Vakaras be plano ir jogurtinis keksas su kriaušėmis ir šokoladu

Rugsėjis 18, 2015 m Desertai, Vaisiai,
Komentarai (8)

 

 

Aš labai mėgstu turėti dienos planą. Atsikėlus iš pat ryto, dažnai dar net neišlipus iš lovos, aš galvoje susidėlioju visą tą dieną nusimatančią veiklą, mintyse susirašau tvarkaraštį, tada lipu iš lovos, susitikrinu tą nerašytą tvarkaraštį su savo planuotės užrašais ir įrašais sieniniame kalendoriuje, kad nebūtų nenumatytų nesusiderinimų ir laiko prasme tarpusavyje konfliktuojančių planų. Jeigu nusimato itin prigrūsta diena, tai aš ant spalvotų lipnių lapelių dar prirašau visokių atmintinių ir juos sukišu į savo pietų krepšį (tuo atveju, jeigu į atmintinę reikės sureaguoti dienos/darbo metu), arba juos priklijuoju kur nors matomoje vietoje namuose (jeigu veikla yra suplanuota vakarui). Toks planavimo ritualas mano gyvenime vyksta daugmaž kasdien; aš jau beveik mašinaliai kiekvieną rytą išsitraukiu tušinį, surašau kelių punktų dienotvarkę, ją kelis kartus permetu akimis, kad geriau atisiminčiau, ir tada jaučiuosi pilnai pasiruošusi naujai dienai.

Toks planavimas man šiek tiek sumažina stresą ir lakstymą kaip be galvos; kai aš tiksliai žinau, kur ir kada aš turiu būti ir ką veikti, tai diena paprastai vyksta daug sklandžiau. Nors prisipažinsiu, kad toks detalus planavimas turi ir rimtų minusų: aš dabar esu pasiekusi tokią stadiją, kai be tų lapelių ir raštelių aš nei krust; nežinia, ar čia tik toks įprotis, ar jau pats laikas rimtai susimąstyti. Kaip ten bebūtų, beveik kiekviena diena mano gyvenime turi dienotvarkę, kurioje beveik nebūna vietos spontaniškiems nukrypimams ar neplanuotai veiklai. Bet kartais būna ir išimčių.

Kartais būna dienų be lapelių ir be planuočių, ir kai langelis sieniniame kalendoriuje yra visiškai tuščias. Kai taip nutinka, aš pirmiausiai mintyse pasitikrinu, ar nereikia sudalyvauti kokioje nors neužrašytoje veikloje (pvz. treniruotėje, arba kokioje muzikos pamokoje, arba dar kur nors, ko paprastai nei į kalendorių, nei į planuotes aš neįkeliu); kai ir tai atkrenta, tada belieka atsirūšiuoti, ar man tą vakarą reikės gaminti vakarienę; jeigu reikės, tai iškart galvoje ima augti planas: ką ir kiek gaminti, kiek tam turėsiu laiko, ir panašiai. Bet jeigu net ir vakarienės man gaminti nereikės, tai reiškia, kad man išpuola visas ilgas vakaras be jokios suplanuotos veiklos; N valandų laisvo laiko, kurį aš galiu leisti kaip tik noriu.

Kad negaišti brangaus laisvo laiko, aš paprastai iškart susigalvoju planą, ką veikti: pvz. eiti pabėgioti, arba pavažinėti dviračiu, sugrįžus išsimaudyti, pasidaryti pedikiūrą, susirasti seniai kažkur užmestą Netflix filmą, o gal paskaityti knygą. Na o jeigu pedikiūras dar visai pakenčiams, ir Netflix naujo filmo man dar neatsiuntė, tai vietoje to, kad gaišti laiką nieko doro neveikiant, aš nutariu atsiversti foodgawker; į paiešką įvedu “pear cake”, nes namuose kaip tik yra daug kriaušių. Išsirenku labai dailiai atrodantį jogurtinį keksą su kriaušėmis ir šokoladu, nieko nelaukus užmaišau tešlą. Receptas super paprastas. Tešlą užmaišau per kokias 10 minučių. Pyragą pašaunu į orkaitę ir iškart pagalvoju, kad tas pyragas labai tiks rytojaus pusryčiams; ir vaikams į mokyklą; ir man į darbą, pietums. Štai taip, spontaniškai ir visai be plano man ėmė ir savaime susiplanavo ne tik laisvas vakaras, bet ir kitos dienos pusryčiai, bei pomokykliniai užkandžiai, ir dar desertas po vakarienės. Ir, kas be ko, galvoje iškart susikurpė naujas blogo įrašas.

