Gnudi

Kovas 07, 2017 m Makaronai,
Komentarai (6)

 

 

Mano bendradarbė jau daugiau nei pusmetis prenumeruoja HelloFresh vakarienių pristatymą. Didžiulės dėžės pristatomos mums į darbą. Bendradarbė jas tuojau pat atidaro, išrūšiuoja viską kaip priklauso: vieni paketėliai keliauja į šaldytuvą, kiti - į šaldiklį, iš kilometrinių celofano juostų išvyniojami pomidorai ir agurkai, į šiukšliadėžes ištrenkiami putplasčio žirniukai, burbulinė plėvelė, sauso ledo paketėliai ir kita pakavimui skirta medžiaga, kalnai pakavimo medžiagos. Iš visos tos milžiniškos dėžės bendradarbė namo parsineša viską, ko reikia, kad pagaminti, tarkim vištieną caciatore, arba lazanją, arba kokį nors greitą stir-fry, vienam asmeniui!!!

Nuo pat viso šio HelloFresh biznio pradžios man įsimetė žiauri atmetimo reakcija. Žinau, kad ne mano reikalas yra kištis ir reikšti savo nuomonę, kai jos niekas neprašo, todėl aš nei puse lūpų nesu prasižiojusi ir nieko savo bendradarbei dėl tų dėžių nesakiau. Ir niekada nesakysiu, Dieve apsaugok! Nes iš tiesų tai yra ne mano reikalas. Bet savo asmeninio blogo puslapiuose nutariau pasisakyti. Nes tam šitas blogas ir rašomas, kad galėčiau išsilieti, kai niekas daugiau, apart mano ištikimųjų skaitytojų, nesiklauso.

Tai va, apie atmetimo reakciją. Iš pradžių mane žiauriai erzino nesvietiški kalnai šiukšlių mūsų šiukšliadėžėse. Tiesiog kalnai. Nei kiek neperdedu. Iš tiesų, pagalvojus, tai kiek šiukšlių galima prigaminti nusipirkus vieną vištienos krūtinėlės puselę, vieną pomidorą, miniatiūrinę skardinę pomidorų pastos, vieną svogūną, dar šaukštelį kitą sausų prieskonių ir maždaug 200 g sausų makaronų. Oi, daug daug šiukšlių! Viskas, aišku, eina į perdirbimą, taip kad gal ir neverta dėl to taip baisiai nusiminti, bet vistiek, man tos gigantinės dėžės rėžte rėžė akį, dėl visiško neracionalaus išlaidavimo, tuščio energijos švaistymo pakavimui, transportavimui, ir po to tų visų šiukšlių apdorojimui.

Bet šiukšlės, aišku, buvo ne vienintelė mano nemeilės HelloFresh idėjai priežastis. Jaučiau, kad su visa šia produktų pristatymo sistema yra dar kažkas iš esmės negerai. Tik negalėjau iškart suvokti, kas negerai. Todėl suraukus nosį praeidavau pro dėžių barikadas mūsų koridoriuje ir stengdavausi apie tai nebegalvoti.

Mano bendradarbė savo Hello Fresh pristatymais yra žiauriai patenkinta. Vis giria patiekalus, ir receptus, ir kaip viskas operatyvu, ir paprasta. Ir ne ji viena. Jau kuris laikas gana nemažai labai gerbtinų maisto blogerių savo bloguose gamina HelloFresh, BlueApron ir kitus pre-packaged receptus, lygina skirtingas firmas, fotkina, publikuoja ilgas analizes, ir, kas keisčiausia, tokioje maisto pristatymo į namus paslaugoje nemato nieko blogo. Gal nieko blogo ir nėra? Gal čia tik aš psichuoju?

