Yardbird & Waffles & Red Rooster

Sausis 21, 2021 m Desertai, Paukštiena,
Komentarai (1)

 

 

 

Neperseniausiai mano darbe įvyko incidentas. Bendradarbė raštiškai pasiskundė, kad FedEx darbuotojas yra rasistas ir ją neva tai diskriminuoja. Tai ji jam nebeatidarinės durų ir jokių FedEx paketų nebepriiminės. Aš to FedEx vyruko asmeniškai nepažįstu, bet paketus jis mums pristato jau keli metai, dar man kitame darbe dirbant. Manęs jis lyg ir nediskriminavo per visus tuos metus, bet gal todėl kad aš esu iš to taip vadinamo “privilegijuoto” luomo (White Privilege), tai gal todėl ir nediskriminuoja. Kaip ten bebūtų, ne man spręsti, ar rasistas, ar ne. Faktas tas, kad po to raštiško ir viešo pareiškimo, išplatinto visiems mūsų darbovietėje, aš, tiesą pasakius, pasijutau gana nejaukiai. Kaip senais tarybiniais laikais, kai kas nors ima ir parašo kokį skundą, pvz. kad esi rasistas, ir paskui tu imk žmogus, ir įrodyk, kad nesi rasistas. Įrodysi, ar neįrodysi, su tokia etikete gyvenimas kaipmat pasidaro nebemielas, nesvarbu kad visi nusiskundimai gali būti iš piršto išlaužti ir grynų gryniausias melas. Siaubo filmas, ir tiek.

Kitas atvejis: prieš kelias dienas Itakos švietimo skyriaus viršininkas (Superintendent) buvo atleistas iš pareigų (priverstinai atsistatydintas), nes jo buvusi žmona švietimo skyriui atsiutė 200 puslapių dosjė apie visokius to žmogaus asmenybės trūkumus ir prasikaltimus. 200 puslapiai yra ne juokai, vien sukurpti tokį veikalą. Kol vyksta tyrimas (aš net nežinau, ar vyksta koks tyrimas, nes jokių juridinių kaltinimų tame dosjė lyg ir nebuvo), tą žmogelį, aišku, atleido iš darbo, ir savaime aišku, kad jo karjerai švietimo srityje padėtas juodas kryželis, visam gyvenimui.

Tą pačią dieną miestelyje netoli Itakos, Trumansburg, švietimo tarybos direktorius buvo atleistas iš pareigų, nes kažkokiuose socialiniuose tinkluose kažką netaip pakomentavo apie neseniai Vašingtone vykusias riaušes. Tą savo komentarą jis po kelių minučių ištrynė, bet kažkas, deja, suspėjo viską nufotografuoti ir išsiuntinėti svarbiems asmenims. Neapgalvotą komentarą parašęs ir vėliau jį ištrynęs švietimo darbuojas buvo tuojau pat griebtas už pakarpos iš ištrenktas iš Tarybos, apšauktas rasistu, be jokios teisės net pasisakyti, ar kažkaip apsiginti.

Tikriausiai dauguma girdėjot, kas nutiko Bon Appetit buvusiam vyr. Redaktoriui.

Štai tokie dabar laikai. Kaip KGB epocha. Ar Jūsų kraštuose irgi panašiai?

Kaip jau minėjau, aš darbe jaučiuosi gana nesaugiai. Su ta aukščiau paminėta bendradarbe aš asmeniškai nekontaktuoju, bendraujam tik elektroniniu-nuotoliniu būdu, bet mes dirbam toje pačioje laboratorijoje, tik skirtingomis valandomis, kad nebūtų COVID kontakto. Ji išeina, aš ateinu, pasirašau visų FedEx paketų gavimą ir visa kita. Kad bendradabei neduokdie nekiltų jokių minčių apie mano pačios rasizmą, aš ant savo darbo stalo pasidėjau štai šitą knygą, matomiausioje vietoje. Ir kasdien prieš išeidama palieku tą knygą atverstą ties iliustruotais puslapiais. Kad ginkdie nekiltų jokių minčių. Aš suprantu, kad viskas skamba kaip paranoja, bet kaip Jūs man patarsite elgtis, kai tokie dalykai aplink vyksta, daugmaž kasdien.

O dėl rasizmo, tai mano mintys tokios.

Kas išvis yra rasė? Kaip rasė yra apibūdinama? Pagal odos spalvą? Ar yra kokie kiti kriterijai? Nes sprendžiant pagal odos spalvą galima labai apsirikti. Pavyzdžiui, jeigu aš vasarą tamsiai įdegu, ar mano rasė ima keistis?

