Nibbles & Bits

Gegužė 07, 2016 m Daržovės, Desertai, Užkandžiai, Žuvis,
Komentarai (5)

 

 

Jau tikriausiai pastebėjote, kad man labai patinka su žmonėmis kalbėtis apie maistą. Na o mano šeimai nei kiek ne mažiau patinka visiems sutiktiems pasakoti, kaip ir ką aš valgau. Jiems tai yra tiesiog neišsemiama tema visokiausio plauko pokalbiams bet kokioje kompanijoje. Jeigu Jūs su mano vyrija užvestumėt kalbą apie mano valgymo įpročius arba apie mano kasdieninį valgiaraštį, jie vienas per kitą Jums pultų pasakoti, kad aš mintu sėklomis paukščiams, pusryčiams ramiausiai galiu valgyti silkę su raugintais agurkėliais, kad aš nevalgau duonos (nebent juodą ruginę, ir tik labai plonai supjaustytą), visiškai nevalgau makaronų ir ryžių, bet valgau žalius lapinius kopūstus, ant kurių kraunu daugmaž viską, ką randu šaldytuve: silkę, keptos vištienos šmotą, majonezo, užvakarykštį bulvinį blyną, poros savaičių senumo virtą burokėlį, ir panašiai; tą absuridšką kopūstų ir maisto likučių makalą aš vadinu salotomis, bet mano šeima sako, kad šiuo atveju daug tinkamesnis pavadinimas būtu “kompostas”. Aš per savaitę sau išsiverdu maždaug N kiaušinių, kuriuos dedu daugmaž ant visko. Aš ant visko spaudžiu citrinų sultis. Aš nevalgau vakarienės, bet visada susimaišau kokteilį, arba įsipilu vyno (šitoje pasakojimo vietoje mano vyrukai paprastai prasmingai patyli ir daugiareikšmiškai susižvalgo). Štai šitaip valgo Jūsų gerbiama blogerė. Craaaazy!

Pasakodami apie mano dietinius čiudnumus manieji vyrukai dažnai mėgsta šį tą pagražinti, įpindami kokių nors melagingų detalių (pvz. virtas žuvų galvas, kiaulės žarnas arba kitokius subproduktus), bet paprastai visuose tuose jų pasakojimuose būna daug tiesos. Nes aš iš tiesų sau verdu košes, kurios savo išvaizda stipriai primena į lesyklėlę pilamą sėklų mišinį; aš nevalgau vakarais ir neišmetu jokio maisto. Aš perku neišdarinėtas vištas su visais jose esančiais organais, ir tuos organus visada sunaudoju visokiausioms pritravoms (paštetams, sriubytėms, t.t.), kurias mano šeimoje valgau tik aš pati ir dar mūsų šuniukas. Pusryčius aš valgau po bėgiojimo, dažniausiai kieme (kad prieš akis man būtų koks nors nervus raminantis gamtovaizdis) ir dažniausiai viena (kad susikaupti ir apmąstyti prasidedančią dieną); pietus aš valgau kada papuola, dažnai prie kompo, arba atsivertusi knygą arba kokį žurnalą; o vietoje vakarienės aš paprastai įspilu taurę kokio nors tauraus gėrimo (to take off the edge, kaip sakoma). Yra ir dar daugiau įdomesnių dietinių faktų, kuriais aš Jūsų čia nevarginsiu.

Visą šią tiradą apie savo maitinimosi niuansus aš užvedžiau todėl, kad, artėjant Motinos dienai, daug kam dažnai kyla visokiausių minčių apie tai, kaip palepinti savo mamas pagaminant joms kažką labai skanaus ir ypatingo: gal atnešti dailius pusryčius į lovą, arba paruošti elegantišką vakarienę, arba iškepti mandrą tortą. Tai va, mano šeimai tokios mintys niekados nekyla ir tikriausiai niekados nekils, įvertinant visus mano čiudnus dietinius įpročius, nenormalią dienotvarkę ir beviltiškai sustabarėjusį meniu. Todėl šį sekmadienį jie man neneš pusryčių į lovą ir nekeps kepsnių; gaminti kompostines salotas iš lapinių kopūstų irgi būtų banalu, todėl, manau, jie to irgi nedarys.

Na bet jeigu kartais jiems kiltų mintis manęs užklausti, koks būtų mano svajonių meniu per Motinos dieną, aš tam atvejui jau turiu pasiruošusi labai konkretų ir aiškų atsakymą: aš norėčiau, kad būtų kažkas įdomaus, nenuobodaus, maži dubenėliai mažų smagių skanuliukų, kažkas panašaus į ispaniškas tapas, arba į griakiškus mezes; angliškai tai būtų galima pavadinti yummy nibbles & bits, truputėlis to, truputėlis ano. Visa tai galima pamažu ir neskubant skanauti, tarpusavyje maišyti, per daug neprisikertant, tiesiog mėgautis, ir tiek.

