Ilgai troškinta kiauliena su barbekiu padažu (Pulled Pork)

Rugpjūtis 05, 2014 m Mėsa,
Komentarai (7)

 

 

Amerikos virtuvėje yra keletas kultinių patiekalų, kurie pasikeisdami (o kartais visi iš karto) sudalyvauja daugmaž visuose be išimties susibūrimuose, pasisėdėjimuose, piknikuose, iškylose, visokiausio plauko šventimuose, išgertuvėse ir t.t. Prie tų kultinių patiekalų, kaip taisyklė, yra priskiriami visokio tipo mėsainiai (burgers), kartais vegetariniai, kartais net veganiniai (ko tik nebūna!) jų variantai, kepti kepsninėje arba virš laužo žarijų, užkrauti ant apvalios bandelės ir paskaninti įvairiausiais padažais bei priedais. Prie tos pačios piknikinių patiekalų kategorijos dar priskiriamos visokiausios dešrelės, šviežios, virtos, parūkytos, irgi gali būti veganinės, iš pupelių, arba iš kokių žirnių, arba iš pakulų, priklausomai nuo skonio ir išradingumo; dešrelės irgi paprastai yra apkepinamos virš liepsnų ir tiekiamos ant bandelių, su padažais, garstyčiomis, keptais svogūnais, raugintais agurkėliais ir dar N galimų garnyrų (tai taip vadinami hot dogs).

Ir yra dar vienas patiekalas, iš tos pačios burger'ių/hotdog'ų kategorijos - tai ilgai troškinta kiaulės mentė, liaudyje dar vadinama pulled pork. Skirtingai nuo burger’ių ir hotdog’ų, vegetarinio ir veganinio pulled pork varianto man dar neteko sutikti. Jeigu toks patiekalas kada nors išvystų dienos šviesą (o gal jau ir yra išrastas, ką aš žinau), tai, mano manymu, būtų visiškai neatleistinas išsidirbinėjimas. Veganiškas pulled pork, mano galva, būtų dar blogiau už veganišką hotdog’ą.

Esminis pulled pork privalumas prieš visus mėsainius ir dešreles yra tas, kad šis patiekalas yra ruošiamas iš anksto, ir nereikia kurti jokio laužo ar kepsninės. 

Mėsa troškinama saldžiame dūmo kvapo barbekiu padaže ir savo sultyse. Kiaulės mentė yra gana riebi; troškinantis tie visi riebalai tirps, o raumenų skaidulos juose lėtai kais ir minkštės, kol finale mėsa taps tokia minkšta, kad ji tikrąja to žodžio prasme tirps burnoje. Jeigu dar netirpsta, tai palikite ją dar pasitroškinti valandžiukę – kitą.

Į pobūvį pulled pork geriausia neštis tiesiog tame pačiame puode, kuriame troškinosi. Elektriniame puode su dvidubomis sienelėmis mėsa ilgai išliks šilta, o jeigu jūsų puodas yra vienas iš tų, kurie turi keraminį įdėklą – dar geriau. Prie mėsos labai tiks traškios kopūstų salotos, karamelizuoti arba traškūs svogūnai. Dar reikia būtinai parūpinti gerų minkštų bandelių. Ir štai jums pagrindinis patiekalas visiems tiems svečiams, kurie gali valgyti mėsą. Na o tiems, kurie negali …. aš jų dažniausiai mandagiai atsiprašau.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lėtai troškinta kiauliena su barbekiu padažu

(pulled pork)

Pagal Pioneer Woman & Mommyhoods Diary

 

2 šaukštai kukurūzų arba rapsų aliejaus

1 kiaulės mentė (3 – 3,5 kg, su kaulu)

Druskos

Juodų pipirų

2 vidutiniai svogūnai, supjaustyti riekelėmis

5 skiltelės česnako, nuluptos ir perspaustos peiliu

2 stiklinės barbekiu padažo

1 stiklinė tamsaus gazuoto gėrimo* (Root Beer, Dr. Pepper, Pepsi Cola, etc.)

*vietoje Pepsi Cola ir kt. galima naudoti spanguolių arba mangų sultis, arba tamsų alų. Kiaulienos skonis su visais minėtais gėrimais bus skirtingas, bet visais atvejais - labai geras.

 

Aštriu peiliu išpjauti mentės kaulą pjaunant raumenis aplink kaulą, bet neišardant kepsnio formos. Jeigu kepsnys buvo surištas virvele, nuimti virvelę.

Mėsą iš visų pusių gausiai pabarstyti druska ir pipirais.

Didelėje keptuvėje virš vidutinio karštumo ugnies pakaitinti aliejų. Į karštą aliejų dėti kiaulienos kepsnį ir apskrudinti iš visų pusių, iš viso maždaug10 minučių.

