Beet Juice

Gegužė 07, 2019 m Daržovės, Gėrimai,
Komentarai (6)

 

 

Ar Jūs turite sulčiaspaudę? Jeigu turite, ar dažnai ją naudojate? O gal turite, bet niekada neištraukiate, laikote ją nustūmę į giliausią spintelės kampą, arba užkištą kur nors garaže? Aš sulčiaspaudės neturiu, bet retkarčiais ją pasiskolinu. Šį kartą irgi pasiskolinau, su intencija apsispręsti, ar verta man pagaliau ją įsigyti, ar visgi neverta. Skolintąją sulčiaspaudę kol kas naudoju kasdien, ir esu baisiai patenkinta. Mes su Julium spaudžiam sultis iš viso ko, tokiu būdu koncentruojam vitaminus ir juos geriam, kad, vasarai atėjus, būtumėm sveiki ir drūti, ir kad jokie virusai nei kitokios negandos prie mūsų nekibtų. Manau, kad jeigu turėčiau savo nuosavą sulčiaspaudę, ją tikrai naudočiau. ji tikrai neriogsotų be darbo, nes būtent tokio jos likimo aš baisiausiai bijau: kad įsigysiu dar vieną prietaisą, kurio nenaudosiu ir kuris tik bereikalingai užims vietą virtuvėje. Arba dar blogiau – bus ištrenktas kur nors į rūsį arba į garažą. O kaip Jums? Pasipasakokti, kokios jūsų patirtys ir emocijos naminių sulčių spaudimo srityje. Padėkit man apsispręst: pirkti ar ne.

Sultis spausti pradėjau dėl dar vienos gana svarbios priežasties. Šį savaitgalį man nusimato labai svarbi sportinė atranka. Šiai atrankai aš intensyviai ruošiausi visą žiemą, ir štai pagaliau atėjo lemtinga diena, kai visas tas mano triūsas bus pastatytas ant kortos. Kad pagerinti fizinę būklę ir tikėtinai paaukštinti visus matuojamus rodiklius, aš nutariau panaudoti dar vieną slaptą metodą, kuris kolei kas manęs dar nei karto nenuvylė. Didžioji paslaptis – burokėlių sultys. Apie magišką šviežių burokėlių galią yra daug visokios literatūros. Jeigu netingite, būtinai paskaitykit. Vienas smulkus burokėlių sulčių vartojimo minusas – jos nudažys jūsų šlapimą ryškia neonine rožine spalva. Taip kad jeigu Jums nusimato dopingo tyrimai, prašau turėkite tai omeny ir burokėlių sulčių vartojimą nutraukite bent savaitę prieš testą. Kadangi mano atrankoje šį kartą dopingų netikrins, tai aš galiu sau gerti burokėlių sultis, nors ir kibirais. Ką aš šiuo metu daugmaž ir darau. Na, gal ne kibirais, bet beveik.

Dar viena trumpa pastabėlė, dėl ateinančio savaitgalio. JAV, kaip žinia, šį sekmadienį bus švenčiama Motinos diena. Tiesiog taip sutapo, kad aš per Motinos dieną majačinsiuos toli nuo namų ir nuo savo vaikų, kažkokiame irklavimo centre, ir būsiu testuojama iš visų imanomų pusių. Mamyčių dienos proga aš darysiu tai, kas man žiauriai nesvietiškai patinka, nes 1) tiesiog taip likimas susiklostė; 2) mamytės, kaip nebūtų keista, irgi yra žmonės, jos turi pomėgius, ir hobius, ir aistras visokiausiai veiklai, kuri nebūtinai sukasi tik apie vaikučius ir jų reikaliukus.

Pabaigai visas mamytes noriu iš anksto pasveikinti su artėjančia (ara pavėluotai – su jau praėjusia) Motinos diena, ir tuo pačiu noriu visas primygtinai paraginti, kad jeigu dar netapot pilnaverčiu žmogumi, tai dabar yra pats laikas juo patapti. Jeigu Jūs vis dar esate įsijautę į namų apyvokos reikmens rolę, jeigu vis dar kruopščiai valot, skalbiat, verdat košytes, spaudžiat sultytes, trinat tyreles, kepat namines duoneles sumuštiniams ir naminius tortus gimtadieniams. vežiojat savo atžalas po būrelius ir treniruotes, sėdit sporto ar koncertų salėse ar stadijonuose ir atsidėję plojat katučių, kai atžala įmuša įvartį ar kitaip pasižymi, jeigu tokio tipo veikla užima visą Jūsų laisvą laiką, ir nebelieka laiko niekam kitam, nebent kokiam retam susibėgimui su kitomis mamytėmis ir papletkavojimui, tai Jūs, prašau, kuo greičiausiai susigalvokite sau rimtą užsiėmimą. Nesvarbu, kiek metukų Jūsų vaikeliui. Susiglavokite kažką didelio, svarbaus. Įrašykite tą veiklą į savo tvarkaraštį, storiausiu įmanomi flomasteriu. O namų ayvokos reikalus nustumkit į antrą planą. Jūs netapsite prastesne mama, jeigu kartą kitą neiškuopsite kampų ar neišsklabiste skalbinių. Jūs tik patapsite normaliu žmogumi.

