All Of Me Loves All Of You

Vasaris 14, 2018 m Desertai, Tortai,
Komentarai (6)

 

All of me loves all of you

Love your curves and all yor edges

All your perfect imperfections.

Give your all to me

I will give my all to you

You are my end and my beginning

Even when I lose I am winning

Cause I give you all of me

And you give me all of you, oh oh

 

(John Legend)

 

 

Šiemet, lyg tyčia, Valentino diena įsprausta tarp Užgavėnių ir Vasario 16-os, tarsi kažkas specialiai būtų taip padaręs, kad meilės dieną švęsti būtų ne tik kad nepatogu, bet tiesiog netgi beveik nekorektiška. Dvi dienos po pagoniškų apeiginių Užgavėnių, kai viskas aprėdyta pilkomis arba bespalvėmis natūralių pluoštų sermėgėlėmis, ir dvi dienos prieš pat mūsų tautiškumo vos ne sakralinį paminėjimą, su trispalvėmis ir visa kita. Ryškiai raudona ir blizgi Valentino diena į tokį kontekstą tiesiog visiškai neįsipaišo. Bet, blizgi ar ne blizgi, vasario 14-oji kalendoriuje vistiek yra; aš tą kalendoriaus langelį visada padekoruoju rožinėmis širdelėmis, nes Valentino diena man visada buvo ir bus laukiama šventė.

Per keletą šio blogo gyvavimo metų aš jau spėjau išmokti, kad Lietuvoje Valentino dienos nemėgėjų yra tiek ir tiek. Vien pasiskaičius komentarus po Valentindieniui skirtais įrašais pasidaru aišku kaip dieną, kad kai kuriems žmonėms ta šventė netgi basesnė už šventvagiškąjį Halloween’ą. Nes gi viskas taip komerciška, nenatūralu, kičas, tikriausiai neekologiška, ir, kas be ko, tikrai kertasi su mūsų tautos puoselėjimomis tradicijomis bei papročiais, o taip pat vertybėmis.

Aš su tais nepritariančiais, nemėgstančiais ir tiesiog atvirai keikiančiais Valentino dieną visada kaip įmanydama bandau ginčytis, aiškinu, kad ne komercijoje čia bėda. Juk, labai norint, sukomercinti ir subanalinti galima bele ką; pati meilės šventė ar jos idėja čia niekuo dėta. Šventes mes švenčiam taip kaip norim, niekas gi neliepia nesaikingai pirkti brilijantus ar rožes. Švęskit, brangieji, taip, kaip patinka. Tai tik proga pabūti švelnesniais, meilesniais ir galbūt šiek tiek romantiškais. Manau, kad kalta ne komercija ar šventės lėkštumas, o tam tikrų žmonių tam tikri charakterio bruožai. Žinot kaip būna: vieni žmonės yra tiesiog atsigimę romantikai, jie tiki, kad gyvenime viskas turėtų būti kaip filme, su princais ant baltų žirgų, ir princesėmis, lakstanščiomis po žydinčius laukus, išsidraikiusiais plaukais ir vėjyje beplėvėsuojančiais suknelių šleifais, o viso to fone paprastai dar groja kokia itin romantinė muzika. Tokiems tipažams kiekvienas švelnumo momentas, kiekvienas prisiglaudimas ar bučinys yra nepaprastas, išdidintas, sureikšmintas, lyg tai būtų kažkas tokio. Tuo romantikai skiriasi nuo neromantikų. Neromantikams tokie intymūs švelnumo momentai yra banalūs, jie visomis išgalėmis, jeigu įmanoma, stengiasi jų išvengti, arba bent jau apsidangsto sarkazmo ar racionalumo kaukėmis. Progai pasitaikius neromantikai visada pakeiksnoja Valentino dieną.

Žmonių, kaip žinia, nepakeisi. Aš pati esu viena iš tų, kuriems bučiuojantis ausyse visada groja orkestrai, o romantiniai momentai mintyse nešiojami ir puoselėjami dešimtmečiais. Kartais atrodo, kad romantikams gyventi yra gana sudėtinga, nes, kaip nebūtų keista, tokių romantinių sielų mūsuose yra kukli mažuma. Dauguma žmonių yra sveiko proto, susitupėję, ir visokioms romantinėms baikoms paprastai neeikvoja nei savo brangaus laiko, nei minčių. Tai va, tokiems kaip aš Valentino diena yra tarsi legalus leidimas būti mirtinai pakvaišus dėl meilės. Jeigu būtų mano valia, aš norėčiau, kad kiekviena diena būtų Valentino diena, nes meilės ir romantikos niekada nebūna per daug.

