Mano mylimiausi lietuviški maisto blogai

Birželis 15, 2015 m Mėsa, Užkandžiai,
Komentarai (15)

 

 

Neseniai pasibaigė SAVEUR geriausių maisto blogų rinkimai. Girdėjau, kad lietuviškas žurnalas DEBESYS irgi planuoja lietuviškus kulinarinius tinklaraščius rašančių blogerių konkursus ir rinkimus. Ta proga aš nutariau trumpai parašyti apie savo mylimiausius maisto blogus, paskelbti savo asmenines nominacijas ir nugalėtojus.

Mano mylimiausi ir skaitomiausi maisto blogai nėra lietuvių kalba. Ilgi išeivijoje pragyventi meteliai, matyt daro savo; be to, angliškai rašomų blogų pasirinkimas yra nepalyginamai didesnis. Su blogais tikriausiai panašiai kaip su krepšiniu. Bet šį kartą aš ne apie tai. Aš šį kartą nutariau pagirti lietuviškai rašomus maisto blogus, nes, pirma, mano pačios blogas yra lietuvių kaba, o antra – yra gana nemažai ir gana puikių lietuviškų blogų, kurie, nors ir nepateko į SAVEUR nominacijų sąrašą, vistiek, manau, yra verti ypatingo dėmesio. Tai štai aš tą dėmesį ir demonstruoju.

Savo rinkimus aš, kaip ir pridera, suskirsčiau į atskiras kategorijas. Taigi, patys šauniausi šiemet mano skaityti ir vartyti lietuviški maisto tinklaraščiai yra šie:

 

  • Įdomiausi ir labiausiai intriguojantys receptai:

Su šaukštu aplink pasaulį

Tarp vėjo gūsių

 

  • Gražiausios nuotraukos

Duonos ir žaidimų

 

  • Gardžiausi kepiniai

Saulėta virtuvė

 

  • Meniškiausias dizainas

Tart amour

 

Aš labai norėčiau paskelbti geriausiai rašomo blogo kategoriją, bet kol kas, deja, dar nesuradau lietuviško kulinarinio blogo su užkabinančiais, tiesiai į mano dūšią prabylančiais tekstais. Tai dar visai nereiškia, kad tokių blogų nėra; aš paprasčiausiai nemoku jų surasti. Gal kitais metais surasiu.

Dar norėčiau surasti daugiau lietuviškų maisto blogų, kuriuos rašo vyriškiai. Šiaip, įdomumo dėlei. Vyriškos nominacijos aš tikriausiai niekada neskelbsiu, nes tai jau būtų visiškai nekorektiška, bet vyrijos kulinarinius blogus pavartyti man būtų baisiai įdomu, taip kad jeigu kas turite dėmesio vertų nuorodų, prašom pasiūlykite; aš būtinai paskaitysiu.

Na o rinkimų finalui aš skubu paskelbti savo labiausiai numylėtą, dažniausiai skaitomą, mano nuomone patį pačiausią lietuvių kalba rašomą maisto tinklaraštį su pačiais įdomiausiais receptais, pačiu skaniausiu maistu, šilčiausiomis nuotraukomis ir maloniausia mano dūšiai nuotaika. Tas auksiniojo medalio nugalėtojas man šiemet yra:

 

Jolitos Koruklu Surfing the World Cuisine.

 

Jolitos blogas yra šiltas ir jaukus. Daug šeimos pusryčių, pietų ir vakarienių, daug gyvenimiškų, nesupozuotų, nesurežisuotų nuotraukų, ir kalnai baisiai skanaus maisto. Bloge publikuojami receptai yra gaminami valgymui, o ne blogo įrašams. Jolita pasidalina receptais, kuriuos ji gamina savo šeimai, o ne išradinėja tam, kad padarytų įpsūdį jos blogo skaitytojams. Todėl jos blogo įrašai yra įkvepiantys ir man visada prigeneruoja masę gerų idėjų. Bet svarbiausia Jolitos bloge man yra ne receptai, o pati blogo nuotaika ir tas malonus jausmas vartant blogo įrašus. Ta nuotaika yra paprasta ir buitiška, jokio pasikėlimo, jokio perdėto noro pasirodyti mandrai. Gyvenimas Jolitos bloge yra toks koks yra, o maistas irgi atitinkamas – iš realaus gyvenimo, o ne iš fantazijų pasaulio. Ačiū, Jolita, už puikų tinklaraštį. Kuo didžiausios tau sėkmės visame kame.

