Mamos diena

Gegužė 10, 2015 m Daržovės, Paukštiena, Pusryčiai, Užkandžiai, Vaisiai,
Komentarai (3)

 

 

Kadangi mamos diena švenčiama sekmadienį, tai už maisto gaminimą tą dieną atsakinga esu aš. Nes toks yra mūsų šeimos virtuvės grafikas: antradieniais ir šeštadieniais virtuvę užima mano sutuoktinis, o likusias savaites dienas visą maistą gaminu aš. Grafikas geležinis, be išimčių ar specialių šventinių datų, todėl mamos dienos proga aš nesitikiu nei pusryčių į lovą, nei pietų kieme po skėčiu, nei vakarienės žvakių šviesoje. Va jeigu Motinos dieną kas nors kada nors sugalvotų paskelbti ne sekmadienį, o pavyzdžiui šeštadienį (arba galima ir antradienį), tai tada ir man pagaliau nusišypsotų laimė; galėčiau tą dieną pateikti savo užsakymus pusryčiams, pietums ir vakarienei, galėčiau užmiršti kelią į virtuvę, užmiršti, kaip atrodo kriauklė. Aš kremu storai išsitepčiau rankas, arba ant veido užsiterliočiau kokią ypatingai jauninačio molio kaukę, ant kiekvienos akies užsidėčiau po arbatžolių maišelį arba po agurko griežinėlį, kaip pavaizduota tuose mandrų SPA reklaminiuose bukletėliuose, kurių man vis kažkodėl prikišama į pašto dėžutę, nors aš į jokias SPA niekada nei einu, nei ką. Pabaigai dar būtinai ant galvos užsivyniočiau kokį švelnių pastelinių tonų rankšluostį, tiurbano stiliumi, tada atsigulčiau ant pliažinės kėdės kur nors pavėsyje ir laukčiau, kada man į ranką įkris šalta, aprasojusi stiklinė su lediniu mojito, arba koks kitas labai mandras vaisinis egzotinis kokteilis, suplaktas specialiai man, mamos dienos proga. Štai toks mamos dienos scenarijus mano gyvenime būtų pragrojamas kasmet, jeigu mamos diena būtų švenčiama šeštadieniais.

Bet mamos diena šiemet, kaip ir pernai, vėl išpuolė sekmadienį, kai Juliui lyg tyčia 8:00 val. vyksta ledo ritulio treniruotė. Ledo ritulys – dalykas rimas. Treniruotės be pateisinamų priežasčių nepraleidžiamos, todėl mamos dieną, kaip, beje ir visus kitus praėjusius ir ateinančius sekmadienius aš dieną pradedu itin žvaliai, saulei dar nepatekėjus.

Atsikeliu 5:30 val.

Pašeriu visus augintinius.

Išeinu pabėgioti su šuniuku.

Paruošiu sportinius ledo ritulininko pusryčius vienam asmeniui.

Sumaišau super dietinius ir sviekuoliškus pernaktinės avižinės košės pusryčius, taip pat vienam asmeniui.

Nuo sofos nukomandiruoju šuniuką.

Ant sofos išdėlioju ledo ritulininko aprangą (iš viso 15 vienetų, neįskaitant šalmo, pačiūžų, pirštinių + lazdos).

Patikrinu, ar likę aprangos vienetai (pačiūžos, šalmas, pirštinės + drabužiai persirengimui) yra sudėti į sportinį krepšį.

Einu žadinti ledo ritulininką.

įjungiu radiją (muzikiniam fonui) ir sėdu pusryčiauti su ledo ritulininku.

Po pusryčių į indaplovę sumetu nešvarius indus.

Išsiskalauju dantis.

Aprengiu ledo ritulininką: 15 aprangos vienetų griežto eiliškumo tvarka beveik mašinaliai sukomplektuojama į įspūdingai atrodantį žaidėją, tik dar be pačiūžų, pirštinių, šalmo ir lazdos.

Dar kartą pasitikrinu, ar sportiniame krepšyje yra visa reikiama amunicija. Į tą patį krepšį įmetu žurnalą.

7:15 val. aš ir Julius išeinam pro duris.

8:00 val. – 9:00 val. vyksta treniruotė.

Treniruotės metu paskaitau žurnalą.

Grižtant namo sustoju prekybcentryje ir nusiperku dvi puokštes gėlių: vieną puokštę tulpių, ir vieną rožių, įvairių itin žaismingų spalvų. Mamos dienos proga.

Parėjusi namo pamerkiu gėles. Į rūsį nutrenkiu sportinį krepšį, iš jo iškratau visą drėgną inventorių ir paskleidžiu ant grindų, kad džiūtų. Ant inventoriaus minučių bėgyje įsitaiso katinas.

Einu į virtuvę. Įjungiu orkaitę. Į dubenį kartu persijoju porą stiklinių miltų, porą šaukštų cukraus ir žiupsnelį druskos. Į miltų mišinį per burokinę tarką įtarkuoju įšalusį sviestą, pertrinu viską pirštais, supilu gritinėlę, vanilės esenciją, suberiu miniatiūrinius šokolado lašelius, kelis kartus pamaišau, kad miltai daugmaž vienodai sudrėktų (jokiu būdu negalima permaišyti!).