Su Meilės diena, Brangieji!

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šokoladinis biskvitinis vyniotinis

Recepto šaltinis: The Novice Housewife

 

Raštas:

1 kiaušinio baltymas

30 g cukraus

40 g miltų

20 g sviesto, kambario temperatūros

Valgomųjų dažų

Plačią kepimo skardą ištiesti sviestiniu popieriumi. Ant popieriaus lapo atspausdinti arba ranka nupiešti norimą raštą, pakišti po sviestiniu poieriumi.

Mažame dubenėlyje šakute išplakti kiašinio baltymą, suberti cukrų ir miltus, gerai išmaišyti. Sudėti sviestą, dažus, ir gerai išsukti kol masė taps vientisa. Masę perdėti į konditerinį maišelį su siauru apvaliu antgaliu. Tešlą išspausti ant paruoštos skardos, naudojant piešinį vietoje trafareto. Skardą su išspaustu tešlos raštu kišti į šaldiklį, mažiausiai 15 minučių.

 

Biskvitas:

4 kiaušiniai

¾ stiklinės* cukraus

¾ stiklinės miltų

¼ stiklinės kakavos miltelių

1 šaukštelis kepimo miltelių

1 šaukštelis vanilės esencijos

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 190oC.

Kartu persijoti miltus, kepimo miltleius ir kakavą. Elekriniu plakikliu su šluotelės antgaliu plakti kiaušinius 5 minutes. Nenustojant plakti, pamažu suberti cukrų, supilti vanilę ir plakti dar 5 minutes. Suberti miltų mišinį ir atsargiai išmaišyti kol nebeliks sausų miltų ruožų. Nepermaišyti.

Iš šaldiklio išimti skardą su tešlos raštu. Išimti popieriaus lapą su trafaretu. Tešlą sukrėsti ant skardos, išlyginti į vienodo storio sluoksnį, pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti 10 minučių.

Kol biskvitas kepa, ant sauso paviršiaus patiesti didoką sviestinio popieriaus lakštą. Ant popieriaus užsijoti cukraus pudros. Iš orkaitės ištrauktą biskvitą tuojau pat apversti ant paruošto sviestinio pipieriaus su cukraus pudrą, nuo biskvito nulupti sviestinį popierių, biskvitą vėl apversti ir susukti į vyniotinį, pradedant nuo galo be rašto. Palikti kad pilnai atvėstų.

 

Kremas:

250 g sviesto, kambario tmperatūros

2 stiklinės cukraus pudros

40 g pieno miltelių su salyklu

½ šaukšto vanilės esencijos

Žiupsnelis druskos

125 g tamsaus šokolado

60 ml riebios grietinėlės

1 stiklinė susmulkintų riešutų

Elektriniu plakikliu su mentelės antgaliu išsukti sviestą ir cukraus pudrą, kol masė taps vientisa. Suberti pieno miltelius, druską, supilti vanilę ir gerai išsukti. Supilti šokoladą ir grietinėlę, plakti kol kremas taps vientisas ir purus. Naudoti tuojau pat.

Išsukti biskvitą, ant viso paviršiaus užtepti lygų kremo sluoksnį, užbarstyti riešutais. Biskvitą vėl susukti į standų vyniotinį, padėti šaltai, kad sustingtų. Tiekti kambario temperatūros.

 

 

Chocolate Cake Roll

Recipe source: The Novice Housewife

Pattern:

1 egg white

30 g sugar

40 g flour

20 g butter, at room temperature

Food coloring

Line baking pan with parchemnt. Print mirror image of desired pattern, place it under parchment on one side of the pan.

In a small bowl beat the egg white with a fork. Add in sugar and flour. Mix well. Beat in the butter to make a smooth paste. Add color if desired. Transfer batter into piping bag with small round tip. Pipe the pattern onto parchemnt paper, using template as guideline; freeze for at least 15 minutes.

