Labor Day

Rugpjūtis 29, 2014 m Desertai, Vaisiai,
Komentarai (3)

 

 

Mano vaikai, kaip tikriausiai visi vaikai visame pasaulyje, nei kiek nelaukia mokslo metų pradžios. Julius gal kiek mažiau niurzga, o Jonas yra visiško mokyklos neigimo būsenoje; vasara jam aiškiai buvo per trumpa.

Aš visada laukiau mokslo metų pradžios. Buvo trumpas kelių metų tarpas, maždaug nuo 10-os iki 12-os klasės (šlovingoji 43-ios vidurinės/Varpo gimnazijos era), kai ir man, panašiai kaip Jonui, buvo užėjusi pilno atmetimo reakcija mokyklai; bet iki 43-ios vidurinės ir po to, visais studijų, magistrantūros, doktorantūros metais, ir vėliau, kai gyvenimas vienaip ar kitaip sukosi universitetinėje aplinkoje, aš visada laukdavau mokslo metų pradžios. Aš visada mėgau mokytis. Ir tebemėgstu. Tą pomėgį stengiuosi įskiepyti ir savo vaikams. Ne visada sėkmingai, bet rankų nenuleidžiu. Tikiuosi, kad jeigu ne tiesiogiai, tai bent osmoso būdų mano rimtas akademinis polinkis persiduos ir jiems. Tai mano esminė gyvenimo misija – kad mano vaikai taptų žingeidžiais ir išsilavinusiais žmonėmis.

Aš tempiuosi savo vaikus į mokslines paskaitas ir seminarus, ypač kai pranešimą skaito koks nors Nobelio premijos laureatas arba šiaip iškilus žmogus. Juos ten tempdama aš visada turiu slaptą viltį, kad jiems, kaip ir man, mokslas taps įdomus ir siektinas. Mano abu vaikai visą savo amžių pragyveno su mokslininkais ir tarp mokslininkų, todėl jiems turėtų būti savaime suprantama, jog mokymasis nebūtinai pasibaigia gavus atestatą, arba pabaigus studijas, arba apgynus kokį nors mokslinį laipsnį. Mokymasis gali būti kasdieninis darbas, gyvenimo būdas, nesibaigiantis procesas.

Tėvai dažnai yra linkę kreipti savo atžalų profesinius pasirinkimus ta pačia linkme, kaip ir jų pačių darbai ar pomėgiai. Aš manau, kad tai yra beveik neišvengiama – mes norime, kad mūsų vaikai turėtų tą pačią vertybių skalę, kaip ir mes. Kitaip tiesiog neįmanoma. Aš nežinau, ar mano vaikai taps mokslininkais. Aš jų tikrai nespausiu ir neversiu siekti mokslo aukštumų, jeigu jiems tai bus nemiela. Bet aš visomis išgalėmės stengsiuos, kad jie vertintų išsilavinimą, siektų žinių, o jų profesiniai pasiekimai būtų vertinami ne piniginiais, bet intlektualiniais ir kūrybinais matais.

Aš sutinku – šiek tiek liūdna, jog pasibaigė vasara ir atostogos, kad rytais vėl reikės anksti keltis. Bet, pagalvojus, tai nėra taip blogai. Juk prasideda nauji mokslo metai, ir jau vien tai yra ganėtinai šaunu.

Visiems linkiu gero savaigalio, smagių paskutinių vasaros dienų ir sėkmingos mokslo metų pradžios.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pyragas su persikų įdaru

Pagal receptą iš Labor Day & Monika Topolko/BakeNoir

 

Tešla:

350 g miltų

1 šaukštas cukraus

½ šaukštelio druskos

225 g šalto sviesto, supjaustyto kubeliais

100 – 120 ml ledinio vandens

1 šaukštas pieno + 1 šaukštas cukraus, pabarstymui

 

Virtuviniame kombaine sumaišyti miltus, cukrų ir druską. Suberti sviestą ir sukti kol masė taps panaši į rupius trupinius. Po vieną šaukštą pilti vandenį ir vis trumpai pasukti, kol pradės formuotis tešla. Mišinį išversti ant sauso paviršiaus, iškloto maistine plėvele. Mišinį padalinti į dvi lygias dalis; kiekvieną dalį suspausti į skritulį, įsukti į maistinę plėvelę ir dėti į šaldytuvą, mažiausiai vienai valandai, arba pernakt.