Visą dubens turinį išverčiu ant pjaustymo lentos. Sustumiu į dailią krūvelę ir rankomis viską suspaudžiu į tešlą, iš tešlos formele išpjaustau apvalias bandeles, jas išdėlioju ant skardos. Bandelių viršų patepu grietinėle ir viską pašaunu į orkaitę.

Kol bandelės kepa, vienas-du paruošiu arugulos salotas su braškėmis ir vakrykščia kepta vištiena. Suplaku saldžiarūgštį švelnų padažą.

Išverdu kuskuso (iš pakelio), į jį įtarkuoju apelsino žievelės, įmetu kelias apelsino skilteles ir nedidelę saujelę skrudintų kedro riešutų.

Salotas, padažą ir kuskusą išnešu į kiemą, išdėlioju ant stalo po skėčiu. Atnešu sulčių, vaisių, sviesto.

Iš orkaitės traukiu bandeles.

Mamos dienos vėlyvieji pusryčiai (Mother’s Day brunch) paruošti. Apie tai garsiai pranešu visiems šeimos nariams (garsiu riksmu tiesiai iš kiemo, nes visi langai atidaryti, nėra reikalo lipti į viršų ir kviesti).

Šeima prie stalo neskuba. Visi užsiėmę kur kas svarbesne veikla. Aš turiu masę laiko nufotkinti savo elegantiškąjį brunch. Pabaigusi fotografavimą sėdu prie stalo į garbingiausią vietą, išsitraukiu knygą ir jaučiuosi itin šventiškai. Nes įtariu, kad mamos dienos proga man bent indų plauti šiandien nereikės.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Greitos bandelės su šokolado lašeliais

Recepti šaltinis: The Little Kitchen

 

2 stiklinės miltų

2 šaukšteliai kepimo miltelių

½ šaukštelio druskos

1/3 stiklinės cukraus

75 g sviesto, šalto, supjaustyto kubeliais

1 stiklinė grietinėlės, plius daugiau, aptepimui

2 šaukšteliai vanilės esencijos

2/3 stiklinės miniatiūrinių šokoladinių lašelių

Cukraus, užbarstymui

Sviesto, patiekimui

 

Orkaitę įkaitinti iki 205oC. Kepimo skardą iškloti sviestiniu popieriumi,

Kartu persijoti miltus, kepimo miltelius, druską ir cukrų. Į mišinį suberti sviesto gabalėlius ir pertrinti šakute, kad gerai išsimaišytų. Supilti grietinėlę, vanilės esenciją, viską maišyti šakute tik tol, kol pradės formuotis tešlą. Suberti šokoladą ir išmaišyti rankomis. Tešlą išversti ant sauso paviršiaus,  rankomis supausti į 1 cm storio stačiakampį. Pamiltuota apvalia formele iš tešlos išpjauti bandeles; jas dėti ant paruoštos skardos.

Kepti 16-17 minučių. Traukti iš orkaitės, ant viršaus užbarstyti cukraus, palaukti, kol bandelės šiek tiek atvės. Tiekti šiltas su sviestu.

 

 

 

Arugulos salotos su vištiena ir braškėmis

 

Vištiena:

Vištienos krūtinėlių puselės, be kaulo

Alyvuogių aliejus

Česnakas, smulkiai sukapoto

Švieži čiobreliai, smulkiai sukapoti

Druska

Pipirai

 

Salotos:

Jauni arugulos lapeliai

Šviežios žolelės (mėtos, petražolės, kalendros)

Šviežios braškės, supjaustytos griežinėliais

Mėlynasis svogūnas, supjaustytas plonais griežinėliais

Keptos vištienos krūtinėlės, supjaustytos įstrižomis juostelėmis

Fetos sūris arba varškė

 

Padažas:

2 šaukštai braškių uogienės

2 šaukštai balto vyno acto arba šerio acto

¼ stiklinės alyvuogių aliejaus

Druska

Pipirai

 

Vištiena:

Vištienos krūtinėlių puseles dėti į dubenį arba į kepimui skirtą indą, abi gabalėlių puses pabarstyti druska, pipirais, smulkintais česakais ir čiobreliais. Apšlakstyti aliejumi. Vištienos gabalėlius kelis kartus apversti, kad jie iš visų pusių susiteptų aliejumi. Dubenį uždengti ir dėti į šaldytuvą 2-8 valandoms.

Kai laikas gaminti, indą su vištiena traukti iš šaldytuvo. Elektrinę kepsninę nustatyti ant aukščiausio stiprumo (arba didelę keptuvę užkaisti ant aukšto stiprumo ugnies). Nuo vištienos gabalėlių nubraukti prilipusius prieskonius. Ant įkaitusios kepsninės dėti vištieną, po vieną arba po du gabalėlius, kad jie nesiliestų. Kepti, kol abi pusės apskrus ir storiausios kepsnio dalies vidinė temperatūra pasieks 70oC. Vištienos kepsnelius perkelti ant pjaustymo lentos ir palikti 10-15 minučių, kad šiek tiek atvėstų. Atvėsusius kepsnelius pjaustyti įstrižomis maždaug 1 cm storio juostelėmis. Padėti į šalį kol prireiks.

