Dutch Baby su persikais ir KONKURSAS!

Liepa 27, 2012 m Pusryčiai, Vaisiai,
Komentarai (2)

 

http://vaikaivanile.com/uploads/OldFiles/690dc4c5b2a872c66e7bf2c0b15f8f9f.jpg

 

Kažkada seniai seniai Jūratė lyg tarp kitko užsiminė, kad būtų įdomu išrinkti pačius pačiausius lietuviškų maisto tinklaraščių receptus. Kaip žinia, receptų internete yra marios, visų tinklaraščių perskaityti neįmanoma, kai kurie tinklaraščiai veikia jau keletą metų, bet nėra jokios susistemintos gradacijos, jokios “Patiko” - “Nepatiko” statistikos. Pačius geriausius receptus-perliukus tokioje jūroje sužvejoti yra labai sunku. Taigi, Jūratė pasiūlė idėją, aš užsikabinau, ir ta proga “Vaikai ir Vanilė”  labiausiai pamėgto lietuviškų tinklaraščių recepto konkursą. Bendromis jėgomis bandysim surasti tuos favoritus, kuriuos bus proga prisiminti, dar kartą juos viešai paminėti ir pareklamuoti, galbūt iškelti juos į dienos šviesą iš po gilių, kelių metų senumo receptų klodų, ir naujai atradus juos būtinai pagaminti. Mėgstamiausius recpetus publikavę tinklaraštininkai bus apdovanoti šauniais prizais. Aš labai džiaugiuosi galėdama surengti tokį konkursą ir nekantraudama lauksiu rezultatų.

Kas gali dalyvauti:

1) Pirmiausiai norime pakviesti dalyvauti lietuviškų maisto tinklaraščių autorius  - papasakokite, koks jūsų tinklaraščio receptas (ar keli receptai) yra jūsų patys patys mėgstamiausi; tai ne būtinai turi būti tie receptai, kurie turi daugiasusiai peržiūrų ar komentarų. Mes tikimės sulaukti nuorodų į tuos receptus, kurie yra jūsų pačių dažniausiai gaminami ir labiausiai mėgiami. Gal tai vienas receptas, gal keli; pasidalinkite savo “perliukais”. Pavyzdžiui, mano (ir mano šeimos) mėgstamiausi iki šiolei publikuoti “Vaikų ir Vanilės” receptai, kurie galėtų būti pateikti šiam konkursui, be konkurencijos būtų:

  1. spagečiai su jautienos kukuliais ir pomidorų padažu
  2. mielinės bandelės su cinamonu
  3. tortas “Juodasis miškas” 

Beje, receptai iš “Vaikai ir Vanilė” tinklaraščio šiame konkurse dalyvauti negali, dėl savaime suprantamų priežasčių.

2) Taip pat konkurse kviečiame dalyvauti ne tik tinklaraštininkus, bet ir ištikimus jų skaitytojus.  Gal lietuviškuose maisto bloguose esatę atradę receptą, kurį gaminote jau daugybę kartų, kuris galbūt netgi tapo jūsų firminiu patiekalu, o gal tai neseniai atrastas receptas, bet pagaminus rezultatas buvo toks puikus, kad tikrai verta jį įsidėmėti ir apie jį pranešti kitiems. 

Reikalavimai receptams: 

1) Konkursui pateikiami receptai turi būti publikuoti lietuviškame maisto tinklaraštyje iki šių metų rugpjūčio 10 dienos (labai svarbi data, nesakysiu kodėl).

2) Receptas turi būti labai geras, pageidautinai ne kartą išbandytas ir kaskart puikiai pavykęs, patikęs visiems ragavusiems ir toks, kurį verta visiems pasižymėti ir išbandyti. Vienu žodžiu, tai turi būti topų topas, firminis, kurį rekomenduojate visiems draugams ir pažistamiems.

Receptų siūlymo tvarka:

1) Pasiūlymus su aktyvia nuoroda į receptą pateikti iki rugpjūčio 31 dienos užpildžius žemiau pateiktą anketą.

