Summertime, And The Living Is Easy

Rugpjūtis 15, 2019 m Desertai,
Komentarai (1)

 

 

Vasariniai savaitgaliai visada ypatingi. Nes dienos ilgos, naktys šiltos, galima tiek visko priplanuoti, tiek daug visko nuveikti, prisikaupti įspūdžių ir prisiminimų žiemai. Apie vieną tokį savaitgalį, liepos gale, jau trumpai užsiminiau, kai pasakojau apie Juliaus gimtadienio šventimą prie ežero. Penktadienio popietę atšventėm 12-ąjį gimtadienį, palydėjom saulę, sugrįžom namo; kol viską suploviau ir sutvarkiau, jau buvo paryčiai. Šeštadienį iš pat ryto aš suplanavau poros valandų solo treniruotę ant vandens. Kol saulutė dar žemai, oras vėsus, kol visi motorizuoti blerbiantys manijakai dar miega, o gervės ir kiti mieli padarėliai dar neišsislapstę, ežeras ramus, lygus, idiliškas. Tai va, padirbėjau porą valandų, pameditavau vienatvėje ant vandens, tik aš ir gervės. Sugrįžus ant kranto prirakinau savo valtelę ten, kur priklauso, paskubom persirengiau, sėdau į mašiną ir lėkiau žiūrėti savo vaiko beisbolo rungtynių. Trys valandos sėdėjimo beisbolo aikštėje, ant žolės, atsilošus pliažinėje kėdutėje, šildant saulutei, pralėkė kaip viena akimirka. Dvejos rungtynės, dvi įspūdingos Itakos komandos pergalės, mano vaikas aikštėje, galėčiau taip sėdėti ir žiūrėti beisbolą nors iki vidurnakčio. Bet rungtynės, deja pasibaigė, maždaug apie 4-ą val. Aš susikroviau visą savo mantą atgal į mašiną: pliažinę kėdutę, nepabaigtą kavą, kitą beisbolo mamytės atributiką, ir išbimbiau į savo ritualinę, 4 ½ val. trunkančią kelionę Filadelfijos link. Sekmadienį man nusimatė dvi rimtos treniruotės su Filadelfijos komanda.

Sekmadienis išaušo karštas. Aš atsikėliau brėkštant, išlėkiau pabėgioti prie tokio netoliese esančio kanalo. Virš kanalo kabojo tirštas rūkas, po tą rūką maklinėjo gervės, stirninas įsibridęs į vandenį, žąsys ramiai sau gagena. Nubėgau savo rytinį apšilimą, parlėkiau namo, greitai palilndau po dušu. Oro temperatūra tuo metu jau buvo netoli +30oC. Įsidėjau porą litrų vandens, pasitikrinau, ar turiu visus būtinus reikmenis ir išbimbiau į treniruotę. Treniruotė buvo kaip svajonė, tas palaimingas jausmas, kai 20 žmonių komanda yra taip sustyguota, kad net gera. Tokiais momentais iš tos laimės man kartais net verkti norisi, net 5-ių valandų kelionė atrodo vieni niekai. Po treniruotės, šiek tiek atsigavus vėl sėdau į mašiną, vėl 5-ios valandos pažįstamu maršrutu, namo.

Namo grįžau jau vakarėjant. Prie durų pasitiko šuniukas, visas namie užsisėdėjęs, nes mano vaikai, kaip nekeista, abu sulindę į ekranus. Kol dar visai nesutemo, nulupau Julių nuo ekrano, prigriebiau šuniuką, ir išsivedžiau visą šutvę į Indian Creek Farms, aviečiauti. Kai sugrižom, prisirinkę kelis gražius indelius aviečių, jau buvo visiškai tamsu. Šilta žvaigždėta vasaros naktis, čirpianti milijonais žiogų ir žybčiojanti milijonais jonvabalių. Oras kvepia erškėtrožėm ir šviežiai pririnktom avietėm.

Aš kulniavau sau tamsoje namo, su savo vaiku, pavargusi iki negalėjimo, net kalbėti nebeturėjau jėgų, o ant dūšios buvo taip be galo ir be krašto gera.

