Zebriukas Jono gimtadieniui

Lapkritis 16, 2015 m Desertai, Tortai,
Komentarai (3)

 

 

Nežinau, kaip čia atsitiko, bet mano vaikui šiemet suėjo penkiolika. Jonas jau dešimtokas. Per mokyklos atvirų durų dieną visi mokytojai surinko visų tėvelių ir mamyčių elektroninio pašto adresus, ir dabar kiekvienas mokytojas kiekvieną mielą savaitėlę mums siunčia visokiausią medžiagą apie tai, ką jo mokiniai šiuo metu studijuoja, kas yra užduota namų darbams, kada tuos namų darbus reikia pristatyti, ir panašiai. O kad tos elektroniniu paštu siunčiamos medžiagos nepasirodytų per maža, visiems tėvams dar yra sukurtos vartotojų sąskaitos internetiniame mokyklos portale, į kurį, matomai, mums derėtų reguliariai prisijungti ir iš ten semtis žinių apie mūsų vaikų mokslinį progresą, apie klasės užduotis, namų darbus ir šiaip – einamuosius mokyklos reikalus. Lyg tie tėčiai ir mamos neturėtų ką veikti.

Aš į tą jų portalą dar nei karto neprisijungiau; jeigu mokyklos administracija mane dėl to užpelenguos, aš pasakysiu, kad pamečiau savo prisijungimo duomenis (ir tai bus gryniausia tiesa). Visus man siunčiamus e-mailus apie namų darbus, einamus projektus ir tų projektų terminus aš automatiškai siunčiu į SPAM, bet kadangi tas srautas kiekvieną savaitę vis auga, tai įtariu, jog greitai man teks paieškoti kokio “unsubscribe” mygtuko, arba gal man tą jų srautą pavyks kaip nors anonimiškai užblokuoti, arba gal aš pati pasikeisiu savo elektroninio pašto adresą ir niekam nesakysiu, nes gi viskam yra ribos. Paskaičiuokit patys: 8 dalykai, po du arba po tris 2-3 puslapių e-mail’us per savaitę, plius mažiukai e-mail’iukai apie nusimatančius laborus, prancūzų kalbos quiz’us, styginių kvarteto repeticijas ir šuolio į tolį varžybas, plius 4-5 puslapių apžvalginiai e-mail’ai mėnesio pabaigoje, ir atsitiktiniai elektroniniai palinkėjimai švenčių progomis. Kas visa tai skaito..??

Aš nemanau, kad penkiolikmečio tėvams turi būti siuntinėjami detalūs namų darbų tvarkaraščiai arba klasėje studijuojamos medžiagos santraukos. Nebent yra kažkoks ypatingas atvejis, reikalaujantis tėvų arba globėjų įsikišimo (mokinys nespėja su klase, arba praleido daug pamokų, arba šiaip turi sunkumų mokykloje, dėl kalbos, arba aplamai). Visais kitais atvejais dešimtokų tėvai ir globėjai su mokykline programa turi būti supažindinti per atvirų durų dieną, ir visą likusį mokslo metų laiką jie turi būti palikti ramybėję, o apsireikšti tik per mokyklos koncertus, spektaklius ir kitus panašaus tipo viešus pasirodymus.

Aš Jono namų darbų netikrinu jau nuo kokios 3-ios klasės. Aš ir Shawn jam padedam, kai jis mūsų paprašo, arba paklausia. Tai nereiškia, kad mums nesvarbu. Tai tik reiškia, kad mūsų vaikas jau užaugo. Patinka mums tai, ar ne – tai jau kita tema. Bet mūsų Jonas yra subrendęs savarankiškas žmogus. Lįsti jam į akis su visokiais namų darbų patikrinimais būtų tiesiog absurdiška. Ir nežmoniškai įkyru. Ir tiesiog netaktiška. Būtų labai malonu, kad mūsų švietimo sistemoje sėdintiems ponams ir ponioms pagaliau irgi dašiltų, kad mūsų vaikai nėra nepilnaverčiai, jie puikiai sugeba patys pasirūpinti savo mokyklos reikalais. Kitamet jie visi vairuos automobilius, už poros-trejeto metelių jie visi galės balsuoti, rinkti prezidentą. Ar jiems ir tada dar reikės auklytės, kuri sutikrins, ar jie viską susidėjo į kuprinę ir ar jie tinkamai pasiruošė diktantui? Gal pats laikas imti tais vaikais pasitikėti.

