Thanksgiving 2020: Ready For Dessert

Lapkritis 17, 2020 m Desertai,
Komentarai (1)

 

 

Padėkos dienos aš laukiau jau maždaug nuo kovo mėnesio. Pagaliau sulaukiau! Šiemet nutariau visąšventimą keliomis dienomis paankstinti; kalakutą ir visa kitą gaminsiu šį sekmadienį, nes nežinau, ar per tikrąją Padėkos Dieną galėsiu naudotis virtuve ar orkaite. Startuoju anksčiau, ir jeigu viskas gerai klostysis, bandysime pratęsti šventę iki ketvirtadienio, o gal ir dar ilgiau.

Desertai paruošti. Kalakutas laukia savo eilės. Aš gyvenu šventinėmis laukimo nuotaikomis. Tas laukimas man dar smagiau nei pati šventė. Ypačšiais pakrikusiais laikais – taip gera kažko laukti.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moliūginiai sausainiai su šokoladu ir riešutais

Recepto šaltinis: Bon Appetit

 

1 šaukštas malto cinamono

½ šaukštelio malto imbiero

½ šaukštelio tarkuoto muškato

¼ šaukštelio malto kardamono

3 stiklinės (375 g) miltų

1 ¼ šaukštelio valgomosios sodos

½ šaukštelio druskos

280 g sviesto, kambario temperatūros

1 ½ stiklinės (300 g) rudojo cukraus

1 stiklinė (200 g) cukraus

3 kiaušiniai

¼ stiklinės moliūgų tyrės

1 šaukštelis vanilės esencijos

350 g šokolado lašelių

1 ½ stiklinės (175 g) pekaninių karijų, susmulkintų

 

Orkaitęįkaitinti iki 175oC. Dvi plačias kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi.

Dubenėlyje sumaišyti miltus, prieskonius, sodą ir druską.

Kitame dubenyje išsukti sviestą ir abiejų rūšių cukrų. Po vieną dėti kiaušinius ir gerai išsukti. Sudėti moliūgų tyrę, supilti vanilę ir vėl gerai išmaišyti. Suberti miltų mišinį, išmaišyti; suberti riešutus, šokoladą, ir vėl išmaišyti.

Iš paruoštos tešlos formuoti apvalius sausainius, juos išdėlioti ant paruoštų skardų, tarp sausainių paliekant 5 cm tarpus. Pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti kol sausainių krašteliai lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės, palikti ant skardos kol pilnai atvės. Laikyti kambario temperatūroje, sandariai uždarytame inde.

 

 

Trapios tešlos pyragėliai su spanguolių įdaru

Recepto šaltinis: Bon Appetit

 

Tešla:

180 g miltų

115 g sviesto, įšąlusio, susmulkinto kubeliais

2 šaukštai cukraus

½ šaukštelio druskos

Ledinio vandens

Virtuviniame kombaine išsukti miltus, cukrų ir druską. Suberti sviestą ir sukti kol sviestas tolygiai pasiskirstys miltuose. Po vienąšaukštą pilti ledinį vandenį ir sukti kol pradės formuotis tešla. Tešlos mišinį išversti ant maistinės plėvelės, suspausti į skritulį, susukti į plėvelę ir dėti įšaldytuvą, kad sukietėtų.

 

Įdaras:

250 g spanguolių

1 apelsinas

100 g cukraus

1 ½ šaukšto kukurūzų sirupo

pieno

rupaus cukraus

Puode ant vidutinio stiprumo ugnies kaitinti spanguoles, tarkuotą apelsino žievelę, apelsino sultis ir cukrų, kol spanguolės suminkštės. Mažame dubenėlyje sumaišyti krakmolą ir porąšaukštųšalto vandens, mišinį supilti į puodą su spanguolėmis, išmaišyti, kaitinti, pastoviai miašant, kol įdaras sutirštės. Nukelti nuo ugnies, palikti, kad pilnai atvėstų. 

Atšąlusią tešlą traukti iš šaldytuvo, plonai iškočioti, išpjauti delno dydžio skritulėlius. Pusę skritulėlių išdėlioti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos, ant skritulėlių dėti įdaro, užkloti antru tešlos skritulėliu, užspausti kraštus. Pyragėlių viršų aptepti pienu, užbarstyti rupiu cukrumi, aštriu peiliu įpjauti nedidelį kryželį. Pyragėlius pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti kol įgaus auksinę spalvą.