Parėjusi namo išsitraukiau savo seną pyrago formą, ištepiau ją sviestu, užmaišiau tešlą, priplakiau kiaušinių su grietinėle, viską supyliau į formą, ant viršaus negailėdama prikroviau tik ką pririnktų aviečių ir užkepiau šitą kuchen’ą. Pirmadienio pusryčiams.

Štai toks buvo savaitgalis.

Dėkui, kad paskaitėt.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avietinis plokštainis

 

1 ½ stiklinės* + 1 šaukštas miltų

Žiupsnelis druskos

115 g sviesto, įšalusio, supjaustyto kubeliais

1 stiklinė + 2 šaukštai grietinėlės

½ stiklinės cukraus

2 kiaušiniai

1 šaukštas vanilės esencijos

Šviežių aviečių

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 190oC.

Stačiakampę kepimo formą ištepti sviestu.

Virtuviniame kombaine sumaišyti 1 stiklinę miltų, susmulkintą sviestą ir žiupsnelį druskos. Sukti kol mišinys taps daugmaž vientisas. Supilti 2 šaukštus grietinėlės ir sukti kol susiformuos tešla. Tešlą perdėti į paruoštą formą ir pirštais suspausti į lygų sluoksnį, pilnai padengiant formos dugną.

Mažame dubnėlyje sumaišyti ½ stiklinės cukraus ir ½ stiklinės miltų. Mišinį suberti ant tešlos ir išlyginti į lygų sluoksnį.

Ant cukraus sluoksnio suberti avietes.

Kitame dubenėlyje arba giliame indelyje išplakti kiaušinius, grietinėlę, vanilę ir 1 šaukštą miltų. Mišinį supilti ant uogų. Formą pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti kol viršus lengvai paruduos, maždaug 30-35 minutes. Traukti iš orkaitės. Palikti kad šiek tiek atvėstų. Tiekti šiltą arba šaltą.

 

 

 

Raspberry kuchen

 

1 ½ cup + 1 tablespoon flour

Pinch of salt

4 oz butter, frozen, cubed

1 cup + 2 tablespoons cream

½ cup sugar

2 eggs

1 tablespoon vanilla extract

Fresh raspberries

Preheat oven to 375oF.

Generously butter 9x13” baking pan.

In a food processor pulse 1 cup flour, butter and salt, until unform. Add 2 tablsepoons cream and process until dough forms. Transfer dough into baking pan and press into an even layer.

In a small bowl mix ½ cup flour and ½ cup sugar, sprinkle in an even layer over the dough.

Scatter raspberries on top of sugar.

In another bowl or in a large measuring cup whisk eggs, cream, vanilla and 1 tablespoon flour. Pour mixture ove rraspberies. Place into preheated oven. Bake until top is lightly browned in spots, about 30-35 minutes. Remove from oven. Let cool slightly. Serve warm or cold.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
IngaMRugpjūtis 16 2019, 08:25 AM Ne nu, šakės, iš kur tiek jėgų VISKAM??? Reikia tikrai pavydėt ir mokytis:) Jūs-fantastiška, Aušra!
AusraRugpjūtis 16 2019, 10:39 AM :-)

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (4)
alyvuogės (4)
ananasai (8)
antiena (1)
apelsinai (36)
arbata (20)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (29)
bandelės (42)
blynai (39)
braškės (51)
Brie (2)
burokėliai (17)
bulvės (46)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (53)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (6)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (10)
Joninės (7)
jūros gėrybės (44)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (44)
keksiukai (46)
kiauliena (36)
kiaušiniai (40)
knygos (43)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (14)
ledai (51)
levandos (5)
Liepos 4-oji (11)
majonezas (8)
makaronai (49)
mangai (7)
maskarponė (28)
medus (29)
mėlynės (46)
mėtos (26)
moliūgai (52)
mocarela (17)
morkos (38)
Motinos diena (8)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (67)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (28)
paukštiena (43)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (191)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (26)
razinos (7)
ridikėliai (6)
riešutai (145)
rikota (37)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (21)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (12)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (37)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (154)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (96)
uogienė (17)
uogos (114)
Užgavėnės (14)
vaisiai (132)
Valentino diena (18)
varškė (10)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (29)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (18)
žirneliai (24)
žuvis (51)