Ačiū, kad paskaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:




DanuteGegužė 8 2019, 10:20 PM Aušra, Man atrodo kad reikia pirkt ir tiek. O pirmiausia su sultimis atstatykit tą energiją kurią išnaudojot abejonėms : ))
Atsakyti į komentarą

RenataGegužė 8 2019, 03:13 PM Tik įsigiję, maždaug pusmetį, sulčiaspaudę naudojom bent kas savaitę, vėliau - vis retyn, o pastaraisiais metais max. Tris kartus per metus. Labiausiai erzina jos plovimas po spaudimo. Paskutiniais metais dažniau naudoju plaktuvą įvairiems vaisių-daržovių kokteiliams plakti.
AusraGegužė 8 2019, 03:50 PM Aciu, Renata; ta masinele, kuria siuo metu esu pasiskolinusi, issivalo super lengvai; tiesiog nera jokio valymo; vienas indas; is jo viska iskreciu, iskalauju po kranu ir baigta; net nezinia, kaip cia pasiielgti - ar prikti, ar nepirkti....HMMMM:

Atsakyti į komentarą

IngaMGegužė 8 2019, 09:03 AM Oj, pas mane panašiai-kol vaikai buvo mažiukai ir vasarą, rudens pradžioj, kol dar daržovės ir vaisiai švieži-kurį laiką panaudojom, po to-supakavom ir patupdėm sandėliuke ant lentynos. Brrr tas plovimas, o ir man daug vietos užima nedidelėj virtuvėj, be to visi skalambija, kad reikia valgyti visą vaisių ar daržovę, kad gautume daugiau lastelienos, bet ne sultis spausti. Nu žodžiu-mes nebenaudojam:)
AusraGegužė 8 2019, 03:56 PM Inga, sutinku del lastelienos; darzoves ir vaisus valgyti irgi reikia, ne tik sultis is ju spausti; bet sulciu yra siek tiek kita paskirtis: spaudziant sultis galima sukoncentruoti visas tirpias medziagas; kitaip tariant, nereikia suslamsti 2 kg morku, kad gauti attitnkma kieki vitaminu ir pan; o del lastelienos panaudojimo, tai kai ispaudziu vaisu sultis, as tirsciu neismetu, o sudedu i indeli ir paskui viska iki gramelio suvalgau, su jogurtu; nes gaunasi tokia super skani vaisine tyrele; na, darzoviu ispaudas tai ismetu i komposta; nes dar nesugalvojau panaudojimo; nes darzoviu ispaudos man gaunasi beveik sausos; tokios beveik kaip sausos pjuvenos; ismetu, ir tiek;

Atsakyti į komentarą

RitaGegužė 8 2019, 04:07 AM Sulciaspaude naudoju tik svieziu morku sultims,sezono metu jas geriu iki pageltonavimo,kitu tiesiog nemegstu ir nesiterlinu.Tikiu,kad Tavieji rodikliai bus elitiniai!
AusraGegužė 8 2019, 03:57 PM Rita, man irgi tikriausiai butu sezoninis vartojimas; nors, pagalvojus, tai vaisiu ir darzoviu sezonas niekada nesibaigia; tik kiekviena sezona vis kiti vaisiai ir darzoves; na net nezinau, kaip cia protingiau pasielgus; pirkti man ta sulciaspaude ar ne pirkti...;

Atsakyti į komentarą

AistėGegužė 8 2019, 01:53 AM Mūsų istorija tokia pati - kai gavom sulčiaspaudę dovanų, džiaugėmės. Porą savaitėlių spaudėm sultis. Bet po truputėlį išsisėmėm, ir pačios sultys nusibodo, ir valymas :) Sulčiaspaudė dulka katilinėje, ištraukiama ne daugiau nei porą kartų per metus.
AusraGegužė 8 2019, 03:58 PM Aiste, dekui uz pasidalinima; as sito labiausiai bijau, kad ir man taip atsitiks; paskui nagus grausiuosi, kad stovi griozdas nenaudojamas;

Atsakyti į komentarą

LinaGegužė 7 2019, 03:31 PM Sulčiaspaudę naudojau max pusė metų. Spaudžiau stebuklingas burokėlių, morkų, salierų, agurkų ir visko kito, sultis. Palaipsniui entuziazmas ėmė silpti, sulčiaspaudė iškeliavo ‘ant spintutės’, o ten pastovėjus kokius gerus metus -pas sesę.
AusraGegužė 8 2019, 03:59 PM Lina, tai va, kad as net sesei negalesiu atiduoti, nes ji jau pati turi;

Atsakyti į komentarą



my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (54)
avokadai (9)
baklažanai (8)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (31)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (42)
knygos (46)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (56)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (52)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (30)
paukštiena (45)
persikai (17)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (48)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (20)
uogos (120)
Užgavėnės (15)
vaisiai (135)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)