Jau ne kartą rašiau, ir dar kartelį noriu pasikartoti, kad maisto tinklaraštyje man asmeniškai svarbiausia yra visai ne receptai. Receptai kulinariniame bloge man yra tik fonas. Labai smagu, kai fonas skanus, receptai detalūs ir tikslūs, o nuotraukos dailios, bet geras blogas man gali būti išvis be nuotraukų, ir be dizaino, ir be kitų fanaberijų. Ir receptas gali būti su klaidom. Ir aš vistiek galiu būti įsimylėjusi tokį blogą iki ausų. Nes receptų galima prisiieškoti iš knygų ir žurnalų, iš beveidžių foodnetwork, epicurious ir milijono kitų vietų. Bloge aš ieškau to, ko nesurasi nei foodnetwork, nei daugelyje labai gerų kulinarinių knygų. Blogo esmė yra žmogus, kuris tą blogą rašo. Man yra be galo gera žinoti, kad kažkur ten, virtualioje internetinėje erdvėje, yra kita siela, kažkuo šiek tiek panaši į mane, gyvenanti savo gyvenimą kažkur labai toli. Būtent tas gyvenimas su visais jo niuansais man yra baisiai įdomus. Todėl aš skaitau blogus, kad pažvelgti į tuos kitų žmonių gyvenimus, į jų virtves, ir į maistą ant jų stalo, nes man visada be galo įdomu sužinoti, ką tos mano sielos draugės gamina ir valgo. Mylimiausi mano blogai yra tie, su kurių autoriais aš jaučiu ryšį, gal netikrą, gal mano pačios įsivaizduotą, bet būtent tas ryšys man yra esmė. Kol yra ryšys, tol aš esu įsimylėjusi tą blogą.

Savo šitą ilga tirdą pailiustruosiu trumpu pavyzdžiu. Aš gana ilgai sekiau ir ištikimai skaičiau vieną labai neprastą lietuvišką kulinarinį blogą. Viskas jame buvo gražu, ir skanu, ir rafinuota; iš blogo aš dažnai pasisemdavau gerų idėjų, ne kartą ir ne du esu išbandžiusi jame publikuotus receptus, visada skubėdavau blogo autorei parašyti savo atsiliepimus; atsiliepimai visuomet buvo tik teigimi, nes receptai bloge buvo preciziškai išbaigti, patikrinti, jokio šlamšto, tik aukščiosios kokybės medžiaga. Blogo autorės aš esmeniškai nepažįstu, bet mudviejų bendravimas virtualioje erdvėje vyko ne vienus metus, ir mano manymu jis vyko gana sklandžiai. Bent jau man atrodė, kad viskas tarp mudviejų buvo OK. Bet vieną kartą viskas ėmė ir nutrūko. Nes tą lemtingą kartą man staiga pasidarė aišku, kad tarp manęs ir to šaunaus blogo autorės niekada nebebus jokio civilizuoto bendravimo. Tas lemtingas praregėjimas įvyko tada, kai blogo autorė tiesiai šviesiai ir be jokių užuolankų viešoje erdvėje ėmė taškytis purvais apie Vilniuje pavasarį vykusią Kazkiuko mugę. Pati mugė, tos blogerės nuomone, yra Lietuvių tautos gėda, su niekam nereikalingą šlamštą pardavinėjančiais kaimiečiais (cituoju pažodžiui), su visa ten vešinčia pigia beskonybe ir su visomis tą beskonybę perkančiomis ir į ją vėpsoti susirenkančiomis tautiečių miniomis. Blogerė putojosi tiek, kad net aplinkui tiško – Lietuva yra atsilikėlių kraštas, mums prie vakarų nei nesilyginti, kol šitoks bespredielas pačiame sostinės centre vyksta, ir taip toliau, ir taip panašiai. Tekstas buvo toks, kad iš pradžių galima buvo suabejoti, ar ne gerb. p. Andriūša Užkalnis ten viską surašė. Paskaičius tokį blogerės išsišokimą man pasidarė aišku kaip dieną, kad mudviejų keliai šitoje vietoje išsiskyrė, ir mūsų bendravimui atėjo galas. Koks puošnus, rafinuotas ir informatyvus bebūtų tas jos blogas, man jis yra visiškai svetimas, kaip svetimas yra toks neseniai išsilukštenusio nouveau riche aristokrato mentalitetas. Tarp manęs ir to blogo nebeliko ryšio, ir todėl aš jo nebeskaitau.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turkiška pidė

