Halloween'o pyragai

Spalis 27, 2014 m Daržovės, Desertai,
Komentarai (4)

 

 

Itakoje baiginėjasi irklavimo sezonas. Kol kas dar treniruojamės, bet girdėjau, kad ateinančiam savaitgaliui jau prognozuojamos šalnos ir sniegas. Tokiu oru ne kažin ką priirkluosi, o ir valtis reikia paruošti žiemos miegui, kol jos ežere neužšalo. Preliminariais duomenimis kitą šeštadienį bus paskutinė mūsų treniruotė. Mano pirmasis irklavimo sezonas buvo nuostabus. Pasiilgsiu aš pasiplaukiojimų ežere, saulėlydžių ir saulėtekių, lenktynių, pergalių, šaunios kompanijos ir fizinės iškrovos, to gero šilto nuvargio po ilgos geros treniruotės.

Sezono uždarymo, o taip pat Halloween’o proga, viena daugiametė klubo irkluotoja Margaret ir jos sutuoktinis Mark mums suorganizavo linksmą vakarėlį. Į svečius aš nusinešiau burokėlių pyragą, nes burokėliai yra oficialiai paskelbti IDBC (Ithaca Dragon Boat Club) daržove; visą mielą sezoną burokėlių sultys, pagamintos pačiais įvairiausiais metodais, pagal pačius įvairiausius receptus, buvo galonais transportuojamos į visas be išimties mūsų lenktynes ir privaloma tvarka visų vartojamos kaip legalus dopingas (o gal ir nelegalus, bet kraujo mums niekas ten netikrindavo, tai ir maukėm visi tas sultis, šventai tikėdami, kad jos mums padės laimėti; gal ir padėjo – kas ten žino). Taigi, burokėlius drakonų irkluotojai labai myli ir gerbia, todėl pamaniau, kad toks teminis pyragas baliukui labai tiks.

O kadangi kita baliuko proga buvo Hallowee’as, tai aš pyragą padekoravau poklaikėmis dekoracijomis, kad, kaip sakoma, atitiktų vakaro nuotaiką.

Kitas pyragas – moliūginis, su migdolų sviesto kremu, iš Baked berniukų knygos “Baked Elements”. Irgi labai geras, jau daug kartų keptas ir visada labai išgiriamas.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ljlj

 

 

 

 

 

 

Nigel Slater šokoladinis burokėlių pyragas

Recepto šaltinis: Nigel Slater | Tender

 

225 g šviežių burokėlių

200 g tamsaus šokolado, susmulkinto

¼ stiklinės* stiprios kavos

200 g sviesto, kambario temperatūros, supjaustyto gabalėliais

1 stiklinė + 2 šaukštai miltų

1 ¼ šaukštelio kepimo miltelių

3 šaukštai kakavos miltelių

5 kiaušiniai

1 stiklinė cukraus

225 g maskarponės sūrio

½ stiklinės riebios greitinėlės

3 šaukštai cukraus pudros

Aguonų arba cukrinių stiklo šukių, papuošimui

*1 stiklinė = 236 ml

 

Burokėlius virti nesūdytame vandenyje kol suminkštės, maždaug 30–40 minučių. Nupilti vandenį, palikti, kad atvėstų iki kambario temperatūros. Burokėlius nulupti, supjaustyti griežinėliais ir sumalti virtuviniu kombainu į vientisą tyrę.

20 cm skersmens apvalią kepimo formą nusiimančiais kraštais patepti sviestu. Į formos dugną įkloti iš sviestinio popieriaus iškirptą skritulį. Popierių taip pat patepti sviestu.

Orkaitę įkaitinti iki 175oC.

Šokoladą sudėti į karščiui atsparų dubenį, uždėtą ant puodo su verdančiu vandeniu. Vandens puode turi būti tiek, kad nesiektų dubens dugno. Kaitinti šokoladą, nemaišant, kol aptirps. Ant šokolado supilti karštą kavą. Vieną kartą pamaišyti.

Į šokolado mišinį sudėti sviestą; sviesto gabalėlius panardinti į šiltą šokolado masę ir palikti, kad ištirptų.

Kiaušinių baltymus atskirti nuo trynių. Baltymus sudėti į didoką dubenį, o trynius – į mažą dubenėlį arba puodelį. Trynius išmaišyti.

Dubenį su šokoladu nukelti nuo garų. Išmaišyti, kol sviestas pilnai ištirps ir masė taps vientisa. Įmaišyti kiaušinių trynius ir burokėlių tyrę.

