Įdaryti kriaukleliai

Balandis 11, 2016 m Makaronai,
Komentarai (9)

 

 

Įdarytus makaronų kriauklelius aš gaminu labai dažnai. Netgi labai dažnai. Bent kartą per mėnesį, o kartais gal net dažniau. Nes makaronus mano šeima labai mėgsta, o tokie rikota įdaryti kriaukleliai yra greitai paruošiami ir skanūs, juos lengvai galima pagaminti iš vakaro, jie gerai šildosi, vaikams jie patinka daug labiau už lazanją, todėl aš šitus kriauklelius jiems reguliariai gaminu, ir tuo visi yra patenkinti. Tik man niekada nekilo mintis šitų įdarytų kriauklelių receptą įdėti į blogą. Nes aš maniau, kad tokį gana primityvų ir liaudyje gana populiarų receptą visi ir taip jau gerai žino; be to aš maniau, kad įdaryti kriaukleliai nėra labai fotogeniški, todėl bijojau, kad nuotraukos gausis netikusios; o kai nuotraukos prie recepto yra netikusios, tai žmonės tikriausiai į receptą paprastai net nežiūri. Tai kam tada vargti. Kriaulelius viriau sau kaip virusi ir apie jų dėjimą į blogą net negalvojau.

Tik va neseniai visai netyčią Heidi Swanson bloge 101 cookbooks aš užmačiau būtent šiuos įdarytus kriauklelius su pomidorų padažu, paprastus ir buitiškus, beveik identiškus tiems, kuriuos aš kepu. Tie kriaukleliai Heidi bloge, kaip nebūtų keista, atrodė netgi labai gražiai ir fotogeniškai, vieni iš arčiau pritraukti, kiti dailiai surykiuoti keptuvėje. Aš irgi nutariau pasistengti, prigaminti dailių kriauklelių ir sudėti juos visus į blogą, kaip Heidi.

101 cookbooks recepte į rikotos įdarą ir į padažą dedama citrinos žievelės. Aš, gamindama tokius kriauklelius, citrinos žievelės iki šiol niekada nedėdavau; į padažą įmesdavau lengvai paskrudinto česnako, o į įdarą paprastai dėdavau šaldytų špinatų. Ant iškeptų kriauklelių aš dar kartais užmesdavau plonai sukarpytų bazilikų lapelių (vasarą) arba šviežių petražolių (kitu metų laiku). Citrinos aš nedėdavau todėl, nes mano namuose yra vienas šeimos narys, kuris dėl kažkokių neaiškių priežasčių yra įtikėjęs, kad jis yra alergiškas citrinoms. Nors ta alergija yra šimtaprocentis išsigalvotas melas, man smegenys dėl jos plaunamos štai jau gerus 16 metų. Taigi, kad nekelti bereikalingų emocinių audrų ir konfliktų, aš nutariau pagaminti dviejų rūšių kriaukelių, su citrinomis ir be.

Citrinų žievelė šitame recepte labai tinka. Įdaras gaunasi labai pavasariškas ir lengvas; o padažas nuo citrinų irgi stipriai pagerėja. Na bet jeigu Jūs dėl kokių nors priežasčių nenorite naudoti citrinos (gal irgi turite citrinų netoleruojančių artimųjų su menamomis alergijomis, arba gal per klaidą neapsižiūrėjote, kad namuose nėra nei vienos citrinos, arba gal norite paįvairinimui kažko kito), tai, žinokite, tas įdaras su špinatais irgi yra labai geras. Pagaminkite šitus kriauklelius, su citrinom, su špinatais arba dar kaip nors kitaip, ir paskui nepamirškit man papasakoti, ar patiko.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įdaryti kriaukleliai

Recepto šaltinis: 101 Cookbooks

Padažas:

2 šaukštai alyvuogių aliejaus, plius daugiau formos patepimui

4 skiltelės česnako, supjaustytos plonais griežinėliais

½ šaukštelio džiovintų paprikų dribsnių

1 L konsertvuotų trintų pomidorų savo sultyse

½ citrinos žievelė, smulkiai sutarkuota

Druskos

Stačiakampę 33 x 23 cm (arba panašaus dydžio apvalią) kepimo formą patepti aliejumi. Formos vidų pabarstyti tarkuota citrinos žievele.

Orkaitę įkaitinti iki 190oC.

Gilioje keptuvėje pakaitinti aliejų. Suberti česnako griežinėlius, paprikos dribsnius ir pakepinti, kol česnakas lengvai apskrus. Supilti trintus pomidorus ir kepti, ketkarčiais pamaišant, maždaug 2 minutes, kol padažas perkais. Nukelti nuo ugnies. Padažą paskaninti druska. Maždaug pusę padažo supilti į paruoštą formą. Likusį padažą padėti šiltai, kol prireiks.