Visas mamas aš kuo nuoširdžiausiai sveikinu su Motinos Diena.

Būkit gražios, jaunos ir laimingos!

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skrebučiai su žirneliais ir rikota

Recepto šaltinis: No Spoon Necessary

 

1 prancūziškasis batonas, supjaustytas įstrižai plonomis riekelėmis

4 šaukštai alyvuogių aliejaus

1 ½ stiklinės šaldytų žirnelių, atšildytų

2 skiltelės česnako, supjaustyto plonais griežinėliais

½ stiklinės rikotos sūrio

½ stiklinės Romano sūrio, sutarkuoto

½ citrinos žievelė, smulkiai sutarkuota

½ citrinos sultys

Druskos

Pipirų

Kedro riešutų, skrudintų

Laiškinių česnakų, susmulkintų

Orkaitę įkaitinti iki 200oC.

Mažoje keptuvėje ant vidutinio stiprumo ugnies pakaitinti aliejų, suberti česnaką ir kepti kol lengvai apskrus. Keptuvę nukelti nuo ugnies. Išgriebti česnako griežinėlius ir dėti ant popierinio rankšluostėlio.

Duonos riekeles plonai patepti česnakiniu aliejumi ir dėti vienu sluoksniu ant plačios skardos. Skardą su duonos riekelėmis pašauti į įkaitintą orkaitę ir kepti, kol duona lengvai apskrus. Traukti iš orkaitės ir palikti kol prireiks.

Į virtuvinį kombainą sudėti žirnelius, rikotą, keptą česnaką, Romano, citrinos žievelę ir sultis. Sukti kol masė taps vientisa. Paskaninti druska ir maltais pipirais. Mišinį tepti ant skrudintų duonos riekelių; ant viršaus užbarstyti kedro riešutų ir smulkintų laiškinių česnakų. Tiekti tuojau pat.

 

 

Htapodi Ksidato

Aštuonkojis su alyvuogių aliejumi, actu ir raudonėliais

Recepto šaltinis: My Little Expat Kitchen

 

1 aštuonkojis (maždaug 1½ kg), šviežias arba šaldytas, išvalytas

Alyvuogių aliejaus

Raudono vyno acto

Džiovintų raudonėlių

Druskos

Į didelį puodą pripilti vandens maždaug iki pusės, užvirinti ant stiprios ugnies. Į verdantį vandenį sudėti aštuonkojį, sumažinti ugnies stiprumą, puodą dalinai uždengti ir virti maždaug 60-75 minutes, kol aštuonkojis suminkštės. Nukelti nuo ugnies. Aštuonkojį išgriebti iš vandens ir padėti ant lėkštės arba padėklo, kad atvėstų. Atvėsusį aštuonkojį supjaustyti kąsnio dydžio gabalėliais, sudėti ant plačios lėkštės, apšlakstyti alyvuogių aliejumi, actu, užbarstyti druskos, džiovintų raudonėlių, atsargiai išmaišyti ir nešti į stalą arba uždengti ir laikyti šaltai kol prireiks.

 

 

Kepta feta

Recepto šaltinis: Anne’s Kitchen

 

200 g fetos

Alyvuogių aliejaus

Medaus

Šviežių čiobrelių

Orkaitę įkaitinti iki 200oC. Fetą dėti į kepimo indą, visą paviršių aptepti aliejumi, apšlakstyti medumi (arba aptepti storoku susicukravusio medaus sluoksniu). Indą su feta pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 20-25 minutes, kol paviršius lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės, užbarstyti šviežių čįobrelių, vėl apšlakstyti medumi ir tuojau pat tiekti į stalą.

 

 

Bananiniai keksiukai su šilauogėmis

Recepto šaltinis: Eye Doc Bakes

 

Keksiukai:

2 ½ stiklinės* miltų

1 šaukštelis valgomosios sodos

½ šaukštelio kepimo miltelių

¼ šaukštelio druskos

1 ¼ stiklinės cukraus

1 stiklinė neutralaus skonio aliejaus

1/3 stiklinės šampano arba putojančių vynuogių sulčių

¾ stiklinės kefyro

2 kiaušiniai

2 bananai, sutrinti į tyrę

1 ½ stiklinės šilauogių, šviežių arba šaldytų

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 175oC.

Į keksiukams skirtą skardą įtiesti popierines keksiukų formeles.