Traukti iš orkaitės, palikti ant skardos kol pilnai atvės.

 

 

Moliūgų pyragas

Recepto šaltinis: King Arthur Flour

 

Tešla:

1 ½ stiklinės miltų

2 šaukštai cukraus

¼ šaukštelio druskos

115 g sviesto, įšalusio, susmulkinto

¼ stiklinės ledinio vandens

Virtuviniame kombaine sumaišyti miltus, druską ir cukrų. Suberti supjaustytą įšalusį sviestą, ir sukti tol, kol masė taps panaši į rupų smėlį. Po vieną šaukštą pilti šaltą vandenį, toliau vis sukant, kol susiformuos tešla. Tešlą iškrėsti ant sauso pamiltuoto maistinės plėvelės lakšto ir suspausti rankomis į plokščią diską. Tešlos stengtis perdaug neminkyti, kad ji nuo rankų nesušiltų. Ant tešlos kloti antrą maistinės plėvelės lakštą ir iškočioti maždaug 3 mm storio skritulį. Tešlos skritulį  įkloti į apvalią gilią kepimo formą, padengiant dugną ir šonus. Nupjaustyti per kraštus išlendančią tešlą. Paruoštą formą dėti į šaldytuvą.

 

Įdaras:

2 šaukštai miltų

¼ šaukštelio cinamono

Žiupsnelis malto muskato

¼ šaukštelio druskos

¾ stiklinės rudojo cukraus

1,5 stiklinės moliūgų tyrės (konservuotos arba naminės*)

1,5 stiklinės nesaldinto kondensuoto pieno

2 šaukštai kukurūzų sirupo

2 kiaušiniai

Orkaitę įkaitinti iki 230oC (450oF).

Dubenyje išmaišyti miltus, prieskonius, druską ir cukrų. Sudėti moliūgų tyrę, supilti kondensuotą pieną ir kukurūzų sirupą. Viską gerai išplakti ir palikti pusvalandžiui arba valandai pastovėti. Šakute išplakti kiaušinius ir supilti į moliūgo masę. Viską vėl gerai išplakti. Įdarą supilti į tešla išklotą formą.  Pyragą kišti į orkaitę ant pačios žemiausios orkaitės lentynos ir kepti 15 minučių. Orkaitės temperatūrą sumažinti iki 180oC (350oF), pyragą perkelti ant vidurinės orkaitės lentynos ir toliau kepti dar 35 – 40 minučių, kol pyrago įdaras sustandės ir nebelips prie įkišto peilio. Iškepusį pyragą traukti iš orkaitės. Atvėsinti kepimo formoje. Į stalą tiekti su vaniliniais ledais arba nesaldinta plakta grietinėle.

*Moliūgų tyrė: moliūgą perpjauti pusiau, švariai išskobti sėklas ir supjaustyti stambiomis riekėmis.Moliūgo riekes sudėti į didoką kiaurasamtį, uždėtą ant puodo su verdančiu vandeniu, uždengti dangčiu ir virti ant garų maždaug 20 minučių, kol moliūgas suminkštės ir lengvai trinsis šakute. Puodą nukelti nuo ugnies, nuo moliūgo riekelių nulupti žievę, o minkštimą sutrinti rankiniu blenderiu į vientisą tyrę. Moliūgų tyrę sukrėsti anyt didoko virtuvinio rankšluosčio, kampus užrišti ir pakabinti kelioms valandoms (arba pernakt), kad nubėgtų skystis. Šitaip paruoštą moliūgų tyrę naudoti receptuose vietoje konservuoto moliūgo. Tyrę taip pat galima užšaldyti sandariai uždarytuose plastikiniuose indeliuose arba specialiai šaldymui skirtuose maišeliuose. 

 

 

Obuolių pyragas

Recepto šaltinis: food52

 

Tešla:

1 ½ stiklinės miltų

2 šaukštai cukraus

¼ šaukštelio druskos

115 g sviesto, įšalusio, susmulkinto

¼ stiklinės ledinio vandens

Virtuviniame kombaine sumaišyti miltus, druską ir cukrų. Suberti supjaustytą įšalusį sviestą, ir sukti tol, kol masė taps panaši į rupų smėlį. Po vieną šaukštą pilti šaltą vandenį, toliau vis sukant, kol susiformuos tešla. Tešlą iškrėsti ant sauso pamiltuoto maistinės plėvelės lakšto ir suspausti rankomis į plokščią diską. Tešlos stengtis perdaug neminkyti, kad ji nuo rankų nesušiltų. Ant tešlos kloti antrą maistinės plėvelės lakštą ir iškočioti maždaug 3 mm storio skritulį. Tešlos skritulį  įkloti į apvalią gilią kepimo formą, padengiant dugną ir šonus. Nupjaustyti per kraštus išlendančią tešlą. Paruoštą formą dėti į šaldytuvą.