Elektirniu mikseriu išplakti kiaušinių baltymus, kol stipriai išputos. Nenustojant plakti, į baltymus pamažu berti cukrų. Sudėjus visą cukrų, toliau plakti, kol baltymai taps standūs.

Į dubenį su šokolado mišiniu persijoti miltus, kakavą ir kepimo miltelius. Atsargiai išmaišyti, kol neliks sausų miltų ruožų. Tešlą sukrėsti į paruoštą formą.

Orkaitės temperatūrą sumažinti iki 165oC. Pyragą kepti 40-45 minutes, kol į pyrago centrą įkišus medinį dantų krapštuką, prie jo prilips tik keli drėgni trupiniai.

Iškepusį pyragą traukti iš orkaitės ir palikti, kad pilnai atvėstų.

Atvėsusio pyrago kraštus peiliu atlaisvinti nuo formos. Pyragą perkelti ant lėkštės arba padėklo.

Elektriniu mikseriu išplakti maskarponę, grietinėlę ir cukraus pudrą, kol kremas taps standus. Kremą sudėti ant atvėsusio pyrago, peiliu išlyginti paviršių. Ant kremo užbarstyti aguonų, arba puošti cukrinėmis stiklo šukėmis.

 

Cukrinės stiklo šukės

Recepto šaltinis: Juniper Cakery

150 g cukraus

88 ml vandens

 

Plačią kepimo skardą plonai patepti aliejumi.

Mažame puodelyje ant aukšto karštumo ugnies virinti cukrų ir vandenį, nemaišant, kol mišinio temperatūra pasieks 132oC. Nukelti nuo ugnies. Karštą cukrų iškart išpilti ant paruoštos skardos. Skardą pakreipti tai į vieną, tai į kitą pusę, kad cukrus pasklistų ant skardos vientisu plonu sluoksniu. Palikti kambario temperatūroje, kad sukietėtų, maždaug 30-60 minučių. Sukietėjusį cukrų suskaldyti į šukes; jomis puošti pyragą.

 

Netikras kraujas

Recepto šaltinis: Juniper Cakery

½ –1 šaukštelis raudonų gelinių maistinių dažų

6 šaukštai cukros pudros

1 šaukštas medaus arba šviesaus kukurūzų sirupo

1 šaukštas vandens

 

Mažame dubenėlyje sumaišyti visu ingredientus, išskyrus vandenį. Nensustojant maišyti, į mišinį pamažu pilti vandenį, maždaug po ½ šaukštelio, kol mišinys taps norimo tirštumo. Mišiniu aptaškyti stiklo šukėmis papuoštą pyragą.

 

 

Nigel Slater's Beet-Chocolate Cake

Recipe source: Nigel Slater | Tender

 

8 ounces fresh beets

7 ounces dark chocolate, chopped

¼ cup hot espresso or strong coffee

7 ounces (14 tablespoons) butter, cut into small pieces, at room temperature

1 cup + 2 tablespoons flour

1 ¼ teaspoons baking powder

3 tablespoons cocoa powder

5 eggs

1 cup sugar

8 ounces mascarpone

½ cup heavy cream

3 tablespoon powdered sugar

Poppy seeds or sugar glass shards, for decorating

 

Boil the beets, whole and unpeeled, in unsalted water until tender, 30 - 40 minutes. Drain and cool to room temperature, then peel them, slice off their stem and root, and process in a blender or food processor to coarse purée.

Lightly butter an 8-inch springform cake pan and line the base with a round of parchment. Butter the parchment.

Heat oven to 350oF.

Place chocolate in a medium heatproof bowl set over the pot with simmering water. Make sure that the bottom of the bowl does not touch the water. Heat the chocolate without stirring until almost melted. Pour hot coffee or espresso over chocolate and stir once.

Add butter to chocolate mixture. Push butter down under the surface of the chocolate with a spoon and leave to soften.

Separate the eggs, putting the whites in a large mixing bowl and yolks – in a small bowl or a cup. Stir the yolks together.

Remove bowl with chocolate from the heat and stir until butter has melted and the mixture is uniform. Stir in egg yolks. Fold in beets purée.

Whisk egg whites until soft peaks form. Slowly add sugar in a thin stream and continue to whisk until stiff. Gently fold egg whites into chocolate mixture. Do not over-mix.

