol pradės formuotis tešla. Mišinį išversti ant sauso paviršiaus, iškloto maistine plėvele. Mišinį suspausti į skritulį, įsukti į maistinę plėvelę ir dėti į šaldytuvą, mažiausiai vienai valandai, arba pernakt.

Orkaitę įkatinti iki 220oC. Atšalusią tešlą iškočioti tarp dviejų maistinės plėvelės arba sviestinio popieriaus lakštų į maždaug 25 cm skersmens skritulį; tešlos skritulį įkloti į sviestu pateptą pyrago formą. Apipjaustyti arba dekoratyviai užlankstyti išlindusius tešlos kraštus. Dugną subadyti šakute. Formą su tešla dėti 15 minučių į šaldiklį, kad sukietėtų.

Į formą ant tešlos įtiesti didelį folijos lakštą. Lengvai paspausti, kad folija priglustų prie tešlos. Į formą iki pat viršaus pripilti džiovintų pupelių. Formą pašauti į orkaitę ir kepti 20 minučių.

Formą su dalinai iškeptu padu traukti iš orkaitės, atsargiai išimti pupeles ir foliją ir vėl pašauti į orkaitę. Kepti dar 5-10 minučių, kol pado krašteliai lengvai paruduos, o dugnas bus sausas. Formą traukti iš orkaitės ir palikti, kad atvėstų, kol ruošiams įdaras.

Orkaitės temeratūrą sumažinti iki 175oC.

 

Įdaras ir kremas:

1 ½ stiklinės* cukraus

1 ½ stiklinės vandens

1 gera sauja šviežių mėtų lapelių

3 kiaušiniai

½ stiklinė šviesaus ruodojo cukraus

½ stiklinės burbono viskio

¼ šaukštelio druskos

½ stiklinės riebios grietinėlės

½ stiklinės maskarponės

1 šaukštas cukraus pudros

Mėtų lapelių, dekoravimui

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Nedideliame puodelyje užvirinti vandenį ir cukrų, nukelti nuo ugnies, sudėti mėtas ir palikti, kad pritrauktų.

Dideliame dubenyje šluotele išplakti kiaušinius ir rudąjį cukrų, kol masė taps vientisa. Įmaišyti viskį, vieną stiklinę mėtų sirupo ir druską.

Įdarą supilti ant atvėsusio pado, Pado kraštelius patepti kiaušinio plakiniu arba pienu. Kepti 175oC orkaitėje maždaug 25 minutes, kol įdaras sukeps. Traukti iš orkaitės, dėti ant grotelių ir palikti, kad pilnai atvėstų.

Pruošti kremą: dubenyje mikseriu iki standumo išplakti grietinėlę, maskarponę, 3 šaukštus mėtų sirupo ir cukraus pudrą. Kremą sukrėsti ant atvėsusio įdaro, mentele arba šaukštu išlyginti paviršių, viršų papuošti mėtų lapeliais. Tiekti tuojau pat arba atšaldyti šaladytuve.

 

 

 

Mint Julep Cream Pie

Recipe Source: Allison Kave | First Prize Pies

 

Crust:

350 g flour

1 tablespoon sugar

½ teaspoon salt

225 g cold butter, diced

100 – 120 ml iced water

Milk or egg wash, for brushing

 

In a food processor pulse together flour, salt and sugar until incorporated. Add butter, and pulse until mixture resembles coarse crumbs. Add iced water, one tablespoon at a time, and pulse until the dough just comes together. Turn out the dough mixture onto a clean work surface lined with plastic wrap. Shape dough into a flattened disk. Wrap in plastic, and refrigerate for at least one hour or overnight.

Preheat oven to 425oF. Roll out chilled dough between two sheets of plastic wrap or parchment in 10-11 inch round. Transfer dough to buttered pie plate. Fold the dough overhanging the rim of the pie plate under itself, and crimp to form an attractive border. Prick the bottom of the pie dough with a fork. Freeze for 15 minutes or until firm.