Mano vaikas užaugo, ir su tuo aš jį visa širdimi sveikinu.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Zebrinis šokoladinis tortas

Recepto šaltinis: La receta de la felicidad

 

Biskvitai:

4 kiaušiniai

250 g cukraus

250 ml pieno

250 ml aliejaus

250 g miltų

16 g kepimo miltelių

Žiupsnelis druskos

3 šaukštai kakavos

3 šaukštai miltų

 

Orkaitę įkaitinti iki 180oC. Apvalų 20-23 cm skersmens stiklinį dubenį ištepti sviestu, ištiesti sviestiniu popieriumi; popierių patepti sviestu.

Kiaušinius ir cukrų plakti elektriniu mikseriu maždaug 3 minutes, kol mišinys taps purus. Supilti pieną, aliejų, ir gerai išmaišyti. Į dubenį su kiaušinių mišiniu parsijoti miltus, druską ir kepimo miltelius. Atsargiai išmaišyti, kol nebeliks sausų miltų ruožų.

Pusę tešlos supilti į švarų dubenį, Suberti 3 šaukštus miltų ir gerai išmaišyti, kol tešla taps vientisa.

Į kitą pusę tešlos suberti 3 šaukštus kakavos miltelių ir gerai išmaišyti.

Į paruoštą dubenį, į patį centrą įpilti 2 šaukštus baltos tešlos. Į baltos tešlos skritulio centrą supilti 2 šaukštus kakavinės tešlos, kaip parodyta šiose instrukcijose. Toliau pakaitomis pilti baltą ir kakavinę tešlas, kol bus sunaudota visa tešla. Dubenį pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 60-75 minutes, kol į biskvito cntrą įbestas medinis iešmelis liks sausas ir švarus.

Biskvitą traukti iš orkaitės. Palaukti 10 minučių. Dubenį apversti ant grotelių, nuo biskvito nulupti sviestinį popierių ir palikti, kad pilnai atvėstų. Atvėsusį biskvitą vėl apversti apvaliąja puse į viršų.

 

Kremas:

350 g tamsaus šokolado, susmulkinto

¾ stiklinės* cukraus 2 šaukštai šviesaus kukurūzų sirupo

1 stiklinė riebios grietinėlės

¼ stiklinės vandens 350 g sviesto, supjaustyto nedideliais kubeliais, kambario temperatūros

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Mažame puodelyje ant aukštos ugnies užvirinti grietinėlę. Nukelti nuo ugnies. Padėti į šalį kol prireiks.

Kitame puodelyje ant aukštos ugnies užvirinti vandenį, cukrų ir kukurūzų sirupą. Maišyti kol cukrus ištirps. Toliau virti nemaišant, kol mišinys taps sodrios gintarinės spalvos. Nukelti nuo ugnies. Į karštą cukraus masę supilti karštą grietinėlę. Viską gerai išmaišyti. Į didelį dubenį suberti smulkintą šokoladą; ant šokolado supilti karštą karamelę. Palikti vienai minutei, kad šokoladas aptirptų. Gerai viską išmaišyti. Palikti, kad pilnai atvėstų.

Elektriniu mikseriu plakti šokolado ir karamelės masę. Dalimis dėti sviestą, kaskart gerai išplakant po kiekvieno pridėjimo. Kai bus sudėtas visas sviestas, kremą plakti toliau kol taps vientisas ir purus.

 

Torto konstravimas:

Atvėsusį biskvitą perpjauti horizontaliai pusiau. Apatinį biskvito sluoksnį dėti ant lėkštės arba padėklo. Ant biskvito užtepti maždaug trečdalį kremo, išlyginti į lygų sluoksnį. Ant viršaus uždėti antrą biskvito sluoksnį, apvaliąja puse į viršų. Visą torto paviršių aptepti kremu. Dekoruoti šokolado rutuliukais. Dėti į šaldytuvą, kad gerai sustingtų. Prieš nešant į stalą, tortą išimti iš šaldytuvo ir palikti 1-2 valandoms kambario temperatūroje, kad sušiltų. Tiekti kambario temperatūros.

 

 

Layered Zebra Cake

Recipe Source: La Receta De La Felicidad

Cake:

4 eggs

250 g sugar

250 ml milk

250 ml vegetable oil

250 g flour

16 g baking powder

Pinch salt

3 tablespoons cocoa powder

3 tablespoons flour

 

Preheat oven to 350oF (180oC). Butter a 20-23 cm (8-9 inch) Pyrex glass bowl. Line with parchment. Butter the parchment.