 

Įdaras:

1 kg kietų obuolių, nuluptų, supjaustytų plonais griežinėliais

¼ stiklinės (50 g) cukraus

¼ stiklinės (55 g) rudojo cukraus

1/2 šaukšto kukurūzų krakmolo

1 šaukštelis malto cinamono

1/2 šaukštelio malto imbiero

1/4 šaukštelio tarkuoto muškato

1/2 šaukštelio druskos

2  šaukštai sviesto, ištirpinto

Orkaitę įkaitinti iki 200oC.

Didokame dubenyje sumaišyti obuolių griežinėlius, abiejų rūšių cukrų, prieskonius, krakmolą ir cukrų.

Formą su tešla traukti iššaldytuvo. Ant tešlos išdėlioti obuolių griežinėlius, ant viršaus supilti dubenyje susikaupusį skystį, viršų aptepti sviestu. Pyragą pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti kol obuoliai suminkštės. Traukti iš orkaitės, palikti kad šiek tiek atvėstų. Tiekti šiltą arba kambario temperatūros.

 

 

 

 

 

 

Pumpkin, Pecan & Chocolate Chip Cookies

Recipe source: Bon Appetit

 

1 tablespoon ground cinnamon

½ teaspoon ground ginger

½ teaspoon ground nutmeg

¼ teaspoon cardamom

3 cups (375 g) flour

1 ¼ teaspoon baking soda

½ teaspoon salt

1 ¼ cups (280 g) butter, at room temperature

1 ½ cups (300 g) brown sugar

1 cup (200 g) sugar

3 eggs

¼ cup pumpkin puree

1 teaspoon vanilla extract

12 oz (350 g) chocolate chips

1 ½ cups (175 g) pecans, chopped

Preheat oven to 350°F. Line two large baking sheets with parchment.

In a bowl mix flour, spices, baking soda and salt.

In another bowl beat butter and both kinds of sugar until fluffy. Add eggs, one at a time, mix well to incorporate. Beat in pumpkin puree and vanilla. Add flour-spice mixture, then nuts and chocolate, gently mix until dough is uniform.

Scoop dough in rounds onto prepared baking sheet. Bake in preheated oven until edges are slightly browned. Remove from oven, let cool on the baking sheet. Store at room temperature in an airtight container.

 

 

Cranberry Hand Pies

Recipe source: Bon Appetit

 

Dough:

180 g flour

115 g butter, frozen, cubed

2 tablespoons sugar

½ teaspoon salt

Iced water

In a food processor mix flour, sugar and salt. Add cubed butter and process until uniformly incorporated. Add iced water, one tablespoon at a time, and process until dough begins to form. Transfer dough mixture onto plastic wrap, press into a disc, wrap and refrigerate until firm.

 

Filling:

250 g cranberries, fresh or frozen

1 orange, zested

100 g sugar

1 ½ tablespoon cornstarch

Milk

Turbinado sugar

In a medium saucepan set on medium heat cook cranberries, sugar, orange zest, orange juice, until cranberries soften. In a small cup mix cornstarch with a small amount of cold water, add mixture to pot with cranberries, cook until mixture thickens. Remove from heat. Let cool completely.

Roll out chilled dough, cut into circles or squares, spoon filling onto one half of the dough circles or squares, cover with another piece of dough, press to seal the edges.

Arrange pies onto parchment-lined baking sheet. Brush tops with milk, sprinkle with turbinado sugar, cut small x on top. Bake at 400oF until golden brown. Remove from oven. Let cool on baking sheet.

 

 

 

Pumpkin Pie

Recipe source: King Arthur Flour

 

Crust:

1 ½ cup flour

2 tablespoons sugar

¼ teaspoon salt

8 tablespoons butter, frozen, cubed

¼ cup ice cold water

Mix flour, sugar and salt in food processor. Add cubed frozen butter, pulse until mixture resembles coarse sand. Add cold water, one tablespoon at a time, until mixture starts clumping and forms a dough. Transfer dough onto a sheet of floured plastic wrap, shape it into a disc, put another sheet of plastic wrap on top and roll into a 1/8” thick round. Line the inside of pie dish with the crust, bottom and the sides. Trim the excess dough. Keep  the dough-lined pie dish in the fridge until you make the filling.

