Blast From The Past & Please Tell Me Why You Love Me

Sausis 14, 2018 m Desertai, Pusryčiai,
Komentarai (29)

 

 

 

Viena ištikima šio blogo skaitytoja Jūratė prieš porą dienų man pametėjo labai šaunią idėją. Ji pasiūlė surengti skaitytojų apklausą, kurioje Jūs, Brangieji, galėtumėte pasidalinti pačiais populiariausiais ir dažniausiai gaminamais Vaikų ir Vanilės receptais. Nes, kaip Jūratė teisingai pastebėjo, blogas didžiulis, todėl visai nenuostabu, kad kai kurie gana neprasti receptai gal imti ir nusistumti į gilumas; iš tų gilumų juos gali būti gana sunku atkapanoti.

Tai va, kad tie gerieji receptai retkarčiais vis iškiltų į paviršių, būtų paviešinti ir paafišuoti, kad kiti naujesni blogo skaitytojai galėtų juos išbandyti, aš, Jūratės paskatinta, rengiu šią apklausą. Viskas labai paprasta: komentaruose paminėkit labiausiai Jums patinkantį ir dažniausiai gaminamą Vaikų ir Vanilės receptą. Jeigu receptas patiko Jums, tai labai tikėtina, kad jis patiks ir kitiems. Jiegu nesunku, tai į komentarą dar įmeskite ir nuorodą. Nuorodos kartais neveikia, todėl po visos apklausos aš planuoju sukompiliuoti visų Jūsų rekomendacijų suvestinę, su veikiančiomis nuorodomis ir visa kita, kad tuos šauniuosius receptus visiems būtų paprasta atsiversti ir pasižiūrėti.

Taip kad prašau pasidalinkite įspūdžiais, patarimais, rekomendacijomis ir panašiai. Nes šis blogas yra lygiai tiek pat Jūsų, kiek jis yra mano. Aš jį rašau Jums, Brangieji ir Brangiosios.

Aušra 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mielinės bandelės su cinamonu

Pagal King Arthur Flour receptą

 

Tešlai:

2 ½ šaukštelio sausų mielių

1 stiklinė šilto vandens

3 stiklinės miltų

85 g sviesto, ištirpinto

3 šaukštai cukraus

1 šaukštelis druskos

¼ stiklinės šilto pieno

½ stiklinės tirpios bulvių košės dribsnių

 

Įdarui:

¼ stiklinės cukraus

1 ½ šaukštelio cinamono

2 šaukšteliai miltų

2 šaukštai tirpinto sviesto

 

Glajui:

1 ¼ stiklinės cukraus pudros

1 šaukštelis vanilės ekstrakto

4 – 5 šaukštai grietinėlės

 

 1. Mieles ir šaukštelį cukraus suberti į šiltą vandenį. Išmaišyti ir palikti 5 minutes, kad pradėtų putoti. Miltus persijoti. Į persijotus miltus suberti cukrų, druską, tirpios bulvių košės dribsnius, supilti tirpintą sviestą, šiltą pieną ir vandenį su mielėmis. Viską išmaišyti mediniu šaukštu arba elektriniu mikseriu ir užminkyti tešlą. Minkyti 5 – 7 minutes, kol tešla taps elastinga ir minkšta. Suformuoti rutulį, dėti į aliejumi išteptą dubenį, uždengti virtuvinu rankšluostėliu ir palikti 2 valandoms šiltai, kad pakiltų.
 2. Kol tešla kyla, pasiruošti įdarą: sumaišyti cukrų, cinamoną ir miltus.
 3. Sviestu ištepti dviejų apvalių kepimo formų vidų: dugną ir šonus.
 4. Pakilusią tešlą iškočioti ant silikonine arba maistine plėvele ištiesto paviršiaus į maždaug 30 cm  x 40 cm lakštą. Iškočiotos tešlos paviršių ištepti tirpintu sviestu, ant jo tolygiai paskirstyti įdarą ir susukti į vyniotinį, pradedant nuo ilgojo krašto. Vyniotinį pjaustyti į 12 vienodo dydžio bandelių, jas išdėlioti į paruoštas kepimo formas, tarp bandelių paliekant didokus tarpus. Uždengti virtuviniu rankšluostėliu ir palikti 1,5 – 2 valandoms šiltai, kad pakiltų. 
 5. Orkaitę įkaitinti iki 190oC (375oF).
 6. Iškilusias bandeles kepti maždaug 20 minučių, kol viršus gražiai paruduos.
 7. Kol bandelės kepa, paruošti glajų: sumaišyti cukraus pudrą, vanilę ir truputį grietinėlės. Glajus turi būti gana tirštas, bet ne sausas, o lengvai tepamas. Jeigu per sausas, dėti dar 1 – 2 šaukštus gritinėlės. Jei glajus išejo per skystas, įdėti daugiau cukraus pudros.
 8. Iškeptas bandeles traukti iš orkaitės. Neišėmus iš kepimo formos, dar karštų bandelių viršų aptepti cukraus glajumi. Bandelės skaniausios šiltos.