Sift flour, baking powder and cocoa directly into the bowl with batter. Fold in gently until there is no visible streaks of dry flour. Transfer batter to prepared cake pan.

Decrease oven temperature to 325oF. Bake for 40-45 minutes until the toothpick inserted in the center of the cake comes out with moist crumbs.

Remove cake from the oven and set aside to cool completely.

When the cake is completely cool. Loosen the edges of the cake with a knife. Transfer to a plate or a platter.

Whip mascarpone, heavy cream and powdered sugar until firm.

Ice the top of the cake with mascarpone-cream icing. Sprinkle with poppy seeds or decorate with sugar glass shards and fake blood.

 

 

Sugar Glass Shards

Recipe source: Juniper Cakery

150 g sugar

88 ml water

 

Lightly oil flat cookie sheet.

In a small sauce pan set over high heat mix sugar and water together and cook without stirring until temperature reaches 270oF (132oC).

Remove pan from the heat. Quickly pour sugar mixture onto prepared baking sheet and immediately spread it into a thin flat layer by tilting the cookie sheet. Leave to cool and harden for 30 – 60 minutes.

As soon as the sugar has harden, smash it into shards. Use shards for decorating the cake.

 

 

Fake Blood

Recipe source: Juniper Cakery

½ – 1 teaspoon red gel food coloring

6 tablespoons icing sugar

1 tablespoon honey or light corn syrup

1 tablespoon water

 

In a small bowl mix all ingredients except water. Add water, ½ teaspoon at a time, to obtained desired thickness. Splatter mixture over cake, decorated with glass shards.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
SigaRugsėjis 9 2018, 08:20 PM Moliugu pyragas nerealus. Si savaitgali tris iskepiau - seimai, kaimynams ir vyro bendradarbiams :) Burokeliu pyrage lietuviskame variante baltymai liko patys sau kazkur. Gerai, kad ir angliskas variantas yra. As tai is tu kur, jei bus liepta pipiro zirniuka per puse skelti, tai taip ir padarysiu. Tai man reikia tiksliu zingsniu :). Ausra, jusu visi kepiniai tobuli!
AusraRugsėjis 10 2018, 02:03 PM Siga, SUPER!! kaip smagu, kad pyragas patiko; o klaida bandysiu pataisyti; dekui uz siltus zodzius ir uz pastabuma;

Atsakyti į komentarą

RūtaSpalis 31 2014, 02:54 AM Kepiau moliūgų pyragą, tik be kremo, tikrai geras. Ačiū
AusraSpalis 31 2014, 10:23 AM Ruta, prasau, nera uz ka; man labai smagu, kad patiko, tik kita karta siulyciau pabandyti su kremu; butent kremas yra sito pyrago esme; migdolu sviestas cia tinka pasakiskai;

Atsakyti į komentarą

ŽanaSpalis 30 2014, 02:18 PM Dažnai gyvenime, bet vis gi ne su visais žmonėmis, pasitaiko įvairių sutapimų, tarsi mintys sutaptų. Žodžiu, šis įrašas atsirado, man susiruošus virti mišrainei burokėlius :). Teko įmesti į puodą dar kelis papildomus ir ta proga pagaliau išbandyti šokoladinį su burokėliais. Pyragas skanus, drėgnas, skanesnis man kitą dieną, labai patiko kremas. Bet valgytojai pasidalino į dvi stovyklas: vieniems tai skanu ir įdomu, o kitiems nuo minties apie burokėlius šokoladiniam pyrage krito apetitas. Nors burokėliai jų mėgiami ir pyrage jų tiesiogiai nesijaučia, bet va taip... Man skanu, o nepabandęs ir nesužinosi, kas ir kaip. Ačiū. Kaukės nuostabios :)
AusraSpalis 30 2014, 03:09 PM Zana, o man taip ir nepavyko sito paragauti; reikes kepti kita;

Atsakyti į komentarą

JulijaSpalis 28 2014, 12:36 PM Kaukės jūsų superinės! Puikiai pasistengta.
AusraSpalis 28 2014, 12:59 PM Aciu, Julija; mes su Julium siemet labai is anksto pradejom ruostis Halloween'ui; planuoti pradejom dar rugsejo menesi;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (10)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (30)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (56)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (11)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (36)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (69)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (198)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (27)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (24)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (158)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (97)
uogienė (19)
uogos (115)
Užgavėnės (15)
vaisiai (133)
Valentino diena (19)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (31)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)