Į elektrinį puodą dėti supjaustytus svogūnus ir česnako skilteles. Ant viršaus dėti apskrudintą kiaulieną. Ant mėsos užpilti padažą, kad padengtų visą paviršių. Supilti pepsi kola, pilant palei puodo kraštus, aplink kepsnį. Puodą uždengti dangčiu ir troškinti 4-6 valandas, nustačius and aukštos temperatūros režimo (“High”), arba 8-10 valandų, nustačius ant žemos temperatūros režimo (“Low”). Kiauliena bus išvirus, kai mėsa taps labai minkšta, o raumenų skaidulos lengvai skirstysis šakute.

Išvirusią mėsą perkelti ant plačios skardos ir, naudojant dvi šakutes, išskirstyti į skaidulas. Išmesti didelius riebalų gniužulus. Mėsą paskleisti alnt skardos į tolygų sluoksnį.

Skystį, kuriame troškinosi mėsa, supilti į puodą ir atšaldyti, kad atsiskirtų riebalai. Į viršų išplaukusius ir sustingusius riebalus nugriebti ir išmesti. Likusiu skysčiu apšlakstyti visą išskirstytos mėsos paviršių, kad mėsa tik sudrėktų, bet neplauktų skystyje.

Orkaitę įkaitinti iki 232oC. Į orkaitę pašauti skardą su mėsa. Kepti, retkarčiais pamaišant, kol paviršius lengvai apskrus, maždaug 15 – 20 minučių, Traukti iš orkaitės. Tiekti šiltą, su minkštomis mielinėmis bandelėmis, kopūstų salotomis, traškiais svogūnų žiedais ir barbekiu padažu.

 

 

 

Pulled Pork

Adapted from Pioneer Woman & Mommyhoods Diary

 

2 tablespoons corn or canola oil

1 pork shoulder (6.5 – 8 lbs)

Salt

Black pepper

2 medium onions, sliced into wedges

5 cloves of garlic, peeled and crushed

2 cups barbeque sauce

1 cup root beer* (or Dr. Pepper, or Pepsi, non-diet)

*you can substitute soda with cranberry juice, mango juice, or dark beer; all result excellent and different flavors of pulled pork.

Remove bone from the pork roast by cutting the muscle around the bone. Remove twine from the roast (if it has been tied up).

Generously season pork with salt, black pepper on all sides.

Set large skillet over medium-high heat, warm the oil. Add pork and brown well on all sides, about 10 minutes total.

Place onion wedges and crushed garlic cloves on the bottom of slow cooker. Set the browned roast on top. Pour barbecue sauce on top to cover the entire surface of the roast. Add root beer (or other soda) by pouring it around the pork. Cover and cook for 4-6 hours on high or 8-10 hours on low. Pork is done with the meet pulls apart easily and is very soft.

Remove pork from liquid, set it on a large baking sheet and pull apart using two forks. Discard chunks of fat. Spread pulled pork on the baking sheet in an even layer.

Pour cooking liquid into a large pot and chill, to separate the fat. Skim and discard the fat. Drizzle some of the skimmed cooking liquid over pulled pork, to moisten it.

Preheat oven to 450oF. Bake pork, stirring occasionally, until most of the liquid has caramelized and pork looks golden and crisp, about 15-20 minutes. Remove from the oven. Serve warm, with soft buns, coleslaw, fried onion rings and additional barbeque sauce on the side.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
LauraSausis 6 2017, 05:41 PM Laba, O jeigu gaminti greitpuodyje, gal panašiai gautusi tik greičiau? Gal turit patarimu?
AusraSausis 6 2017, 07:25 PM Laura, greitpuodzio niekada nesu naudojusi, todel nezinau;

Atsakyti į komentarą

DariusLapkritis 21 2016, 07:00 PM P.S. Jau apie valgymo kultūrą net nešneku:)
Atsakyti į komentarą

DariusLapkritis 21 2016, 06:58 PM Na, pasakokit ką norit, bet man seilės netįsta nuo šito recepto. Svetimas skonis, svetimas vartojimas. Neveža. Bandžiau panašius. Skaniai gavosi pusfabrikačiai. Na bet soriukas:bulka+svogūnai+kotletas ir dar visokių papildų.Ir čia vadint patiekalu galima???
AusraLapkritis 22 2016, 01:20 AM Come on, Dariau! jega cia, o ne patiekalas, ultimate comfort food; nuo kada kotletai buvo blogai? ir ne kotletas gi cia, o ilgai ir letai troskinta kiaulienos sprandine, su sladziarugsciu limpanciu padazu; visa tai, su bulkkk priesaky, galima ne tik kad drasiai pavadinti patiekalu, bet tai, brangusis, yra Patiekalas didziaja raide! pulled pork is one of those things you have to try before you die; dekui uz pakomentavima; o del valgymo kulturos - kiekvienam savo, kaip sakoma; pirstais gi nesibadysim, ane?

