Chicken-N-Biscuits

Vasaris 18, 2016 m Paukštiena,
Komentarai (2)

 

 

Anonsuose užsibrėžti vasario mėnesio planai įvykdyti: įrašai apie Užgavėnes, kinų naujametį, šv. Valentino dieną ir apie Vasario 16-ą sudėti į blogą ir paviešinti. Galiu pasidžiaugti, kad viskas vyko be trukdžių, todėl visus įrašus sugebėjau užbaigti laiku ir be didelio streso. Dar kartą pasitvirtino mano teorija, kad gyvenime viskas vyksta daug sklandžiau, kai iš pradžių surašomas geras planas. Todėl aš be planuočių ir be sąrašėlių – nei krust.

Be visų tiems aukščiau suminėtiems įrašams virtų ir keptų skanuliukų “iš sąrašo”, mano kasdienybėje dar buvo masė visokių kitokių virimų ir kepimų, kurie bloge liko nepaviešinti: visos tos paprastesnės ar sudėtingesnės vakarienės, iš likučių sukurpti greiti pietūs, lauknešėliai į mūsų sportines keliones, greiti užkandžiai tarp kelionių, tarp turnyrų ar po pamokų; kasdieniniai pusryčiai, vieni banalesni, o keli ir visai netgi nieko, netgi, sakyčiau, verti šiokio tokio pasididžiavimo; dar keli netikėti, neplanuoti eksperimentai, nutikę užplūdus kulinariniam įkvėpimui, kai tarp visų tų tortų, blynų ir saldumynų man staiga baisiai užsinorėdavo kažko sūraus, arba aštraus, arba niekada neragauto ir naujo. Aš išbandžiau labai neprastą naują sūrį. Aš nuvažiavau į Filadelfiją, nuėjau į rusų supermarketą ir iš ten parsivežiau visą asorti visokiausių rūkytų gaminių (tų, kurie sukelia vėžį), ir su tais gaminiais šeimai pritepiau sumuštinių su juoda duona, su sviestu ir su agurko griežinėliu, kaip senais gerais laikais. O tai, kas liko, supjausčiau smulkiais kubeliais ir sumečiau į carbonara padažą, sumaišiau su keptais briuselio kopūstais, askaloniniais česnakais, dar šlakeliu balto vyno, keliais kiaušinio tryniais, keliais šmoteliais sviesto ir viską suverčiau ant ką tik išvirtų orecchiette; buvo nenupasakojamo skanumo patiekalas.

Vasario mėnesį, kaip, beje bet kuriuo kitu metų laiku, buvo daug visko prigaminta ir lygiai tiek pat visko suvalgyta. Jeigu aš tų valgytojų dabar užklausčiau, kas jiems iš visų tų pusryčių, pietų vakarienių, tų lauknešėlių į mokyklą, užkandžių prie teliko ir viso kito labiausiai patiko, kas įsiminė, tai garantuoju, kad nei vienas nesugebėtų prisiminti, nei ką aš jiems gaminau, nei ką jie suvalgė. Nebent rimtai prisėstų ir susikaupę apie tai pagalvotų. Bet kas gi šiais laikais prisėda ir pagalvoja, juo labiau – apie seniai suvalgytą maistą.

Todėl aš rašau šitą blogą. Kad prieš padedant pietus ar vakarienę ant stalo negrįžtamam sudorojimui, mano kūriniai turėtų šansą įsiamžinti skaitmeninėse nuotraukose, elektroninėje laikmenoje ir mano prisiminimuose. Atsivertus senus įrašus apie kažkada gamintą maistą, man momentaliai atsigamina praeitis; aš iškart prisimenu ne tik tai, ką mes tą dieną valgėm ir ką veikėm, bet ir kokia tada buvo mano nuotaiką, ir kodėl aš visa tai gaminau. Mano senus įrašus aš dažnai pavartau su Julium; jam panašių prisiminimų būna nei kiek ne mažiau.

Tai va, jeigu Jus kartais užplūsta depresija, kai pusę dienos pratriūsus prie viryklės ruošiant šeimai vakarienę, per pusvalandį iš tos vakarienės ant stalo lieka tik trupiniai ir krūva nešvarių indų, aš Jums siūlau pradėti rašyti kulinarinį blogą. Tai bus nepakeičiamas būdas įamžinti visus tuos Jūsų sukurtus valgomus šedevrus; Jūs juos paskui su pasididžiavimu galėsite parodyti kitiems, papasakoti, kaip buvo skanu, ir kaip smagu buvo matyti tuos patenkintus valgančiųjų veidus. Tos nuotraukos primins jums tai, ko niekas kitas galbūt nepastebėjo ir ką suspėjo įamžinti tik Jūsų fotoaparatas. Nuotraukos, receptai ir prie jų sudėti tekstai Jums primins tuos brangiuosius gyvenimo momentus, kurie, nerašant blogo, negrįžtamai nugrimztų praeitin.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sumuštinis su kepta vištiena

