3-iasis gimtadienis

Liepa 12, 2014 m Desertai, Tortai,
Komentarai (18)

 

 

Kai pirmą kartą Bakers Royale bloge pamačiau šitą tortą, mano pirma mintis buvo jį kepti iš naminių bandelių su cinamonu. Nes kaip gi čia aš kepsiu tortą iš pusfabrikačių. Į blogą tokį receptą dėti būtų išvis nepadoru. Žmonės pirštais užbadys. Bet šiek tiek pasvarsčiusi visgi apsisprendžiau elgtis taip, kaip liepia širdis, o ne mano pačios išgalvoti įsipareigojimai blogui ir skaitytojams. Nusprendžiau tortą kepti taip, kaip parašyta recepte, iš parduotuvėje pirktų Pillsbury mielinių bandelių pusfabrikačių, iš tų, kurių pakuotėje kartu dar būna įdėtas ir nedidelis plasitikinis indelis su žudančiai saldžiu cukriniu glajumi. Taip nusprendžiau dėl dviejų priežasčių:

  1. Naomi receptas, mano galva, yra genialus. Jeigu per 20 minučių galima pagaminti štai tokį desertą, tai mane turėtų ištikti visiškas proto užtemimas, kad aš imčiau keisti receptą ir visą torto kepimo procesą paversčiau į 4 – 6 valandų užsiėmimą, maišant ir kildinant mielinę tešlą, kepant ir aušinant bandeles, ir t.t.
  1. Man reikia nepamiršti, kad šitas blogas yra mano dienoraštis, todėl jis turi būti tikroviškas mano gyvenimo atspindys. Jeigu aš manau, kad tortas iš pusfabrikačių yra gerai, ir jeigu man knieti jį iškepti, tai reikia nesidrovint jį kepti ir dėti į blogą. Juk esmė yra neapsimetinėti ir papasakoti žmonėms taip, kaip yra, o ne taip, kaip aš norėčiau, kad būtų.

Vienoje labai geroje knygoje aš radau puikią citatą apie tai, kas yra pilnai subalansuota asmenybė.

Gabrielle Hamilton savo memuare “Blood, Bones and Butter” rašo, kad, jos manymu, subalansuotas žmogus yra tas, kuris savo vaikams pietums iškepa pačių natūraliausių ir šviežiausių, savo darže užaugintų ir ką tik nuskintų cukinijų, o užsigerti jiems duoda Kool-Aid. Man šis požiūris labai artimas dūšiai, ne todėl, kad aš baisiai mėgstu sintetinius gėrimus iš miltelių, o todėl, kad aš manau, jog gyvenime yra labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą. Nukrypimas į bet kokį kraštutinumą, net ir į patį rafinuočiausią, sveikuoliškiausią ir teigiamą, man asocijuojasi su nesveikata, su dirbtinumu, su paviršutiniškumu ir su švelnense ar stipresne, saviįtaigos būdu susigeneruota neuroze. Jeigu per šešiamečio gimtadienį mamytė visų iki negalėjimo atsiprašinėja, kad ji dėl laiko stygiaus buvo priversta gimtadienio tortą pirkti supermarkete, tai aš manau, kad tai mamytei kažkas negerai su galva.

Yra gyvenime dienų (kartais ištisų savaičių) kai norisi kepti mielines bandeles, arba sudėtingus tortus, arba virti uogienes. Tomis dienomis aš pasiraitoju rankoves, metu į šalį visus planus, ir kepu arba verdu. Bet būna dienų, kai atsiranda svarbesnių dalykų už tortus, ir tada, be jokio sąžinės graužimo aš nukertu kampus, pagaminu tai, kas greita, iš to, kas guli po ranka arba ką galima praeinant pagriebti parduotuvėje. Aš gyvenu tikėdama, kad mūsų gyvenimo kokybę apsprendžia ne suvalgytas maistas, ne aplinka, kurioje mes gyvename ir ne mūsų socialinė/materialinė padėtis, o džiaugsmo ir neigiamų emocijų santykis. Geras gyvenimas yra tas, kuris mums neša džiaugsmą, neapsimestinį, neišmoktą iš kokio nors filmo ar žurnalo, tikrą, nuoširdų, gaivinantį ir niekuo kitu nepakeičiamą džiaugsmą. Jeigu mes mokame džiaugtis, tai mūsų gyvenimas yra pilnavertis ir laimingas, nesvarbu kur begyventume, ką beveiktume ir ką bepadėtume savo šeimai ant pietų stalo. Aš žinau, kad tortas iš supermarketo, išdekoruotas neoninių spalvų kremo balionais, su ryškiai mėlynu “Happy Birthday” užrašu, gali atnešti lygiai tiek pat (jeigu ne daugiau!) džiaugsmo, kaip ir koks nors kerintis kepinys, pagamintas auksarankės konditerės. Užsigerkite tokį mėlyną tortą burokėlių sultimis, ir viskas kaipmat susibalansuos.