Beat eggs and sugar for about 3 minutes, until pale and fluffy. Add milk, oil and mix. Sift in flour, salt and baking powder and whisk until smooth.

Pour half of the mixture into a separate bowl, add 3 tablespoons flour and mix well. Set aside. In other bowl, mix in 3 tablespoons cocoa powder, and stir until combined.

Spoon two tablespoons of the plain mixture into the center of prepared bow. Spoon two tablespoons of the cocoa mixture on top (see detailed instructions here). Continue alternating plain and cocoa batter until all the batter has been used. Place bowl into preheated oven. Bake for 60-70 minutes, until a skewer inserted into the center comes out clean.

Remove from the oven. Wait for 10 minutes, then invert the cake onto wire rack, peel off parchment. Let cool completely. Invert cooled cake onto plate or a cake stand, with domed side facing up.

 

Frosting:

12 ounces dark chocolate, chopped

¾ cup sugar 2 tablespoons light corn syrup 1 cup heavy cream

¼ cup water 12 ounces (3 sticks) butter, cut into cubes, at room temperature

 

In a small saucepan heat cream until comes to a boil. Remove from heat and set aside.

Combine water, sugar, and corn syrup in a medium saucepan; stir to combine. Bring to a boil over high heat. Cook, stirring constantly, until sugar dissolves. Stop stirring and continue to cook on high heat until mixture becomes dark amber in color. Remove from heat. Immediately add hot cream, stir to combine. Place chocolate in the bowl of an electric mixer and pour hot caramel sauce over chocolate. Stir well until all chocolate is melted and uniform. Let cool completely.

Mix chocolate-caramel mixture using electric mixer. Gradually add cubed butter and mix well until incorporated after each addition. Continue mixing until frosting is completely uniform and fluffy.

 

Assembling:

Zebra cake

Chocolate-caramel frosting

Chocolate balls (whoppers, etc.), for finishing

 

Cut cake horizontally in half. Cover the bottom layer of the cake with about 1/3 of frosting, smooth into an even layer. Place the second cake layer on top of frosting, domed side facing up. Frost the entire surface of the cake with frosting; decorate with chocolate balls. Refrigerate until ready to serve. 1-2 hours before serving remove cake from refrigerator. Serve at room temperature.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
GintarėLapkritis 17 2015, 02:33 PM Panašu, kad kažkas negero nutiko su įrašu, vietoje recepto lietuvių kalba tik mbb raidės, o receptas anglų kalba 2 kartus skirtingais šriftais :) O tortas atrodo puikiai, sveikinam Jus ir Jūsų sūnų su gražiu gimtadieniu!
AusraLapkritis 17 2015, 03:36 PM Gintare, aciu uz pastebejima; dabar atrodo viskas gerai; net nezinau, kas ten buvo atsitike;

Atsakyti į komentarą

JulijaLapkritis 17 2015, 06:27 AM Aušra, jūsų vaikai labai mieli ! Nežinau dėl ko, bet aš net apsiašarojau tuos koliažus žiūrėdama. Labai graži brolių draugystė. Jonui šilčiausi linkėjimai.
AusraLapkritis 17 2015, 01:14 PM Aciu, Julija! jie tikri broliukai dobiliukai; vienas be kito negali, o kai tik sueina I kruva, tai iskart karas; dekui uz toki silta komentara ir uz palinkejimus;

Atsakyti į komentarą

RūtaLapkritis 17 2015, 02:43 AM Pritariu 100 proc., kad visas tas tikrinimas tik užaugina nesavarankiškus žmones, nesuprantančius, kad jų elgesys turi pasekmes, už kurias atsako patys
AusraLapkritis 17 2015, 01:18 PM kai kalba eina apie viska kontroliuojancius tevus, Amerikoje yra tam sugalvotas labai geras terminas: helicopter parenting; as pasiulyciau ivesti analogiska termina, kai kalba eina apie valstybine svietimo sistema: public correctional education; nes svietimo sistema JAV valstybinese mokyklose man stipriai primena nepilnameciu pataisos kolonija;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (10)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (30)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (56)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (6)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (11)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (36)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (52)
levandos (5)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (29)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (52)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (68)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (197)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (27)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (24)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (158)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (97)
uogienė (19)
uogos (115)
Užgavėnės (15)
vaisiai (133)
Valentino diena (19)
varškė (10)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (31)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)