Molly Wizenberg knyga DELANCEY ir vietnamietiškos salotos

Sausis 19, 2015 m Daržovės, Makaronai, Paukštiena, Užkandžiai, Žuvis,
Komentarai (2)

 

 

Vietnamietiškas salotas labai mėgstu ir jas gaminu gana dažnai. Receptą kažkada labai seniai nusižiūrėjau berods Nigella Lawson knygoje “Nigella Bites” (o gal ir kur nors kitur, jau tiksliai nebepamenu); paskui ranka pakeverzotą receptą kažkur užmečiau ir salotas ėmiau gaminti daugmaž iš akies: išverdu lakštinius, sušinkuoju kelis kininio kopūsto lapus, sutarkuoju morką, dar būtinai papjaustau agurko, sudedu vakarykščią mėsą arba vištieną iš šaldytuvo, viską apšlakstau skystu tailandietišku salotų padažu (žaliųjų citrinų sultys + cukrus + žuvų padažas + vanduo), įmetu žolelių, užbarstau sūdytų žemės riešutų ir nešu į stalą (arba dedu į indelius nešimuisi į darbus arba į mokyklas, rytdienos pietums).

Tokių pačių salotų receptą radau apynaujoje Molly Wizenberg knygoje “Delancey: A Man, a Wooman, a Restaurant, a Marriage”. Kaip Molly rašo, tikslaus recepto čia kaip ir nėra – ingredientus ir jų proporcijas salotoms galima drąsiausiai kaitalioti, priklausomai nuo valgančiųjų pomėgių ar pageidavimų, ir nuo šaldytuvo turinio.

 

 

Dar trumpai apie Molly knygą. Prieš parsinešdama “Delancey” iš bibliotekos aš perskaičiau visą krūvą skaitytojų atisiliepimų. Vieni knygą baisiai gyrė, o kiti atvirkščiai - kritikavo, kad neva tai knygai trūksta siužeto, tekstas paviršutiniškas, neišgvildenantis jokių problemų ir panašiai. Man asmeniškai "Delancey" patiko, sakyčiau, kad nei kiek ne mažiau, nei pirmoji Molly knyga “Homemade Life”. Tas pats šiltas ir atviras rašymo stilius, pasakojimai apie realų gyvenimą, be pritemtų pagrąžinimų ir be nereikalingo faktų romantizavimo. Man patinka tokios knygos “be siužeto”, kur surašyta viskas taip, kaip būna, nes gyvenime viskas dažniausiai vyksta būtent taip – be aiškaus turinio ir šiek tiek be ryšio.

Aušra

 

 

 

 

 

Vietnamese Rice Noodle Salad

Excerpted from DELANCEY, by Molly Wizenberg (Simon & Schuster, 2014)

During Delancey's gestation, and for a long time after it opened, we ate a lot of takeout. One of our favorite quick, cheap lunches was (and still is) a Vietnamese rice noodle salad called bun, and we like it enough that now, sometimes, we even make our own version at home. Don't be put off by the number of steps. The dressing, a take on nuoc cham, can be made a few days ahead, and if you've got the ingredients on hand and the dressing prepared, you can bang this meal out in very little time. This salad is wide open to adaptations and a great vehicle for using up leftovers or odds and ends. Take the recipe and run with it, using whatever vegetables and cooked meats you have on hand.

 

The dressing:

3 tablespoons fish sauce

3 tablespoons freshly squeezed lime juice

2 to 3 tablespoons light brown sugar

6 to 8 tablespoons water, to taste

1 medium clove garlic, minced

1 fresh Thai (also sold as "bird's eye") chile, minced

 

The salad:

8 ounces thin rice noodles (roughly the width of linguine)

3 or 4 napa cabbage leaves, thinly sliced crosswise

1 medium carrot, shredded or cut into matchsticks

½ cucumber, halved, seeded, and thinly sliced

1 handful chopped fresh herbs, preferably a combination of basil, cilantro, and mint

8 ounces cooked meat or shrimp, cut or torn into bite-sized pieces

½ cup salted peanuts, coarsely chopped

 

To prepare the dressing, combine the fish sauce, lime juice, 2 tablespoons of the brown sugar, 6 tablespoons of the water, the garlic, and the chile. Whisk well. Taste: if it's too pungent, add more water, 1 tablespoon at a time. If you'd like more sweetness, add more brown sugar, 1/2 tablespoon at a time. Remember that you're going to be putting this dressing on unsalted vegetables and noodles: you want the dressing to have a lot of flavor, but it shouldn't knock you over. Pour into a serving bowl. (Covered and chilled, the dressing will keep for 3 days to a week.)

Bring a large pot of water to a boil. Add the rice noodles, and cook for 4 to 5 minutes, until tender but not mushy. Immediately drain the noodles into a colander, and rinse them well with cold water. Lay out a clean kitchen towel on the countertop, shake the colander to drain away excess water, and then spread the cooked noodles on the towel to drain further.