 

 

Cinnamon Rolls

Recipe from King Arthur Flour

 

Dough:

1 packet  (2 ½ teaspoons) instant yeast

1 cup warm water

3 cups flour

6 tablespoons butter, melted

3 tablespoons sugar

1 teaspoon salt

¼ cup warm milk

½ instant mashed potato flakes

 

Filling:

¼ cup sugar

1 ½ teaspoon cinnamon

2 teaspoons flour

2 tablespoons butter, melted

 

Glaze:

1 ¼ cup powdered sugar

1 teaspoon vanilla extract

4 – 5 tablespoons heavy cream

 

 1. Mix yeast and 1 teaspoon of sugar into warm water and leave for 5 minutes until it begins to bubble. Sift the flour. Mix flour, sugar, salt, instant mashed potato flakes, melted butter, warm milk and bubbly yeast mixture. Use a wooden spoon or an electric mixer to make the dough. Knead the dough for about 5 – 7 minutes until it is soft and stretchy. Form a ball, place it into lightly oiled bowl, cover with kitchen towel and set some place warm to rise for 2 hours.
 2. While the dough is rising, make the filling: mix sugar, cinnamon and flour.
 3. Butter two round cake or pie pans, bottom and sides.
 4. Roll the risen dough on the silicone or plastic wrap lined surface into a 12” X 16” rectangle. Brush the dough surface with melted butter. Sprinkle the filling evenly over the dough, covering the entire surface. Roll the dough into a log the long way. Slice the log into 12 even slices. Place the rolls into prepared pans, leaving enough space between the rolls. Cover with kitchen towel and let the rolls rise somewhere warm, for 1.5 – 2 hours. 
 5. Preheat the oven to 375oF.
 6. Bake the rolls for about 20 minutes, or until the tops turn golden brown.
 7. While the rolls are baking, prepare the glaze: mix powdered sugar, vanilla and enough cream to make quite thick but spreadable icing. If the icing is too dry, add 1 – 2 tablespoons of cream. If the icing is too runny, add more powdered sugar.
 8. When the rolls are ready, remove them from the oven. Glaze the rolls right in the pans, while they are still hot. Rolls are best served warm.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
JurgitaSausis 30 2018, 06:44 PM Sveiki, pradėjau skaityti, ir galvoje pradėjo suktis vienas receptas po kito..aš jų išbandžiusi beeeegalę iš Jūsų blogo, tačiau yra tokie,kurie "prilipo" labiausiai, ir jau yra ir mūsų šeimos receptai! Surašiau tik tuos kuriuos pagal sezoną ( ir ne tik) gaminu labai dažnai! O pačius pačiausius sužymėjau romėniškais skaičiais :) 1. Pomidorų pyragas; IV 2. Rudenėjantis slyvų pyragas; 3. Vafliai su moliūgu; 4. Bandelės su cinamonu;II 5. Rabarbarų ir braškių trupiniuotis; 6. Sausainiai su uogiene; 7. Jelapeno poppers; 8. Citrinų pyragas; V 9. Whoopie pies; 10.Pustrapės tešlos pyragas su citrininiu kremu ir braškėmis; 11. Dutch baby su persikais; I 12. Bulvių salotos; III 13. Įdaryti kriaukleliai; Pastebėjau, kad pagrinde dominuoja 2011 metų receptai :)
Atsakyti į komentarą

BiruteSausis 25 2018, 04:34 PM Apelsinines karameles su juros druska,apelsininis migdolinis rikotos pyragas,keksiukai saldziai suri meile,tortas juodasis miskas,ypatingo skonio.Visi isbandyti Jusu receptai yra isskirtiniai,visada paliekantys tik didziausius komplimentus.Aciu Ausryt.
Atsakyti į komentarą