HelloFresh dėžės į mūsų darbovietę sau toliau kaip ėjo taip ir tebeina, o aš niekaip nesugebėjau suformuluoti savo galvoje, kame gi ta mano nemeilė šiam iš pažiūros visai nekaltam servisui. Juk, rimčiau pagalvojus, nei tuose receptuose, nei produktų ruošiniuose gi nėra nieko blogo: visi gerai žinom, kaip sunku yra gaminti maistą vienam asmeniui. Nes parduotuvėse dažnai tenka pirkti dideles pakuotes, kur visko daug ir per daug. Be to, į parduotuvę kulniuoti tik tam, kad nusipirkti vieną pomidorą ir vieną stiklinę padažo irgi nėra ekonomiška ir protinga. Tai kame gi HelloFresh problema? O gal net ir nėra jokios problemos?

Tai va, prieš porą dienų aš pagaliau supratau, kame šaknys. Su vaikais šnekėjomės apie šį bei tą: apie pasidalinimo ekonomiką, namų darbus, apie naujai išrinktą prezidentą ir dar visokius atsitiktinius niekalus, ir man nei iš šio nei iš to pagaliau paaiškėjo, kodėl HelloFresh yra negerai. Tai ne tik kalnas šiukšlių, neekonomiškumas, tuščias išlaidavimas pakuojant, transportuojant, išmetant, ir panašiai. Esmė yra tame, kad tokia taip vadinama “paslauga” atima iš mūsų visą tuntą laisvių: pasirinkimo, kūrybiškumo, atradimo, išmokimo, suklydimo, ir pagaliau – pasitenkinimo savo rankų darbu, kai po visų nesėkmių ir suklydimų mes pagaliau pagaminam kažką, kas yra verta pasigėrėjimo ir pasididžiavimo. Tokie servisai kaip HelloFresh, BlueApron, StyleMePerfect ir panašus briedas mūsų visuomenę verčia avių banda, kai mums pasakoma kaip ir ką mums valgyti vakarienei, kaip rengtis, kaip puošti namus ir panašiai. Mes leidžiame, kad mums kiti, tie, kurie nusimano, surašytų savaitės valgiaraštį, supirktų produktus, suderintų drabužius ir aksesuarus, pasakytų, kaip mes turime balsuoti per rinkimus. Tokia mąstysena augina visuomenę, kuri yra manilpuliuojama, nes mes patys, be HelloFresh ir be StyleMePerfect net nebežinosim, nei kokią vištieną nusipirkti, nei kiek druskos dėti, nei kaip apsirengti. Kažkoks totalus manipuliacinis briedas, ir tiek. Štai kodėl HelloFresh yra blogis.

Dabar šiek tiek iš kitos operos: kai mano pradinukas iš kartono klijuoja kokį modeliuką, ar ką nors piešią, ar lipdo iš plastilino, juk yra visiškai nebūtina, kad tas modeliukas, ar piešinys, ar skulptūrėlė būtų tobuli, be priekaištų, tiesiog šedevrai. Reikės sugadinti daug kartono ir daug popieriaus, kol pagaliau jo rankos sukurs tikrą šedevrą, o gal ir niekada nesukurs. Bet jeigu jis neklijuos, ir nesuklys, jeigu viską užsakys iš SchoolProjectsDoneForYou.com, tai tada bet koks šansas pagaminti kažką pačiam, kažką gražaus, kuo jis didžiuosis, yra tiesiog visiškai neįmanomas. Todėl mes vaikams leidžiam klijuoti, ir karpyti, ir šiukšlinti gaminant visokiausiaus pasibaisėtinus kūrinius, nes suprantame, jog taip ugdomas kūrybiškumas, stilius, estetikos supratimas, skonis. Tai kodėl SchoolProjectsDoneForYou.com yra negerai, o StyleMePerfect.com, HelloFresh.com, BlueApron.com yra ok? O todėl, kad visa tai yra visiška nesąmonė, ir nesavarbu, kad populiaru, ir kad tai yra multimilijoninį pelną nešantis verslas, ir kad blogerės apie tai rašo, ir visa kita. Tai yra Nesąmonė didžiąja raide, ir tiek.