Divide the noodles between two or three good-sized bowls, depending on the number of diners, and top with the vegetables, herbs, and meat. Scatter the peanuts on top. Allow each person to spoon on dressing to taste. Toss well, and eat. (Alternatively, you can present this salad family-style: Toss the vegetables, herbs, and noodles in a mixing bowl and then mound them on a serving platter. Arrange the meat over the noodles, and top with peanuts. Each diner can scoop their own portion from the platter and dress it as they see fit.)

 

 

 

 

Vietnamietiškos ryžių miltų lakštinių salotos

Recepto šaltinis: Molly Wizenberg | Delancey

 

Padažas:

3 šaukštai žuvų padažo

3 šaukštai žaliųjų citrinų sulčių

2-3 šaukštai rudojo cukraus

6-8 šaukštai vandens

1 skiltelė česnako, smulkiai sukapota

1 šviežia tailandietiška paprika, smulkiai sukapota

 

Salotos:

225g ryžių miltų lakštinių

3-4 kininio kopūsto lapai, supjasutyti plonais griežinėliais

1 vidutinė morka, stambiai sutarkuota arba supjaustyta šiaudeliais

½ agurko, nulupto, be sėklų, supjaustyto plonomis riekelėmis

1 sauja šviežių žolelių (baziliko, kalendros, mėtų), smulkiai sukapotų

225g virtos arba keptos mėsos arba krevečių

½ stiklinės sūdytų žemės riešutų, stambiai sukapotų

 

Padažas:

Dubenėlyje sumaišyti žuvų padažą, žaliųjų citrinų sultis, cukrų, vandenį, česnaką ir papriką. Padėti į šalį kol prireiks.

 

Salotos:

Į didelį puodą su verdančiu sūdytu vandeniu dėti lakštinius. Virti maždaug 4-5 minutes, kol suminkštės. Išvirusius lakštinius nusunkti, nuskalauti po šalto vandens srove ir ištiesti ant virtuvinio rankšluostėlio, kad nuvarvėtų. Nuvarvėjusius lakštinius dėti į didelę gilią lėkštę arba į platų dubenį, suberti smulkintas daržoves, mėsą arba krevetes ir prieskonines žoleles. Apšlakstyti padažu ir gerai išmaišyti. Ant viršaus užbarstyti smulkintų žemės riešutų. Tiekti tuojau pat.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
JurateSausis 20 2015, 02:52 AM Miela Ausra, as labai noriu pasidziaugti, kad Jus ir toliau planuojate rasyti ir dalintis receptais. Labai Jums aciu, nes esu dazna Jusu blog'o skaitytoja ir, kol kas ne tokia dazna, receptu bandytoja (bet tai tik laiko klausimas...).
AusraSausis 20 2015, 10:46 AM Jurate, aciu uz toki silta komentara; as savo ruoztu noriu pasidziaugti, kad skaitote, kad blogas idomus ir galbut net naudingas; skaitytojai man yra didziausias stimulas rasyti; aciu!

Atsakyti į komentarą

IevaSausis 19 2015, 06:20 PM Skaitau jūsų blogą jau daugiau nei metai. Pirmiausia, negalėjau atsistebėt, kad jūs nedinginėjat, įrašai pastovūs ir labai įdomus bei skirtingi. Užtai tikrinu kasdien, kartu su pasaulio naujienom, nes pas jus naujienos dažnos. Nei karto nedingot mėnesiam, kaip dauguma lietuviškų skonio blogų. Labai užtai jūs man patinkat. Dar norėjau paklaust, kaip jūs tvarkotes su produktų planavimu? Jūs taip įvairiai gaminat, kad nesuprantu, kaip pas jus šaldytuve viskas telpa ir kaip viską laiku sunaudojat? Neklausiu, ar metat lauk, nes įraše apie moliūgus minėjot, kad mėgstat viską panaudot. Vis bandau neprisipirkti, ko nesunaudosiu, bet sunku. Vat kokia migdolų masė ir guli, o kur jau visokie padažai.. Sunku :)
AusraSausis 20 2015, 12:03 AM Ieva, labai malonu, kad skaitote ir kad blogas nenusibosta; del dingimo - as kol kas dingti neplanuoju; kol yra tokiu istikimu skaitytoju, tai niekur dingti nesinori; del maisto uzsigulejimo saldytuve - man kaip tik atvirksciai, maistas is saldytuvo issluojamas greiciau nei sugebu i ji prideti; namuose turiu nemazai valgytoju; yra pora amzinai peralkusiu viriskiu, kurie pasirupina, kad maistas neuzsiguletu; maisto as neismetu; nieko; produktus perku suplanuotai, pagal tai, ka is ju gaminsiu; jeigu zinau, kad kazka pagaminus liks likuciu, pavyzdziui daug kiausiniu baltymu, ar tryniu, ar vistos kaulu, ar panasiai, tai pagal tai atitinkamai planuoju kitos dienos meniu; sunaudoju visus padazus, visas migdolu mases ir visa kita; finale gaunasi taip, kad seima valgo labai ivairu maista, ir produktai nenueina niekais; nesunku, tik reikia siek tiek paplanuoti; su laiku issidirba igudziai ir toks planavmas vyksta beveik automatiskai; dar karteli didelis aciu kad skaitote ir kad nepatingit parasyti;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)