Didokame dubenyje arba matavimui skirtame ąsotėlyje šluotele išplakti aliejų, šampaną arba putojančias sultis, kefyrą, kiaušinius ir bananų tyrę. Į kitą dubenį kartu persijoti miltus, sodą, kepimo miltelius ir druską. Miltų mišinį dalimis suberti į kiaušinių mišinį, kaskart atsargiai išmaišant mentele arba mediniu šaukštu. Šilauoges suberti į dubenėlį, įberti truputėlį miltų ir gerai išmaišyti, kad uogos pilnai pasidengtų miltais. Uogas suberti į tešlą ir atsargiai išmaišyti. Nepermaišyti.

Tešlą sukrėsti į paruoštas formeles, pripildant maždaug 2/3 formelių tūrio. Pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 12-15 minučių, kol medinis dantų krapštukas, įbestas į patį keksiuko vidurį, liks sausas. Traukti iš orkaitės, dėti ant grotelių ir palikti, kad pilnai atvėstų.

 

Kremas:

115 g sviesto, kambario temperatūros

225 g grietinėlės sūrio, kambario temperatūros

1 šaukštelis vanilės esencijos

3 stiklinės cukraus pudros

Elektriniu plakikliu išsukti sviestą. Sudėti giretinėlės sūrį ir vanilę, sukti, kol masė taps vientisa. Dalimis dėti curkaus pudrą ir toliau sukti, kol kremas taps vientisas ir purus. Kremą sukrėsti į konditerinį maišelį su žvaigždutės arba gėlės antgaliu. Kremu puošti atvėsusius keksiukus. Dėti į šaldytuvą, kad kremas gerai sustingtų.

 

 

Green Pea & Ricotta Crostini

Recipe source: No Spoon Necessary

 

1 baguette, sliced thinly on the diagonal

4 tablespoons olive oil

1 ½ cups frozen green peas, thawed

2 cloves garlic, sliced

½ cup ricotta cheese

½ cup Romano cheese, grated

Zest of ½ lemon

Juice of ½ lemon

Salt

Pepper

Pine nuts, toasted

Chives, thinly sliced

Preheat oven to 400odegrees.

Heat olive oil in a frying pan on medium heat. Add sliced garlic and cook until lightly browned. Remove from heat. Transfer garlic slices with slotted spoon onto paper towel.

Brush bread slices with warm garlic oil and place them in a single layer onto a baking sheet. Toast bread in preheated oven until lightly browned. Remove from the oven and set aside until needed.

In a food processor puree thawed peas, ricotta, Romano cheese, lemon juice and toasted garlic until uniform. Season with salt and pepper. Spread pea mixture onto toasted bread slices, sprinkle with lemon zest, toasted pine nuts and chives. Serve right away.

 

 

Htapodi Ksidato

Greek Octopus with Vinegar, Olive oil and Dried Oregano

Recipe source: My Little Expat Kitchen

 

1 large octopus (about 1½ kg), fresh or frozen, cleaned

Olive oil

Red wine vinegar

Dried oregano

Salt

Fill a large pot with water halfway and place over high heat. Once the water boils, add octopus and simmer over medium-low heat, partially covered, for 60-75 minutes, until tender. Remove from heat, place cooked octopus onto a large plate to cool. Cut tentacles and body into bite size pieces and arrange on a serving platter. Drizzle octopus with olive oil, vinegar, sprinkle with salt and oregano. Mix gently and serve right away or cover and refrigerate until ready to serve.

 

 

Baked Feta

Recipe source: Anne’s Kitchen

 

200 g feta

Olive oil

Honey

Fresh thyme

Preheat oven to 400oF. Place feta into baking dish. Brush the entire surface with olive oil, drizzle generously with honey. Bake for about 20-25 minutes, until cheese surface is lightly browned. Remove from oven. Sprinkle with fresh thyme. Drizzle with more honey. Serve hot with bread.

 

 

Banana-Blueberry Cupcakes

Recipe source: Eye Doc Bakes

 

Cupcakes:

2 ½ cups flour

1 teaspoon baking soda

½ teaspoon baking powder

¼ teaspoon salt

1 ¼ cups sugar

1 cup vegetable oil

1/3 cup champagne or sparkling grape juice

¾ cup buttermilk

2 eggs

2 bananas, mashed

1 ½ cups blueberries, fresh or frozen

Preheat oven to 350oF. Line muffing pan with paper liners.

In a bowl or large pitcher whisk oil, champagne or sparkling juice, buttermilk, eggs, and mashed bananas until combined. In a separate bowl, sift together flour, baking soda, baking powder and salt. Gradually add dry ingredients to wet ingredients, mixing gently with spatula or wooden spoon between additions. Place blueberries in small bowl, sprinkle with some flour and mix well co coat; add flour coated blueberries to the batter and gently mix just until combined. Do not overmix.

Pour the batter into the prepared cupcake liners, filling each about 2/3 full. Bake for 12-15 minutes, until toothpick inserted into the middle of a cupcake comes out clean. Remove from oven and let cool completely.