Line the inside of the pie crust with foil and fill with dried beans. Bake for 20 minutes.

Remove the prebaked pie crust from the oven, carefully remove foil and beans. Place the crust back into oven and bake for another 5-10 minutes until the edges begin to brown and the bottom is dry. Remove pie crust from the oven and set aside to cool while preparing the filling.

Reduce oven temperature to 350oF.

 

Filling and Topping:

1 ½ cups sugar

1 ½ cups water

1 bunch mint, leaves picked and stems discarded

3 eggs

½ cup light brown sugar

½ cup bourbon

¼ teaspoon salt

½ cup heavy cream

½ cup mascarpone

1 tablespoon powdered sugar

Mint leaves, for decorating

 

In a saucepan, stir together white sugar and water over high heat until sugar dissolves. Bring to a boil, remove from heat, and stir in mint. Set aside to cool.

In a large mixing bowl whisk together eggs and brown sugar until fully combined and slightly frothy. Stir in bourbon, one cup of the mint simple syrup, and salt.

Pour filling into pre-baked pie crust. Brush the edges of the crust with milk or egg wash. Bake at 350oF until filling is just set and is still slightly wobbly in the center, about 25 minutes. Remove pie from the oven and place it on a wire rack to cool completely.

For the topping, beat heavy cream, mascarpone, 3 tablespoons of cooled mint simple syrup and powdered sugar until light and airy. Refrigerate until ready to use.

Once the pie is completely cooled, top it with cream-mascarpone topping, garnish with fresh mint sprigs, and serve.

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
ŽanaBirželis 9 2015, 02:55 PM Tikrai koks originalus (ar teisingiau, keistas) pyragas. Ir knyga verta dėmsio, jei taip jis pavyko ir kiti ne mažiau idomesni. Vakar paskaičiau ir būčiau iš karto iškepusi. Mano mėtos vazone suvešėjo kaip reikiant, užgožė raudonėlį , nes kartu susodinti... Lysvelės dar neturiu, bet namie vis pajuokaujame, kad tai tik laiko klausimas, nes su metais lysvelė pas daugelį atsiranda...:). Na, bet kol kas tik veja ir ir dekoratyviniai augalai + gėlės. Ir didelis mėtų vazonas tokiam pyragui. Tačiau reikalą sustabdė viskis. Pavarčiau butelius ir pagailo prasukti gero viskio butelį į pyragą. Nesigilinau, bet gal tamsus romas ar brendis galėtų jį sėkmingai pakeisti? Kitą vertus, žiogelių batonėlių juk dar nekepiau... :)
AusraBirželis 9 2015, 03:07 PM Zana, as siulyciau atsukti ta viskio butelaiti; pirma, todel, kad geram viskiui yra labai tinkama vieta buti gerame pyrage (o koks butu kitas, prasmingesnis gero viskio panaudojimas...?? man net smalsu pasidare); o antra, atidarytas viskio butelis juk nepasens; juo labiau kad siam pyragui prigaminsit metinio sirupo, kurio viso pyragui nesunaudosit; is likusio galesite priplakti metiniu dziulepu; stai taip tas atidarytas viskio butelaitis ir susinaudos; net nepajusite; taip kad pirmyn su tuo viskiu; man asmeniskai sitas pyragiuks labai patiko, nors viskio pyliau perpus maziau nei priklauso; ir viskio romu ar kuo kitu cia tikrai nekeisciau, nes gi pavadinimas kaip ne kaip - "mint julep"; taip kad priklauso pilt Kentucky bourbon; antraip nebus dziulepas; sekmes!

ŽanaBirželis 9 2015, 03:52 PM :);) tikrai, būtų prasmingas viskio panaudojimas :) ;)

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (10)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (30)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (11)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (36)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (69)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (199)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (27)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (26)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (159)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (98)
uogienė (19)
uogos (116)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (31)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)