Užgavėnės

Vasaris 08, 2016 m Desertai, Gėrimai, Mėsa, Užkandžiai, Vaisiai,
Komentarai (4)

 

 

Mes gyvenam labai ramioje gatvėje. Tiksliau tai net ne gatvė, o toks pusiau kaimiškas keliukas. Viename kelio gale – vienas ūkis; kitame – kitas; o tarp tų dviejų ūkių – ganyklos, siloso bokštai, kukurūzų laukai ir Bundy Road gyventojų namai. Beveik visi mūsų kaimynai (išskyrus vieną pernai atsikrausčiusią šeimą su mažu leliuku) yra pensijinio amžiaus, visi pavyzdingai susitvarkę savo namų aplinką, nusipjovę vejas, prisisodinę dailių krūmelių ir juos kruopščiai nukarpę. Mūsų kaimynai niekada nekelia triukšmingų balių, neleidžia trankios muzikos; vienintelis garsas, kurį galima išgirsti iš kaimynų kiemų, yra jų birbiančios žoliapjovės arba sniego pūstuvai, bet ir tų mes paprastai negirdim per savo pačių keliamą triukšmą ir alasą. Visi kaimynų šuniukai yra labai gražiai išauklėti, nepalyginsi su mūsiškiu; jie niekada neloja, nelaksto kaip be galvos po kelią, nelenda po pravažiuojančių mašinų ratais ir, išsinėrę iš pavadėlių, iškart nepuola siaubti kitų kaimynų kiemų ir verandų.

Aš esu tikra, kad šaunioji Milano rezidencija mūsų pavyzdiniams kaimynams yra kaip šašas. Žolę mes pjaunam tik retkarčiais (švelniai pasakius), todėl šiltu metų laiku mūsų kiemas į visą apylinkę siunčia tirštus pienių pūkų debesis ir tokiu būdu užkrečia visas išmanikiūrintas kaimynų vejas. Mes keliam triukšmingus gimtadienių balius, su gausiais nekontroliuojamų vaikų būriais, su vandens atrakcionais, su kitokiais toli aidinčiais pasilinksminimais ir su nelegaliais fejerverkais. Mes turim patį triukšmingiausią ir visiškai neišauklėtą šuniuką, kuris loja ant kiekvienos kieme pasirodančios stirnos, ant šiukšlių mašinos, ant paštininko, ant vandenį pristatančio sunkvežimio, ir ant visų į mūsų kiemą užsukančių lankytojų bei svečių. Loja ne iš piktumo, bet iš džiaugsmo, ar šiaip – iš įpročio; ypač mėgsta gerai išsiloti labai anksti ryte ir labai vėlai naktį; loja taip, kad visa apylinkė aidi.

Mes neturim pasisodinę dailių krūmelių ar medelių; viskas, ką aš kada nors esu pasodinusi dekoratyviniais tikslais, buvo nugraužta stirnų, todėl aš nebematau reikalo dar vargti ir kažką sodinti. Mūsų kieme žydi tik laukinės, savaime užaugusios gėlės (pvz. pienės); mes negenim medžių ir neasfaltuojam savo privažiavimo į garažą. Maža to – kasmet maždaug apie vasario vidurį mes savo kieme uždegam kapitalinį laužą, deginam negabaritinių mąstelių kaliausę ir tomis savo apeigomis kraupinam visus savo kaimynus. Kaimynai bijo, kad mūsų Užgavėnių laužo liepsnos įsimes į jų namus ir supleškins viską iki pamatų, todėl jie, neslėpdami susirūpinimo, kasmet per patį apeigų įkarštį ateina pasiteirauti, kas čia pas mus vyksta ir ar mes turim po ranka pasidėję reikiamą priešgaisrinę įrangą. Įranga paprastai yra po ranka, bet tai kaimynus retai nuramina. Jiems būtų daug ramiau, jeigu mes nekūrentumėm tų laužų. Bet čia jau nieko nepadarysi – laužas dega, kaip kiekvienais metais, taip ir šiemet. Nes vienas mūsų šeimos narys yra užkietėjęs Morių deginimo fanas, kitaip tariant – lietuvis, kas, išvertus į anglų kalbą, reiškia “weird beyond repair”.