2) Tas pats asmuo gali pateikti kelis receptus, bet visi pateikti receptai turi atitikti aukščiau paminėtus reikalavimus.

Atranka: 

1) Visi konkursui atsiųsti receptai bus paskelbti tinklaraštyje “Vaikai ir Vanilė”. Iš jų speciali komisija išrinks dešimt dažniausiai paminėtų (TOP 10) ir  rugsėjo 5 dieną skelbs viešą balsavimą.

2) Balsavimo metu skaitytojai galės balsuoti už VIENĄ labiausiai patikusį, labiausiai suintrigavusį, skaniausiai skambantį arba gražiausiai atrodantį receptą pateiktoje anketoje.

Prizai:

Daugiausiai balsų surinkęs receptas bus apdovanotas 1 L talpos butelaičiu gryniausio, ekologiško Niujorko klevų sirupo ARBA Bon Appetit žurnalo prenumerata metams, pagal receptą papublikavusio tinklaraštininko pageidavimą. Bus įsteigtos antroji ir trečioji prizinės vietos tinklaraštininkams, o taip pat burtų keliu bus išrinktas ir apdovanotas vienas balsuotojas, nerašantis blogo.

Štai tokios taisyklės. Prašom klausti, jeigu kas neaišku. Bandysime paaiškinti. Tikimės, kad pasibaigus konkursui mes visi turėsime gražų ir kompaktišką pačių puikiausių lietuviškosios maisto blogosferos receptų rinkinėlį, kurį bent jau aš planuoju pasidėti matomiausioje vietoje ir visus iki vieno ten patekusius receptus išbandyti.

Sėkmės!

Aušra 

 

 

 

 

Orkaitėje keptas blynas su persikais (Dutch Baby)

 

55 g sviesto

4 kiaušiniai

3/4 stiklinės* miltų

3/4 stiklinės pieno

3 šaukštai cukraus

1 šaukštelis vanilės ekstrakto

Žiupsnelis druskos

3 persikai

Cukraus pudros, apibarstymui

 

*stiklinė = 236 ml

 

 

Orkaitę įkaitinti iki 220oC.

 

Persikus nulupti, perpjauti pusiau, išimti sėklas ir supjaustyti stambiomis, maždaug 2 cm storio skiltelėmis.

 

Ištirptinti 25 g sviesto ir supilti į blenderį. Įmušti kiaušinius, suberti persijotus miltus, 1 šaukštą cukraus, druską, supilti pieną ir vanilės ekstraktą. Plakti, kol masė taps vientisa.

 

25 cm skersmens keptuvėje storu dugnu ištirpinti likusį sviestą, suberti likusius 2 šaukštus cukraus ir kaitinti ant vidutinio karštumo ugnies, pastoviai maišant, maždaug 2 minutes, kol cukrus pradės tamsėti. Suberti persikų skilteles ir pakepinti, pastoviai maišant kol persikai suminkštės, 1 – 2 minutes. Nukelti nuo ugnies.

 

Blenderyje staigiai perplakti tešlą ir užpilti ant keptų persikų. Keptuvę kišti į orkaitę ir kepti maždaug 17 – 20 minučių, kol blynas pakils ir paruduos. Traukti iš orkaitės, apibarstyti cukraus pudra ir iškart nešti į stalą. Tiekti su klevų sirupu.

 

 

 

 

 

Peach Dutch Baby

Recipe adapted from Bon Appétit | August 2012

4 tablespoons(1/2 stick) butter, divided

4 eggs

3/4 cup flour

3/4 cupmilk

3 tablespoons sugar, divided

Pinch salt

teaspoon vanilla extract

3 peaches, halved, pitted, cut into 1"-thick wedges

Powdered sugar (for dusting)

 

Preheat oven to 425°. 

Melt 2 tablespoons of butter and pour it into a blender. Add eggs, flour, milk, 1 tablespoon of sugar, vanilla extract, and salt. Blend batter until smooth; set aside in blender. 

