Velykos ir saldainiai

Kovas 20, 2015 m Desertai,
Komentarai (5)

 

 

 

Nežinau, kaip kitur, bet Amerikoje visai nesunkiai galima nusipirkti labai skanių ir įvairių šokoladinių saldainių. Recchiuti, Jacques Torres, Burdick, Chuao, Moonstruck, Lake Champlain, Ghirardelli, Godiva, ir dar tuntas ekskliuzyvinio amerikietiško šokolado gamintojų prieš Velykas prilipdo skaniausių triufelių ir kiaušinių, kiškių ir viščiukų, su nuostabiausiais įdarais ir be įdarų, tamsių, karčių, pieniškų. O kur dar visi importuoti saldainiai iš Belgijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Italijos ir Meksikos. O kur dar mažutės vietinės parduotuvėlės (net mūsų mažame miestelyje tokių turime bent dvi) gaminančios savo firminį šokoladą, mažais kiekiais ir labai neblogą. Trumpai tariant, šokolado pasirinkimas šiuose kraštuose yra beribis, gaminių kokybė nepriekaištinga, ir atrodytų nėra jokios prasmės užsiimti saldainių gaminimu namuose. Pirktiniai bus ne tik kad gražesni, bet beveik garantuotai bus ir skanesni, ir geresni. Bent jau aš asmeniškai su savo namudiniais, iš šokoladinių lašelių ($2.59/10oz.) pagamintais kiaušiniais nedrįsčiau lygiuotis nei į Jacques Torres, nei į Moonstruck.

Bet saldainių gaminimas man yra labai malonus užsiėmimas. Į procesą galima drąsiai įjungti vaikus ir draugus, ir gyvenimo partnerius. Tokiems naminiams saldainiams nereikia kažkokio ypatingo labai brangaus šokolado, tiks paprastas eilinis šokoladas, tas, kurio galima nesunkiai nusipirkti už prieinamą kainą. Aš visiems šokoladiniams kepiniams ir saldumynams perku Ghiradelli 60% tamsaus šokolado lašelius, tuos kurie kainuoja $2.59/10 oz. Saldiniams perku tą patį. Netgi iš to visiškai nemandro šokolado Jums gausis labai neblogi saldainiai. Patikėkit. Todėl visai nebūtina verstis per galvą, ieškoti ir degustuoti, skaityti apžvalgas ir reitingus, užsakinėti internetu ir žūtbūt stengtis nusipirkti tą paties geriausio šokolado plytelę už kalnus pinigų, kad ją po to ištirpinti ir iš jos prigaminti štai tokių kiaušinių. Mano patarimas būtų toks: arba pirkit pigų šokoladą ir gaminkit kiaušinius namuose (jie gal nebus tobulai gražūs, bet bus tikrai geri ir tikrai nebrangūs), arba nusipirkit labai gražių ir labai gerų, jau pagamintų šokoladinių kiaušinių, ir neužsiimkit visa šita namudine gamyba.

Aš užsiėmiau gamyba. Julius dalyvavo. Prigaminom visa tuntą saldainių, kurie gavosi pakankamai gražūs, juokingai nebrangūs, labai skanūs, ir kurie jau senų senovėje visi iki vieno išgaravo.

Visiems linkiu gero savaitgalio.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šokoladiniai kiaušiniai

Recepto šaltinis: food52

 

¼ stiklinės* kukurūzų sirupo

3 šaukštai (45 g) sviesto, kambario temperatūros

¼ šaukštelio druskos

1 lašelis apelsinmedžio žiedų vandens

1 vanilės ankštis

1 šaukštelis vanilės esencijos

1 ½ stiklinės cukraus pudros

Geltonų maistinių dažų

170 g tamsaus šokolado, susmulkinto

1 šaukštas kokosų aliejaus

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Į vidutinio dydžio dubenį sudėti sviestą, sirupą, druską, apelsinmedžio žiedų vandenį, išskobtas vanilės sėklas ir vanilės esenciją. Išsukti elektriniu mikseriu arba mediniu šaukštu iki vientisos masės. Dalimis berti cukraus pudrą ir sukti, kol masė taps vientisa.

Atskirti maždaug trečdalį saldainių masės ir dėti į atskirą dubenėlį; įlašinti geltonų maistinių dažų, kad gautųsi norimo ryškumo spalva.

Abu dubenėlius uždengti maistine plėvele ir dėti į šaldiklį, kad sustingtų, mažiausiai 15 minučių.

