Advento sausainiai: sūrio malūnėliai su uogiene

Lapkritis 30, 2012 m Desertai,
Komentarai (0)

 

http://vaikaivanile.com/uploads/OldFiles/76b0704c8d008566af4cfaef90855370.jpg

 

Šiemet Kalėdų laukti bandysime kitaip. Be sąrašų, be nuožmaus daiktų pirkimo ir be ilgų diskusijų apie tai, ką, kam ir po kiek reikės dovanoti. Mes ir anksčiau nebuvome ypatingai aršūs kalėdiniai pirkėjai ir dovanotojai; aš vis stengdavausi sureikšminti nematerialinę švenčių esmę, todėl dovanos po mūsų Kalėdine egle dažniausiai būdavo praktiškos, arba simbolinės, visada apgalvotos, bet ne visada tos esminės, kurios paprastai kainuoja kalnus pingų ir kurias visi masiškai perka, nes būtent tų dovanų kaip sykis visam pasauliui vienodai užsireikia būtent per patį prieššventinį vajų. Šiemet aš pasistengsiu dar stipriau užakcentuoti nedaiktinę Kalėdų prasmę ir tikiu, kad nuo to mūsų Adventas bus dar ramesnis ir laimingesnis, nei įprastai. 

Nepaisant mano pastangų sutaurinti ir sudvasinti Kalėdas ir jų (o ne daiktų) laukimą, per šventes mūsų namuose vistiek kasmet atsiranda masė naujo turto, nes visi giminės, draugai ir pažistami, kaip žinia, jaučia pareigą dovanoti. Todėl dėžių ir paketų lavina į mūsų namus paprastai pradeda plūsti dar mums nepabaigus valgyti Padėkos dienos kalakuto. O atėjus šventėms, mūsų namuose prisikaupia kalnas dėžių ir dėželių, kurias mes sukraunam į kampą ir kurioms išpokuoti ir surūšiuoti kasmet paaukojam gerą Kalėdų dienos pusdienį.

Neseniai mūsų šeimos draugus užklupusi liūdna žinia mums visiems priminė, kad svarbiausi dalykai gyvenime visgi yra nenuperkami. Abu mano vaikai, o ypač vyresnėlis Jonas turėjo progą betarpiškai pajusti tą momentą, kai visi daiktai ir visos materialinės vertybės akimirksniu netenka prasmės ir kai tampa akivaizdu, kad gyvenime svarbiausia yra mus supantys žmonės ir su jais praleistas neįkainojamas laikas. 

Šiemet Adventą bandysime praleisti nesureikšmindami daiktų ir meterialinių vertybių. Į kalendoriaus kišenėles aš vaikams dėsiu nedaiktines smulkmenas, kurias jie mėgsta, bet kurioms dažnai nelieka laiko. Adventas kaip tik bus puiki proga to laiko surasti: mes žaisim stalo žaidimus, mes eisim pasivaikščioti tamsoje po mišką, ieškosim žvėrelių pėdsakų, eisim į čiuožyklą, darysim saldainius, piešim, pažiūrėsim tikrai ne vieną filmą; mes rinksime mozaikas ir padarysime prakartėlę. Kurį nors vakarą mes valgomajame pastatysim palapinę, užkursim židinį ir miegosim miegmaišiuose ant grindų. O kai kieme prisnigs, mes būtinai nulipdysim kelis sniego senius ir pastatysim igloo.

Kalėdinių dovanų irgi bus, bet aš tvirtai tikiu, kad jos tikrai netaps vieninteliu ir pagrindiniu mūsų šventės džiaugsmu. Aš tikiuosi, kad bereikšmiai daiktai ir į depresiją varančios jų paieškos nesutrukdys mums užsiimti kitais, daug smagesniais ir svarbesniais dalykais, kurių neįmanoma nupirkti, supakuoti ir išsiųsti paštu. 

Ir dar, į Advento kalendorių aš dėsiu skanuliukus, nes kaip gi be jų. 