Chicken & Biscuits

 

Vištiena:

1stiklinė pasukų

1šaukštasSriracha padažo

½ šaukštelio druskos

¼šaukštelio šviežiai sumaltų juodųjų pipirų

4vištos šlaunelės, be kaulų ir odos (arba 4 krūtinėlės puselės), išmuštos į ½ cm storio kepsnelius

Japoniškų džiūvėselių (panko), apvoliojimui

Aliejaus, kepimui

Dubenyje, giliame kepimo inde arba zip-lock maišelyje sumaišyti pasukas, Sriracha padažą, druską ir pipirus. Sudėti išmuštus vištienos kepsnelius ir gerai išmaišyti, kad vištiena pilnai pasidengtų marinatu. Uždengti (arba sandariai uždaryti maišelį) ir padėti šaltai 3-8 valandoms.

Į plačią keptuvę pripilti maždaug 1 cm aliejaus; keptuvę užkaisti ant vidutinio stiprumo ugnies ir kaitinti, kol, įmetus vieną džiūvėsių trupinėlį, aliejus iškart ims spragėti.

Panko džiūvėsėlius supilti į platų žemą dubenį arba į gilią lėkštę. Vištieną išimti iš marinato, apvolioti džiūvėsėliuose ir dėti į įkaitintą aliejų. Kepti tik po vieną arba po du kepsnelius iš karto, priklausomai nuo keptuvės dydžio, kad kepsneliai kepdami nesiliestų ir kad kepimo metu nenukristų aliejaus temperatūra. Kepti, kol kepsneliai taps sodrios auskinės spalvos, maždaug po 3 minutes ant kiekvienos pusės. Kepsnelius traukti iš keptuvės, dėti ant popieriniais rankšluostėliais ištiestos lėkštės ir palikti, kol prireiks.

 

Bandelės:

1 ¾ stiklinės* miltų

1 šaukštas kepimo miltelių

Žiupsnelis druskos

70 g sviesto, įšalusio

1 stiklinė stambiai sutarkuoto čedario sūrio

1 stiklinė pasukų

Kiaušinio plakinio, aptepimui

*1 stiklinė = 236 ml

Miltus, kepimo miltelius ir druską persijoti į dubenį ir dėti 25–40 minučių į šaldiklį, kad gerai atšaltų.

Į atšalusį miltų mišinį per stambią tarką sutarkuoti įšalusį sviestą, suberti tarkuotą sūrį; viską pertrinti pirštais, kol sviestas ir sūris daugmaž tolygiai pasiskirstys. Dirbti kuo sparčiau, kad masė nuo rankų kuo mažiau sušiltų.

Supilti pasukas ir viską atsargai išmaišyti mentele arba tvirtu mediniu šaukštu, kol neliks sausų miltų ir susiformuos drėgna, lipni tešla. Tešlą iškrėsti ant pamiltuoto paviršiaus, suformuoti 2,5-3 cm storio stačiakampį; jį supjaustyti į 12 vienodo dydžio stačiakampių bandelių (arba apvalia sausainių formele išspausti apvalias bandeles; kiekvieną kartą prieš pjaunant formelę įdėti į dubenėlį su miltais, kad pjaunamasis paviršius pasidengtų miltais). Bandeles dėti ant sviestiniu popieriumi arba silikoniniu takeliu išklotos skardos; skardą su bandelėmis dėti 10–15 minučių į šaldytuvą.

Kol bandelės šąla, įkaitinti orkaitę iki 190oC.

Atšalusias bandeles traukti iš šaldytuvo; bandelių viršų aptepti kiaušinio plakiniu.

Kepti maždaug 20 minučių, kol bandelių viršus paruduos.

Traukti iš orkaitės ir padėti į šalį, kol prireiks.

 

Užbaigimas:

Kepta vištiena

Greitos sūrio bandelės

50 g sviesto, kambario temperatūros

1 šaukštas medaus

Jūros druskos

Sriracha majonezo

Mažame dubenėlyje sumaišyti sviestą, medų ir žiupsnelį jūros druskos.

Bandeles perpjauti horizontaliai pusiau, ant abiejų puselių užtepti sviesto su medumi.

Ant vienos bandelės pusės dėti keptos vištienos gabalėlį, apšlakstyti Sriracha majonezu, užvožti antrąja bandelės pusele ir tuojau pat nešti į stalą.