 

Įdaras su citrinos žievele:

450 g rikotos

1 stiklinė mocarelos, supjaustytos kubeliais

½ citrinos žievelė, smulkiai sutarkuota

1 kuokštelis laiškinių česnakų, smulkiai supjaustytų

Druskos

Pipirų

25-30 didelių makaronų kriauklelių

Į dedelį dubenį sudėti visus įdarui skirtus ingredientus ir gerai išmaišyti.

Makaronus išvirti dideliame stipriai pasūdyto vandens kiekyje, kol taps al dente. Makaronus nukošti ir palikti, kad šiek tiek atvėstų. Į makaronus šaukštu pridėti įdaro; įdarytus makaronus dėti vienu sluoksniu į formą su padažu. Kai į formą bus sudėti visi makaronai, ant viršaus supilti likusį padažą, formą uždengti ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti, kol padažas ir makaronai perkais, maždaug 30-40 minučių. Traukti iš orkaitės, užbarstyti laiškinių česnakų ir tuojau pat nešti į stalą.

 

Įdaras su špinatais:

450 g rikotos 450 g šaldytų špinatų

1 stiklinė mocarelos, supjaustytos kubeliais

2 skiltelės česnako, smulkiai sukapotos

Druskos

Pipirų

25-30 didelių makaronų kriauklelių

Špinatus atitirpinti, nuspausti didžiąją dalį skysčio, sudėti į didelį dubenį. Į dubenį su špinatais sudėti likusius įdarui skirtus ingredientus ir gerai išmaišyti.

Makaronus išvirti dideliame stipriai pasūdyto vandens kiekyje, kol taps al dente. Makaronus nukošti ir palikti, kad šiek tiek atvėstų. Į makaronus šaukštu pridėti įdaro; įdarytus makaronus dėti vienu sluoksniu į formą su padažu. Kai į formą bus sudėti visi makaronai, ant viršaus supilti likusį padažą, formą uždengti ir kepti, kol padažas ir makaronai perkais, maždaug 30-40 minučių. Traukti iš orkaitės, užbarstyti laiškinių česnakų ir tuojau pat nešti į stalą.

 

 

 

Stuffed Pasta Shells

Recipe source: 101 Cookbooks

 

Sauce:

2 tablespoons olive oil, plus more for the pan

4 cloves of garlic, thinly sliced

½ teaspoons crushed red pepper flakes

32 oz. canned crushed tomatoes

Zest of ½ lemon

Salt

Oil a 13 x 9-inch (or similar in size round) baking pan. Sprinkle the inside of the pan with lemon zest. Set aside.

Preheat oven to 375oF / 190oC.

In a large saucepan heat olive oil, sliced garlic and pepper flakes until fragrant. Add tomatoes and simmer, stirring occasionally, for about 2 minutes, until heated through. Remove from heat. Season with salt. Pour about half of hot sauce into prepared baking pan. Keep remaining sauce warm.

 

Filling #1:

16 oz. ricotta cheese

1 cup mozzarella, cubed

Zest of ½ lemon

1 bunch of chives, minced

Salt

Pepper

25-30 jumbo dried pasta shells

Combine all filling ingredients in a large bowl.

Cook shells in a large amount of generously salted boiling water until al dente. Drain and let cool until shells are cool enough to handle.

Fill each shell with filling and arrange in a single layer in the pan with sauce. Ladle remaining sauce over the shells, cover pan with foil and bake for 30-40 minutes until sauce is hot and bubbly. Remove from oven, sprinkle with more chives. Serve right away.

 

Filling #2:

16 oz. ricotta cheese 16 oz. frozen chopped spinach

1 cup mozzarella, cubed

2 cloves garlic, minced

Salt

Pepper

25-30 jumbo dried pasta shells

Thaw spinach. Squeeze out the water out of thawed spinach.

Combine spinach and remaining filling ingredients in a large bowl.

Cook shells in a large amount of generously salted boiling water until al dente. Drain and let cool until shells are cool enough to handle.

Fill each shell with filling and arrange in a single layer in the pan with sauce. Ladle remaining sauce over the shells, cover pan with foil and bake for 30-40 minutes until sauce is hot and bubbly. Remove from oven, sprinkle with more chives. Serve right away.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
indreBirželis 6 2016, 03:13 PM Šiek tiek pakoregavau pagal tai, kas buvo namie - pusriebė varškė, Pecorino sūris, saulėje džiovinti pomidorai - bet idėja ta pati ir su baltu Čilės vynu buvo tiesiog puiki tėčio dienos vakarienė - ačiū už įrašą, tikrai nebūčiau sugalvojus tokios vakarienės pasigaminti:))
AusraBirželis 6 2016, 03:31 PM Indre, labai malonu girdeti, kad patiko; aciu, kad isbandet recepta; ir uz pakomentavima dekui!

