Knygų klubas

Balandis 21, 2016 m Desertai,
Komentarai (7)

 

 

Nežinau, kaip kitur, bet Amerikoje yra labai paplitę ir labai madingi taip vadinami knygų klubai, kai į didesnį ar mažesnį būrelį susigrupavę draugai, pažįstami, ar šiaip bendraminčiai susitaria perskaityti tas pačias knygas, o paskui susitikę jas kartu aptaria. Klubo nariai į tokius knygų aptarimus dar pasikviečia savo draugų ar pažįstamų, ir šitaip tokio tipo būreliai gali išsiplėsti į visai nemenką susibūrimą. Seniai seniai, man dar tebedirbant Filadelfijoje, mano viena pažįstama buvo subūrusi gana rimtą knygų klubą, kuriam vienu metu priklausė virš dvidešimties narių. Aš pati tam klubui niekada nepriklausiau, nes tuo metu neturėjau laiko nei skaitymui, nei vaikštinėjimui į knygų aptarimus, bet visada maniau, kad pati knygų klubo idėja yra labai šauni. Aš dažnai pasvajodavau (ir dar dabar pasvajoju), kad būtų tikrai labai smagu bent retkarčiais susitikti su panašius literatūrinius pomėgius turinčiais žmonėmis, pasišnekėti intelektualiomis temomis, apie knygas arba apie šį bei tą.

Lengviausiais būdas patekti į kokį knygų klubą būtų suorganizuoti jį pačiai; aš galėčiau išsirinkti porą man patikusių knygų, prikalbinti porą-trejetą draugių, kad jos jas perskaitytų, po to kokį vieną vakarą aš tas dauges pasikviesčiau pas save į svečius, išvirčiau kavutės, mes prie kavutės padiskutuotumėm apie tą knygą, kažkas pasiūlytų perskaityti kitą, mes paskirtumėm kito pasimatymo datą, ir štai mes jau turėtumėm veikiantį knygų klubą. Bėda tik ta, kad mano skaitymas yra gana nereguliarus, skaitau aš labai nedisciplinuotai, kada papuola, todėl dažnai iš bibliotekos parsineštas knygas man tenka prasitęsti N kartų, ką jau ten kalbėti apie kokį knygų klubą ar kokius griežtus skaitymo terminus. Tokie terminai man tikriausiai būtų tik žiaurus nepatogumas, nes tektų nori-nenori rasti laiko ir knygai, ir klubui, kad nenuvilti draugių.

Dar viena bėda yra ta, kad mano skaitomų knygų diapazonas yra baisiai siauras. Kai randu laiko knygai, tai dažniausiai būna koks depresyvus memuaras; arba kokios nelaimingos sielos biografija, koks dokumentinis pasakojimas apie kokį neeilinį personažą su rimtomis psichologinėmis arba psichiatrinėmis problemomis (angl. people with issues). Dar aš mėgstu skaityti kulinarines knygas, arba kulinarinius memuarus, arba biografinio pobūdžio dokumentiką apie kulinarinio pasaulio žmones su issues. Aš retai skaitau ilgus romanus; daug mieliau renkuosi trumpas eses; retai skaitau beletristiką, nes tikrovė man visada būna daug įdomesnė už prasimanytas istorijas. Kai skaitau man labai patinkančią knygą, ir kai mano galvoje vėl ima kirbėti mintis apie knygų klubo subūrimą, aš mintyse perkratau visus netoliese gyvenančius savo pažįstamus ir visada nusprendžiu, kad su tokiais mano knygų pomėgiais, ir dar su tokiais sporadiniais skaitymo įgūdžiais iš tokio knygų klubo man nieko doro neišeitų. Tik nuvilčiau žmones, ir tiek.

Todėl savo čiudnus memuarus ir kulinarinius veikalus aš dažniausiai skaitau ir aptardinėju (mintyse!) viena, nebent retkarčiais prikalbinu savo sesę Liną, kad ir ji paskaitytų, arba bent jau paklausytų audio diskelį; paskui kada susitikę mes apsikeičiame mintimis apie knygą, ir man dažniausiai to būna gana. Juk iš tiesų tai reikia tik vienos artimos, suprantančios sielos, kuri, skaitydama tas pačias knygas, jaustų daugmaž tą patį, kaip ir aš. Man labai pasisekė, kad mano gyvenime ta artima siela yra, ir gyvena ji pakankamai netoli, taip kad galima gana dažnai susitikti ir padiskutuoti apie knygas ir ne tik.