Ačiū, kad paskaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gnudi

Didokame dubenyje sumaišyti rikotą, kiaušinius (1 kiaušinis maždaug 2 stiklinėms rikotos), šiek tiek tarkuoto parmezano, druskos, maltų pipirų, Pamažu berti miltus, kaskart gerai išmaišant po kiekvieno pridėjimo (maždaug ¾ - 1 stiklinė miltų 2 stiklinėms rikotos), kol susiformuos minkšta tešla. Iš tešlos šaukštu formuoti pailgus varškėčius, juos dėti ant pamiltuotos skardos, Ant varškėčių užsijoti šiek tiek miltų.

Dideliame puode užvirinti didelį kiekį stipriai pasūdyto vandens. Į verdantį vandenį sumesti varškėčius, virti 6 minutes. Varškėčius kiauru šaukštu išgriebti iš puodo, dėti į dubenį su pomidorų padažu, užbarstyti parmezano, tiekti tuojau pat.

 

 

Greitas pomidorų padažas

Elektriniame plakiklyje sumalti konservuotus pomidorus savo sultyse. Keptuvėje pakaitinti porą šaukštų alyvuogių aliejaus, pakepinti griežinėliais supjaustytą česnaką, kol lengvai pagels, supilti pomidorų tyrę, keptuvę uždengti ir virti, kol padažas šiek tiek sutirštės. Nukelti nuo ugnies, paskaninti druska ir pipirais. Tiekti tuojau pat arba išpilstyti į sandariai užsidarančius indelius ir laikyti šaldytuve kol prireiks.

 

 

 

 

 

Gnudi

In a large bowl mix ricotta, eggs (1 egg for 2 cups of ricotta), some grated parmesan, salt, pepper. Add flour(about ¾ - 1 cup per 2 cups of ricotta), a litle bit at a time, mixing after each addition, until soft dough forms. Using a tablespoon, shape dough into football shapes, and place them onto flowered baking sheet. Sprinkle with more flour.

In a large pot bring salted water to boil. Add gnudi and cook for 6 minutes. Remove cooked gnudi from the pot with a slotted spoon. Sprinkle with parmesan. Divide between bowls. Top with tomato sauce, Serve right away.

 

Quick Tomato Sauce

In a blender bulse whole canned tomatoes with juices. In a skillet heat a tablespoon or two of olive oil, cook sliced garlic until lightly browned, add blended tomatoes, cover and cook until slightly reduced. Season with salt and pepper. Serve right away or refrigerate in airtight container until needed.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
KristinaKovas 20 2017, 04:12 PM Sveiki,Ausra, Sie gnudi kazkas nerealaus! Taip viskas elementaru ir taip skanu. as antra porcija suvalgiau su grietinele ir cinamonu su cukrum, mmm toks geris. Aciu :)
AusraKovas 20 2017, 04:24 PM Kristina, na todel ir idejau sita recepta, nes pamaniau, kad labai tiks prie pasamprotavimu apie HelloFresh mentaliteta; nes tikra tiesa - elementaru ir labai skanu; ne tik kad nereikia pastu siunciamu ruosiniu; bet net recepto nereikia;

Atsakyti į komentarą

EditaKovas 18 2017, 02:11 PM Ačiū. Visks laiku ir vietoje. LIKO RIKOTOS SŪRIO... 4 PAK po 250 g.... prisipirkau, bijojau, kad neužteks, kepiau tortus krikštynoms... Saldumynų nebenoriu, jau prisėdauu ieškoti informacijos gal užšaldyti... ir va - nuostabus receptas. Niekada dar nebandytas. Liuks.
AusraKovas 20 2017, 04:25 PM Edita, na tai liuks! smagu, kad pataikiau butent tinkamu momentu; jeigu bandysit gaminti, man labai rupes suzinoti, ar patiko;

