8-asis gimtadienis

Rugpjūtis 18, 2015 m Desertai, Tortai, Vaisiai,
Komentarai (6)

 

 

Nežinau, kaip čia atsitiko, kad įrašas apie Juliaus gimtadienį nusikėlė net iki rugpjūčio 18-os, nors chronologine tvarka jis turėjo būti publikuojamas prieš mano gimtadienį, ir prieš iškylą į 1000 salų. Na bet geriau vėliau negu niekada.

Įrašas nusikėlė dėl torto recepto. Tai tikriausiai pats ilgiausias kada nors publikuotas (ir kada nors mano gamintas) torto receptas, su N etapų, tiek pat šaldymų, vėsinimų, laukimų ir panašiai. Tortą pradėjau planuoti prieš gerus porą mėnesių, nes reikėjo šį tą užsakyti iš amazon (riešutinį sviestą, acetatą, žirnelius papuošimui, t.t.), reikėjo laukti, kol visi reikiami ingredientai ir priemonės atkeliaus; paskui reikėjo suplanuoti visus etapus. Tortą gaminau kalias dienas. Tiksliau naktis. Sukonstravau jį iš vakaro, prieš visas iškilmes. Per naktį jį laikiau šaldiklyje, po to iš ryto kelioms valandoms perkėliau į šaldytuvą, o maždaug vieną valandą prieš nešant į stalą tortą pastačiau ant stalo kambario temperatūroje, kad jis kaip reikiant atsileistų ir susibalansuotų.

Nors gaminimo procesas buvo ilgas, man tai buvo gryniausias malonumas. Džiaugiausi, kad buvo tinkama proga išbandyti tokį sudėtingą receptą. Na o rezultatas, kaip ir tikėjausi, buvo super. Lygiai kaip ir kitas Christina Tosi tortas, keptas pernai panašiai progai, šitas bananinis gavosi nei kiek ne prastesnis. Visų ragavusiųjų jis buvo išgirtas. Be to, ir išvaizda buvo visai nešpietna. Nes gi tokia proga!!! 8-asis gimtadienis - tai Jums ne juokai. Porą mėnesių buvo skaičiuojamos dienos, braukomi kalendoriaus langeliai ir buvo taip baisiai laukiama, kad kai atėjo ta svarbioji diena, tai Jubiliatas atsikėlė 6-ą valandą ryto ir net nenusivilkęs pižamos atsisėdo kieme ant laiptų ir ėmė laukti atvykstančių svečių.

Gimtadienį atšventėm kaip dera. Linksmybės truko iki vėlumos ir buvo užbaigtos nelegaliais fejerverkais. Aš pati į galą visiškai išlūžau, įlindau viena į tą pripučiamą namelį ir net nepajutau, kaip atsijungiau. Užmigau ir pramiegojau kažkur pusantros valandos. Čia tai bent šventimas!

Aš visos šventės metu laksčiau su fotiku ir stengiausi įamžinti svarbiausius dienos momentus, šypsenas, draugus. Paskui iš skaitmeninių failų atspausdinau kalną nuotraukų ir jas visas sudėjau į fotoalbumą, kad po daugelio metų būtų ką prisiminti. Nes nuotraukos albume man kažkodėl yra daug mielesnės už tas, kur kompiuteryje. Vartydama albumą, o paskui triūsdama prie šito įrašo, aš pasidžiaugiau, kad buvo toks smagus gimtadienis, ir dar mintyse padėkojau likimui, kad mano gyvenime yra tokių šaunių berniukų, su kuriais tokį gimtadienį galima atšvęsti.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Momofuku Milk Bar kepyklos bananinis tortas

Recepto šaltinis: Christina Tosi, David Chang | Momofuku Milk Bar

 

Bananinis kremas:

340 g prinokusių bananų, supjaustytų 2-2,5cm ilgio gabalėliais

¾ stiklinės* pieno

½ šaukštelio citrinų sulčių

1 šaukštelis želatino miltelių

½ stiklinės cukraus

1 šaukštas + 1 šaukštelis kukurūzų krakmolo

Žiupsnelis druskos

3 kiaušinių tryniai

1 stiklinė riebios grietinėlės

40 g sviesto, supjaustyto kubeliais

*1 stiklinė = 236 ml          

Į virtuvinį kombainą sudėti bananus, supilti ½ stiklinės pieno, citrinų sultis, ir sukti kol masė taps vientisa.

Į mažą dubenėlį supilti likusį pieną, suberti želatiną ir palikti, kad išbrinktų.