Atsakyti į komentarą

AstaLapkritis 20 2015, 07:07 AM Oi, Aušra, vis užsuku čia ir užsuku to grožio pasižiūrėti (ypač per iškrovos dienas, kai maitinuosi virtualiai:)) Kaupiuosi gaminimui. Nenusprendžiu tik dar, ar orkaitėje, ar ant kaitlentės man tą mėsytę troškinti. Gal žinote, jei orkaitėje, tai kokioje temperatūroje? 150 C laipsnių užtektų? O greitpuodis (skorovarka) tai puodas su sandariai uždaromu dangčiu, kuriame senovėje beveik visos mamos šaltieną virdavo, ir kuris šnypšdavo leisdamas garą. Dabar jie visokie mandresni, be principas tas pats - verdama dideliame slėgyje, išverda daug greičiau, bet man asmeniškai vis tiek patiekalai skanesni ilgiau troškinti. Bet jei pamiršti kokias pupeles ar avinžirnius užsimerkti, tai praverčia. Arba rauginti kopūstai+šonkauliai - sumetei viską, 40 min - ir valgai jau.
AusraLapkritis 20 2015, 10:14 AM Asta,del mesos kepimo - 150 laipsniu orkaiteje tikrai iskeps; prasau paskaitykite zemiau esanti Ausros komentara ir mano atsakyma, del kepimo orkaiteje; o skorovarka prisimenu; ir mes tokia turejom; dekui uz paaiskinima;

AstaLapkritis 21 2015, 04:17 PM Ačiū, Aušra. Ne visi akli mato...:) Komentarus skaičiau, bet farengeitai praslydo nepastebėti, kaip nesuprantama informacija. Susiradau konvertavimo formulę ir tikrai - 300F lygu 149C. Dabar jau teks kept neišvengiamai:)

AstaSausis 31 2016, 02:52 PM Gaminau jau porą kartų, su cola ir su alum tamsiu. Šeima buvo apdžiaugsminta. Ačiū, Aušra

AusraSausis 31 2016, 07:22 PM Prasau, Asta, i sveikata! aciu, kad isbandot receptus ir kad nepatingit pakomentuoti; visada be galo malonu;

Atsakyti į komentarą

EglėLapkritis 13 2015, 04:42 PM Sakykite, ar galima troskinti greitpuodyje?
AusraLapkritis 13 2015, 11:36 PM Egle, as nezinau kas yra greitpuodis; galima paprastame puode; arba kokiame nors didesniame troskintuve storesnemis sienelemis; imeskit i orkaite, uzdenkit dangciu, ir tegu sau kepa, kol mesa pasdarys minksta;

Atsakyti į komentarą

AušraRugpjūtis 19 2014, 03:57 PM Ok, puodo elektrinio neturiu - maksimum puodo dydis ~3 litrai, tad ten mėsos nesugrūsiu :( Kokie variantai žaidžiant su orkaite? Kepimo maišas? O gal pridengti folija? Ar tokiu atveju nereikėtų ilgau kepti? Dėkui už patarimus - įsimylėjau jūsų blogą.
AusraRugpjūtis 19 2014, 08:34 PM Ausra, aciu uz meile; orkaiteje irgi galima; mente deti I gilu kepimo inda, riebiaja puse I virsu, ant virsaus uzpilti padaza, kad pasidengtu, apacioje prideti svogunu ir supilti skysti (pepsi arba sultis); inda sandariai uzdengti dvigubu folijos sluoksniu ir kepti 300oF kol mesa bus labai minksta ir skirstysis sakute ( 5 - 6 valandas); atidengti, mesa isskirstyti sakute, pamaisyti, kad pasidengtu padazu, paskleisti ant skardos, uzkelti orkaites temperature iki kokiu 425oF, ir kepti, retkarciais pamaisant, kol padazas sutirstes, o mesa vietomis apskrus;

Atsakyti į komentarą

JoanaRugpjūtis 5 2014, 05:31 PM Nurijau seiles, nes jau sėmė krūminius dantis :)
Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (4)
alyvuogės (4)
ananasai (8)
antiena (1)
apelsinai (36)
arbata (20)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (29)
bandelės (42)
blynai (39)
braškės (51)
Brie (2)
burokėliai (17)
bulvės (46)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (53)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (6)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (10)
Joninės (7)
jūros gėrybės (44)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (44)
keksiukai (46)
kiauliena (36)
kiaušiniai (40)
knygos (43)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (14)
ledai (51)
levandos (5)
Liepos 4-oji (11)
majonezas (8)
makaronai (49)
mangai (7)
maskarponė (28)
medus (29)
mėlynės (46)
mėtos (26)
moliūgai (52)
mocarela (17)
morkos (38)
Motinos diena (8)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (67)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (28)
paukštiena (43)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (191)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (26)
razinos (7)
ridikėliai (6)
riešutai (145)
rikota (37)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (21)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (12)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (37)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (154)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (96)
uogienė (17)
uogos (114)
Užgavėnės (14)
vaisiai (132)
Valentino diena (18)
varškė (10)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (29)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (18)
žirneliai (24)
žuvis (51)