Kokios rasės yra Marcus Samuelsson? Gimęs Afrikoje, nuo kūdikystės augintas Švedijoje, baltųjų šeimoje, dabar gyvena Niujorke, Harlemo kvartale, angliškai kalba su skandinavišku akcentu. Ar vartėt Marcus knygą “Aquavit”? Lašiša lox, marinuoti burokėliai ir skandinaviškos salotos su actu. O gal netgi vakarieniavot Aquavit’e? Ar skaitėt “Yes Chef”? Tai va, Marcus, Aquavit savininkas ir šefas, taip yra Red Rooster savininkas ir šefas, Harleme: cornbread, fried chicken & waffles, eggs & grits, biscuits & gravy, goat stew, banana pecan pie. Štai tokie Red Rooster receptai. Lox ir marinuotų burokėlių nei su žiburiu nerasit. Knygoje, kaip matot, yra daug nuotraukų iš Harlemo gyvenimo, ir grojaraščių, ir šiaip istorijų.

Tai kokia, jūsų nuomone, yra Marcus rasė?

Kas yra rasė?

Mano galva, tokio dalyko kaip rasė išvis nėra. Tai stereotipinis žmonių kategorizavimas į kastas, visiškas dirbtinis išsigalvojimas ir tiek, siekiant valdžios, paniekinimo, prievartos. O jeigu nėra rasių, tai kas tada yra rasizmas? Aš manau, kad jau pats laikas užsiimti šios baisios mūsų gyvenimo opos gvildenimu iš visai kitos pusės, nei įprasta; vietoje to kad badytis pirštais – kas rasistas, o kas ne.

Anglų kalboje yra labai gera sąvoka: skin color-blindness. Net nežinau, kaip tiksliai išversti į lietuvių kalbą. Aš esu skin color-blind.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kukurūzinis keksas

Recepto šaltinis: Marcus Samuelsson | Red Rooster

 

1 stiklinė miltų

1 stiklinė geltonų kukurūzų kruopų

¾ stiklinės cukraus

2 ¼ šaukštelio kepimo miltelių

1 šaukštelis druskos

1 ½ stiklinės grietinės

1 ½ stiklinės pasukų arba kefyro

2 kiaušiniai

2 šaukštai sviesto, ištirpinto

Orkaitę įkaitinti iki 165oC. Kepaliuko formą išpurkšti aliejumi.

Didokame dubenyje sumaišyti miltus, kukurūzų kruopas, cukrų, kepimo miltelius ir druską.

Kitame dubenyje išplakti grietinę, pasukas arba kefyrą, kiaušinius ir ištirpintą sviestą. Mišinį supilti į dubenį su miltais ir išmaišyti.

Tešlą sukrėsti į paruoštą formą, išlyginti paviršių ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 60-75 minutes, kol viršus paruduos. Traukti iš orkaitės, palikti formoje 20 minučių, keksą apversti ant grotelių ir palikti kol pilnai atvės.

 

 

Keptos vištienos šlaunelės

Recepto šaltinis: Marcus Samuelsson | Red Rooster

 

8 vištienos šlaunelės, be kaulų ir be odos

2 stiklinės pasukų arba kefyro

4 skiltelės česnako, supjaustytos plonais griežinėliais

2 stiklinės miltų

Druskos

Pipirų

Aliejaus kepimui

Vištieną sudėti į didoką dubenį, užbarstyti druskos, suberti česnako griežinėlius, supilti pasukas arba kefyrą, išmaišyti, uždengti ir padėti šaltai, mažiausiai 3 valandoms, arba pernakt.

Kai laikas kepti, į nedidelį puodelį įpilti aliejaus ir užkaisti ant vidutinio stiprumo ugnies.

Miltus suberti į platų dubenį. Įberti druskos, pipirų ir gerai išmaišyti.

Vištieną traukti iš marinato, palaukti, kol šiek tiek nuvarvės, apvolioti miltuose ir kepti aliejuje, kol vištiena iškeps ir gražiai apskrus iš abiejų pusių.

Iškeptus vištienos gabalėlius traukti iš aliejaus, dėti ant grotelių. Tiekti tuojau pat.

 

 

Pyragas su riešutiniu-bananiniu įdaru

Recepto šaltinis: Marcus Samuelsson | Red Rooster

 

Padas:

115 g sviesto

315 g vanilinių sausainių

Mažame puodelyje kaitinti sviestą ant vidutinio stiprumo ugnies, kol sviestas lengvai paruduos ir pakvips. Nukelti nuo ugnies.

Virtuviniu kombainu sumalti sausainius į smulkius trupinius, Supilti šiltą sviestą ir gerai išmaišyti. Mišinį supilti į gilią formą, suspausti į lygų sluoksnį. Kepti 165oC orkaitėje 5 minutes. Traukti iš orkaitės, palikti kol pilnai atvės.