Atsakyti į komentarą

JurgitaBalandis 22 2016, 02:48 PM Šiandien juos išbandžiau!! labai puikūs gavosi! dariau su rikota ir špinatais!! liuksiški tiesiog, ir prie balto vyno labai labai tinka! tik tie kriaukleliai kol atvėso labai viens su kitu sulipo..bet ne bėda...atlipinau ir dar tikrai gaminsiu ir gaminsiu!!! :)
AusraBalandis 24 2016, 12:24 AM Jurgita, na labai saunu, kad patiko; kita karta, kad kriaukleliai ne taip baisiai suliptu, galit pabandyti juos isvirti didesniame vandens kiekyje; ir nelaukti, kol pilnai atves, o dar siltus idaryti; na ir, zinoma, aciu, kad vis bandot receptus ir kad nepatingit pakomentuoti;

Atsakyti į komentarą

gramatika -> LOLBalandis 13 2016, 02:38 AM LOL, kur čia matot absoliučią beraštystę ir klaidas kas antram sakinyje, parodykit? Aušra, beje, nebemanau, kad jūs maloni moteriškė. Regis, mokate švaistytis superiniais epitetais ir savo skaitytojus (netgi kritikuojančius jus) išvadinti bukais ir chamiškais. AŠ gi sakau - o šventasis blogeri, tik leiskite prie jūsų šviesios prisiliesti, nes žiūrint kartais akina tas didis pasitenkinimas savimi ir nenorėjimas priimti kitokių pastebėjimų, tik liaupses.
GiedrėBalandis 13 2016, 04:57 AM Ponia Gramatika, mano manymu, jus savo pastaba del rasybos surasete pasiputusios visazines tonu, uztat ir gavote is Ausros pastabos tono verta atsakyma.

JurgitaBalandis 13 2016, 05:31 AM o ir šiaip, nesuprantu, žmonės ateina paskaityti įdomių tekstų ir pasisemti idėjų receptams...kokiam žmogui gali šitaip kliūti ta gramatika, kad reiktų tiek nervintis ir pradėti diskusiją..nepatinka neskaitai..eini į gramatikų bloga ir knisinėjies prie kiekvieno židžio kiek širdis geidžia...yoač jei yra tiek laisvo laiko ir toks noras ką nors pakritikuoti ir pamokyti..

AusraBalandis 13 2016, 10:55 AM Giedre, Jurgita, dekui uz uztarima; as irgi nematau jokios prasmes rasyti neigiamus komentarus bloguose; man tokio tipo komentarai, kurie prasideda arba baigiasi "Oij negaliu pakesti","Apgailetina" ir panasiai sukrenta I ta pacia kategorija, kai koks nepazistamas zmogus gatveje prie taves prieina ir ima ant taves drabstytis, kad tavo drabuziai negrazus, arba kad apsirengei be rysio: "Oij nu negaliu pakest, kai vaiksto po miesta tases prie batu neprisiderine"; mano galva tokie anoniminiai issisokimai yra ne kas kita, o patycios (angl. bullying) ir tiek; geranoriskos pastabos del gramatiniu klaidu tekste paprastai issakomos kitokiu tonu; Gramatika ir LOLe, savo apgailetinuose analfabetes arsenaluose as tikrai nestokoju riebiu eptitetu, ir juos, reikalui esant, nesimandrazindama vartoju, ypac kai mano adresu ima kas nors varyti "oij negaliu pakesti" ir panasaus tipo replikas;

ArvenaBalandis 15 2016, 03:59 AM Jurgita, na nieko blogo pastebėjus klaidą ją pataisyti - visai natūralus tinklaraščio skaitytojų noras matyti jį dar gražesnį, geresnį, patrauklesnį - o gramatinės klaidos, žinia, net ir netyčinės, teksto nepuošia. Tačiau tą pastebėjimą, žinoma, buvo galima išsakyti ir visai kitu tonu - iš tikrųjų, kai sakinys pradedamas "Oij negaliu pakęsti..." nuteikia nekaip ir atrodo, tarsi visas tinklalapis turėtų būti rašomas dėl to(s) vieno(s) skaitytojo(s) ir atitinkamai derintis prie jo pakantumo limitų.