Trečiojo blogo gimtadienio proga aš noriu kuo nuoširdžiausiai padėkoti visiems skaitytojams už dar vienus puikius metus. Tikiuosi, kad tų metų bus dar ne vienas ir ne du; aš nusiteikusi dar rašyti ir rašyti, kad tik būtų skaitančių. O mano pačios palinkėjimai sau sukakties proga būtų šie:

  1. Neįsijausti į rolę. Aš rašau blogą, ne kulinarinį–dietologinį rekomendacijų žinyną, ne knygą, kurią analizuos kritikai ir rašys įvertinančias nuomones. Todėl man reikia atsipalaiduoti, rašyti laisviau, nekreipiant dėmesio į įkyrius savikritikos plaktukus, tuksenančius kažkur pakaušyje.
  1. Neprarasti pusiausvyros. Svarbiausia – neprarasti pusiausvyros gyvenime, neperlenkti lazdos, nesiekti nieko bet kokia kaina. Aš sau linkiu, kad mano gyvenime viskas būtų paprasta ir subalansuota, o mano bloge būtų taip, kaip gyvenime, su nežymiu nukrypimu į saldžiąją pusę.

Didelis ačiū Jums visiems už tai, kad skaitote.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S'Mores tortas iš mielinių bandelių su cinamonu

Bakers Royale receptas

 

350 g nekeptų bandelių su cinamonu pusfabrikačių

1/2 stiklinės* graham sausainių trupinių

1/4 stiklinės rudojo cukraus

170 g tamsaus šokolado, susmulkinto

2 šaukštai riebios grietinėlės

1 šaukštas kukurūzų sirupo

2 stiklinės marshmallow pagalvėlių

 

*1stiklinė = 236 ml

 

Orkaitę įkaitinti iki 175oC.

20 cm skermens apvalią kepimo formą išiimančiu dugnu ištiesti sviestiniu popieriumi.

Bandeles išimti iš pakuotės. Jeigu pakuotėje yra įdėtas indelis glajaus (pvz. Pillsbury Cinnamon Rolls with Icing), glajų išimti iš pakuotės ir padėti, kol prireiks.

Bandeles supjaustyti į ketvirčius ir sudėti į dubenį. Suberti sausainių trupinius ir rudąjį cukrų.

Mažame puodelyje ant silpnos ugnies kaitinti šokoladą, grietinėlę ir kukurūzų sirupą, pastoviai maišant, kol šokoladas ištirps ir masė taps vientisa. Nukelti nuo ugnies. Šokolado masę supilti į dubenį su bandelėmis. Išmaišyti. Mišinį perkelti į paruoštą formą. Kepti maždaug 17-20 minučių. Traukti iš orkaitės, dėti ant grotelių ir palikti, kad šiek tiek atvėstų. Ant viršaus užpilti glajų iš pakuotės (jeigu nauodojate), išdėlioti marshmallow pagalvėles.

Orkaitę nustatyti and “BROIL” režimo. Formą su tortu kišti atgal į orkaitę. Orkaitės dureles palikti praviras ir stebėti tortą, kad viršus nesudegtų. Kepti kol marshmallow pagalvėlių viršus lengvai apskrus, maždaug 2 – 4 minutes. Traukti iš orkaitės, palikti, kad šiek tiek atvėstų, ir iškart nešti į stalą.

 

 

S'Mores Cinnamon Roll Cake

Recipe from Bakers Royale

 

1 can (12.4 oz.) Pillsbury cinnamon rolls with cream cheese frosting

1/2 cup graham cracker crumbs

1/4 cup brown sugar

6 oz. dark chocolate, chopped

2 tablespoons heavy cream

1 tablespoon corn syrup

2 cups large or small marshmallows

 

Heat oven to 350oF. Line 8-inch cake pan with parchment.

Remove cinnamon rolls from the can and set aside icing. Cut each cinnamon roll slice into quarters and place in a bowl.   Add in graham cracker crumbs, brown sugar and set aside.