Visiems linkiu gražaus savaitgalio.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Greitas jogurtinis keksas su kriaušėmis ir šokoladu

Recepto šaltinis: Osly kolor teczy

2 stiklinės* miltų

4 kiaušiniai

1 ¼ stiklinės natūralaus sutirštinto (graikiško) jogurto

2/3 stiklinės cukraus

½ stiklinės aliejaus

1 šaukštelis kepimo miltelių

žiupsnelis druskos

1 šaukštelis vanilės esencijos

2 didokos kriaušės

100 g tamsaus šokolado

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Orkaitęįkaitinti iki 175oC.

stačiakampę 20 X 30 cm kepimo formą patepti sviestu ir iškloti sviestiniu popieriumi.

Kriaušes nulupti, išimti sėklalizdžius ir supjaustyti 1 cm storio riekelėmis.

Susmulkinti šokoladą.

Didokame dubenyje šluotele išplakti kiaušinius, cukrų ir vanilę. Sudėti jogurtą ir aliejų; gerai išmaišyti. Tiesiai į dubenį persijoti miltus ir druską. Atsargiai išmaišyti mediniu šaukštu. 2/3 tešlos sudėti į paruoštą formą, išlyginti paviršių. Ant tešlos išdėlioti maždaug 2/3 kriaušių riekelių, užbarstyti maždaug 2/3 smulkinto šokolado. Ant viršaus sudėti likusią tešlą, išlyginti paviršių, išdėlioti likusias kriaušių reikeles ir užbarstyti likusį šokoladą.

Pyragą pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 45 minutes, kol pyrago viršus paruduos, o į pyrago vidurį įbestas medinis iešmelis liks sausas.

Pyragą traukti iš orkaitės. Atvėsinti formoje. Tiekti šiltą arba kambario temperatūros.

 

 

Quick Yogurt Cake with Pears and Chocolate

Recipe source: Osly Kolor Teczy

2 cups flour

4 eggs

1 ¼ cup plain Greek yogurt

2/3 cup sugar

½ cup oil

1 teaspoon baking powder

pinch of salt

1 teaspoon vanilla extract

2 large pears

100 g dark chocolate

 

Preheat oven to 350oF. Butter 9 X 13” baking dish; line with parchment.

Peel and core pears; slice them into ½ inch thick slices.

Chop the chocolate.

In a medium size bowl whisk eggs, sugar and vanilla. Add yogurt and oil; mix well. Into the bowl with egg mixture sift together flour and salt. Mix gently with a wooden spoon until there is no visible streaks of dry flour.

Transfer about 2/3 of batter into prepared pan. Smooth the top. Scatter about 2/3 of pear slices on the top of the batter. Sprinkle about 2/3 of chopped chocolate. Add remaining dough, smooth the top, scatter remaining pear slices and sprinkle with remaining chocolate.

Bake in preheated oven approximately 45 minutes, until top of the cake is deep golden brown, and the wooden skewer inserted into the center of the cake, comes out dry.

Remove from the oven. Let cool in the pan. Serve warm or at room temperature.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
LolitaRugsėjis 20 2019, 12:26 PM Kepu vėl, jau Lietuvoje :) Aušra,gal pasidalintumėte patikimu šokolado plytelės smulkinimo būdu?
AusraRugsėjis 20 2019, 12:30 PM Lolita, as smulkinu geru tvirtu peiliu; bet galima ir rankomis sulauzyti, jeigu sokolado plyteles plonesnes;

LolitaRugsėjis 21 2019, 02:09 AM Ačiū,ir aš taip smulkinau, vadinasi, kantrybės šiek tiek pritrūkau :)