Keista švęsti Užgavėnes ir varyti žiemą, kai tikroji žiema dar net neprasidėjo. Kaip jau rašiau, šiemet mūsų kraštuose orai buvo itin šilti ir be sniego. Man toks oras visai patinka. Nereikia prisirengti kaip kopūstui, keliai sausi, ir nereikia lindėti namuose apsikamšius antklodėmis, galima sau išeiti į kiemą, smagiai patriukšmauti, palakstyti su šuniuku, ir, norui esant, galima net ir lauželį užsikurti. Taip kad skubam vyti žiemą, kad orai nuo šiolei eitu tik šiltyn.

Visiems linkiu linksmų Užgavėnių ir gero pasilakstymo po gryną orą.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Užgavėnių šventinės vaišės prie laužo

Meniu

* * *

Bulviniai blynai su svogūnų laiškais

Obuolių košė ir grietinė (prie blynų)

Keptos dešrelės

Obuoliai tešloje

Kepti apelsinai su cukraus plutele

Karštos obuolių sultys su prieskoniais

Karštos obuolių sultys su prieskoniais ir viskiu

* * *

 

 

Shrove Tuesday Menu for Outdoor Celebration

(Lithuanian style)

* * *

Potato-scallion pancakes (served with apple sauce & sour cream)

Sausages

Apple Fritters

Broiled oranges with brûléed sugar

Hot spiced apple cider

Hot spiced apple cider with bourbon

* * *

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
ViktorijaVasaris 9 2016, 10:31 AM Liuks šventė, liuks vaišės! O šuniukas nuotraukose tokiu nekaltu snukučiu, atrodo, išauklėtas kaip pensiono panelė :)
AusraVasaris 9 2016, 10:39 AM Viktorija, aciu! tas nekaltas snukutis visus ir paperka; o is tiesu tai sitas suniukas yra velniu priedes; tik is sono paziurejus niekada nepasakytum;

Atsakyti į komentarą

RamunėVasaris 9 2016, 07:56 AM Koks fainas kiemas!!!! Nerealus, net ir aš užsimaniau namo su savu kiemu:)) o šitie obuoliukai tai nerealūs!!! Mano panos juos vadina obuolių spurgom, tik man prie jų labai daug krapštulio, tai gauna retokai:)
AusraVasaris 9 2016, 10:41 AM Ramune, na labai didelis aciu uz komplimentus kiemui; tik nuotraukause tikriausiai viskas daug graziau atrodo, nei realybeje; o obuoliukai tesloje tikrai geruciai; as ju iskepu gana daznai; tik obuoliu pjaustymas uzima siek tiek daugiau laiko; o pats kepimas vyksta greitai; ne ilgiau, nei paprasti blynai;

Atsakyti į komentarą

LinaVasaris 9 2016, 05:23 AM Miela Aušra, šiais metais nepagailėjau laiko ir pirmą kartą pasidariau panašią Užgavėnių kaukę. Panašu, kad savo pavyzdžiu galite įkvėpti lietuvius Lietuvoj gražiai švęsti, ne tik skaniai gaminti. Ačiū!
AusraVasaris 9 2016, 10:33 AM Lina, tai labai saunu, kad kauke pasigaminot!! man tokiems uzsiemimams laiko visai negaila; tokio tipo rankdarbiai man veikia kaip terapija; geriau uz bet kokia knyga ar meditacija; o del ikvepimo lietuviskoms tradicijoms, tai irgi labai malonu girdeti, kad tinklapio idejos pritaikomos gyvenime; lietuvis, kaip saikoma, visur yra lietuvis; tos tradicijos iauge I kaulus; nieko nebepadarysi;

Atsakyti į komentarą

IngaVasaris 9 2016, 04:09 AM 100 proc., kad tokių vaišių jūsų kaimynai akyse neregėję(gal juos privilioja ne laužas, o kvapai?). Nuotraukose tikra užgavėnių nuotaika, super!
AusraVasaris 9 2016, 10:35 AM Aciu, Inga; kaimynai siemet I deginimo ceremonija neatejo; viena kaimyne tik pro langa paziurejo; kiti tikriausiai tuo metu buvo kazkur isvyke; todel ramiai sudeginom, be papildomu nervu;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)