Savo sesę Liną sveikinu su gimtadieniu, jai dedikuoju rimtą dėžę šių labai neprastų braškinių biscotti su geltonosiomis razinomis, pistacijomis ir baltu šokoladu. Ta pačia proga noriu Linai padėkoti už  visas perskaitytas mano rekomenduotas knygas ir už visus perklausytus diskelius. Lina, tu esi pats geriausias ir pats ištikimiausias mano knygų klubas.

Pabaigai aš dar įdedu naują knygos rekomendaciją, kad kitą kartą susitikę turėtumėm apie ką pasišnekėti. Knyga, biscotti, aš, Julius ir šuniukas rytoj iškeliaujam tavo namų link. Iki greito pasimatymo, ir

 

SU GIMTADIENIU!!

 

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Braškiniai biscotti su pistacijomis

Recepto šaltiniai: Thriving on Paleo & Bakers Royale

 

¾ stiklinės* cukraus

70 g sviesto, ištirpinto

2 ½ šaukšteliai vanilės esencijos

1 šaukštelis kepimo miltelių

¾ šaukštelio migdolų esencijos

½ šaukštelio druskos

2 kiaušiniai

2 kiaušinių baltymai

½ stiklinės geltonų razinų arba susmulkintų džiovintų abrikosų

1 stiklinė šalčiu džiovintų braškių

1 ½ stiklinės skrudintų pistacijų, stambiai sukapotų

2 ½ stiklinės miltų

Balto šokolado, ištirpinto

Tamsaus šokolado, ištirpinto

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 165oC. Plačią kepimo skardą ištiesti sviestiniu popieriumi.

Didokame dubenyje sumaišyti cukrų, sviestą, vanilės ir migdolų esencijas, kepimo miltelius ir druską. Sudėti kiaušinius ir kiaušinių baltymus, gerai išplakti kol masė taps vientisa. Suberti razinas, braškes ir riešutus. Išmaišyti. Suberti miltus ir gerai išmaišyti, kol nebeliks sausų miltų ruožų.

Tešlą padalinti pusiau. Abi dalis dėti ant paruoštos skardos, kiek įmanoma toliau vieną nuo kitos. Aliejumi suteptomis rankomis iš tešlos suformuoti du 10x20cm kepaliukus. Skardą pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 20-25 minutes, kol kepaliukai pilnai apdžius ir lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės, palikti, kad šiek tiek atvėstų. Kepaliukus aštriu peiliu supjautyti į 1 cm storio riekeles, jas dėti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos, pjautąja dalimi žemyn. Skardą vėl pašauti į orkaitę ir kepti maždaug 7-8 minutes, kol viena sausainių pusė lengvai pagels. Traukti iš orkaitės. Sausainius atsargiai apversti ir kepti dar maždaug 5-7 minutes, kol pagels kita pusė. Traukti iš orkaitės. Palikti, kol pilnai atvės. Atvėsusius biscotti apšlaksti baltu ir/arba tamsiu šokoladu. Laikyti kambario tmperatūroje, sandariai uždarytame inde.

 

 

 

Strawberry-Pistachio Biscotti

Recipe sources: Thriving on Paleo & Bakers Royale

 

¾ cup sugar

5 tablespoons butter, melted

2 ½ teaspoons vanilla

1 teaspoon baking powder

¾ teaspoon almond extract

½ teaspoon salt

2 eggs

2 egg whites

½ cup golden raisins and/or chopped dried apricots

1 cup freeze-dried strawberries

1 ½ cups toasted pistachios, chopped

2 ½ cups flour

White chocolate, melted

Dark chocolate, melted

Preheat oven to 325oF. Line large baking sheet with parchment.

In a large bowl stir together sugar, butter, vanilla, baking powder, almond extract, and salt. Add eggs and whites, whisk until evenly incorporated. Fold in raisins, strawberries and nuts. Gradually stir in flour until very well blended.

Divide dough in half. Place both dough mounds onto prepared baking sheet, spacing them as far apart as possible. Using greased hands shape each mount into 8x4-inch and smooth each half into an 8x4-inch, evenly thick loaves. Bake for about 20 minutes or until firm and light brown and a toothpick inserted near the center comes out clean. Remove from oven. Set aside; cool completely. Transfer to a cutting board. Using a large, serrated knife, cut each loaf into ½-inch thick slices about. Place slices, cut side down, on parchment-lined baking sheet.