Vidutinio dydžio puode sumaišyti cukrų, krakmolą ir druską. Supilti bananų mišinį, kiaušinių trynius ir ¼ stiklinės grietinėlės. Gerai išmaišyti. Puodą užaisti ant vidutinio stiprumo ugnies ir kaitinti, pastoviai maišant, kol užvirs. Sumažinti ugnies stiprumą ir virti dar 2 minutes, pastoviai maišant. Sudėti išbrinkusį želatiną ir virti maišant dar 1 minutę. Puodą nukelti nuo ugnies. Mišinį iš puodo perpilti į dubenį, įstatytą į kitą dubenį su ledukais. Palikti, kad atšaltų.

Elektriniu mikseriu iki standumo išplakti likusią grietinėlę (¾ stiklinės).         Į grietinėlę įmaišyti atvėsusią bananų masę. Dėti į šaldytuvą, kad gerai atšaltų, mažiausiai porai valandų.

 

Griliažas:

½ stiklinės lazdyno riešutų

½ stiklinės cukraus

Orkaitę įkaitinti iki 175oC.             

Riešutus paskleisti vienu sluoksniu ant plačios skardos, pašauti į karštą orkaitę ir skrudinti, retkarčiais pamaišant, maždaug 12-15 minučių, kol lengvai apskrus. Traukti iš orkaitės. Riešutus tuojau pat suberti ant virtuvinio rankšluostėlio ir rankšluostėliu nutrinti tamsias luobeles. Palikti kad atvėstų.

Plačią kepimo skardą papurkšti aliejumi arba ištiesti silikoniniu Silpat takeliu.

Mažame puodelyje, užkaistame ant vidutinio stiprumo ugnies, kaitinti cukrų, nemaišant, kol ištirps ir įgaus gintarinį atspalvį. Nukelti nuo ugnies. Į karštą cukrų suberti atvėsusius riešutus. Masę tuojau pat išpilti ant paruoštos skardos ir paskleisti plonu sluoksniu. Palikti kad atvėstų. Naudoti tuojau pat arba laikyti kambario temperatūroje sandariai uždarytame inde, kol prireiks.

 

Riešutiniai trupiniai:

½ normos griliažo

1 stiklinė lazdyno riešutų sviesto

1/3 stiklinės cukraus pudros

¾ šaukštelio druskos

3 stiklinės sparagintų ryžių sausų pusryčių (Rice Krispies arba kt.)

 

Į virtuvinį kombainą sudėti stambiais gabalais sulaužytą griliažą ir sumalti į miltelius.         

Į dubenį suberti griliažo miltelius, sudėti lazdyno riešutų sviestą ir cukraus pudrą. Viską išsukti mikseriu iki vientisos masės. Suberti sausus pusryčius ir gerai išmaišyti. Laikyti šaltai kol prireiks.

 

Biskvitai:

3½ stiklinės miltų

1½ šaukštelio kepimo miltelių

1½ šaukštelio valgomos sodos

¾ šaukštelio druskos

170 g sviesto, kambario temperatūros

2 stiklinės cukraus

2 kiaušiniai

450 g prinokusių bananų, sutrintų į tyrę

1 stiklinė kefyro

¼ stiklinės aliejaus, neutralaus skonio

Orkaitę įkaitinti iki 165oC. Tris apvalias 23cm skersmens formas patepti sviestu, dugną ištiesti sviestiniu popieriumi, popierių taip pat patepti sviestu. Formos vidų pabarstyti miltais. Apvertus iškratyti neprilipusius miltus.

Į vidutinio dydžio dubenį kartu persijoti miltus, kepimo miltelius, sodą ir druską.

Elektriniu mikseriu iki purumo išsukti sviestą. Dalimis suberti cukrų ir sukti kol masė taps puri ir vientisa, maždaug 3 minutes. Po vieną dėti kiaušinius, kaskart gerai išsukant po kiekvieno pridėjimo. Supilti bananų masę, kefyrą ir aliejų. Išmaišyti. Suberti miltus ir atsargiai maišyti tol, kol nebeliks sausų miltų ruožų. Nepermaišyti.

Tešlą po lygiai paskirstyti į tris paruoštas formas. Išlyginti paviršių. Pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 20-25 minutes, kol medinis dantų krapštukas, įbestas į patį biskvito centrą, liks sausas. Traukti iš orkaitės. Biskvitus palikti 10 minučių, kad šiek tiek atvėstų. Peiliu atlaisvinti prie formos prikibusius biskvito kraštus. Biskvitus apversti ant grotelių. Nulupti sviestinį popierių. Palikti kad pilnai atvėstų.