 

Įdaras:

1,2 kg persikų, nuluptų, supjaustytų skiltelėmis

1 citrinos sultys ir nutarkuota žievelė

50 g cukraus

50 g rudojo cukraus

¼ šaukštelio malto cinamono

žiupsnelis tarkuoto muškato

žiupsnelis druskos

2 šaukštai kukurūzų krakmolo

 

Visus ingredientus sudėti į didelį dubenį ir gerai išmaišyti.

Orkaitę įkaitinti iki 190oC. 23 cm skersmens formą ištepti sviestu.

Iš šaldytuvo ištraukti vieną tešlos skritulį; jį iškočioti tarp dviejų plėvelės arba sviestinio popieriaus lakštų į 3 – 4 mm storio skritulį. Tešlos skirtulį netempiant įtiesti į paruoštą formą. Ant tešlos sudėti įdarą.

Iškočioti antrą tešlos skritulį, jį supjaustyti 1,5 – 2 cm pločio juostelėmis. Juosteles išdėlioti ant įdaro, jas supinant į retą tinklelį. Nupjaustyti per kraštus išlindusius tešlos galus. Pyrago viršų patepti pienu ir pabarstyti cukrumi.

Kepti 45 – 50 minučių, kol pyrago viršus paruduos, o įdaras pradės burbuliuoti. Pyragą traukti iš orkaitės, dėti ant grotelių, kad atvėstų. Tiekti šiltą arba kambario temperatūros, su plakta grietinėle arba vaniliniais ledais.

 

 

Peach Pie

Recipe adapted from Labor Day & Monika Topolko/BakeNoir

 

Crust:

350 g flour

1 tablespoon sugar

½ teaspoon salt

225 g cold butter, diced

100 – 120 ml iced water

1 tablespoon milk + 1 tablespoon sugar, for brushing

 

In a food processor pulse together flour, salt and sugar until incorporated. Add butter, and pulse until mixture resembles coarse crumbs. Add iced water, one tablespoon at a time, and pulse until the dough just comes together. Turn out the dough mixture onto a clean work surface lined with plastic wrap. Divide dough in half and shape each half into a flattened disk. Wrap in plastic, and refrigerate for at least one hour or overnight.

 

Filling:

1.2 kg peaches, peeled, sliced

1 lemon, zest and juice

50 g sugar

50 g brown sugar

¼ teaspoon ground cinnamon

pinch of grated nutmeg

pinch of salt

2 tablespoons cornstarch

 

Place all ingredients in a large bowl and mix well.

Preheat the oven to 375oF. Butter a 9-inch pie plate or tart pan.

Take one half of the chilled dough and roll it out between two large pieces of plastic wrap into a 1/8-inch thick round. Line the pan with the rolled dough. Do not stretch the dough. Transfer the filling, including any accumulated juices, in an even layer into dough-line pie plate.

Roll out the other half of the dough into a 1/8-inch thick round. Cut the dough into 1-inch-wide strips. Arrange the strips across the filling in a lattice pattern. Trim the overhangs. Brush the top with milk and sprinkle with sugar.

Bake for about 45 - 50 minutes until the crust is golden brown and the filling is bubbling. Remove pie from the oven and place it on a wire rack to cool. Serve warm or at room temperature, with whipped cream or a scoop of vanilla ice cream or whipped cream.