Place chocolate, heavy cream and corn syrup in small sauce pan over low heat. Gently stir until chocolate is melted and combined. Pour chocolate mixture over quartered cinnamon roll mixture and toss to coat.

Transfer mixture to cake pan and bake for about 17-20 minutes. Remove from oven and transfer to a wire rack to slightly cool. Pour icing on top and then layer with marshmallow.

Return pan to oven. Turn oven setting to broil to toast marshmallows to a golden finish, about 2-4 minutes. Do this with the oven door open, so you can watch closely as the marshmallows can burn very quickly. Remove from oven cool slightly and serve.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
AugustėLapkritis 1 2014, 12:26 PM Mažojo šypsena tip-top kaip mamos. Labai smagu žiūrėti nuotraukas ir grožėtis vaikais ir visa šeima. :))
AusraLapkritis 1 2014, 11:58 PM Auguste, didziausiais aciu uz tokius siltus zodzius;

Atsakyti į komentarą

EditaLiepa 28 2014, 01:09 AM Labas rytas, Ausra, su - gimtadieniu!! Smagu, ka Tu esi, kad yra Tavo blogas, kaip delikataus saldesio gabaliukas, kuris ikvepia ir suteikia labai geru emociju. Silciausi linkejimai is Kauno:), Edita
AusraLiepa 28 2014, 10:29 AM Edita, didelis aciu uz tokius grazius zodzius ir palinkejimus; visada labai malonu, o ypac kai is Kauno!

Atsakyti į komentarą

DaliaLiepa 18 2014, 02:46 AM Vėluodama, bet sveikinu nuoširdžiausiai ir lauksiu kitų gimtadienių - jubiliejinių. O ką? Gražiai atrodytų 25-ojo gimtadienio tortas. Didžiausios sėkmės Jums ir Jūsų šeimynai. Ir nesiliaukit rašyti istorijų prieš receptus. Jos užburiančios.
AusraLiepa 18 2014, 10:47 AM Dalia, aciu uz sveikinimus ir palinkejimus; 25-asis gimtadieni tikrai skamba neblogai; dabar su ta mintimi ir rasysiu - kad blogas gyvuotu ne maziau nei 25-erius metus;

Atsakyti į komentarą

KristinaLiepa 14 2014, 02:16 PM Aušra, didžiausi sveikinimai! Kaip dabar atsimenu dieną, kai pirmąkart užtikau "Vaikus ir Vanilę", ir kokia sužavėta likau ir receptais, ir elegantišku jų pateikimu, ir istorijomis - taip ir likau ištikima šio puslapio skaitytoja. Tikiu ir tikiuosi, kad jis gyvuos dar ne vienerius metus :)
AusraLiepa 14 2014, 03:21 PM Kristina - aciu uz pagyrimus ir uz palinkejimus; ir uz reguliarius apsilankymus; istikimi skaitytojai yra patys brangiausi!

Atsakyti į komentarą

JulijaLiepa 14 2014, 11:38 AM Man labai patiko berniukų nuotrauka: mažasis,uogų nuspalvinta burna, dar džiaugiasi vaikyste, o vyresnėlio poza rodo žengimą vyriškumo link. Čia tokia mano interpretacija :) Labai jau greitai jie auga, kiek pamenu pagal nuotraukas. Vyresnysis užaugs aukštas. Esi "kieta" mama, šarminga moteris. Sveikinimai ir linkiu ugnelės širdyje ;)
AusraLiepa 14 2014, 01:26 PM Julija, aciu uz komplimentus man ir mano vaikams; auga jie greitai, bet tik dydziu; nors isoriskai atrodo, kad lyg ir dideli, bet sprendziant is elgesio darosi aisku, kad iki vyriskumo dar toli toli;

Atsakyti į komentarą

AgnėLiepa 14 2014, 09:21 AM Miela Aušra, sveikinu su puikiu gimtadieniu! Seku Jūsų blogą ir žaviuosi! Sėkmės Jums!
AusraLiepa 14 2014, 10:21 AM Agne, dekui uz sveikinimus; man labai malonu, kad skaitote;

Atsakyti į komentarą

ŽanetaLiepa 14 2014, 06:16 AM Sveikinu su gimimo diena! Linkiu šiam tinklaraščiui ir jo autorei dar daug turiningų ir smagių metų. Nuotraukos kaip visad nuostabios ir įspūdingos. Man net seilė ištįso beskaitant ir bežiūrint į tą tortą. Linkiu visad likti savimi, kaip populiariai sakoma: stay true to yourself. Dažnai šis blogas man apie tai ir primena :) Ačiū už įdomius ir įkvepiančius tekstus bei istorijas.
AusraLiepa 14 2014, 10:23 AM Zaneta, aciu uz tokius grazius palinkejimus; o kas link "staying true to yourself" - will do!!