Recepto šaltiniai:

Surfing the World Cuisine

Xawaash

Fork Knife Spoon

 

Padas:

3 stiklinės miltų

¼ šaukštelio sausų tirpių mielių

1 šauštelis druskos

1 + 5/8 puodelio šilto vandens

Miltų pabarstymui

 

Į didelį dubenį persijoti miltus ir druską. Suberti mieles. Supilti vandenį. Viską gerai išmaišyti. Tešla bus pasišiaušusi ir tokia gana lipni. Dubenį uždengti maistine plėvele ir palikti kilti kambario temperatūroje 18 – 20 valandų. Iškilusios tešlos paviršius bus akytas, padengtas oro pūslelėmis, o pati tešla bus lipni ir minkšta. Tešlą išimti iš dubens ant miltuoto paviršiaus. Kelis kartus ją perlenkti pusiau, neminkant, kad susiformuotų rutulys. Tešlą perkelti ant pamiltuoto rankšluosčio, peiliu padalinti į 6 lygias dalis, iš kiekvienos dalies suformuoti rutuliuką, miltais pabarstyti viršų. Uždengti kitu rankšluosčiu ir palikti maždaug 2 valandoms kambario temperatūroje, kad pakiltų.

 

Mėsos įdaras:

1 vidutinis svogūnas, smulkiai supjaustytas

250 g jautienos faršo

½ stiklinės saldžiosios paprikos, smulkiai supjaustytos

1 šaukštas pomidorų pastos

1 šaukštas zaatar prieskonių mišinio

2 šaukštai alyvuogių aliejaus

Druskos

Pipirų

 

Visus ingredientus sudėti į dubenį ir gerai išmaišyti. Paskaninti druska ir pipirais. Padėti į šalį kol prireiks.

Orkaitę įkaitinti iki 250oC. Tris plačias kepimo skardas patepti aliejumi.

Vieną tešlos gumulėlį atsargiai ištempti į ploną ovalo formos paplotėlį. Dėti ant paruoštos skardos.

Ant tešlos dėti maždaug 3 kaupinus šaukštus mėsos įdaro, išlyginti į ploną sluoksnį, paliekant maždaug 1 cm pločio tešlos kraštelį. Tešlos kraštelius užlenkti ant įdaro, suformuojant laivelio formą. Sufomuoti likusius palplotėlius. Skardas pašauti į orkaitę. Kepti maždaug 12-15 minučių, kol tešlos krašteliai lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės. Tešlos kraštelius tuojau pat patepti tirpintu sviestu ir nešti į stalą.

 

Svogūnų, zaatar ir pomidorų įdaras:

2 šaukštai zaatar prieskonių mišinio

4 šaukštai alyvuogių aliejaus

1 šaukštas pomidorų pastos

2 vidutiniai svogūnais, supjaustyti griežinėliais

2 skiltelės česnako, smulkiai sukapotos

1 šaukštelis rudojo cukraus

1 didelis pomidoras, supjaustytas kubeliais

Druskos

Pipirų

 

Mažame dubenėlyje sumaišyti zaatar, 2 šaukštus aliejaus ir pomidorų pastą. Padėti į šalį kol prireiks.

Keptuvėje ant silpnos ugnies pakepinti svogūnus, 2 šaukštus aliejaus, česnaką, cukrų, druskos ir pipirų, kol svogūnai lengvai apskrus, maždaug 20 minučių. Nukelti nuo ugnies. Padėti į šalį kol prireiks.

Vieną tešlos gumulėlį atsargiai ištempti į ploną ovalo formos paplotėlį. Dėti ant paruoštos skardos.

Ant tešlos užtepti maždaug 1 šaukštą zaatar mišinio, paliekant maždaug 1 cm pločio tešlos kraštelį. Ant zaatar dėti svogūnų įdaro, išlyginti paviršių. Ant įdaro užbarstyti pomidorų. Tešlos kraštelius užlenkti ant įdaro, suformuojant laivelio formą. Sufomuoti likusius palplotėlius. Skardas pašauti į orkaitę. Kepti maždaug 12-15 minučių, kol tešlos krašteliai lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės. Tešlos kraštelius tuojau pat patepti tirpintu sviestu ir nešti į stalą.