 

Cake:

4 eggs

¾ cup sugar

¾ cup flour

¼ cup cocoa powder

1 teaspoon baking powder

1 teaspoon vanilla extract

Preheat the oven to 375oF.

Sift together flour, baking powder and cocoa.

In a stand mixer, fitted with whisk attachment, beat eggs for 5 minutes. Gradually add sugar and beat for an additional 5 minutes. Mix in the vanilla. Add flour mixture and mix gently until combined. Do not overmix. Take sheet pan with the piped pattern out of freezer. Remove template from under parchment.

Pour the batter over the pattern. Smooth into even layer. Bake in preheated oven for 10 minutes.

While cake is baking, sprinkle powdered sugar on a piece of parchment paper. Remove cake from the oven, flip it on prepared parchment paper. Peel off parchement. Flip the cake over again and roll it, starting from the side opposite from the pattern. Let cool compeletely.

 

Frosting:

2 sticks butter, at room temperature

2 cups powdered sugar

40 g malt powder

½ tablespoon vanilla extract

pinch salt

125 g dark chocolate, melted

60 ml heavy cream

1 cup nuts, chopped

In a bowl of a stand mixer, fitted with paddle attachment, beat butter and powdered sugar until well mixed. Add malt powder, vanilla, salt and beat until well combined. Add melted chocolate, then cream, and beat until light and fluffy. Use right away.

Unroll cake, spread an even layer of frostingover the entire surface of the cake, sprinkle evenly with nuts and roll it into a tight roll. Refrigerate until set. Serve at room tmperature.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
JurgaVasaris 16 2018, 03:14 AM Tiesiog odė meilei! Nuostabu, Aušra!
AusraVasaris 16 2018, 11:11 AM AAAAHHH!!! Jurga, ACIU!

Atsakyti į komentarą

ŽanaVasaris 15 2018, 09:51 AM Nerealiai su tais užrašais ir širdelėm! Suprastų idėją ir pastebėtų tik romantikas, kiti tokių mažų detalių nepastebi,tik apie skonį galvoja, tada reikia "pabaksnoti", kas tai per sumanymas... O tai neįdomu. Super, Aušra!
AusraVasaris 15 2018, 11:02 AM Aciu, Zana! uz supratima ir uz komplimentus; labai gera ir malonu;

Atsakyti į komentarą

LinaVasaris 15 2018, 07:32 AM Dar pamastymas. Nera labiau sukomercintos sventes kaip Kaledos, taciau vis tiek visi svencia.
AusraVasaris 15 2018, 11:00 AM Va butent!

Atsakyti į komentarą

LinaVasaris 15 2018, 07:27 AM Kaip tu turi laiko?
AusraVasaris 15 2018, 11:01 AM O.C.D.

Atsakyti į komentarą

DaliaVasaris 15 2018, 03:26 AM O aš iš kitos barikadų pusės, arba man dar niekas neparodė Valentino dienos iš tos, teisingos, pusės :))) bet šitos širdelės ant vyniotinio vertos krūvos apkabinimų ir bučinių. Ir kaip dainuoja vienas jau beveik klasikas "Ir niekada mums meilės nebus per daug"
AusraVasaris 15 2018, 11:04 AM Dalia, kaip ten gyvenasi, kitoje barikadu puseje :-) ? aciu uz siltus zodzius, uz palinkejimus, ir uz klasiko priminima; pasiniuniavau as sau tyliai ta dainele; MMMMMMmmmmmm!!!

DaliaVasaris 19 2018, 03:49 AM Įvairiai :) Kaip sūpynėse: ir aukštyn, ir žemyn. Vis dar neaišku kas tiesa ir kur, bet tikiuosi, kad dar turiu laiko išsiaiškinti.

Atsakyti į komentarą

AstaVasaris 14 2018, 01:15 PM Miela Aušra, aš esu visiškai tavo komandoje! Nemokėčiau ir negalėčiau dar tiksliau išdėstyti savo minčių Valentino dienos tema :) Švęskime meilę!
AusraVasaris 14 2018, 03:23 PM Aciu, Asta, uz palaikyma ir uz viska kita! :-)

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)