 

Riešutinis kremas:

½ stiklinės lazdyno riešutų sviesto

55 g sviesto, kambario temperatūros

2 šaukštai cukraus pudros

Žiupsnelis druskos

Dubenėlyje išsukti riešutų sviestą, sviestą, cukraus pudrą ir druską iki vientisos masės.

 

Šokoladinis kremas:

½ stiklinės lazdyno riešutų sviesto

115 g tamsaus šokolado, susmulkinto

3 šaukštai šokoladinio padažo

Žiupsnelis druskos

½ stiklinės riebios grietinėlės

1/3 stiklinės pieno

Į vidutinį karščiui atsparų dubenį sudėti riešutų sviestą, šokoladą, šokoladinį padažą ir druską. Kaitinti mikrobangėje krosnelėje maždaug 60 sekundžių, kol sušils. Traukti iš mikrobangės ir energingai maišyti kol šokoladas ištrips. Pamažu supilti grietinėlę ir gerai išmaišyti. Dėti 1 valandai į šaldytuvą, kad sustingtų. Prieš naudojant išsukti mikseriu iki purios masės.

                                                                

Torto konstravimas:

Biskvitus dėti ant sauso lygaus paviršiaus. 20cm skersmens konditeriniu žiedu iš kiekvieno biskvito išpjauti 20cm skersmens skritulį.

Į 20cm skersmens konditerinį žiedą įtiesti 15-20cm pločio acetato juostą (arba lipnia juostele suklijuoti dvi siauresnes juostas).

Acetatu ištiestą žiedą dėti ant lėkštės arba padėklo. Į žiedą įdėti vieną biskvito sluoksnį. Biskvito paviršių sulaistyti pienu. Ant biskvito dėti pusę šokoladinio kremo, išlyginti į lygų sluoksnį. Ant viršaus užbarstyti riešutinių trupinių. Dėti pusę bananinio kremo; išlyginti į lygų sluoksnį. Toliau sluoksniuoti ta pačia eiga. Ant viršaus uždėti paskutinį trečiąjį biskvitą; paviršių sulaistyti pienu; Ant viršaus užtepti riešutinį kremą, išlyginti paviršių. Tortą uždengti maistine plėvele ir dėti į šaldytuvą, kad gerai sustingtų.

Prieš nešant į stalą, tortą traukti iš šaldytuvo. Atsargiai nukelti metalinį žiedą, nuimti acetatą. Torto viršų papuošti likusiu griliažu arba riešutiniais trupiniais.

 

 

 

 

Momofuku Milk Bar Banana Cream Cake

Recipe adapted from: Christina Tosi, David Chang | Momofuku Milk Bar

 

Banana cream:

¾ pound very ripe bananas, cut into 1-inch chunks

¾ cup milk

½ teaspoon fresh lemon juice

1 teaspoon unflavored gelatin

½ cup sugar

1 tablespoon + 1 teaspoon cornstarch

Pinch salt

3 egg yolks

1 cup heavy cream

3 tablespoons butter, cut into pieces

Combine bananas, ½ cup milk, and lemon juice in a food processor; process until smooth. In a small bowl, sprinkle gelatin over remaining ¼ cup milk.

Whisk sugar, cornstarch, and salt in a medium saucepan. Whisk in banana mixture, egg yolks, and ¼ cup heavy cream until smooth and well blended. Bring to a boil over medium heat, stirring constantly. Reduce heat to low and cook for 2 minutes, stirring constantly. Stir in butter and reserved gelatin mixture and cook for 1 minute, stirring constantly, to dissolve gelatin. Pour mixture into a bowl and set in a larger bowl of ice water; stir occasionally until cool.

Whip remaining ¾ cup cream until stiff. Fold into banana mixture. Cover and refrigerate until cold, at least 2 hours.

 

Hazelnut brittle:

½ cup hazelnuts

½ cup sugar          

Preheat oven to 350°F.

Spread hazelnuts on a large baking sheet; bake 12 to 15 minutes until toasted. Remove from oven and immediately rub nuts with a clean dish towel to remove as much of skins as possible; let cool.

Spray another baking sheet with nonstick spray; set aside.

In a small saucepan, heat sugar over medium heat, swirling pot occasionally, until sugar melts and is amber in color. Stir in hazelnuts to coat with caramel, and pour onto prepared baking sheet. Spread nuts in a single layer with fork; let cool. Use right away or store at room temperature in an airtight container.

 

Hazelnut crunch:

½ recipe hazelnut brittle

1 cup hazelnut paste

1/3 cup powdered sugar

¾ teaspoon salt

3 cups rice krispies or similar crisp rice cereal

 

In a food processor, grind hazelnut brittle to a powder.