 

 

Turkish Pide

Recipe Sources:

Surfing the World Cuisine

Xawaash

Fork Knife Spoon

 

Crust:

3 cups flour

¼ teaspoon instant yeast

1 teaspoon salt

1 + 5/8 cup warm water

Flour for dusting

 

In a large bowl sift together flour and salt. Sprinkle in yeast. Add water. Mix well until well blended. Dough will be shaggy and sticky. Cover the bowl with plastic wrap and let it rest for 18 – 20 hours at room temperature. The dough is ready when its surface is covered with air bubbles. Transfer dough onto lightly floured work surface. Fold the dough over itself once or twice to form a ball (do not knead!). Transfer dough onto a floured towel. Using a sharp knife cut the dough into 6 equal portions. Fold each portion into a ball, sprinkle with some more flour. Cover with another towel and let it rest for 2 hours at room temperature.

 

Meat filling:

1 medium onion, finely chopped

½ pound ground beef

½ cup bell peppers, finely diced

1 tablespoon tomato paste

1 tablespoon zaatar

2 tablespoons olive oil

Salt and pepper, to taste

 

Combine all ingredients in a bowl until well incorporated. Season with salt and pepper, Set aside until needed.

Preheat oven to 500oF. Oil three large baking sheets.

Working with one portion of the dough at a time, stretch dough in an oval shape, place onto prepared baking sheet.

Spread about 3 heaping tablespoons of meat filling over the dough in an even layer leaving ½ inch border. Fold over the edges of the dough over the topping, making a pointy end on both ends to form the boat shape. Bake for 12-15 minutes, until the crust is golden brown. Remove from the oven. Brush crust with melted butter. Serve right away.

 

Onion zaatar tomato filling:

2 tablespoons zaatar

4 tablespoons olive oil

1 tablespoon tomato paste

2 medium size onions, sliced

2 cloves garlic, minced

1 teaspoon brown sugar

1 tomato, diced

Salt and pepper, to taste

In a small bowl mix zaatar, 2 tablespoons olive oil and tomato paste.

 

Over slow heat saute the onions, 2 tablespoons oil, garlic, brown sugar, salt and pepper until onions are caramelized, about 20 minutes. Remove from heat. Set aside until needed.

Working with one portion of the dough at a time, stretch dough in an oval shape, place onto prepared baking sheet.

Spread about 1 tablespoons of zaatar mixture over the dough in thin layer leaving ½ inch border. Place some onion filling on top of zaatar, making an even thin layer. Sprinkle with diced tomatoes. Fold over the edges of the dough over the topping, making a pointy end on both ends to form the boat shape. Bake for 12-15 minutes, until the crust is golden brown. Remove from the oven. Brush crust with melted butter. Serve right away.

 



Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:




teastasSpalis 11 2018, 06:16 AM alert("Just testing... :P")
Atsakyti į komentarą

LukaKovas 26 2018, 08:35 AM Laba diena, Aušra, šaunus jūsų blogas ir straipsniai. Labai įdomu skaityti! Neradau geresnės vietos pakomentuoti, bet man labai įdomi ir svarbi jūsų nuomonė. Artėja šiltasis sezonas ir visi tik ir lėksime į gamtą su šeimom mėgautis gamta ir aišku maistu. Va visur bandau surasti kokybišką kepsninę, bet pasirinkimas toks didelis, kad net nežinau ką ir rinktis. :( Norisi, kad kepsninė būtų mobili ir tuo pačiu funkcionali. Galbūt turite kokių patarimų kur ieškoti? Norime su šeima keliauti prie ežero jau kitą savaitę, bet giliaus tai neturim. :D
AusraKovas 27 2018, 01:42 PM Miela Luka, aciu uz siltu szodzius ir uz tai kad skaitot mano rasinius; o del kepsnines: as kelionems paprastai naudoju sita, tarnauja jau 15+ metu: https://www.amazon.com/Weber-40020-Premium-14-Inch-Portable/dp/B00004RALP/ref=sr_1_33?s=lawn-garden&ie=UTF8&qid=1522172320&sr=1-33&keywords=weber+grill

Atsakyti į komentarą

Ernesta @BakingSecretsLiepa 15 2015, 04:07 PM Hm... Tokia paslaptis paliko. Nesuprantu apie kokį blog'ą čia rašai, kurio nebeskaitai. Nelabai aš juos seku. Iš tiesų, beveik neseku visai. Bet tavo aprašymas tiesiog sužadino didžiulį norą pasidairyti tam blog'e :))) Kaip dabar žinoti, koks jis ir kieno? :))
AusraLiepa 15 2015, 05:07 PM Ernesta, ai, gal nebeminesiu as to blogo; manau, butu siek tiek nekorektiska; ir vistiek jau post factum; nepyk;