 

Frosting:

½ cup (4 oz.) butter, at room temperature

8 oz. cream cheese, at room temperature

1 teaspoon vanilla extract

3 cups powdered sugar

Using electric mixer beat butter until smooth. Add cream cheese and vanilla, blend until smooth. Gradually add powdered sugar and continue mixing until frosting is light and fluffy. Transfer frosting into piping bag with star or flower tip. Decorate cupcakes with frosting. Refrigerate until ready to serve.

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
IngaGegužė 10 2016, 03:42 AM Mamos diena jau praėjo seniausiai, o aš ta tema skaitau tik dabar, nes vis to laiko nebuvo. Labai gražios nuotraukos; subtilu viskas, elegantiška, puošnu. Super! Neabejoju, kad ir labai skanu. O Jūsų valgymo įpročiai manęs nestebina - juk esate tikra lietuvė: nieko neišmetate, daug dirbate (normaliai pavalgyt laiko nelieka), prisižiūrite figūrą. Viskas čia ok!
AusraGegužė 10 2016, 10:33 AM Inga, dekui uz pagyrima ir palaikyma; labai malonu; ir dar labai gera skaityti padrasinima, kad viskas ok su mano keista gyvensena; o uzvis mieliausia yra tai, kad, kaip Jus sakot, as elgiuosi kaip tikra lietuve; va butent!! as irgi taip sakau, tik manim ne visi tiki;

Atsakyti į komentarą

EditaGegužė 9 2016, 07:20 AM Jūsų blogą atradau gana senai, nemažai Jūsų receptų esu ir išbandžiusi. Be viso to, kad puikūs receptai, nuostabios nuotraukos, norėjau pasakyti, kad Jūs puikiai rašote. Galiu pasakyti, kad dažnai aš gal net labiau laukiu ką parašysite, o ne ką pagaminsite:)
AusraGegužė 9 2016, 10:26 AM Edita, labai didelis aciu uz visus komplimentus ir uz tai, kad sitaip istikimai skaitot; savo bloga as stengiuosi rasyti kaip savo asmenini dienorasti su receptais, todel man labai malonu, kai zmones paskaito teksta, ne tik receptus iraso gale; dekui uz pakomentavima;

Atsakyti į komentarą

JūratėGegužė 9 2016, 04:41 AM Keksiukai kaip tikros gėlės, iš pirmo žvilgsnio taip ir pagalvojau. Kaip taip užmaišei kremą, kad išėjo ne vientisa spalva, o pereinantys atspalviai? Labai gražu. Tik kilo klausimas: savo valgių aprašymuose niekur nepaminėjai saldumynų, negi kepdama tiek visokių skanėstų pati jų nevalgai?
AusraGegužė 9 2016, 10:23 AM Aciu, Jurate, uz komplimentus keksiukams; pamaniau, kad geliu tematika Motinos dienos proga labai tiks; krema dariau dvieju spalvu, paskui abu sukreciau I konditerini maseli, ir todel kai isspaudziau gavosi preinamos spalvos; o del saldumynu valgymo - as saldumynus labai riboju, greiciau juos ne valgau, bet ragauju; visko po truputi;

Atsakyti į komentarą

VidmantaGegužė 9 2016, 02:32 AM Kiekvieną rytą atsiverčiu geriausių receptų blogą ir jau dairausi kur Jūsų įrašas.Skaitau ir mėgaujuosi, nes ir man nesvetima tos makalošės tik sau ir visokios keistenybės - taip sako namiškiai. Na vyno taurė dažnai pakeičiama kokteiliu iš viskio, medaus, citrinos ir karšto vandens...Tik aš nedraugauju su jūrinėm gėrybėm - gal dar jų neatradau. Štai ir šiandien diena prasidėjo labai maloniai - ačiū už pasidalinimą savo mintimis ir receptais. :)
AusraGegužė 9 2016, 10:34 AM Miela Vidmanta, aciu aciu uz toki auksta ivertinima; be galo malonu buti sitaip laukiamai ir mylimai; ir uz pritarima dekui; gera zinoti, kad ne as viena tokia; o toki kokteili su viskiu, arbata, citrina ir medumi as irgi susimaisau (Hot Toddy), bet dazniausiai tik ziema, ir tik pries miega, nes po jo mano darbingumas iskart krenta iki nulio; po Hot Toddy as tiesiu taikymu saunu I lova; http://vaikaivanile.com/post-385-Hot-Toddy

Atsakyti į komentarą

GretaGegužė 7 2016, 07:58 AM Jūsiškes nuotraukas galima ant sienos kabint ir valgyt jąsias kiaurą parą :)
AusraGegužė 8 2016, 01:26 AM Aciu, Greta, uz toki malonu komplimenta mano fotografiniams sugebejimams; tiesiog be galo malonu!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)