NYC, Illusionists & Le Pain Quatidien

Gruodis 15, 2015 m Daržovės, Gėrimai, Užkandžiai,
Komentarai (1)

 


 

Kai būnam Niujorke, taip jau susiklosto, kad devynis kartus iš dešimties mes einam pietauti į Le Pain Quatidien. Aš gal visai norėčiau šiek tiek paįvairinti repertuarą, todėl prieš važiuodama į NYC aš dažniausiai pažiūrinėju internetą ir susižymiu kitas patraukliai atrodančias viešojo maitinimo įstaigas, bet kai atsiduriam mieste ir kai ateina laikas kažką perkąsti, prieš akis visada ima ir išdygsta Le Pain Quatidien. Tada dažniausiai visi tarpusavyje susižvalgom ir nutariam, kad nelaužysim tradicijų ir valgysim ten, kur visada.

Kažkas kažkada man sake, kad Belgijoje Le Pain Quatidien ne itin prigijo; iš pradžių lyg ir buvo populiaru, bet vėliau tas populiarumas krito ir belgai šio restoranų tinklo dėl kažin kokių priežasčių nepamėgo. Bet panašu, kad Niujorke Le Pain Quatidien pilnąja to žodžio prasme klesti. Kiekvieną kartą, kai ten nuvažiuoju, pamatau naujoje vietoje išdygusį dar vieną jų restoraną, visada vos ne sausakimšai prisikimšusį žmonių.

Le Pain Quatidien restoranuose yra dideli ilgi stalai, o prie jų ilgi suolai arba ilgos kėdžių eilės. Tai toks didelis communal stalas, prie kurio susėda valgyti visiškai nepažistami žmonės. Net jeigu pasitaiko atisėsti prie atskiro staliuko, tai vistiek jausmas būna toks, kad sėdim ne atskirai, o kartu su kitais lankytojais, nes visi staliukai sustatyti visiškai arti vienas kito, ir neišvengiamai tenka trintis alkūnėmis su šalia pietaujančiais nepažįstamais kaimynais. Restorane daug staliukų, pilna žmoniu, bet niekada nereikia ilgai laukti. Personalo irgi daug, visas aptarnavimas ten puikiai sustyguotas, viskas vyksta labai mikliai, taip kad norint galima drąsiai pavalgyti per kokį pusvalandį, kaip kokio greito maisto užkandinėje.

Maistas ten skanus, visada sezoninis, daug daržovių patiekalų, gera kava ir dar geresnė duona. Meniu keičiasi dažnai; kiekvieną kartą, kai ten nueinam, visas valgiaraštis būna naujas ir neragautas.

Šį kartą pietavom keturiese. Užsisakėm porą Croque Monsieur sumuštinių su žalumynų salotomis, vieną avokado tartine su morkų salotomis, ir dar vienas šiltas lapinių kopūstų salotas su šilta bolivinių balandų koše, keptais moliūgais, riešutais ir ožkų sūriu. Paskui mes tarpusavyje viską draugiškai pasidalinom, dar užsisakėm po kelis puodus šiltų obuolių sulčių su anyžių žvaigždutėmis ir su citrina.Viskas buvo labai skanu, patiekta žaibo greitumu, ir dar priedo gavom draugišką 10% nuolaidą, nes turėjom bilietus į šalia esantį teatrą. Le Pain Quatidien eilinį kartelį mus puikiai pamaitino. Tai kam dar ieškoti kažko kito.

Tačiau šitą savo įrašą norėjau paskirti ne Le Pain Quatidien restoranui ir ne labai šauniam iliuzionistų pasirodymui, į kurį šiaušėm iškart po pietų. Šį įrašą aš norėjau paskirti Kalėdiškai pasipuošusiam Niujorkui. Kaip jau rašiau, mums tą dieną pasitaikė itin puikus oras, buvo saulėta ir baisiai šilta, kaip kokį rugsėjo mėnesį. Mes pamažu paslampinėjom po Central Park, po šian bei ten išdygusius šventinius turgelius, paskui tradiciškai aplankėm Rockefeller eglę, pasigrūdom Time Square minioje. Po spektaklio, jau sutemus, mes pasivaikščiojom 5-ąja aveniu, paskui Avenue of Americas, lėtu žingsniu nukėblinom iki Macys; pakeliui apžiūrėjom visas puošnias parduotuvių vitrinas. Paskui nuėjom pavakarieniauti į Sushi Zen. Aš nežinau, ar yra pasaulyje gražesnis miestas už Niujorką, ypač prieš Kalėdas. Tikriausiai yra nei kiek ne prastesnių, modernių ir elegantiškų, pilnų teigiamos energijos, jaunatviškos nuotaikos ir šiaip – gero ūpo.Yra kitų miestų, kurie nei kiek ne mažiau dinamiški, gyvybingi, stilingi, puošnūs. Aš esu tikra, kad Niujorkas tikrai ne vienintelis toks. Yra gal net ir geresnių. Tik aš ten dar nebuvau.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avokadinis skrebutis su morkų ir žalumynų salotomis