Atsakyti į komentarą

eugenijaSpalis 16 2015, 01:13 AM Ausra, ar tu zinojai kad esi NEREALI?? :) pavydziu tavo vyrams :-D
AusraSpalis 16 2015, 10:27 AM Eugenija, aciu, brangioji, uz toki auksta ivertinima!! labai malonu, kai kas nors sitaip pagiria; as Jusu komentara savo vyrams butinai pacituosiu;

Atsakyti į komentarą

ViktorijaRugsėjis 30 2015, 05:53 AM Šįryt iškepiau ir pristačiau kolegoms, buvo įvertintas puikiai! o darbo tikrai labai nedaug. Ačiū!
AusraRugsėjis 30 2015, 11:16 AM Viktorija, tai Jums aciu, kad isbandet recepta ir kad nepatingejot pagirti; nors receptas ne mano, bet visi komplimentai vistiek labai malonus; smagu, kad pyragas patiko;

LolitaRugsėjis 30 2015, 07:15 PM Ačiū! Susipirkau trūkstamas dalis, kepsiu :) Nesu valgius pyrago su kriaušėm!

Atsakyti į komentarą

LolitaRugsėjis 29 2015, 03:44 PM Bandysiu šią savaitę, atrodo labai skaniai. Aušra, kokio dydžio kepimo formą naudojate konkrečiu šiuo atveju? Ačiū :)
AusraRugsėjis 29 2015, 03:53 PM Lolita, naudojau 20 x 30 cm staciakampe stikline forma; sekmes!

Atsakyti į komentarą

Ernesta @BakingSecretsRugsėjis 24 2015, 02:07 PM Vis pažiūriu į šį receptą, nujaučiu, kad teks mėginti ;) Kažkaip vilioja.
AusraRugsėjis 24 2015, 03:07 PM Ernesta, jeigu nutarsite isbandyti, man labai rupes suzinoti, ar patiko;

Atsakyti į komentarą

Rugsėjis 22 2015, 01:31 PM Brangi Aušra, labai džiaugiuosi, jog atradau Jūsų blog'ą:) Skaitau su pasimėgavimu :) Kriausinis keksas puikus, bus įtrauktas į "DAR KARTĄ KEPTI" sąrašą. O Jūsų bandeles su cinamonu - nuostabios, kepu jas dažnai tiek šeimai, tiek draugams pavaišinti :)
AusraRugsėjis 22 2015, 02:59 PM Anonime, as irgi labai dziaugiuosi, kad Jus paskaitot bloga, kad receptai pavyksta ir patinka; smagu, kai turiu tokiu sauniu skaitytoju; ir dar - didelis dekui uz toki malonu komentara!

Atsakyti į komentarą

IngaRugsėjis 21 2015, 04:13 AM Aušra, sėkmės ir toliau taip puikiai planuoti! O aš džiaugiuosi, kad nebereikia planuoti kepinio savaitgaliui, nes man tereikia paskaityti vaikus ir vanilę. Man ką tik stuktelėjo 44, taigi per vakarėlį svečius vaišinau taip pat vienu iš Tavo šedevrų. Pavyko. Ačiū.
AusraRugsėjis 21 2015, 10:18 AM Inga, dekui uz tokius siltus zodzius; be galo malonu girdeti, kad blogo receptai naudingi ir pavyksta; o koki sedevra kepet savo 44-ajam jubiliejui? man baisiai rupi suzinoti;

IngaRugsėjis 23 2015, 04:48 AM Kepiau Atlantic Beach Pie. Buvo kuklutis vakarėlis ir torto nesinorėjo. O pyragas puikiai pavyko ir be išimties visiems patiko. Tikrai žinau, kad kepsiu jį dar ne kartą.

AusraRugsėjis 23 2015, 10:53 AM liuks pasirinkimas! man tas pyragas irgi labai patinka;

Atsakyti į komentarą

SophieRugsėjis 19 2015, 10:30 AM Labai paprasta ir labai skanu! Ačiū
AusraRugsėjis 21 2015, 10:16 AM Sophie, prasau, nera uz ka; man labai smagu, kad patiko; aciu Jums, kad isbandet recepta; ir uz pakomentavima dekui!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)