 

 

 Chicken & Biscuits

 

Chicken:

1cupbuttermilk

1tablespoonSriracha sauce

½ teaspoonsalt

¼teaspoonfreshly ground black pepper

4skinless, boneless chicken cutlets, pounded to ¼” thickness

Panco, for coating

Oil, for frying

Combine buttermilk, Sriracha sauce, salt, black pepper in a bowl, medium baking dish or zip-lock bag; add chicken. Mix well to coat the chicken, cover (or seal the bag) and chill for 3-8 hours.

Pour about ½” of oil in a large skillet and heat over medium-high heat until oil bubbles immediately when panko crumb is added.

Place panko in a shallow bowl. Remove chicken from marinade; season with salt and pepper. Dredge chicken in panko, shaking off excess. Fry chicken until golden brown, crisp, and cooked through, about 3 minutes per side. Transfer chicken to a paper towel–lined baking sheet to drain.

 

Biscuits:

1 ¾ cup flour 

1 tablespoon baking powder

Pinch of salt

5 tablespoons butter, frozen

1 cup shredded cheddar

1 cup buttermilk 

1 egg, for brushing

Line baking sheet with parchment or Silpat.

Sift together flour, baking powder and salt into a large bowl. Place in the freezer for 25–40 minutes. Using large holes on the grater grate frozen butter into chilled dry ingredients. Add grated cheddar and mix quickly with your fingers until butter and cheese is evenly distributed. Add buttermilk. Mix gently with the spatula, just until there are no more visible streaks of dry flour remaining. Transfer dough onto a floured surface. Shape it into a rectangle that is approximately 1 inch thick. Dip round cookie cutter into flour and cut 12 equal size biscuits. Keep dipping cookie cutter into flour between each biscuit. Place biscuits onto prepared baking sheet and place it into refrigerator for 10–15 minutes.

Preheat oven to 375oC. In a small bowl whisk egg and 1 teaspoon of water. Brush chilled biscuits with egg wash and place them into preheated oven. Bake for approximately 20 minutes, until biscuits turn golden brown. Remove from the oven. Set aside until needed.  

 

Assembling:

Fried Chicken

Cheddar biscuits

4 tablespoons butter, at room temperature

1 tablespoon honey

Sea salt

Sriracha mayonnaise

Mix butter, honey and sea salt in a small bowl until smooth.

Split freshly made biscuits in half, spread each side with honey butter. Build sandwiches with biscuits, chicken, and mayonnaise. Serve right away.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
Gegužė 21 2018, 01:39 PM Kaip gaila, kad tik dabar išbandžiau šį recepta....praradau ištisus du metus. Superinis! Aš gaminau sparnelius, perpjoviau juos į 2 dalis, toliau viskas kaip recepte, o po apkepimo keptuvėje baigiau kepti orkaitėje apie 10 min., nes sparneliams trūko iškepimo. Kokia balta mėsytė, koks geras skonis! Marinatas gerumu prilygsta tam tobulam Pekino anties marinatui, kuris niekada neatsibosta :) Bandelės irgi superinės ir čia būtinos! Majonezą pagaminau greituoju būdu pati ;) - sriracha padazas+Hellmans. Ačiū labai :)
AusraGegužė 21 2018, 04:10 PM Labai prasau ir I sveikata! smagu, kad patiko; dekui, kad isbandet recepta ir kad nepatingejot bruksteleti atsiliepima;

Atsakyti į komentarą

IngaVasaris 19 2016, 04:14 AM Labai apetitnai atrodo (ir atsiverčiau Jūsų blogą prieš piet, žiauriai išalkus). Pasirodysiu tikra neišmanėlė, bet negirdėtas man sriracha padažas. Koks jo skonis ir kuo jį būtų galima pakeist? O kas dėl tinklaraščio rašymo, tai aš mieliau skaitysiu tai, ką parašote Jūs, nepaisant to, kad gaminti mėgstu.
AusraVasaris 19 2016, 10:01 AM Inga, aciu uz visus pagyrimus; visada labai malonu isgirsti, kad turiu tokiu istikimu skaitytoju; o del sriracha padazo - tai astrus cili papriku padazas; jo Lietuvoje tikrai yra: http://aliejus.com/index.php/pagardai/tailandietiski-padazai/sriracha-cili-padazas

AusraVasaris 19 2016, 10:04 AM Inga, va cia dar viena vieta, kur tuo padazu prekiaujama; didesniuose supermarketuose arba kokiose mandresnese specializuotose parduotuveles tikriausiai irgi jo yra: http://www.eastanbul.lt/padazas-sriracha-itin-astrus-3

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)