 

Return cookies to oven. Bake 7-8 minutes or until toasted and light brown on one side. Remove from oven. Cool slightly. Gently turn over. Bake for another 5-7 minutes until golden brown on the other side. Remove from oven; cool completely. Drizzle with white and/or dark chocolate. Store in an airtight container at room temperature.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
BiruteLapkritis 18 2017, 01:44 PM Skanesniu dar neteko ragaut,labai mekstu biscoti,isbandziau ir su kakavos pupelemis,labai skanus.Bet sitie man ypatingi,jau prisipirkau braskiu ir nesudytu pistaciju.Anksciau neradau nesudytu pistaciju,o dabar jau viskuom apsirupinau.Jie man ypatingi,ruosiuosi prikept kaledinem dovanelem.Net nebeisivaizduoju svenciu be jusu receptu.As taip jauciuosi lyg Jus pazinociau,Jus labai miela,siltas ir geras zmogutis,Aciu labai labai...
AusraLapkritis 20 2017, 11:54 AM Birute, Aciu, Brangioji!!! jau kaip malonu, ne tas zadis! aciu Jums, kad esate;

Atsakyti į komentarą

SkaistėGruodis 10 2016, 03:33 PM Labai labai skanūs biskočiai - bus kepami dar ne kartą!!! Prikepiau Kalėdinėms dovanoms, tik paskrudintas pistacijas labai ilgai užtruko nulupt...Gal žinok triuką, kaip būtų galima greičiau jų odelę nueimti?
AusraGruodis 10 2016, 04:27 PM Skaiste, labai smagu, kad patiko!! man irgi jie labai patiko; o del pistaciju odeliu - imeskit kelioms minutems I verdanti vandeni; tada odeles nusineria be jokio vargo; is vandens isgriebus pistacijas galima orkaiteje trumpai padziovinti, bet, tiesa pasakius, as niekada nedziovinu;

Atsakyti į komentarą

ArvenaBalandis 25 2016, 07:44 AM Nuotraukos ypatingai gražios ir biscotti labai patraukliai atrodo. Tik... kad braškės iš recepto (tiek lietuviško, tiek angliško) kažkur išgaravo? Spėju, ten, kur recepte rašoma apie spanguoles, turėtų būti braškės?
AusraBalandis 25 2016, 08:03 AM Arvena, dekui uz komplimentus nuotraukoms ir sausainiams; kaip visada - labai malonu; o del braskiu - tikrai keista; nes as braskes matau, pries pistacijas; ar gali taip buti, kad kitiems skaitytojams ju nesimato..? jeigu nesimato, tai reikia 1 stiklines salciu isdzovintu (freeze-dried) braskiu;

ArvenaBalandis 25 2016, 09:08 AM Ne, ne, ten kur produktų sąrašas - ten braškės, bet štai pačiame recepte (ką ir kaip daryti), ten jau spanguolės: "Suberti razinas, spanguoles ir riešutus/ Fold in raisins, cranberries and nuts", o ir toliau apie braškes niekur nebeužsimenama (išskyrus tą paminėjimą produktų sąraše). T.y. produktų sąraše yra braškės, bet iš recepto kaip ir neaišku, ką su jomis daryti (nebent nujausime, kad ten vietoj spanguolių vis tik braškės turėtų būti), tačiau recepto eigoje atsiranda spanguolės, kurios aukščiau neminimos. Bet kokiu atveju, tikiu, kad tiek su braškėm, tiek su spanguolėm, šie biscotti vis tiek yra labai puikūs.

AusraBalandis 25 2016, 03:49 PM AAA!! dabar aisku; viskas pataisyta; aciu Jums, Arvena, dar karteli, uz pastabuma ir uz visus komplimentus;

Atsakyti į komentarą

JovitaBalandis 23 2016, 03:58 AM Sveiki, Sausainių vaizdas net kvapą užgniaužè... Mintys apie knygų klubą - kaip iš mano galvos. Gal kada ir sausainiai bus kaip iš mano orkaitės?😀 Ačiū jums. Sėkmės
AusraBalandis 24 2016, 12:38 AM Jovita, ir Jums aciu, uz tai, kad paskaitot, ir kad pasidalinat mintimis; labai malonu girdeti, kad yra daugiau tokiu mano bendraminciu; ir dar aciu uz komplimentus sausainiams; labai malonu; jie ne tik atrode gerai, bet ir skonis buvo liuks; taip kad rekomenduoju;