 

Salotos:

Ant didelės lėkštės paskleisti arugulos lapelius, ant viršaus užbarstyti žolelių, išdėlioti braškių ir svogūnų griežinėlius, bei keptos vištienos juosteleles. Užbarstyti fetos sūrio arba varškės. Tiekti tuojau pat su braškių padažu.

 

Padažas:

Visus padažui skirtus ingredientus sudėti į mažą dubenėlį ir gerai išplakti šluotele arba šakute. Tiekti tuojau pat.

 

 

Chocolate Chip Scones

Recipe Source: The Little Kitchen

 

2 cups flour

2 teaspoons baking powder

½ teaspoon salt

1/3 cup granulated sugar

6 tablespoons butter, cold, cut into cubes

1 cup heavy cream, plus more to brush on the tops

2 teaspoons pure vanilla extract

2/3 cup mini semisweet chocolate chips

Sugar, for topping

Butter, for serving

Heat oven to 400oF. Line baking sheet with parchment.

Sift together flour, baking powder, salt and sugar. Add butter and use a fork to cut the butter into the flour. Add cream and vanilla extract, mix with fork just until dough starts forming. Add chocolate chips and mix with your hands.

Transfer dough onto a clean dry surface. Shape into ½” thick rectangle. Use a floured 2 ½ inch biscuit cutter to cut out scones. Dip biscuit cutter in flour before cutting each scone. Place on baking sheet and brush heavy cream on top.

Bake for 16-17 minutes. Remove from the oven, sprinkle with sugar, allow to cool for a few minutes. Serve warm with butter.

 

 

Arugula Strawberry Chicken Salad

Chicken:

Chicken Breasts, boneless, halved

Olive oil

Garlic, finely chopped

Fresh thyme, minced

Salt

Pepper

 

Salad:

Baby arugula

Fresh herbs (mint, parsley, cilantro), roughly chopped

Fresh strawberries, sliced

Red onion, thinly sliced

Grilled chicken breast halves, sliced

 

Dressing:

2 tablespoons strawberry jam

2 tablespoons white wine or sherry vinegar

¼ cup olive oil

Salt

Pepper

 

Chicken:

Place chicken breast halves into a bowl or a baking dish, sprinkle generously both sides with salt, pepper, finely chopped garlic and minced thyme. Drizzle with olive oil, turn breasts a few times to make sure they are oiled on all sides. Cover and refrigerate for 2-8 hours. When ready to cook, remove chicken from refrigerator. Brush off most of the garlic from the chicken pieces. Heat electric indoor grill or large sauté pan over high heat. When grill or pan is hot, place chicken pieces that they would not be touching, one or two pieces at a time; cook until lightly browned on both sides and the inside temperature of the thickest part of the meat reaches 160oF. Remove chicken pieces from the grill or pan, place them on the cutting board and let sit for 10-15 minutes before slicing. Slice chicken pieces on a slight angle into ½” slices.

 

Salad:

On a large plate arrange baby arugula, sprinkle with fresh herbs, strawberry slices, red onion and chicken slices. Serve right away with strawberry dressing.

 

Dressing:

Mix all ingredients in a small bowl or measuring cup. Use right away.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
EditaGegužė 11 2015, 04:49 PM Ačiū už gerą nuotiką. Už gyvenimiškas siuacijas vertas pamąstymo ir skatinančias apmąstyti savo gyvenimą ir elgesį, jausmus, bendravimą, toleranciją ir t.t. Ačiū. Jūs mokote mne tolerantiškumo, mokinuosi būti dar laimingesnė kasdien, nepriklausimai nuo situacijos. Rašymo stilius - puikus.
AusraGegužė 12 2015, 10:11 AM Edita, tai Jums didelis aciu uz tai, kad paskaitot; ir uz siltus zodzius;

Atsakyti į komentarą

Gegužė 11 2015, 10:48 AM Atrodo SUPER! Perskaičiusi jaučiuosi visame tame rytiniame maratone pati sudalyvavusi ir dabar su jumis terasoje prisėdusi:) Ačiū, Aušra, - už gerą nuotaiką ir šventę sau!
AusraGegužė 11 2015, 01:39 PM Anonime, aciu uz pagyrima ir uz tai, kad paskaitot; smagu, man labai smagu, kad irasas patiko;

Atsakyti į komentarą

AudrėGegužė 11 2015, 05:31 AM Žavesys po skėčiu: puikiai, greitai, organizuotai... super. Toks ,,šventimo būdas" turi neabejotiną privalumą: viską gali padaryti taip, kaip norisi Tau Pačiai... Su geriausiai linkėjimais...
AusraGegužė 11 2015, 10:15 AM Aciu, Audre, uz linkejimus ir uz grazius zodzius; kaip visada, labai malonu;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)