ŽanaSausis 25 2018, 11:19 AM Frittelle di Mele (Kepti obuoliai tešloje) receptą galima jau iš anksto įrašyti į dažnai gaminamus. Pabandžiau dėl dviejų dalykų: šito įrašo paskatinta paieškoti gerų senų receptų ir savo turimo tobulai gero įrankio obuolių šerdelėms išimti. Tai 1,5 cm diametro vamzdelis su rankenėle - obuolių graužtukų išėmėjas - praskruodžia obuolį ir graužtuko su sėklom kaip nebūta. Labai rekomenduoju, jei kas neturite. Vakar išgirdau virtuvėje tokį pokalbį, kad jei to įrankio nebūtų, tai ir obuoliai ne taip gerai valgytųsi. Tada ir pagalvojau apie blynus tešloje. Tobulai gera ši tešla, kokie purūs gražūs blynai, tiesa, dėjau 3 baltymus ir 2 trynius. Į tešlą (baltymus) pamiršau cukrų, o pasirodo tai ir nebūtina :) Be to buvo labai skanųs jie ir su bananu. Su kriauše 3-ioje vietoje, nes ji kietoka ir reikėtų ypač plonai supjaustyti, kad skaniau būtų.
Atsakyti į komentarą

SandraSausis 22 2018, 02:02 AM Pomidorų pyragas kaip pagrindas ir n jo variacijų. kadangi patys auginam ožkas ir darom sūrius, tai puikus būdas suvartoti visus galiukus :) tp medaus pyragas su druska. Ir daugelis kitų receptų. Geresnio maisto blogo lietuvių kalba nesu radusi.
Atsakyti į komentarą

AudreSausis 20 2018, 03:56 PM Jenny Lawson avižinė košė, Pomidorų pyragas, Vasarinė lazanija, Virtinukai Gnudi, Vietnamietiškos salotos, Šakšuka... nežinau kaip gyvenčiau be šių receptų.
Atsakyti į komentarą

Sausis 19 2018, 02:17 PM Ech, suvalgė mano komentarą internetai; panašu, kad nenori draugauti su receptų linkais. Anyway, trumpai ir aiškiai be didelių meilės prisipažinimų (neabejokit, ji neblėsta nuo pat šio blogo pasirodymo ir atradimo). Nežiūrint to, kad man natūraliai išeina "nukrypti" nuo receptų: 1) kukurūzų duona; 2) mamos sumuštinis (Karštas sumuštinis-su-keptu-obuoliu-rieutais-ir-Brie) puikusis obuolių keksas (post-156-Obuolien-obuoli-tyr-ir-obuolinis-keksas) 4) klasiški klasikiniai kukuliai (o ir visas patiekalas, nes mes makaronus gerbiam!) (post-72-Apie-buit-ir-kukulius-Spaghetti-and-Meatballs 5) puikieji Catskills blyneliai (priedai pagal įkvėpimą). Ir dar - aš - tas skaitytojas, kuris niekada nenustos Tau dėkoti už Tavo ilgas įžangas, atvirumą, mintis, drąsą ir įkvėpimus. Ačiū!
RasaSausis 24 2018, 08:59 AM Akimirka pagalvojau, kad pati si komentara rasiau! Mano penketukas beveik toks pats! 1) obuoliu keksas su obuoliene, 2) kukuruzu duonele , 3) mesos kukuliai (ir ypac gaminimo budas orkaiteje!), 4) Catskills blynai ir 5) morku keksas (kur tesla blenderiu uzmaisoma). Siuos gaminu daznai, nebereikia net receptu.

ArvenaSausis 26 2018, 10:26 PM Na man irgi nesisekė įkelti komentaro :( Mano mėgstamiausių TOP5 būtų 1) La ratatouille, 2) chia pudingas su mėlynėmis, 3) vanilinė panna cotta su trimis braškių sluoksniais, 4) ožkų sūrio pyragėliai su rabarbarais bei 5) mieliniai vafliai. Bet yra dar kokia dešimt, kurie vis sugrįžta į meniu.

Atsakyti į komentarą

RenataSausis 18 2018, 02:27 PM Mano šeimos mėgstamiausi: 1) švediški kukuliai; 2) moliūgų pyragas su migdolų kremu; 3) tortas ,,Juodasis miškas''.
Atsakyti į komentarą

ErikaSausis 18 2018, 10:04 AM Aciu labai uz visus receptus ir istorijas,skaitau kieviena tavo irasa.Pasisemiu labai daug ideju.Daugiausiai gal esu gaminus tai :Apverstas rabarbaru pyragas su burbonu,French Laundry obuoliu pyragas,Ruth Reichl avieciu pyragas, sokoladinis keksas su Toblerone sokaladukais ,trinta ziediniu kopustu sriuba ir dar daugeli kitu receptu, cia tik paminejau maza dali ka esu gaminus is tavo receptu.
Atsakyti į komentarą

AušraSausis 18 2018, 02:25 AM Mano favoritas: Nigella Lawson mandarinų pyragas. TOBULAS :)
Atsakyti į komentarą

MarijaSausis 17 2018, 02:53 PM Medaus tarta su jūros druska - visoms progoms, kai reikia greito, paliekančio įspūdį deserto :)
Atsakyti į komentarą
my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)