Kai masė pakankamai atšals ir sukietės, iš šaldiklio pirmiausia išimti geltoną masę. Iš jos kočioti mažus rutuliukus (iš maždaug pusės arbatinio šaukštelio geltonos masės) ir juos dėti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos. Rutuliukus dėti į šaldiklį, maždaug pusvalandžiui, kad sukietėtų.

Iš šaldiklio išimti baltą saldainių masę. Iš jos suformuoti didesnius rutuliukus (iš maždaug vieno šaukšto masės), ir juos taip pat dėti į šaldiklį, kad sukietėtų.

Kai geltoni ir balti rutuliukai pakankamai sukietės, juos traukti iš šaldiklio. Baltus rutuliukus šiek tiek suploti ant delno, į vidurį dėti geltoną rutuliuką, jį įsukti į baltą masę, suformuoti kiaušinio formos saldainį ir dėti į šaldiklį. Tokiu pačiu būdu pagaminti likusius kiaušinius.

Karščiui atspariame dubenėlyje ištirpinti šokoladą ir kokosų aliejų (virš garų arba mikorbangėje). Gerai išmaišyti kol masė taps vientisa. Iš šaldiklio išimti vieną kiaušinį, į jį įsmeigti medinį dantų krapštuką. Kiaušinį pilnai panardinti į šokolado masę, ištrukus palaukti kelis sekundes, kad šokoladas šiek tiek nulašėtų, dantų krapštuką įsmeigti į putplasčio lakštą ir palikti, kad šokoladas apdžiūtų.

Pagamintus kiaušinius sudėti į šaldytuvą, kad šokoladas sukietėtų. Laikyti šaltai, sandariai uždarytame inde.

 

 

 

Šokoladiniai kiaušiniai su kokosų įdaru

Recepto šaltinis: Grateful Prayer Thankful Heart

4 šaukštai (55 g) sviesto, kambario temperatūros

115 g grietinėlės sūrio, kambario temperatūros

450 g cukraus pudros

Žiupsnelis druskos

1 šaukštelis vanilės esencijos

200 g kokosų drožlių

170 g tamsaus šokolado, susmulkinto

1 šaukštas kokosų aliejaus

Migdolų

 

Į vidutinio dydžio dubenį sudėti sviestą ir grietinėlės sūrį. Išsukti iki vientisos masės. Dalimis dėti cukraus pudrą ir gerai išsukti. Sudėti druską, vanilę, kokosų drožles, ir gerai išmaišyti. Masę dėti pusvalandžiui į šaldiklį, kad sustingtų. Saldainių masę traukti iš šaldiklio. Iš masės suformuoti kiaušinio formos saldainius; juos dėti ant silikoniniu takeliu arba sviestiniu popieriumi ištiestos skardos. Į kiekvieną kiaušinį įspausti po migdolą. Kiaušinius uždengti maistine plėvele ir dėti į šaldiklį, mažiausiai 1 valandai, arba pernakt.

Karščiui atspariame dubenėlyje ištirpinti šokoladą ir kokosų aliejų (mikrobangėje arba virš garų).

Sukietėjusius kiaušinius traukti iš šaldiklio. Prilaikant su dviem šakutėm, kiaušinius merkti į šokoladą, pakėlus leisti nuvarvėti ir dėti ant paruoštos skardos. Šokoladu padengtus kiaušinius dėti į šaldytuvą, kad šokoladas sukietėtų. Laikyti šaldytuve, sandariai uždarytame inde.

 

 

Crème Chocolate Eggs

Recipe source: food52

 

¼ cup corn syrup

3 tablespoons butter

¼ teaspoon salt

1 drop orange blossom water

1 vanilla bean

1 teaspoon vanilla extract

1 ½ cups powdered sugar

Yellow food coloring

6 ounces dark chocolate, chopped

1 tablespoon coconut oil

 

In a bowl mix together butter, syrup, salt, orange blossom water, vanilla seeds, and vanilla extract. Gradually add powdered sugar and mix until completely smooth, scraping down the sides of the bowl as necessary.

Place one third of the mixture into a small bowl and add enough yellow food color to obtain desired color.

Cover both bowls with plastic wrap and put into the freezer for at least 15 minutes.

When the sugar mixture is thoroughly chilled, remove yellow mixture from the freezer. Working quickly take about a half teaspoon of yellow mixture and roll it into a ball. This will be the yolk of the egg. Continue making yolks. When all yolks are made, put them back in the freezer for 15-30 minutes.