In a stand mixer with paddle attachment, beat hazelnut powder, hazelnut paste, powdered sugar, and salt until blended. Add rice cereal and beat until blended. Refrigerate until needed.

 

Banana cake layers:

3½ cups flour

1½ teaspoons baking powder

1½ teaspoons baking soda

¾ teaspoon salt

12 tablespoons butter, at room temperature

2 cups sugar

2 eggs

1 pound very ripe bananas, mashed

1 cup buttermilk

¼ cup vegetable oil

Adjust 2 oven racks to divide oven into thirds. Preheat oven to 325°F. Grease three 9-inch round cake pans. Line bottoms with parchment. Grease paper and dust pans with flour; tap out excess.

Whisk flour, baking powder, baking soda, and salt in a medium bowl; set aside.

In a stand mixer with paddle attachment, beat butter until creamy. Gradually pour in sugar; beat on medium speed until light and fluffy, about 3 minutes. Add eggs, one at a time, until well blended. Add bananas, buttermilk, and oil; blend until combined. Add flour mixture and beat on low speed until blended.

Divide batter between prepared pans and spread evenly. Bake until a toothpick inserted in center of cakes comes out clean, 20 to 25 minutes. Let cakes cool in pans 10 minutes. Run a knife around sides of pans and turn cakes onto racks. Remove parchment paper; let cool.

 

Hazelnut frosting:

½ cup hazelnut paste

4 tablespoons butter, at room temperature

2 tablespoons powdered sugar

Pinch of salt

In a small bowl, beat hazelnut paste, butter, powdered sugar, and salt until smooth and creamy. Use right away.

 

Chocolate-hazelnut ganache:

½ cup hazelnut paste

4 ounces dark chocolate, chopped

3 tablespoons hot fudge sauce

Pinch salt

½ cup heavy cream

1/3 cup milk

In a medium bowl, combine hazelnut paste, chocolate, fudge sauce, and salt. Microwave on medium for 60 seconds, stirring after 30 seconds. Remove and stir until chocolate is melted. Gradually whisk in cream until blended. Cover and refrigerate until cold, about 1 hour.

Right before assembling, set bowl with ganache in a larger bowl of ice water and beat with a handheld mixer until ganache is fluffy and thick enough to spread.

 

Assembling:

Place cake layers on a dry surface. Using 8” pastry ring cut 8” circles out of each cake layer.

Line 8-inch cake ring with 6-8-inch tall acetate strips (or tape together two 3.5-4” acetate strips into a tall tube).

Place acetate-lined cake ring on a plate or a cake stand. Place 1 cake layer inside the pastry ring; brush the top of cake layer with milk. Spread with half the ganache. Sprinkle evenly with half the hazelnut crunch. Spoon half the banana cream over top and spread evenly. Repeat layering once, then top with last cake layer (brush top with milk), and spread the top with hazelnut frosting. Cover cake with plastic wrap and refrigerate cake at least 1 hour.

When ready to serve, lift the cake ring gently from the cake. Unwrap the acetate. Decorate the top of the cake with remaining hazelnut brittle.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
Rugpjūtis 23 2015, 04:32 AM Labai skanus tortas. Tik idomu ka jus darot kad riesutu traskuciai isliktu traskus?
AusraRugpjūtis 23 2015, 11:44 PM Anonime, jeigu klausiat apie riesutinius trupinius torte, tai, kaip rasiau, torta laikiau saltai, tik pries pat tiekima i stala atsildziau iki kamabario temperaturos; trupiniai buvo traskus, kaip priklauso; jeigu klausiate apie trupiniu ir grialiazo likucius, tai tuos laikiau sandariai uzdarytame plastikiniame indelyje, padetus spinteleje ant lentynos; trupinius ir griliazo likucius suvartojau mazdaug per savaite, ir iki pergalingos pabaigos ir griliazas, ir trupiniai isliko nepakite, traskus ir geri;

Atsakyti į komentarą

IndraRugpjūtis 20 2015, 03:38 AM Ohohohohoho, koks samgus gimtadienis, tos nesumeluotos vaikų emocijos. Iškart prieš akis vaizdelis: sėdi berniukas su pižama ant laiptų ir laukia draugų. Taip skaniai pasijuokiau, šaunu. Vaišės puikios. Mane tik visada stebina tas "amerikoniškų" tortų aukštis. Kiek kur internete pasižvalgau, taikažkaip tradiciškas tas toks "ūgis". Mes įpratę prie tokių žemesnių, bet didensio skersmens. Na, bet esmė go SKONYJE...., kad skanus buvo ,nes abejonių nekyla. :)
AusraRugpjūtis 20 2015, 10:20 AM dekui, Indra, uz pakomentavima; kaip visada - labai malonu, kad uzsukate; o del tortu auksciu: mes, atvirksciai, priprate prie aukstu ir grandioziniu ir dar zvakes ant virsaus + "HAPPY BIRTHDAY" veleveles; zodziu, esme cia ne skonyje ir ne elegancijoje, o turyje; the bigger the better;