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

Sūrio malūnėliai su uogiene

Receptas iš Gourmet | December 2006

2 1/2 stiklinės* miltų

1/2 šaukštelio druskos

3/4 šaukštelio malto kardamono

230 g sviesto, kambario temperatūros

115 g grietinėlės sūrio, kambario temperatūros

1 stiklinė cukraus

1 kiaušinis, baltymas atskirtas nuo trynio

1 šaukštelis vanilės ekstrakto

1/3 stiklinės uogienės

2 šaukštai rupaus cukraus

*1 stiklinė = 236 ml

 

Tešla: Į didelį dubenį kartu persijoti miltus, druską ir kardamoną. 

Elektriniu mikseriu išsukti sviestą, sūrį ir cukrų iki purumo, maždaug 3 minutes; įmaišyti kiaušinio trynį ir vanilės ekstraktą. Mikserio greitį sumažinti iki minimumo. Į tešlą dalimis berti miltų mišinį ir sukti tik tol, kol susiformuos tešla. Tešlą suspausti į vientisą masę, peiliu perpjauti į keturias dalis, kiekvieną dalį atskirai įsukti į maistinę plėvelę ir dėti 2 – 3 valandoms į šaldytuvą, kad tešlą sukietėtų.  

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Dvi plačias kepimo skardas iškloti sviestiniu popieriumi. 

Ant sauso pamiltuoto paviršiaus iškočioti vieną tešlos dalį į maždaug  5 mm storio stačiakampį. Peiliu nupjaustyti nelygius kraštus. Tešlos likučius suspausti, susukti į plėvelę ir įkišti į šaldytuvą. Iškočiotą tešlą supjaustyti į 5 cm x 5 cm kvadratėlius.  

 

Malūnėliai: Tešlos kvadratėlių kampuose padaryti maždaug 2 cm ilgio įstrižus įpjovimus. Kas antrą tešlos kampą užlenkite link kvadratėlio centro, lengvai prispauskite pirštu, kad tešla priliptų ir suformuokite vėjo malūnėlį. Sausainius dėti ant paruoštos skardos tarp jų paliekant maždaug 3 – 4 cm tarpus. Kiekvieno malūnėlio centre pirštu įspausti nedidelį įdubimą; į įdubimą dėti maždaug 1/2 šaukštelio uogienės. Sausaunio viršų aptepti baltymu ir apibarstyti rupiu cukrumi. 

Kepti maždaug 10 minučių, kol sausainių kraštai lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės; maždaug 5 minutėms palikti skardoje, kad atvėstų; po to sausainius atsargiai perkelti ant grotelių, kad jie pilnai atšaltų.

 

Cream Cheese and Jam Pinwheels

Recipe from Gourmet | December 2006

2 1/2 cups flour

1/2 teaspoon salt

3/4 teaspoon ground cardamom

2 sticks (1 cup) butter, at room temperature

4 ounces cream cheese, at room temperature

1 cup sugar

1 egg, separated

1 teaspoon vanilla extract

1/3 cup jam

2 tablespoons coarse sugar

 

Dough: sift together flour, salt, and cardamom in a bowl. 

In another large bowl beat together butter, cream cheese, and granulated sugar  with an electric mixer at medium-high speed until fluffy, about 3 minutes, then beat in yolk and vanilla. Reduce speed to low and add flour mixture in 3 batches, mixing until dough just comes together. Quarter dough and flatten each piece into a block, then chill, wrapped in plastic wrap, until firm, 2 to 3 hours. 

Preheat oven to 350°F. Line 2 large baking sheets with parchment paper. 

Keeping remaining 3 pieces chilled, roll out 1 piece of dough 3/4 inch thick on a lightly floured surface with a lightly floured rolling pin, then trim edges to make a rectangle. Chill scraps, wrapped in plastic wrap. Cut rectangle into 2-inch squares. 

 

Pinwheels: make a 1-inch-long cut in 1 square from tip of each corner in toward center with a small knife, halving each corner. (You will have 8 points.) With tip of knife, lift every other point and gently fold into center, overlapping ends slightly. Press center lightly to form a small well. Put about 1/2 teaspoon of jam in center and transfer with a spatula to a lined baking sheet. Repeat with remaining squares, arranging pinwheels 2 inches apart on sheet. 

Brush cookies with lightly beaten egg white and sprinkle with decorative sugar. Bake until edges are pale golden, about 10 minutes. Cool 5 minutes on sheet, then transfer from parchment to a rack to cool completely.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:


my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)