 

Filling:

2 tablespoons flour

¼ teaspoon cinnamon

Pinch ground nutmeg

¼ teaspoon salt

¾ cups brown sugar

1 ½ cup pumpkin puree (canned or homemade*)

12 oz can condensed milk, unsweetened

2 tablespoons corn syrup

2 eggs

Heat oven to 450oF. 

In a medium size bowl mix flour, spices, salt and sugar. Add pumpkin puree, condensed milk and corn syrup. Mix thoroughly and leave it for 30 – 60 minutes at room temperature. Add lightly beaten eggs. Mix well. Pour filling into prepared crust-lined pie dish. Bake on the oven’s lowest rack for 15 minutes. Lower oven temperature to 350oF, transfer pie to the center rack and bake for another 35-40 minutes, until the filling is set and the sharp knife inserted into the filling comes out moist but clean. Cool baked pie in the pie dish. Serve with vanilla ice cream or unsweetened wiped cream.

*For homemade pumpkin puree: wash pumpkin, cut it in half, scoop out the seeds and cut it into large chunks. Place pumpkin chunks into a large colander or strainer that is set on top of the large pot of boiling water. Cover and steam pumpkin for about 20 minutes, until it is soft and can be mashed easily with the fork. Remove from the heat. Peel off the skin. Transfer pumpkin pieces into a large bowl and mash it with handheld blender into a smooth paste. Transfer pumpkin paste onto a large piece of cheesecloth or a big kitchen towel, tie the ends, hang it over a pot or an empty bowl,  and let it drain for a few hours or overnight. Strained pumpkin puree could be used in recipes instead of canned pumpkin. Pumpkin puree can also be frozen in tightly closed plastic containers or zip-lock bags.

 

  

Single Crust Apple Pie

Recipe source: food52

Crust:

1 ½ cup flour

2 tablespoons sugar

¼ teaspoon salt

8 tablespoons butter, frozen, cubed

¼ cup ice cold water

Mix flour, sugar and salt in food processor. Add cubed frozen butter, pulse until mixture resembles coarse sand. Add cold water, one tablespoon at a time, until mixture starts clumping and forms a dough. Transfer dough onto a sheet of floured plastic wrap, shape it into a disc, put another sheet of plastic wrap on top and roll into a 1/8” thick round. Line the inside of pie dish with the crust, bottom and the sides. Trim the excess dough. Keep  the dough-lined pie dish in the fridge until you make the filling.

 

Filling:

2 pounds (1 kg) firm apples, peeled, thinly sliced

¼ cup (50 g) sugar

¼ cup (55 g) brown sugar

1/2 tablespoons cornstarch

1 teaspoon ground cinnamon

1/2 teaspoon ground ginger

1/4 teaspoon ground nutmeg

1/2 teaspoon salt

2 tablespoons butter, melted

Preheat oven to 400oF.

In a large bowl toss apple slices, sugars, spices, cornstarch and salt.

Remove firmed dough from refrigerator. Arrange apple slices on the dough, drizzle with accumulated liquid, brush with melted butter. Bake on the bottom rack in preheated oven until apples soften. Remove from oven, let cool slightly. Serve warm or at room temperature.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
LuLapkritis 19 2020, 07:10 AM Atrodo nuostabiai. Tokie klasikiniai ir jaukus pyragai! Gundausi padekos dienai isbanduti ir tuos pyragelius su spanguolem... jei bus kas suvalgys. Prasome, pasidalinkite savo stuffingo receptu, reikia pagaminti, kad vyrui butu neprasciau nei pas mama :)
AusraLapkritis 19 2020, 07:48 AM http://vaikaivanile.com/post-359-Padkos-diena

AusraLapkritis 19 2020, 07:50 AM http://vaikaivanile.com/post-271-Ms-Padkos-diena

AusraLapkritis 19 2020, 07:51 AM http://vaikaivanile.com/post-598-Thanksgiving

AusraLapkritis 19 2020, 07:51 AM http://vaikaivanile.com/archive-t-65-Padkos-diena

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)