GiedrėRugpjūtis 21 2015, 07:22 AM Nuo tada kai pamegau ,,Vaikai ir vanile" mano kepami tortai zenkliai isaugo ir susiaurejo :). Tiesiog supratau, kad butent tokie man daug labiau patinka. Pasikartosiu: Jusu tinklarastis man labai labai patinka. Ir Jusu gyvenimiska pozicija labai patinka ir tai, kad Jus ,,turite stubura".

AusraRugpjūtis 21 2015, 10:28 AM Giedre, aciu uz toki malonu komentara; smagu girdeti, kad pasidavet aukstaugiu tortu madai; man aukstis visada patiko; matyt todel, kad pati esu ne is trumpuju; zodziu, dekui, kad skaitote mano bloga, kad nepatingit bruksteleti komentara, ir uz visus komplimentus; be galo malonu;

Atsakyti į komentarą

Ernesta @BakingSecretsRugpjūtis 19 2015, 08:25 AM Sveikinimai! Olia lia koks tortas! Įspūdingas, toks aukštas, bijočiau prapjauti :D Gal kada nepabijosiu ir išbandysiu :)
AusraRugpjūtis 19 2015, 10:30 AM Ernesta, aciu uz ovacijas! tortas pjaustesi be jokio vargo; pjausciau plonais aukstais gabaleliais; niekas nebyrejo, netrupejo, nekrito; zodziu, geras tortas, visom prasmem; rekomenduoju;

Atsakyti į komentarą

IngaRugpjūtis 19 2015, 06:04 AM Iš nuotraukų matyti, kad gimtadienis super buvo. O jau tortas, tortas... be žodžių, vien nuo vaizdo seilės kaupiasi. Bet man dar toli, toli iki tokio lygio.
AusraRugpjūtis 19 2015, 10:29 AM Inga, dekui uz pagyrimus; o del torto - reikia tik pasiryzimo ir noro; cia tikrai bus ka nuveikti, bet jeigu tokie uzsiemimai teikia malonuma, tai finale turesit labai ispudinga torta; taip kad mano manymu verta uzsiimti; vien del idomumo;

Atsakyti į komentarą

eugenijaRugpjūtis 19 2015, 01:20 AM idealiai viskas :-) tortas, nuotraukos, vaiku linksmybes :-) kaip pas jus su vaiko gimtadienio sventimu? kvieciat vaikus tik tuos, kuriuos jus norit? su kuriais vaikas bendrauja? Norvegijoje reikia kviest arba visa klase arba visus berniukus, na arba visas mergaites.
AusraRugpjūtis 19 2015, 10:26 AM Eugenija, aciu aciu uz tokius malonius komplimentus! mes I vaiku gimtadienius kvieciam tik artimiausius draugus + ju mamytes, tevelius, brolius, seses, t.t.; paprastai susidaro gana nemenkas burelis; daugiau tikriausiai nepavezciau; o tai pagal Norvegijos tradicijas jeigu kvieciat tik klasiokus, taip kaip tada su komandos draugais? arba kaimynais?? pas mus tokiu atveju susidarytu koks 100 sveciu, arba net daugiau; jau butu nebe gimtadienis, o vestuves;

Atsakyti į komentarą

IndreRugpjūtis 18 2015, 04:06 PM Aš dirbu su desertais, užeinu pas tave pamačius įdomų tortą ar kokį skanėstą, bet kiekvieną kartą mane palenkia ne receptai,o pati tu, man vos per dvidešimt, bet svajoju apie šią šeimos-meilės-karjeros-džiaugsmo sintezę, kurią man simbolizuoji.. wow.. esu tikra, kad ne viskas visada auksu spindi, bet to ir nereikia, aš apie esminius taškelius:) įkvėpimas!
AusraRugpjūtis 18 2015, 05:05 PM Indre, aciu tu, brangioji, uz toki silta komentara; be galo ir be krasto malonu; o del spindejimu auksu - tai tikra tiesa; ne visada viskas spindi; as niekada ir neidealizuoju; bet daznai pagalvoju, kad man tiesiog geriau net ir nereikia; pasiziuriu as I savo vaikus, I mane supancius zmones, ir siaip - I aplinka, ir pamastau, kad man gyvenime tikrai labai neprastai nuskilo; uz tai as kas vakara padekoju likimui;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)