Atsakyti į komentarą

GeletaBirželis 19 2015, 08:21 AM Jūsų tinklaraštis nuostabus tikrai NR. 1, taip pat ir Surfing the World Quisine labai labai patinka, o dar dėl rašymo stiliaus, įdomių tekstų lankausi mažiau žinomuose bloguose: Mukatanas ir Gintarinėj virtuvėlėj
AusraBirželis 19 2015, 10:32 AM Geleta, didelis dekui uz siltus zodzius, ir uz nuorodas; butinai paskaitysiu;

Atsakyti į komentarą

IngaMBirželis 17 2015, 06:53 AM O aš randu nemažai bendro tarp jūsų ir Surfing the World Quisine tinklaraščių:), kurie taip ir kviečia tarsi į virtualią kelionę po šalis, kuriose nesu buvusi. Tos nuotraukos ir nuostabūs aprašymai-bent man, tai galimybė kad ir virtualiai aplankyti šalis, kuriose nesu buvusi ir nežinia ar kada nuvažiuosiu. Ir jūs ir Jolita Koruklu suteikiat galimybę susipažinti su kitų šalių kultūra,tradicijomis, maistu. Man tai tikra šventė akims ir mintims:) Ačiū, kad rašot, ačiū, kad randat laiko tam ir dalinatės su mumis.
AusraBirželis 17 2015, 09:52 AM Inga, as irgi taip manau - kad musu su Jolita blogai kazkuo panasus; labai skirtingi, bet tuo paciu ir panasus; didelis aciu, kad skaitote; man labai smagu, girdeti, kad blogas patinka; ir dekui uz pakomentavima;

Atsakyti į komentarą

JurgitaBirželis 16 2015, 03:34 PM opa! kaip netikėtai malonu, Aušra! ačiū, gera žinoti, kad pakliūnu į šį negausų sąrašą :) linkėjimai!
AusraBirželis 17 2015, 09:51 AM Jurigta, prasau, nera uz ka; tavasis blogas tikrai vertas pagyrimo;

Atsakyti į komentarą

AstaBirželis 16 2015, 08:11 AM Aušra, visiškai netikėta ir beprotiškai džiugu pamatyti savo vardą tavo mylimiausių sąraše! :) Ačiū! Galiu nuoširdžiai pasakyti, kad jei ir aš sudarinėčiau tokį sąrašą, tavasis tinklaraštis tikrai jame atsidurtų; "Vaikų ir Vanilės" įtraukiantys tekstai ir jų sklandus dėstymas - skaitau juos lyg knygą! :)
AusraBirželis 16 2015, 10:10 AM Asta, dekui uz visus komplimentus; labai malonu;

Atsakyti į komentarą

KristinaBirželis 16 2015, 05:23 AM Ačiū už įvertinimą, Aušra! Netikėta ir labai malonu. "Vaikai ir Vanilė" - vienas mėgstamiausių mano skaitomų tinklaraščių, taigi, itin malonu būti nominuotai būtent čia :)
AusraBirželis 16 2015, 10:11 AM Kristina, labai prasom! nera uz ka; sekmes toliau rasant toki puiku bloga;

Atsakyti į komentarą

ViktorijaBirželis 16 2015, 03:59 AM Kaaaip skaniai atrodo, fantastika! Noriu paklausti, ar įmanoma kuo nors iš bėdos pakeisti tuos zaatar prieskonius, kas jiems būtų artimiausia iš prieinamesnių? Neturiu tokių, o labai norisi išmėginti savaitgalį šį receptą. Jolitos blogą kažkada atradau, bet nepradėjau nuolat skaityti, o dabar greitai perverčiau kelis įrašus ir matau, kad užkibsiu ilgam :) ačiū už priminimą! Vaikai ir vanilė - mano mėgstamiausias lietuviškai pildomas tinklaraštis vienareikšmiškai, jau ne kartą liaupsinau :) Nežinau, ar čia tinka sakyti, kad ypač vertinu už profesionalumą, nes visgi tai Jūsų pomėgis, ne profesija, kiek suprantu, bet būtent šis žodis man geriausiai atspindi jo kokybę visame kame - pradedant nuotraukomis baigiant nuostabiais receptais, įtraukiančiais tekstais ir t.t. Tai va :)
AusraBirželis 16 2015, 10:15 AM Viktorija, na didelis aciu uz tokius aukstus ivertinimus, nors gal ir ne visai pelnytai Jus mane taip isgyret; iki profesionalumo man, mano pacios nuomone, dar toli toli; bet neslepsiu, kad visada malonu isgirsti, jog blogas zmonems patinka; vadinasi verta buvo prasideti, kai yra sitokiu prisiekusiu fanu; didelis dekui uz tai, kad skaitote;