 

Šokoladinis sluoksnis:

115 g tamsaus šokolado, susmulkinto

½ stiklinės riebios grietinėlės

Šokoladą suberti į karščiui atsparų dubenį.

Pakaitinti grietinėlę kol pradės kilti garai. Karštą grietinėlę supilti ant šokolado, palikti porai minučių, kol šokoladas aptirps. Išmaišyti. Šokoladinę masę supilti ant atvėsusio pyrago pado, išlyginti į lygų sluoksnį.

 

Įdaras:

½ stiklinės cukraus

½ stiklinės rudojo cukraus

55 g sviesto, kambario temperatūros

3 kiaušiniai

¼ stiklinės medaus

2 stiklinės pekaninių karijų

½ šaukštelio malto cinamono

¼ šaukštelio tarkuoto muškato

¼ šaukštelio druskos

2 bananai

Sviestą ir abiejų rūšių cukrų išsukti iki purumo.Po vieną dėti kiaušinius ir gerai išmaišyti. Supilti medų ir vėl gerai išmaišyti. Suberti riešutus, prieskonius ir druską, maišyti kol masė taps vientisa.

Bananus supjaustyti plonais griežinėliais ir išdėlioti ant šokoladinio sluoksnio. Supilti riešutinę masę, išlyginti paviršių ir pašauti į 165oC įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 35-40 minučių, kol pyragas sukeps. Traukti iš orkaitės, palikti kol pilnaasi atvės.

 

 

Corn Bread

Recipe source: Marcus Samuelsson | Red Rooster

 

1 cup flour

1 cup yellow cornmeal

¾ cup sugar

2 ¼ teaspoon baking powder

1 teaspoon salt

1 ½ cup sour cream

1 ½ cup buttermilk

2 eggs

2 tablespoons butter, melted

Preheat oven to 325oF. Spray loaf pan with cooking spray.

In a bowl mix flour, cornmeal, sugar, baking powder and salt.

In another bowl whisk sour cream, buttermilk, eggs and melted butter. Add to flour mixture, stir until combined.

Transfer batter into prepared pan. Bake until top is golden brown, about 60-75 minutes. Remove from oven, let cool in the pan for 20 minutes, transfer onto cooling rack. Let cool completely before slicing.

 

 

 

Fried Chicken

Recipe source: Marcus Samuelsson | Red Rooster

 

8 boneless chicken thighs

2 cups buttermilk

4 cloves garlic, sliced

2 cups flour

Salt

Pepper

Oil for frying

Place chicken thighs in a large bowl, season with salt, add sliced garlic and buttermilk, mix well to coat, cover and refrigerate at least 3 hours or overnight.

When ready to cook, heat oil in a medium size sauce pan set on medium heat. Place flour in a shallow bowl, add salt and pepper, mix well.

Remove chicken from marinade, let excess drip off, coat chicken pieces in flour mixture, fry in hot oil, turning once, until chicken is cooked through and deep golden brown. Remove from hot oil, place on the rack. Serve hot.

 

 

 

Banana Pecan Pie

Recipe source: Marcus Samuelsson | Red Rooster

 

Crust:

8 tablespoons butter

11 ounces vanilla wafers

In a small pan heat butter on medium heat until lightly browned and fragrant.

In a food processor pulse cookies until finely ground. Add browned butter, mix well. Transfer mixture into pie plate, press into even layer. Bake at 325oF for 5 minutes. Remove from oven, let cool completely.

 

Ganache:

4 ounces dark chocolate, chopped

½ cup heavy cream

Place chocolate in a heatproof bowl. Heat cream until begins to steam. Add to bowl with chocolate, let sit for 2 minutes, stir until uniform. Pour ganache onto cooled crust, smooth into even layer.

 

Filling:

½ cup sugar

½ cup brown sugar

4 tablespoons butter, at room temperature

3 eggs

¼ cup honey

2 cups pecan halves

½ teaspoon ground cinnamon

¼ teaspoon grated nutmeg

¼ teaspoon salt

2 bananas

Beat butter and both kinds of sugar until fluffy. Add eggs, one at a time, mix until incorporated. Add honey and mix until smooth. Stir in pecans, cinnamon, nutmeg and salt.

Slice bananas and layer them evenly over ganache. Pour the pecan filling, smooth the top.

Bake at 325oF until filling is set, 35-40 minutes. Remove from oven. Let cool completely before serving.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
RitaSausis 26 2021, 04:53 AM Idomus irasas,aciu.As manau kad biologine-genetine prasme rases egziastuoja,bet tai visiskai nieko izeidaus ar blogo as nematau priklausyt vienai ar kitai rasei.Uzastrintas socialinis jautrumas nezinau kodel reiskiasi,gal del kokio asmeninio nepilnavertiskumo?
Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)