Recepto idėja: Le Pain Quatidien

 

Duonos riekę paskrudinti iš abiejų pusių. Ant duonos dėti storomis riekėmis supjaustytą avokadą, lengvai pertrinti šakute ir užtepti ant duonos. Užbarstyti mėgiamos rupios druskos, maltų pipirų, skrudintų moliūgų sėklų arba saulėgrąžų sėklų.

Morkas nuskusti, daržovių skustuvėliu supjaustyti plonomis juostelėmis, sudėti į dubenėlį. Apšlakstyti alyvuogių aliejumi, švelniu balto vyno actu, įberti druskos, žiupsnelį cukraus ir norimų džiovintų arba šviežių žolelių. Išmaišyti. Tiekti su žalumynais ir su avokadiniais skrebučiais.

 

 

Šiltos lapinių kopūstų salotos

su kynva, keptais moliūgais, pekaninėmis karijomis ir ožkų sūriu

Recepto idėja: Le Pain Quatidien

 

Lapinius kopūstus nuplauti po tekančiu šaltu vandeniu ir kruopščiai nusausinti, Nupjauti ir išmesti kietus lapkočius. Kopūstus supjaustyti plonomis juostelėmis, sudėti į salotoms skirtą dubenį.

Užkaisti vidutinio dydžio puodelį su sūdytu vandeniu. Kai užvirs, sumažinti ugnies stiprumą, suberti bolivinių balandų kruopas ir virti nemaišant maždaug 10-12 minučių, kol kruopos suminkštės. Išvirtas kruopas nukošti, išpurenti šakute ir suberti į dubenį su lapiniais kopūstais.

Moliūgą supjaustyti kąsnio dydžio gabalėliais, apkepinti keptuvėje su trupučiu sviesto, kol lengvai pagels iš visų pusių ir suminkštės. Paskaninti druska, užbarstyti rudojo cukraus. Moliūgo gabalėlius sudėti į dubenį su lapiniais kopūstais.

Į dubenį įberti norimų riešutų. Salotas apšlakstyti alyvuogių aliejumi, paskaninti druska ir viską gerai išmaišyti. Ant salotų užbarstyti ožkų sūrio. Viską apšlakstyti medumi. Tiekti tuojau pat.

 

 

Avocado Toast

With Carrot Ribbons and Green Salad

Recipe adapted from: Le Pain Quatidien

 

Lightly toast bread on both sides. Top bread with thick slices of avocado, spread it by smashing it lightly with a fork. Sprinkle with favorite coarse salt, freshly ground pepper, toasted pumpkin or sunflower seeds.

Using a vegetable peeler peel carrots and slice them into thin ribbons. Place in a small bowl. Drizzle with olive oil and mild white wine vinegar, season with salt, pepper, a pinch of sugar and a pinch of fresh or dried herbs. Mix well. Serve on the bed of salad greens with freshly made avocado toast.

 

 

Warm Kale Salad

With Quinoa, Browned Butternut Squash, Toasted Pecans and Fresh Goat Cheese

Recipe adapted from: Le Pain Quatidien

 

Rinse kale under running cold water and spin in a salad spinner or dry thoroughly on a towel. Remove and discard tough stems. Slice kale into thin ribbons. Place in a salad bowl.

In a medium size saucepan bring salted water to boil. Reduce heat to medium, add quinoa and cook for 10-12 minutes until al dente. Drain, fluff with a fork and place in the bowl with kale.

Cut butternut squash into bite size chunks. Cook in a sauté pan over medium heat with a little bit of butter, until softened and lightly browned on all sides. Season with salt and brown sugar. Place in the same bowl with kale and quinoa.

To the bowl add toasted pecans. Drizzle the salad with olive oil, season with salt and mix. Top with fresh goat cheese. Drizzle with honey. Serve warm.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
DoliGruodis 16 2015, 07:51 AM Labai grazus miestas :) Bet ar ant paskutines mesos vitrinoje nuotraukos matosi lervos?
AusraGruodis 16 2015, 10:31 AM Doli, ten ne lervos; riebaliukai; tai vieno labai garsaus steikhauso brandinimo kambarys; su lervom kazin ar jie taip prasisuktu, ir dar paciame Manhattan'o centre;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)