AusraBirželis 16 2015, 10:24 AM Viktorija, dar pamirsau pakomentuoti del prieskoniu - originaliame recepte dedams sumac, bet as jo neturejau ir nesugebejau ant greituju surasti, tai idejau zaatar; o siaip tai bet kokie mesos prieskoniai tiks: paprika, kuminas, arba kokie dziovinti raudoneliai; galima butu ir kokiu svieziu zoleliu pasmulkinus imesti; gal bus ne visai autentiska, bet bus tikrai skanu;

ArvenaBirželis 18 2015, 03:48 AM Viktorija, za'atar nesunku pasigaminti: reikia sumaišyti 1 dalį džiovintų čiobrelių, 1 dalį žagrenių (sumac), 1 dalį skrudintų sezamų sėklų ir 0,25 dalies rupios druskos ir visą šį mišinį sugrūsti grūstuvėje. Taip pat galima įmaišyti 0,5 dalies džiovintų raudonėlių ir/ ar 0,5 dalies džiovintų mairūnų (bent jau taip rašo elektroninis kulinarinis žurnalas "Debesys" Nr.5 (9)). Tikrai labai malonaus skonio prieskoniai.

AusraBirželis 18 2015, 12:07 PM Arvena, dekui uz toki informatyvu komentara!! susirasiau I uzrasu knygute; nors turiu puskilogramini maisa zaatar (mazesnes pakuotes nabuvo), manau kad ateityje ir sitas receptelis labai prisigadys; nes zaatar yra neeilinio gerumo prieskoniu misinys;

ArvenaBirželis 19 2015, 04:36 AM Aušra, taip, "Debesys" irgi taip rašo - za'atar prieskoniai dažniausiai pardavinėjami dideliais kiekiais, mažų nebūna. O dėl gerumo - taip, tikrai sutinku su jumis, pabandžiau kelis receptus su za'atar ir likau maloniai nustebinta :)

Atsakyti į komentarą

LinaBirželis 16 2015, 02:48 AM Mano mylimiausias lietuviskas maisto tinklarastis - vaikai ir vanile. Del artimo sielos, del idomiu,uzburianciu tekstu (kartais net nusimenu,jog irasas trumpas :) ),del idomiu ideju, tikslu receptu, fantastisku nuotrauku. Del nesistengimo patikti visiems. Del savo stiliaus islaikymo. O pradejus skaityti,kaip baigesi Jusu meile su vienu tinklarasciu,iskart,nuo pirmo sakinio,pajutau,kad kalba eina apie ta pati,su kuriuo ir mano meile baigesi. Skaiciau ji nuo pirmos jo atsiradimo dienos, zavejausi,bandziau receptus, net ir pakomentuodavau kartais,kol karta nuskambejo man svetimas,saltas tonas komentare. Na, o po to jau issisakymas apie kaziuko muge,kuris sukele sleikstuli.Jau vien del to,kad taip sau leidzia kalbeti, ir kalba, oficialaus asmens sutuoktine. Na, o zuvis juk puna nuo galvos. Lyg burtu lazdele mostelejus, po sio issisakymo,mano sis tinklarastis tapo staiga visai visai nebeidomus. Nuotrauku grozis isbluko, tekstai prarado zavesi,o receptai pavirto nevertais demesio. Visur buvo pasirinktas "unlike" rezimas.
AusraBirželis 16 2015, 10:20 AM Lina, dekui, brangioji, uz meile ir uz visus komplimentus; visada labai malonu; o del "unlike" rezimo - as daznai pagalvoju, kaip gerai butu, kad ir gyvenime butu kaip internete, kad galima butu paspausti mygtuka, ir tai, ko nereikia, paprasciausiai issijungtu;

Atsakyti į komentarą




my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (54)
avokadai (9)
baklažanai (8)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (31)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (42)
knygos (46)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (56)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (52)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (30)
paukštiena (45)
persikai (17)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (48)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (20)
uogos (120)
Užgavėnės (15)
vaisiai (135)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)