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
AudronėRugsėjis 1 2014, 05:55 AM Paauglystėje tam tikras nenoras eiti į mokyklą yra normalus. Ir štai kodėl: žmogus yra gyvūnas (mes kažkodėl tai nuolat pamirštam) ir apie 11 - 12 jo gyvenimo metus ,,nubunda\" lytiniai hormonai. Tada mieli Klasės vaikučiai tampa nepalyginamai mažiau mielų paauglių Gauja. Taip, mielosios, būtent gauja su savo ,,Alfom\" ir ,,Omegom\". Kova už padėtį gaujoje (psichologai tai vadina kolektyvo hierarchija)nustumia visus kitus interesus į antrą planą... Kam patinka tokia konkurencinė atmosfera? Ogi niekam... Kol išmoks atsispirti gaujos spaudimui, kol išmoks nekonkurencinių santykių (jeigu apskritai išmoks... pažįstu daugybę to taip ir neišmokusių neišmokusių suaugėlių)visiems teks pasikamuoti. Todėl paauglius reikia labai mylėti: stengtis suprasti, palaikyti, labai daug visko jiems paaiškinti (o pirma patiems mums pagaliau perprasti, išsiaiškinti kas ir kaip veikia...), bet ,,nedaryti už juos\" . Žodžiu: sunku, (ką ten sunku - tikras menas) bet reikia... Aušra, Jūs fantastiška Moteris ir Mama, todėl Jums viskas pavyks. Tikiu Jumis ir linkiu sėkmės
AusraRugsėjis 1 2014, 10:57 AM Audrone, dekui uz grazu komentara; ir uz pasitikejima bei sekmes palinkejimus; lengva nera niekam, nei paaugliams, nei vaikams, nei suaugusiems; bandom laviruoti, ir tiek, kiekvienas pagal savo sugebejimus; bet visada tikimes geriausio: kad ismoks, nenudegs sparnu, bus laimingi; as tikiuosi; o kas kito belieka?

Atsakyti į komentarą

ritaRugsėjis 1 2014, 04:18 AM Aysryt, pasaulis butu tobulas jeigu seimose butu tokie auklejimo siekiai! Tu savo siekiais ir veikla tobulini pasauli, kas gali buti dididngiau?! Telydi sekme!
AusraRugsėjis 1 2014, 10:51 AM Rita, didziausias aciu uz tokius siltus zodzius ir palinkejimus!! be galo malonu;

Atsakyti į komentarą

AisteRugpjūtis 31 2014, 05:04 AM Ausra, esi nuostabi mama ir net neisivaizduoju, kaip tu viska speji. Saunuole!
AusraRugpjūtis 31 2014, 10:21 AM Aciu, Aiste, uz komplimentus!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (15)
agurkai (14)
alus (4)
alyvuogės (4)
ananasai (8)
antiena (1)
apelsinai (36)
arbata (20)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (51)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (28)
bandelės (42)
blynai (39)
braškės (49)
Brie (2)
burokėliai (17)
bulvės (46)
citrinos (56)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (8)
dešrelės (9)
duona (53)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (5)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (26)
jautiena (39)
jogurtas (9)
Joninės (7)
jūros gėrybės (44)
Kalėdos (74)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (42)
keksiukai (46)
kiauliena (36)
kiaušiniai (40)
knygos (42)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (7)
kriaušės (17)
kukurūzai (14)
ledai (51)
levandos (5)
Liepos 4-oji (11)
majonezas (8)
makaronai (49)
mangai (6)
maskarponė (28)
medus (29)
mėlynės (43)
mėtos (26)
moliūgai (52)
mocarela (17)
morkos (38)
Motinos diena (8)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (67)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (28)
paukštiena (43)
persikai (15)
pica (10)
pienas (2)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (190)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (26)
razinos (7)
ridikėliai (6)
riešutai (145)
rikota (37)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (21)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (99)
slyvos (12)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (37)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (154)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (95)
uogienė (16)
uogos (111)
Užgavėnės (14)
vaisiai (130)
Valentino diena (18)
varškė (10)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (29)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (23)
žaliosios citrinos (18)
žirneliai (24)
žuvis (51)