Measure a tablespoon of white mixture and roll it into a ball. Continue until all the white portion of the sugar mixture is gone.

Remove yolks from the freezer. Place a white in the palm of your hand and gently flatten a bit. Create an indent in the center to rest the yolk in. Place the yolk in the center of the white, then cover it up. Roll the white into an egg shape. Place on a plate or a tray. When all eggs are complete, return them to the freezer to harden.

Melt chocolate and coconut oil over the pot with boiling water or in a microwave. Stir until smooth.

Working with one egg at a time, remove egg from the freezer and stick a toothpick in it. Dip the egg into the chocolate and carefully let the excess chocolate drip off. Place the toothpick into piece of Styrofoam and leave it to set. Continue with the remaining eggs. When all eggs are made, place them in refrigerator to harden completely. Store in refrigerator in an airtight container.

 

 

 

Coconut Chocolate Eggs

Recipe Source: Grateful Prayer Thankful Heart

 

4 tablespoons butter, at room temperature

4 ounces cream cheese, at room temperature

1 pound powdered sugar

Pinch of salt

1 teaspoon vanilla extract

7 ounces flaked coconut

6 ounces dark chocolate, chopped

1 tablespoon coconut oil

 

Whole almonds In medium size bowl cream together butter and cream cheese. Gradually add powdered sugar, then salt, and vanilla; mix well until creamy. Stir in coconut and mix until well blended. Chill in freezer for about 30 minutes. Remove from freezer; form into egg shapes. Place on cookie sheet covered with a silicone pad or waxed paper. Top each egg with one almonds, pressing it slightly into coconut mixture. Cover eggs with plastic wrap and freeze for at least one hour or overnight

In a heatproof bowl melt chocolate and coconut oil (in a microwave or over the pot with boiling water). Using two forks, roll egg in chocolate to coat, tapping the fork on the side of the bowl to allow excess to drip off. Slide chocolate covered egg off the fork onto prepared baking sheet. When all eggs are coated, chill in refrigerator until chocolate is hardened. Store in refrigerator in an airtight container.

 

 

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
JurateBalandis 1 2015, 04:47 PM O gal kukurūzų sirupą galima pakeisti gliukozės sirupu? arba paprasčiausiai cukraus (turime LT dann zuker sirupus) sirupu? Nes bent jau čia, Lietuvoje nerandu pirkti kukurūz sirupo. Dėkoju už satsakymą :)
AusraBalandis 2 2015, 12:50 PM Jurate, galite drasiai naudoti skysta cukraus sirupa; tikrai tiks;

Atsakyti į komentarą

DaivaBalandis 1 2015, 07:07 AM man jau net kvėpuoti saldu, gaminu šiuos fainuolius kiaušinukus! tik dažai šiek tiek pavedė - tryniai bus gerokai per tamsūs :)
AusraBalandis 2 2015, 12:51 PM Daiva, tamsus tryniai ne beda! atrodys, kad kiausiniai kaimiski; tikiuosi, kad skonis bus geras ir patiks;

Atsakyti į komentarą

EditaKovas 23 2015, 04:01 AM Ačiū... Kai pamačiau tuos "kiaušinius" - nuotaika pakilo. Būtinai darysiu, gal ir mano studentas padės. Bus puikus vakaras.
AusraKovas 23 2015, 10:50 AM Edita, na man ir paciau smagu, kad irasas pakele nuotaika; dabar lauksiu atsiliepimu apie saladainius;

Atsakyti į komentarą

RamunėKovas 20 2015, 04:26 PM Vis paskaitau or tyliai pasižaviu jūsų Julium:) šaunuolis, toks įvairiapusis berniukas man atrodo. Ir sportuoja, ir produktus renka, ir su mama virtuvėj žaidžia:)Tai šįkart jam perduokit ir, aišku, komplimentai mamai, kad sugeba sudominti:)
AusraKovas 20 2015, 11:28 PM Aciu, Ramune, uz komplimentus; Julius geras vaikas; as irgi pasidziaugiu, kad jis noriai visokiuose mano uzsiemimuose dalyvauja;

Atsakyti į komentarą

GretaKovas 20 2015, 03:57 PM Saldžios grožybės, negaliu atsižiūrėt. Taip šviesu, lyg prieš Velykas :)
AusraKovas 20 2015, 04:25 PM Greta, aciu uz pagyrima; labai malonu!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)