Atsakyti į komentarą

JurgitaBalandis 22 2016, 04:58 AM Aušra, įrašas kaip visada liuks 😁 bet aš labiausiai džiaugiuosi paaiškinimu apie "issues" 😁 nes mokindamasi universitete vieną kartą jį netinkamai panaudojau..tai klase ir dėstytoja leipo juokais...o aš dar ilgai nesupratau kame reikalas...kai manęs paklausė kodėl nepadariau namų darbų, aš atsakiau, kad I've had my own issues 😂😂 nežinau kas tada šovė galvon bet tuo metu atrodė kad tai geras teiginys..na dar ilgai visi iš manęs juokėsi 😁
AusraBalandis 22 2016, 10:32 AM Jurgita, dekui uz komplimenta! o del teiginio "having my own issues" - labai geras teiginys; ir tikriausiai teisingas (geraja prasme); nes zmones su "issues" yra mano patys mylimiausi;

Atsakyti į komentarą

VidmantaBalandis 22 2016, 02:56 AM Koks nuostabus įrašas! Džiaugiuosi už Jus nes ir aš turiu sesę - sielos draugę, taigi viskas labai pažįstama ir miela. O biskočiai - tai jau "must to do" sąraše, nors kepu biskočius pagal senovinį šiaurės Italijoje gimusios ir gyvenusios moters, kurią man teko garbė pažinti ir kartu mokytis kepti biskočius, receptą, bet reik pabandyti ir šiuos. Gražių akimirkų kartu su sese!
AusraBalandis 22 2016, 10:30 AM Vidmanta, dekui us pagyrima; kaip visada labai malonu girdeti, kad irasas patiko; o del biscotti - as pagal sita recepta kepiau jau kelis kartus; mano galva sitie biscotti gaunasi labai geri; jeigu nutarsit ir Jus isbandyti, tai man labai rupes suzinoti, ar patiko, ir, svarbiausia, kuo sitie biscotti skiriasi nuo tu iskeptu pagal senovini itales recepta; gal galesim receptais apsikeisti; http://vaikaivanile.com/post-494-Advento-sausainiai

VidmantaGegužė 5 2016, 03:05 AM Sveika Aušra, užtruko mano atsakymas, bet dabar jau parašysiu tą biscočių senovinį receptą (rašau amerikiečių sistemoje, ne metrinėje) 4 eggs, 1cup sugar, 1cup oil, 1/3 cup anise extract oil, 3 cups flour,3 teaspoons baking powder (aš dedu mažiau) . Kiaušinius, aliejų (naudoju bet kokį nerafinuotą bekvapį aliejų),cukrų mikseriu suplakti iki vientisos masės. Pamažu sudėti miltus ir kep.miltelius ir viską gerai išmaišyti. Toliau kepti kaip ir biscočius - padaryti du "kepaliukus", apkepti 20 min 350 F,po to supjaustyti riekelėmis ir vėl įdėti kepti (aš sakau "patoustinti") apie 5-8 min. Laikyti dėžutėje. Gaunasi labai trapūs ir skanūs biskočiai.Galima pridėti ir razinų ar riešutų, pagal norą. O anyžiai (kurių šiaip negaliu pakęsti) tikrai negadina skonio ir kvapo. Tai tiek. :)

Atsakyti į komentarą

LinaBalandis 21 2016, 09:07 PM Kaip man gera buti vieninteliu ir svarbiausiu tavo knygu klubo nariu. Aka "honorary guest" ;) Dar niekad tu man nesi parekomendavai knygos, kuri man butu nepatikus. Tiesa pasakius jos man ne tai, kad patiko, bet kai kurios net itin uzkabino siela. Kad ir dabar skaitau tavo rekomenduota "Let's Pretend It Never Happened". Kaip man ausky, kodel jinai tau patinka. Manau, jog tu ir as suprantam sita knyga turbut geriau nei daugelis tavo ir mano pazistamu. Suprantam ja visai kitam lygmenyje. Ir man gera, kad yra zmogus, kuris is tikruju supranta, kai as sakau "you know what i mean?". Aciu tau uz tai. Super knyga. Super rekomendacija. Kai sysitiksim, butinai reiks aptart. Ir aciu uz sveikinimus. Uz tai, kad niekad niekad neuzmirsti mano gimtadienio. Aciu, kad esi ne tik mano knygu klubo, bet ir mano sielos klubo nare. Myliu tave labai labai labai.
AusraBalandis 22 2016, 10:25 AM Lina, tai tau aciu, kad paskaitai; iki greito susimatymo!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)