Atsakyti į komentarą

AstaLiepa 13 2014, 05:05 PM Su gimtadieniu, Aušra! Tave, autorę, ir puikų tavo kūrinį :) Aš taip pat tikiuosi, kad tų metų dar bus ne vieni ir ne penkeri; kad rašysi ir toliau visus savo skaitytojus džiuginsi ne tik viliojančiais receptais, bet ir taikliomis įžvalgomis bei istorijomis iš realaus gyvenimo. Jas - tavo istorijas, pasakojimus ir pamąstymus - visada perskaitau nuo pirmo iki paskutinio žodžio. Turi talentą rašyti, tikrai. Ačiū už malonumą skaityti :)
AusraLiepa 13 2014, 07:47 PM Asta, aciu uz sveikinimus ir uz liaupses; man didziausia sio blogo verte yra tame, kad turiu galimybe rasyti lietuviskai; kitaip visai uzmirsciau; visada didziausias aciu, kad paskaitai;

Atsakyti į komentarą

AlinaLiepa 13 2014, 04:51 PM Su gimtadieniu:) kai tik galiu paskaitau Jusu bloga:) Manau galetumete parasyti knyga:) Nes juk ne receptai svarbiausi o istorija kuria jie pasakoja :) o jusu istorijos nuostabios ir idomios, itraukiancios:) Dilema ar naudoti pusfabrikati ar kepti paciai man labai artima:D kartais be reikalo isiveliu i istorija porai dienu del vieno torto, kuris suteiks 15min. skanios laimes:D
AusraLiepa 13 2014, 07:54 PM Alina, dekui uz sveikinimus; iki knygos, manau, dar toli; nepribrendau, kaip sakoma; nors su laiku - ka gali zinoti; kai nebeturesiu ka veikti, gal ir susuksiu koki memuara, toki su tragikomiska pakraipa (juokauju!); o del pusfabrikaciu - sita irasa parasiau todel, kad jau ne karta esu pastebejusi, kaip zmones baisiai sureiksmina kazkokias smulkmenas (pusfabrikaciu - fui! desreles - siaubas! tortas is Walmart ir dar su melynais dazais - koks kosmaras!!! as tokio brudo savo vaikams niekada neduociau); o juk ne desrelese ir ne pusfabrikaciuose esme;

Atsakyti į komentarą

IngridaLiepa 13 2014, 04:22 PM Ieškodama internete ką daryti su uogomis ir medumi (galvojau rasiu kokį receptą žiemai, kad uogos išliktų natūralios užpiltos medumi), o radau jūsų receptą uogų keksas su levandomis ir medumi. Receptas labai patiko, bet ir blogas "užkabino". Dabar teks perskaityti jį visą :). Laukiu, nesulaukiu. O taip pat sveikinu su blogo gimtadieniu, kuris taip jau sutapo, kad beveik sutampa su mano ūkio 3 gimtadieniu, kuris buvo liepos 11 d. Sėkmės kūrybiniame procese :)
AusraLiepa 13 2014, 07:56 PM Ingrida, aciu uz sveikinimus ir uz grazius zodzius; labai smagu, kad blogas uzkabino; tikekimes, kad greitai nenusibos; taip pat sveikinu su ukio sukaktuvemis; o koks pas jus ukis? darzai ar gyvuliukai? o gal bites?

IngridaLiepa 14 2014, 01:40 PM Mano ūkis, tik skambiai vadinasi ūkiu, nes didelis plotas - 1,83 ha, o šiaip, tai mes ten dar negyvename, bet turime ateities planų. Kol kas tik auginame daržoves, pasodinome 80 vaismedžių ir dar daugiau vaiskrūmių sodą, iškasėm 2 tvenkinius ir paleidom žuvelių, pasodinom nedidelį miškelį. Jei norėtumėt apsižiūrėti :)facebooke - VIP ūkis.

AusraLiepa 14 2014, 02:15 PM Ingrida, perziurejau ukio nuotraukas - ispudinga!

Atsakyti į komentarą
my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)