Heat a 12" heavy skillet over medium heat. Add remaining 2 tablespoons of butter and remaining 2 tablespoons of sugar and cook, stirring constantly, until sugar starts to caramelize, about 2 minutes. Add peaches to skillet; increase heat to medium-high and cook, stirring frequently, until softened, about 1 - 2 minutes. Briefly reblend reserved pancake batter. Pour evenly over peaches and transfer to oven.

Bake pancake until puffed and golden brown all over, 17 – 20 minutes. Dust pancake with powdered sugar and serve immediately, passing maple syrup alongside.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
JurgitaBalandis 3 2016, 05:04 AM Aušra, viskas, aš oficialiai Jūsų fanė no. 1 😁 na vien jau Jūsų tekstai ko verti..skaitai ir susikuri savo galvoje tuos nuostabius vaizdus, emocijas, namų kvapus nuo tokių šaunių receptų gausybės!!! taip ir norisi nors trumpam įkišti nosi ir pasižiūrėti kaip viskas atrodo, nes iš Jūsų istorijų viskas labai jauku :) bet šį kartą ne apie tekstus (kuriuos beje perskaičiau nuo pat pirmo iki pat paskutinio) bet apue receptus, prie kurių vis grįžtu kai noriu idėjos...susirandu "etiketėse" norimą produktą...ir prasideda...:) taigi, šį kartą išbandžiau šiuos pusryčius, su Jūsų komentaro rekomendacija dėl vyšnių...gavosi pasaka o ne pusryčiai!!! na tokių karališkų dar tikrai neturėjom..buvo beprotiškai skanu!!! tiek tas blynas skonio idealaus, tiek tai kaip jis atrodė!!! na aukščiausias pilotažas tikrai :) o dar vyyyyšnios...recepte rašė, kad jas galima pasiruošti iš anksto na ir tiek atvesusias..bet aš užpyliau ant pačio blyno dar šiltas!!! buvo labai labai labai skanu!!!!! butinsi kepsiu id su persikais ir manau su slyvom tiks!! ačiū dar karta!!!
AusraBalandis 3 2016, 01:07 PM Jurgita, na labai smagu girdeti, kad blynas pavyko ir patiko!! su slyvom jis tikrai tiks; ir dar labai skanu su citrinomis, ir su paskrudinta sonine, ir visaip kitaip, kaip tik ismanot; http://vaikaivanile.com/post-291-Ugavns dutch babies as kepu labai labai daznai, nes myliu juos be galo; dekui uz pakomentavima ir uz buvima fane #1 !!!

Atsakyti į komentarą

JurgitaBalandis 2 2016, 08:18 AM Sveiki Aušra, Kolkas nerandu pirkti persikų..bet turiu šaldytų vyšnių, kaip manote, ar atšildžius jas bųtų galima panaudoti? ar gal per daug skysčio būtų? ar jį gal geriau nupilti?
AusraBalandis 2 2016, 04:03 PM Jurgita, su vysniom tikrai bus gerai: vietoje persiku pakepinkit obuolius arba kriauses, o vysnias pavirkit su cukrum ir pilkit ant iskepto blyno; sekmes!! http://vaikaivanile.com/post-84-Ugavns-ir-obuoliniai-blynai http://www.bonappetit.com/recipe/peach-dutch-baby-pancake-with-cherry-compote

JurgitaBalandis 16 2016, 06:02 AM jau trečią savaitgalį jį kepu!!! ir galvoju, mums su vyru šitas kiekis dviems pats tas, bet jei ryte turėtumem svečių? reiktų kogero dvi keptuves kept? nes kogero jei daryčiau dvigubą normą vienoje keptuvėje viskas bekepant iškristų? nes juk jis taip iškylą!?

AusraBalandis 16 2016, 02:31 PM Jurgita, jeigu dvigubinsit kieki, tai tikrai reikes kitos keptuves; geriausiai butu atskirai maisyti dvi porcijas; as butent taip ir darau, kai kepu Dutch Babies didesnei kompanijai;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (10)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (30)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (56)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (11)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (36)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (69)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (198)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (27)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (24)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (158)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (97)
uogienė (19)
uogos (115)
Užgavėnės (15)
vaisiai (133)
Valentino diena (19)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (31)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)