Atsakyti į komentarą

KristinaBalandis 12 2016, 04:22 PM Aušra, o aš šiandien ėmiau pagaminau šitą patiekalą! Galvoje nebuvo jokios minties, ką paruošti vakarienei, o tada atsiverčiau "Vaikus ir Vanilę" ir štai - po poros valandų mes jau valgėme šitą gėrį. Ir pasitaikyk man taip, kad namuose buvo beveik visko, ko reikia patiekalui - išskyrus, deja, citriną. Patingėjau eiti į parduotuvę, vietoje jos panaudojau krapus - labai tiko su laiškiais česnakais. Visi šeimos nariai vakarienę įvertino aukščiausiu balu - ačiū už idėją! Ir, manau, kad netgi labai verta į tinklaraštį dėti ne tik sudėtingus, o ir paprastesnus receptus - juk švenčių būna mažiau negu šiokiadienių, ir tuomet labai praverčia įrašai apie štai tokius jaukius valgius.
AusraBalandis 12 2016, 04:35 PM Aciu, Krisitna, kad isbandei recepta, uz visus siltus zodzius ir uz toki pozityvu atsiliepima; isivaizduoju, kad su krapais buvo tikrai skanu; as irgi kada nors idesiu krapu; man labai smagu, kad receptas patiko; valio!

Atsakyti į komentarą

LOLBalandis 12 2016, 03:07 PM Daug blogiau už nuotraukas yra absoliuti beraštystė. Dar žmonės geranoriškai pataisė. Bet susireikšminimas matyt trukdo pastebėti po klaidą kas antram sakinyje. Apgailėtina
AusraBalandis 12 2016, 03:22 PM LOLe, as manau, kad pastabumui trukdo ne susireiksminimas, o tas jos apgailetinas bukumas; Oij Oij Oij; ir dar norejau pridurti del tu geranorisku zmoniu: zinokite pataisymas pataisymui nelygu; ta "gramatika", mano galva, ne geranoriskai pataise, o chamiskai pareplikavo, ir tiek; bet Aij, negi dabar imsim del tokiu smulkmenu blusinetis; dekui, kad skaitot mano rasliavas; visada labai malonu;

Atsakyti į komentarą

gramatikaBalandis 12 2016, 06:20 AM Aušra, na Jūs maloni moteriškė ir blogas Jūsų kultūringas ir gražus. Bet "nuotraukos, tikUSIOS arba netikUSIOS" rašoma. Oij negaliu pakęsti, kai sako - merginos išėJĘ, kriaušės prisirPĘ. Juk tai vyriškos giminės galūnės, naudojamos prie moteriškų daiktavardžių. Kas čia per sena mada? Vaikinai - netikĘ Merginos - netikUSIOS. Ar sakot merginos netekėję? O gal vaikinai nevedusios?
AusraBalandis 12 2016, 10:32 AM Anonime, na taI DEKui uz PAStAba; pataisiau netikusia gramatika ir baisingai persipPRAsau uz sunervinima; nezinau, ar mes pazistami/-MOS; matyt ne, jeigu RASOte, kad as MALonI moterISke, NEs as tikRAI tikrai NEMaloNI: pakekEKit;

Atsakyti į komentarą

JurgitaBalandis 12 2016, 05:40 AM Aš taipogi prisidedu prie planuojančių gaminti!! atrodo labai apetitnai, o kitą dieną pakepus ant sviestuko turbūt irgi labai skanu!!! aš tokį įdarą, tik su mūsų varške dedu į cukinijas ir kepu orkaitėj labai skanu :)
AusraBalandis 12 2016, 10:34 AM Jurgita, as kita diena sita patiekala tiesiog mikrobangeje pasildau; net sviestuko nereikia; arba galima viska su visu padazu imesti I keptuve, ipilti truputuka vandens ir pakaitinti;

Atsakyti į komentarą

linaBalandis 12 2016, 01:27 AM Aciu uz recepta nors kai rasete kad visi moka tai tikrai tokiu paprastu receptu irgi reikia man patinka jysu receptai ir rasymas gaila kad negaliu daug ko isbandyti tiesiog pas mane nevisu produktu buna pirkti
AusraBalandis 12 2016, 10:36 AM Lina, tai Jums dekui, kad paskaitot ir kad nepatingit bruksteleti keliu zodziu; o del produktu, kuriu negalit rasti - tai Jus po sudominosiu receptu man butinai parasykit, kokiu produktu neturit; gal bendrom jegom sugalvosim koki pakeitima;

Atsakyti į komentarą

MonikaBalandis 12 2016, 01:23 AM Aušra, nuotraukos nuostabios! Zinokite, aš jau imu galvoje deliotis mintis, ko reikia nusipirkti, ko turiu, kuo dar paskaninti. Pažadu, tikrai pagaminsiu!
AusraBalandis 12 2016, 10:38 AM Monika, aciu uz komplimentus nuotraukoms; jeigu nutarsit pagaminti, as labai lauksiu atiliepimu;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)