Atsakyti į komentarą

ViktorijaKovas 8 2017, 08:39 AM Labai tiksli pastaba. Ką tik klausiau laidos su filosofu Kristupu Saboliumi. Jis priminė kitą pavyzdį: atsiradus internetui turime prieigą prie milžiniško įdomiausios informacijos srauto, bet sėdime ir laikiname kačiukų nuotraukas. Renkamės tai, kas nereikalauja pastangų, dėl ko nereikia sukti galvos, nes pasirinkimai šiuolaikinį žmogų vargina, netgi ir patys minimaliausi, tokie kaip ką gaminti vakarienei. Viena vertus, galiu bandyti suprasti, nors tokia paslauga ir ne man. Kita vertus, šiandieniniam žmogui bet kokia rutininė smulkmena atrodo baisus stresas. Kuo rengtis - nežino, stresas, reikia stilistų. Ką valgyti vakare - nežino, stresas, reikia, kad kiti nuspręstų. Ir t.t. ir panašiai. Kaip jaustis laimingam - nežino, stresas, reikia visokių gyvenimo mokytojų, gyvenimo būdo vadybininkų ir t.t. Keista.
AusraKovas 8 2017, 10:52 AM Viktroija, ir va butent todel mes issirenkam tokius prezidentyus, kaip kad JAV neperseniausiai issirinko; nes zmones pasiduoda smegenu plovimui; aciu uz pritarima ir uz pakomentavima;

Atsakyti į komentarą

KristinaKovas 8 2017, 08:18 AM Aušra, žavingas receptas, tikrai išmėginsiu! Ir nuotraukos liuks, žadina apetitą akimirksniu :) Dėl produktų į namus iš principo sutinku. Nors, kaip sakoma, nepabuvus kito žmogaus kailyje, negalima nieko kategoriškai teigti, bet man pačiai niekada nešovė mintis, jog norėčiau naudotis panašiomis paslaugomis, kad ir kaip gražiai jos būtų reklamuojamos.
AusraKovas 8 2017, 10:54 AM Aciu, Kristina; mano nuomone del viso sito pristatymu I namus biznio yra ta: atima is zmogaus teise nuspresti net ka valgyt vakarienei; tai ka jau bekalbeti apie rimtesnius sprendimus;

Atsakyti į komentarą

RedaKovas 8 2017, 04:41 AM Pritariu! Vieną kartą pagavau save besiknisant internete ir jau beveik užsisakant vakarienės į namus analogą Lietuvoje. Labai greitai pasibaisėjau savimi ir išjungiau naršyklę. Nors, kiek skaičiau atsiliepimus, tai Lietuvoje bent jau supakuoja saikingiau, deda į popierinį maišą ir atskirai po vieną pomidorą nevynioja. O šiaip, manau, kad turiu pakankamai proto pati susiplanuoti vakarienes ir nepermokėti už tokią paslaugą. Jūsų varškėčius išbandysiu, manau, kad kitą savaitę. Produktus stengiuosi supirkti savaitei, kad nereiktų du šimtus kartų į parduotuvę eiti. Jūsų tai kolegei irgi taip rekomenduočiau, už sutaupytus pinigus būtų galima ir suknelę nusipirkti. Pačiai. Be internetinės konsultacijos. :)
AusraKovas 8 2017, 10:56 AM Aciu, Reda, uz pritarima ir uz pakomentavima; o ideja del sukneles - liuks! as jai pasiulyciau, bet bijau likti nesuprasta;

Atsakyti į komentarą

VidmantaKovas 8 2017, 02:13 AM Labai pritariu Jums, Aušra. Šitas kultas jau ir Lietuvoje atsiranda - gal lėčiau, bet užtikrintai. Vis daugiau ir daugiau žmonių nejučia įsitraukia. Kai pamačiau FB filmuką, kaip net vaikams į namus pristatomi "žolytė, lapai, akmenukai..."viskas paruošta, kam vargti, eiti į gamtą su šeima, bendrauti, viską matyti ir liesti natūraliai...Liūdna. Bet, tikiu, vis viena bus tokių kaip Jūs, su laisve pasirinkti ir klysti. Ačiū. :)
AusraKovas 8 2017, 10:57 AM Aciu, Vidmanta! kaip malonu zinoti, kad yra tokiu sauniu mano bendraminciu!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)